DM track by track #1: Speak & Spell

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Re: DM track by track #1: Speak & Spell

Post 12 cze 2022 22:32

Hien pisze:
12 cze 2022 20:29
Ale wiesz Shodan dobrze, że napiszę wyczerpujące teksty o tych numerach, a Ty wtedy co? Wrócisz tu i napiszesz rzetelnie co Ci się nie podoba? xDDDD
Już napisałem, dlatego nie bawi mnie już to Hien. Nie wiem jak można dosadniej napisać, że kompozycja jest dziadowska i mi się nie podoba. Po prostu mi się nie podoba. Wstydziłbym się to komuś puścić. I zdaje się ja zawsze tak o BSG pisałem.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 cze 2022 22:50

No ok Shodan, więc odpowiedzią jest, że nie lubisz kawałka, a nie, że on jest wujowy, bo gdyby tak było, potrafiłbyś to uzasadnić. Sorry, że Cie zmuszam do dyskusji, ja wiem, że kto to widział dyskutować na forum dyskusyjnym, ale staram się być oryginalny.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 12 cze 2022 22:55

Wydaje mi się, że w tym przypadku warto podać argumenty, a nie szukać jeszcze większej DOSADNOŚCI. Nie w tym rzecz imo
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 12 cze 2022 23:04

Lubię dyskusję, ale Ty Hien próbujesz mi chyba udowodnić, że nie wiem, o czym piszę. Jak oczekujecie fachowego wykładu, to raczej nie do mnie.
BSG jest słaby oczywiście z mojego punktu widzenia. I wskazanie na żałosny poziom kompozycji chyba jest jakimś uzasadnieniem. Lepiej tego nie potrafię określić. Nawet te niekiedy ciekawie brzmiące zagrywki klawiszowe nie mogą zdziałać tutaj za wiele.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 cze 2022 23:10

Widzisz, często pisywało się w różnych tematach ooo Martyr to gówno, ooo Come Back szit, itd. Zaproponowałem ten temat żeby wyjść trochę z piaskownicy epitetów i poważnie pogadać o tych utworach. Ty, jak widać, jedną nogą stoisz jeszcze w piaskownicy. Piszesz o "żałosnym poziomie kompozycji" jakby to miało coś wyjaśniać, a kiedy pytam czemu ta kompozycja jest Twoim zdaniem żałosna, to odwracasz kota ogonem, albo się obrażasz. Ja zakładam, że skoro uznajesz kompozycję za "żałosną" to potrafisz to jakoś uzasadnić. Rzucanie mocnymi słowami ala "żałosne, gówno, beznadzieja" to nie w tym temacie Shodan, bo to są puste słowa.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 13 cze 2022 00:10

No ale jak ja mam wyjaśnić, czemu kompozycja jest słaba? No po prostu jest. Refren jest dla mnie wyjątkowo nieciekawy i irytujący. Zwrotki niewiele lepsze. Nawet utwory sąsiadujące z BSG na albumie są pod tym względem bez porównania ciekawsze. Nie trzeba szukać daleko.
A z tym gównem i papierkiem, to przecież też nie było tak dosłownie. Myślałem, że zrozumiecie, o co mi chodziło.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 cze 2022 00:17

Jak nie umiesz wyjaśnić, to może po prostu nie jest słaba? Muszą być jakieś powody tej słabości. Coś musi być źle w tej kompozycji. Tylko co?

Ja nawet nie uważam, że to jest jakoś wyjątkowo dobry numer, ale naprawdę chciałbym żeby dyskusja tutaj miała ręce i nogi, i jeśli ktoś stwierdza, że coś jest słabe, to żeby potrafił napisać dlaczego. Argument "bo tak" jest naprawdę średnio satysfakcjonujący. Jeżeli mam się odnosić do Twoich opinii, to muszę mieć jakieś blade pojęcie z czego one wynikają.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 13 cze 2022 00:20

To nie działa w sytuacji, gdy dla kogoś nieokreślona słabość jest czymś wartym docenienia. Nie wiem, można dopisać to, że generalnie nie lubi się jakiegoś skandowania w utworach albo że tekst jakiś taki niekształtny i wybija się czymś na tyle negatywnym, że wpływa to na odbiór. To już bardziej brzmi jak argument.

