Depeche Mode vs. The Cure

Awatar użytkownika
szajajaba
Posty: 2024
Rejestracja: 12 cze 2005 09:50

Depeche Mode vs. The Cure

Post 13 sty 2006 14:35

Jako, że wśród forumowiczów jest całkiem spora i silna grupa lubiących kjurów, nasunęło mi się pytanie: jak w świetle The Cure postrzegacie DM? Czy widzicie jakieś podobienstwo, niekoniecznie muzyczne, pomiedzy tymi grupami? A moze DM są w jakimś zakresie słabsi? Czekam na za i przeciw dla obu grup ;)
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 13 sty 2006 14:41

Jak mogłas zalozyc taki temat :?:
Hm....nie chce podpasc wiekszosci ale dla mnie Cury kochane sa bezapelacyjnie najlepsze :!: :!: :!:
Nic i nikt nie zagluszy ich wspanialosci i wielkości :)
Rozwazania nastepne uwazam za zbedne bo prawda jest tylko jedna :P
Awatar użytkownika
DT
Posty: 1267
Rejestracja: 18 lut 2005 06:50
Lokalizacja: The Middle of Nowhere

Post 13 sty 2006 14:46

nie wiem czy taki temat cos wnosi... mozna sie bedzie ewentualnie dowiedziec kto co woli czy dm czy cure
ja osobiscie wyzej oceniam dm tak bylo i chyba zostanie
fu..'em and their law
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 15 sty 2006 16:22

Ciężko porównywać. Oba zespoły są niepowtarzalne, skupiają wokół siebie wręcz religijnie ich muzykę traktujących fanów (mówię już o absolutnym fanatyzmie, bo przeciętny kjurowiec lubi dm i odwrotnie). Nie zgdzam się też z Kawoszką że kjurowcy są na wymarciu.. to tylko takie wrażenie - spowodowane tym, że akurat teraz kjur nie wydał nic co byłoby wałkowane w mediach; The last day of summer słyszałem swego czasu w radiach wszelakich całkiem często.. po drugie to jednak jest forum dm, a i tak taka Olz zabiera nam się za naszego kjura ;) Gilles także bardzo lubi :arrow: jeśli chodzi o młodych nie mamy się czego bać.

Poieważ jednak temat dotyczy trochę czegoś innego - zmierzam do końca. DM wygrywa minimalnie melodyką, ale przegrywa uczuciowością piosenek i ich "czarownością" i ma więcej tego "czegoś" co na poziomie fanatyzmu obu tych zespołów jednocześnie nie jestem już w stanie nazwać słowami... ogólnie u mnie wygrywa KJUR co chyba nie jest dla nikogo niespodzianką bo już to wielkokrotnie wspominałem.
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 15 sty 2006 16:59

ja nie umiem powiedziec, co wole. Erw ma racje co do
Erwartungen pisze: DM wygrywa minimalnie melodyką, ale przegrywa uczuciowością piosenek i ich "czarownością" i ma więcej tego "czegoś" co na poziomie fanatyzmu obu tych zespołów jednocześnie nie jestem już w stanie nazwać słowami....
zawsze z siostra mowimy, ze smith pisze teksty bardziej takie ee erotyczne niz martin :D
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 15 sty 2006 17:00

Erwart bardzo czesto ma racje :grins:
Awatar użytkownika
Higher_MR
Posty: 101
Rejestracja: 18 cze 2005 10:06
Lokalizacja: Łódź

Post 16 sty 2006 18:03

The Cure lubię...nie znam zbyt wielu utworów...niestety
DM kocham....i tak pewnie zostanie :)
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 08 mar 2006 20:09

wlasnie doszlam do wniosku, ze tych dwoch zespolow nie powinno sie ze soba porownywac. co to daje? przeciez maja kompletnie inny sposob grania muzyki :roll: i teksty tez sa innego rodzaju. na mnie inaczej oddzialowuje the cure, a inaczej dm. inne wspomnienia, inne wrazenia mam.
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
Biskup
Posty: 46
Rejestracja: 24 kwie 2006 21:56

