DX5

Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9039
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Re: DX5

Post 31 maja 2011 13:38

W miedzyczasie wstawil nowe nagrania m.in Nothing To Fear, gdzie widac, ze sprawilo mu to niemala trudnosc, Its Called A Heart, czy Halo, ale nie tylko DM, ze wspomne o Joy Division. Ale nie o tym chcialem napisac. Gosc wreszcie nagral te swoje kawalki i... jakze to przypomina DM, sami posluchajcie
http://www.youtube.com/watch?v=8WkGf_7X7wk
Enjoy The Silence
Jari

Post 01 cze 2011 09:46

Czym Wy się podniecacie? Gościu jedzie cover za coverem a do tego nie robi nic specjalnego, czego nie zrobiłby pierwszy lepszy producent i muzyk po 2 latach szkoły muzycznej w klasie podstawowej fortepianu? Obstawił się pacjent 5 parapetami, puszcza podkłady z kompa i robi dogrywki melodyjek... Jeżeli tylko tyle potrzeba na zrobienie tzw kariery to ja zaraz wpuszczę w sieć jakieś 30 numerów :8
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 01 cze 2011 10:33

To wrzuć. Jestem ciekaw czy masz taką synchronizację w placach obu dłoni jak on.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Jari

Post 01 cze 2011 10:35

Dlaczego wiedziałem, że to własnie Ty odpiszesz na mój post? :8 Za wszelką cenę starasz mi się udowodnić brak umiejętności grania na klawiszach. Jak mam ci udowodnić, że gram na żywo, sam bez wspomagaczy...?
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 cze 2011 10:55

Średniej klasy pianista, po szkole podstawowej, ma taką synchronizację jak ten Pan. Bez urazy, ale on nawet nie zakrawa na mistrzostwo, o wirtuozerii nie wspominając.
Co kto lubi.
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 01 cze 2011 11:06

Jari pisze:Za wszelką cenę starasz mi się udowodnić brak umiejętności grania na klawiszach.
Nope! Za wszelką cenę staram się udowodnić, że DX5 zajebiście gra na klawiszach. Ja się nie uczepiłem Ciebie. Sam podłapujesz temat więc odpisuję, że chętnie i Ciebie bym zobaczył grającego. To nie ma nic wspólnego z niedowierzaniem. :)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Jari

Post 01 cze 2011 11:10

Tu masz paluszki + live + cover, póki co nic lepszego nie mam:

http://www.youtube.com/watch?v=CenXa84xw6g
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 01 cze 2011 11:14

Zaraz obejrzę. Ja nic do Ciebie nie mam. Lubię patrzeć jak ktoś gra na parapecie - im płynniej to robi tym przyjemniej dla mojego oka a z racji tego, że nigdy na żadnym koncercie CABARETU nie bylem, to tym chętniej zobaczę wideo z tym co robisz na scenie. Tylko tyle.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 01 cze 2011 11:47

Tydzień cwieczenia wystarczy, żeby zagrać takie rzeczy płynnie. Sam próbowałem i mi wychodziło. Jari to już z palcem w dupie zagra.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9039
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 01 cze 2011 11:56

Absolutnie zgadzam sie ze Slickiem. Nie chodzi o to ze ktos niedowierza Jari, ze Ty umiesz grac, bo umiesz Powiem Ci jeszcze ze w krytykowaniu jestes mocny w gebie. Zrob taki cover zamiast ryczec jak krowa, a ta najglosniej ryczy, ktora najmniej mleka daje.
Enjoy The Silence
Jari

Post 01 cze 2011 12:07

Ale ja już etap coverów jako takich mam za sobą. Poza tym jak robię cover to minimalnie chcę dać w nim coś od siebie, a nie wiernie go odgrywać, coś zmienić. Chcesz przykładu? Proszę bardzo:

Love On A Real Train - Tangerine Dream.

Tu masz orginał:

http://www.youtube.com/watch?v=gjPGmSqadxM

A tu masz nasza wersję nagraną podczas próby, 100% live, będzie to grane podczas koncertów na jesieni:

Love On A Real Train - CABARE+

http://www.cabaret.net.pl/LoveOnARealTrain.mp3

Masz przykład na to jak można zagrać to samo nie grając tego samego. Utwór zagrany z wykorzystaniem metody 'samplingu w locie' (Hien już to widział na żywo, wie jak działa) beż użycia fizycznych loopów, a jedynie z małą pomocą arpegiatora (generator wolnych przebiegów melodycznych). To przynajmniej daje mi prawo oceny wartości technicznej coveru, krytyki.

Ale jak chceta coverów DM i do tego granych live to proszę bardzo: ostatni koncert w Proximie. CABARE+ Live, Black Day.
Można zrobić to samo ale inaczej? Można! :8 :lol: (sorry za słabą jakość samego nagrania koncertowego, nagrywane nie z kabla, a z mikrofonu).

http://www.cabaret.net.pl/webdownload/a ... 020411.mp3
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9039
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 01 cze 2011 12:22

Jari, mnie sprawy techniczne kompletnie nie interesuja typu jak albo czym. Jest produk, widze, albo raczej slysze i oceniam. Jestes dobry bo nie raz widzialem, choc nie na zywo i tego nie podwazam, ale DX5 jest zajefajny w tym co robi i tyle. Jari, a moze za malo marketingu? Zreszta po co, wszak robisz to jako hobby :P
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Miri
Posty: 968
Rejestracja: 10 maja 2010 21:00
Ulubiony utwór: Everything Counts

Post 01 cze 2011 16:04

Mnie to obojętne, czy facet uczył się dwa lata w muzycznej, czy przyszedł z ulicy i to zagrał. Jak chce się słuchać i oglądać wirtuozerię, to się idzie do filharmonii a nie ogląda się amatorskie filmiki na jutubie. Dla kogoś takiego jak ja, kto obok keyboardu nawet nie stanął, takie granie to kosmos, więc ciężko mi ocenić jego umiejętności i nawet nie próbuję. Ale, Jari - skoro twierdzisz, że to nie jest takie trudne, to czemu tak cię denerwują te opinie na temat DX5? Zazdrościsz czy jak? Ludziom może się podobać jego granie, ale ciebie też ktoś chyba docenia, nie? Np. ja (na podstawie tych trzech nagrań z live'a... :/). Ludzie lubią różne rzeczy i nie powiesz mi chyba, że muzyka jaką tworzycie w CABARET to granie stopami...
Jari

Post 01 cze 2011 17:55

A czego ja mam zazdrościć? :shock: Odtwórczego grania? Śmieszy mnie, że facet obstawił się klawiszami i udaje Greka :8 Jakaż to filozofia odgrywać toczka w toczkę czyjeś utwory? Ba, on nawet lekcji udziela w odgrywaniu coverów :8 Niech koleś zagra swoje to wtedy pogratuluję. A jak już chce szpanować coverami niech zrobi je w ciekawy sposób, zaprezentuje coś innego, coś doda od siebie, pokaże utwór w innym świetle, z inną instrumentalistyką, klimatem itp itd.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9039
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 01 cze 2011 17:58

Jari, nie sprawdziles linku, na ktorym jest jego wlasna tworczosc :P
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Miri
Posty: 968
Rejestracja: 10 maja 2010 21:00
Ulubiony utwór: Everything Counts

Post 01 cze 2011 18:14

Nie mówię, że zazdrościsz mu umiejętności (bo z twoich wypowiedzi wynika, że masz większe), chodziło mi raczej o zazdrość wobec popularności (facet może nie wydał jeszcze żadnej płyty i nie robi koncertów, ale wejść i komentów na jutubie ma chyba ciut więcej niż wy). Nie mam zamiaru nic ci wygadywać, ale to święte oburzenie wobec "odtwórczego grania" jest trochę dziwne w twoich ustach - jak publika wymagała, to na zlocie DM medleya zagraliście, więc mi nie wmówisz, że jest inaczej. To publika tego wymaga - swoje utwory koleś może ma, ale większość patrzy na covery, bo każdy lubi to co zna i chce sobie popatrzeć i powiedzieć "o, jak fajnie zagrał Stripped ze 101!". Na tym to wg mnie polega. A skoro umie to niech gra - to jest chyba jego pasja i nikt mu tego nie może zabronić. Dopóki nie kaleczy tych piosenek, wszystko jest dla mnie ok.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11329
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 01 cze 2011 22:33

Jari pisze:Ale ja już etap coverów jako takich mam za sobą. Poza tym jak robię cover to minimalnie chcę dać w nim coś od siebie, a nie wiernie go odgrywać, coś zmienić. Chcesz przykładu? Proszę bardzo:

Love On A Real Train - Tangerine Dream.
O, o, o! Dobrze że temat poruszyliście to powiem coś co miałem już dawno a zapomniałem. W tej kwestii (tego coveru konkretnie) chylę czoła przed Jarim i popieram kwestię dodawania czegoś od siebie, zostawianiu własnego piętna na utworze. Znam te obie wersje Love On a Real Train i powiem szczerze że wolę wersję CABARETu - kocham tę dodatkową linię melodyczną która wchodzi ok 57 sekundy. :fletch: Uwielbiam takie brzmienia klawiszy.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9039
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 02 cze 2011 00:37

Swoj stempelek to jedno, ale DX5 robi inny stempelek, otoz odwzorowuje utwor maksymalnie jak to mozliwe i na mnie robi to wrazenie, zreszta nie tylko na mnie.
Enjoy The Silence
Jari

Post 02 cze 2011 09:23

OK,

01. Czy ja mu czegoś zazdroszczę? Chyba nie. Widać od razu, że gość jest po szkole muzycznej (ułożenie rąk na klawiaturze). Ja to jednak samouk, więc patrząc z tego punktu na pewno jest bardziej biegły w graniu. Problem w tym, że tego nie widać.

02. Wpiszcie sobie w google hasło: 'depeche mode midi files' albo 'depeche mode mid files' i ściągnijcie te oznaczone numerami 0 albo 1 (odpowiednio midi sys 01, midi sys 0). I odpalcie, nawet w WMP. A potem możecie czarować wszystkich, że tak świetnie robicie covery i gracie. Jego podkłady właśnie lecą z takich plików.

Medley na koncercie to był pomysł 'chwilowy'. Tak mi się wymyśliło z szacunku do publiczności, która najłatwiejsza nie była, jakoś ją trzeba sobie zawsze kupić. Przypominam, że to był zlot fanów DM! Nie mam zamiaru tego więcej grać w ten sposób chyba, że na jakieś kolejnej imprezie naznaczonej klimatem DM gdzie coś takiego pasuje. Wpadło mi do łba do zagrałem bez większej filozofii.

03. Ma sporo odwiedzin na YT. Fajnie. Ja chyba jednak wolę małe grono, ale wiernych słuchacz, niż tysiące przypadkowych osób, które wejdą, popatrzą, zapomną. Nie ścigam się w żadnych zawodach kto więcej, dalej itp.

04. Dyskusję o C+ może przenieśmy do wątku o C+ a tu dyskutujmy o gościach z milionem parapetów, którym się wydaje, że są Goro-Wilderami w jednym (Fletchera nie liczę i nie uznaję). Jasne, jak się komuś to podoba to niech sobie słucha. Oceniamy tu gościa więc ja piszę, że zrobił na mnie takie same wrażenie jak In Chains w remixie Wildera.

Dzięki za miłe słowa o LOARTrain. Temat wyczerpany.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9039
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 02 cze 2011 10:41

Co Ty za farmazony walisz o sciaganiu plikow midi z netu. Gosc pokazuje wyraznie, jak dochodzi do dzwiekow, wiec nie sadze, zeby gral na podkladach z neta. Wez zrob cos takiego jak on zrobil to zamkniesz Wszystkim geby.
Enjoy The Silence