Kompozycja sama w sobie raczej podobna do wielu rzeczy ze Speaka. Zwrotka, pseudorefren, zwrotka, pseudorefren, mostek, zwrotka, pseudorefren.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 cze 2022 00:25

Ja przyjmuje jako argument proste stwierdzenie "nie lubię". Bo każdy ma prawo nie lubić. Natomiast jeśli ktoś już szarpie się na bardziej precyzyjne strzały ala krytyka kompozycji, to robię się wtedy dociekliwy. Bo ja, podobnie jak Dragon, nie słyszę żeby był tu jakiś gwałtowny spadek poziomu kompozycji w stosunku do innych kawałków z S&S. Na tym albumie wszystko stoi raczej w tym samym rzędzie. Jeśli już mamy drążyć, to Boys Say Go pod kątem kompozycyjnym jest bardziej interesujące niż I Sometimes Wish I Was Dead.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 13 cze 2022 00:33

Hien, ja naprawdę nie wiem jak Ci to wyjaśnić, że linia melodyczna mi się nie podoba. W Come Back mi się też nie podoba. Bo jest nudna i mdła. Do tego nie pasuje mi aranż. Tutaj nie tyle jest nudna, co po prostu brzydka. Puppets czy Sometimes Wish... słucham zawsze z przyjemnością. BSG z niechęcią. Taka jest różnica. W linii melodycznej BSG nie widzę nic interesującego. No ale niech będzie, że po prostu nie lubię. Przez 3 sezony ten utwór snuł się w 10 lidze za Waszą zgodą. Więc chyba jednak nie jest tak samo dobry, skoro są utwory ze S&S o wiele poziomów wyżej.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 cze 2022 00:39

No, ale jest różnica jednak kiedy piszesz w taki sposób, bo przynajmniej można zrozumieć o co Ci chodzi.

A ligi bym tu akurat nie przywoływał, bo pozycje w lidze mają w tym temacie niewielkie znaczenie. Wiele bardzo dobrych utworów plącze się w niskich ligach, co nie znaczy, że nie można o nich tu pisać w przemyślany sposób, czy po prostu z uznaniem. To jest jednak Depeche Mode, ich 10 liga, to nadal bardzo dobra muzyka.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 13 cze 2022 00:44

Ale naprawdę dobre utwory startowały w niskich ligach i błyskawicznie awansowały nawet o parę poziomów. Bo były właśnie dobre, lepsze od konkurentów. Więc liga jest jednak jakimś punktem odniesienia i wartości utworu.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 cze 2022 00:57

W kontekście dyskografii tak, ale to mimo wszystko nadal jest stawianie bardzo dobrych ponad dobrymi, i dobrych ponad średnimi, a nie dobrych nad jakimś totalnym gównem, o którym nie da się i nie warto niczego interesującego napisać.

Brzmię jak jakiś fanatyk DM, ale poza tymi kawałkami z S&S, o których pisaliśmy, nawet ich w tym roku nie słuchałem xD
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 13 cze 2022 01:15

Ja tbh od pewnego czasu mam jakiś nawrót fazy na DM, słucham ich prawie tak samo często jak te 12 lat temu, gdy ich odkrywałem xd
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 cze 2022 01:17

No to RIP bestki.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 13 cze 2022 01:21

Bez przesady, w sumie to ułożyłem sobie już praktycznie calą bestke utworową do tej 25 kolejki, ale jak tak patrzę na aktywność tego tematu to chyba kuźwa prędzej Dragon zdąży znaleźć pracę i pojechać tam na pierwszym urlop niż wyrobimy się przed twoimi wakacjami xd
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 cze 2022 01:23

No trudno, najwyżej będziecie musieli się uzbroić w cierpliwość, bo moja aktywność na forum będzie znacznie zmniejszone w tym czasie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 13 cze 2022 01:26

Myślę, że za sprawą naszych kochanych spóźnialskich jesteśmy już zahartowani
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 cze 2022 01:33

Planowałem fajne zakończenie bestki utworów ze wspólnymi bestkami kawałków innych, jakąś fajną dyskusję, a potem tygodniową przerwą, a będzie mi jednak ciężko w tym uczestniczyć, czy po prostu nie będę miał na to czasu, bo nie po to jadę na urlop żeby siedzieć na forum (na telefonie jeszcze, ale pisać większych rozprawek na nim nie będę). No, ale co, nie zachęce pewnych osób do udziału bardziej niż same są chętne. Wiadomo, że gdyby numery był o szachach, to Melki by się streszczał, a Dev byłby na czas zawsze gdybym każdą recenzję pisał za niego. Ale żyjemy w innym społeczeństwie. Zresztą EOT.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 13 cze 2022 01:36

Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
ODPOWIEDZ