Szczególne dźwięki w utworach (sample itp.)

Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Szczególne dźwięki w utworach (sample itp.)

Post 25 maja 2005 16:57

Hmmm, z syntezatora?

zestaw mikrofonów i magnetofon + Synclavier + Roland system 700 + urzadzenie opozniajace AMS

i tytułuj tematy bardziej opisowo!
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 25 maja 2005 17:15

Posłuchaj sobie Pipeline lub pierwszych sekund Behind The Wheel. Wszystkie te dźwięki są utworzone w naturalny sposób (uderzanie młotami w rury, "turlający się talerz", czy nawet łom w połączeniu z pofalowaną blachą (teledysk do Shake The Disease)). Wszystkie te dźwięki są nagrywane następnie na taśmę, przetwarzane i używane na trasach koncertowych w bankach pamięci… W czasach, kiedy DM tworzyło większość tych utworów nie było możliwości pójścia do sklepu, kupienia CD-ROM-ów z programami muzycznymi i tworzenia dźwięków sztucznie, na komputerze...

BTW. W I Want You Now są zsamplowane głosy ludzi… ciekawie to wyszło.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 1434
Rejestracja: 22 sty 2005 12:25
Lokalizacja: Katowice

Post 25 maja 2005 19:03

Czytalam w Malinsie, że Alan spacerował po budowach, ulicach itd. i odkrywal nowe fascynujące dźwięki, potem je modyfikował i stąd te niesamowite brzmienie.
Gość

Post 30 maja 2005 19:26

Na kawałku Useless jest piękny dzwięk gitary kiedy Martin podchodzi z tym oto instrumentem i zaczyna grać.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 1434
Rejestracja: 22 sty 2005 12:25
Lokalizacja: Katowice

Post 30 maja 2005 19:44

W drugiej zwrotve Sister of night jest takie pianinko (sama nie wiem), na które zawsze czekam :)

Nie! to nie jest pianinko, to keyboard najzwyklejszy :)

Jeszcze uwielbiam dźwieki które sie pojawiają pod koniec "If you want"
Awatar użytkownika
Home
Posty: 416
Rejestracja: 11 lut 2005 16:46
Lokalizacja: Poznań

Post 30 maja 2005 20:01

A mnie się podobają te odgłosy w Happiest Girl... tuż po końcowym refrenie "Why do you smile the smile you do" no i początek Strangelove... tak jakby to nagrywali po nocy :haha: zawsze tak sobie myśle jak tego słucham...
Awatar użytkownika
pimpf_101
Posty: 358
Rejestracja: 11 mar 2005 12:32
Lokalizacja: z kapy węża

Post 31 maja 2005 11:23

A ja mam szczególny sentyment do refrenu w Sacred. Tam w pewnym momencie, pod koniec każdego z refrenów własnie, jest coś takiego... kurde, nie bardzo wiem jak to opisać... takie jakby rytmiczne... takie jakby uderzenia, przed i w trakcie jak Dave śpiewa: "Saaaacreeeed..." "Hoooolyyyyy". Wiecie o co mi chodzi?
Awatar użytkownika
DT
Posty: 1267
Rejestracja: 18 lut 2005 06:50
Lokalizacja: The Middle of Nowhere

Post 01 cze 2005 09:39

Mi szczególnie podobają sie dźwięki w "Somebody" - są "ukryte" pod dźwiekiem fortepianu i głosem, szczególnie koniec jest fajny a zwłaszcza ta melodia wyłaniająca sie pod koniec. Ja znowu gdzies czytalem, ze te rożne czasem "dziwne" odgłosy to efekt eksperymentów z samplerem i lekki flirt DM z industrialem.
fu..'em and their law
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 16 sie 2005 17:30

Uderzenia młotem po garach przy końcówce Stripped na Music For The Masses Tour. :8
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jacek DM
Posty: 1336
Rejestracja: 22 kwie 2005 19:38

Post 22 sie 2005 23:13

Mnie podoba się bardzo dźwięk w czołówce "World In My Eyes". Zwłaszcza w czasie oglądania teledysku. Super klimat jak Dave wchodzi na scene, a kamera robi najazd na publikę. Dla takich chwil warto żyć. :) :)
Awatar użytkownika
DMartyna
Posty: 367
Rejestracja: 11 maja 2005 19:05
Lokalizacja: Zwoleń

Post 22 sie 2005 23:15

A ja uwielbiam dźwięki Black Celebration!
Dydeo

Post 24 sie 2005 08:18

Uwielbiam Stripped w 101, jak oni na początku i na końcu walą w rury, Alan z Martinem, Black Celebration, te cymbałki czy co, People Are People, tam słysze całe wyposarzenie hydraulika, Everything Counts te fleciki, piszczałki, Pipeline jakieś rury.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 21 lis 2005 15:25

Wsłuchajcie się w moment przejścia z Fly On The Windscreen na A Question Of Lust w wersji albumowej. Słychać tam wyraźnie coś w stylu "regulowanego radioodbiornika" (na 5 sekund przed samym końcem FOTW). :mrgreen:

Przy niskiej głośności efekt trudno usłyszeć, ale podwyższając głośność da się to usłyszeć, wszystko trwa około 3 sekundy. Ogólnie rzecz biorąc szczególnymi dźwiękami w piosenkach DM są dla mnie wszystkie płynne przejścia miedzy kolejnymi utworami, mają klimat. :--
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 21 lis 2005 16:28

Tego radioodbiornika się dosłuchałem, wrażenie robi :) . Podobny efekt jest na końcu I Want You Now (jak przechodzi w To Have And To Hold to też takie jakby przez stare radio chrzanienie słychać).
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 21 lis 2005 16:45

Te słowa po rosyjsku w IWYN, zaraz wrzucę tutaj tekst opisujący co pan sowieta mówi…
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 21 lis 2005 18:44

To że po rosyjsku to akurat wiem. :D :D Trochę rosyjski znam, ale nie mam pojęcia co nawijal...
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 21 lis 2005 23:29

Kupta se dzieci słowniki :P

Rozwój broni jądrowej i społeczno-psychologicznych aspektów wyścigu zbrojeń jest rozpatrywany w tych raportach
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 22 lis 2005 10:58

Ja dodam od siebie jeszcze:
- Christmas Island (odkrecie sobie glosnosc na full i wsluchajcie sie w sam poczatek, do momentu rozpoczecia linii basowej)
- Agent Orange (koncowka, kod nadawany morse'm)

no i personalnie dorzuce wszelkie dzwieki z Rush, szczegolnie intro z 94' tour :)
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 14 gru 2005 23:17

Polecam wszystkim zimny klimat Construction Time Again. Włączcie sobie The Landscape Is Changing. Szczególny moment o który mi chodzi zaczyna się od 3 minuty i 19 sekundy (w piosence w wersji albumowej, na innych może być różnica kilku sekund). Nie umiem opisać dźwięku, ale swój klimat ma. W końcu kto jest autorem TLIC? :8 :8
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 15 gru 2005 02:31

nie ucz ojców... landscape uwielbiać ;)

już zresztą pisałem kiedys że alan to mógłby dla mnie nie istnieć.. niestety.. ubóstwiam MELODYKE dm a nie dopracowanie utworów.. no własnie... mógłby nie istnieć gdyby nie landscape is changing! No i gdyby nie in your memory...