Post 25 kwie 2006 12:22

The Cure jest mi zespolem obojetnym to tez w tym zestawieniu Depeche Mode wygrywa bezapelacyjnie. TC nie ma w sobie tej mocy ktora mogla by mnie poniesc podczas sluchania ich tworczosci.
Jak to sie zwyklo mowic i pisac na murach za czasow malego lebasa? :D "Depeche Mode Forever"!
Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 25 kwie 2006 15:40

patrzę na ksywę - Biskup... więc automatycznie zjeżdżam na miasto - miasto też się zgadza! Tylko ten wiek nie za bardzo.

już kilka razy chciałem zapytać czy jesteś tym Biskupem którego znam.. niemniej oprócz niepasującego wieku nie pasuje mi także teraz druga rzecz: tamten Biskup (o ile wiem) bardzo lubił Kjurów

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 25 kwie 2006 16:26

Ponabijam trochę.... :D

Osobiście zdecydowanie wolę Kjurów... Disintegration to album-biblia, który każdy powinien jeśli nie mieć w swojej, to obowiązkowo znać.
Awatar użytkownika
Biskup
Posty: 46
Rejestracja: 24 kwie 2006 21:56

Post 25 kwie 2006 19:00

Erwartungen pisze:patrzę na ksywę - Biskup... więc automatycznie zjeżdżam na miasto - miasto też się zgadza! Tylko ten wiek nie za bardzo.

już kilka razy chciałem zapytać czy jesteś tym Biskupem którego znam.. niemniej oprócz niepasującego wieku nie pasuje mi także teraz druga rzecz: tamten Biskup (o ile wiem) bardzo lubił Kjurów

pozdrawiam :)
A o kogo konkretnie pytasz? Fakt, ja Kjurow raczej nie lubie. ;)
Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 26 kwie 2006 15:23

właśnie w tym rzecz, że nie wiem o kogo pytam. Ale dojdziemy do prawdy - pierwsza rzecz - czy byłeś 13 października 2001 w Forum Fabricum na zlocie? Czy ew byłeś nawet jednym z puszczających muzykę na górze?
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 26 kwie 2006 15:33

Znaliście sie wtedy bliżej :>

:) :)
Awatar użytkownika
Biskup
Posty: 46
Rejestracja: 24 kwie 2006 21:56

Post 27 kwie 2006 08:50

Erwartungen pisze:właśnie w tym rzecz, że nie wiem o kogo pytam. Ale dojdziemy do prawdy - pierwsza rzecz - czy byłeś 13 października 2001 w Forum Fabricum na zlocie? Czy ew byłeś nawet jednym z puszczających muzykę na górze?
Nie, nie bylem. Ja nigdy nie puszczam muzyki na imprezach.
Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes
MontanaDM

Post 25 maja 2006 17:00

Powiem wam tyle... Cure'a nie znam i nie chce znać. Bo DM jest najlepsze.
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 25 maja 2006 17:12

skoro nie znasz to sie nie wypowiadaj.
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
JIGGA_SOUND_GEAR
Posty: 501
Rejestracja: 05 maja 2006 19:46
Lokalizacja: wytwór pana A. Wilder'a zmontowany w MUTE Records

Post 25 maja 2006 21:49

Szczerze mówiąc nie specjalnie interesowałam się The Cure. Przyznaję się do znajomości jedynie czterech utworów, i kojarzę jak wygląda Robert Smith, ale nic poza tym, dlatego obstawiam DM.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 13 lut 2023 19:01

MontanaDM pisze:
25 maja 2006 17:00
Powiem wam tyle... Cure'a nie znam i nie chce znać. Bo DM jest najlepsze.
Wstyd się przyznać, ale sam poprzestałem na Disintegration i tej kołysance z pająkiem. :grins: :grins: :--
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 13 lut 2023 19:40

Są gusta i guściki. Kjury niejedną twarz mają (bo mają przynajmniej dwie ;( )
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup