Od kiedy słuchasz Depeche Mode?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ksenia
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2007 18:02
Lokalizacja: Eire

Post 10 lip 2007 17:38

Hej jestem nowa, ale stara depeszowa, moja przygoda zaczela sie od 1988 roku i nadal trwa, moja pierwsza ulubiona plyta bylo "A Broken Frame". Przez przypadek trafilam na to forum, ale jest mi niezmiernie milo. Nigdy nie bylam na zadnym zlocie, ale na koncercie w Londynie w 1998 roku bodajze.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
agness
Posty: 334
Rejestracja: 08 lip 2007 16:07
Lokalizacja: Katowice

Post 10 lip 2007 20:05

Mnie muzyka depech mode zarazila moja mama, z reszta podobnie bylo z pink floyd i wieloma innymi. Pamietam jak bylam mala moi rodzice sie rozeszli i ojciec jak sie spotykalismy przynosil mi jakies badziewne kasety typu "muzyka biesiadna i hity rodem z disko relax".

Pamietam jak dzis kiedy moja mam sie o tym dowiedziala dostala szalu i zaczela mnie uczyc o tym co bylo naprawde dobre i godne uwagi puszczala mi rozne rzeczy i opowiadala o nich a ja z czasem mogla stwierdzic czy cos mi sie podoba czy tez nie i tak zostalo do dzis. Na zlocie niestety tez nie bylo mi dane byc... ale jak to mowia wszystko jeszcze przedemna. :)
Awatar użytkownika
kredka
Posty: 274
Rejestracja: 23 wrz 2006 23:20
Lokalizacja: Nysa/Wroc
Kontakt
Strona WWW

Post 10 lip 2007 20:06

Dokladnie 11 lipca 2001 na moim dysku sie znalazl "dream on" i mozna to liczyc wlasciwie za poczatek ;) kilka dni pozniej (pamietam dokladnie 13 w piatek) poszlam po plyte :D jednak nie bylo "Excitera" [moze i dobrze?] i dostalam "Ultre".
Awatar użytkownika
Dominika Kusz
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2007 18:14

Post 10 lip 2007 23:28

DM słucham namiętnie od kilkunastu lat, właściwie na rowni z U2. Kocham Martina i jego głos, uważam, że nie ma sobie rownych. I jedno mnie złości: bierność polskich fanow, to, że nie mamy większych osiągnięć w pokazywaniu chłopakom z DM jak bardzo ich lubimy i i cenimi ich pracę. Ograniczamy się jedynie do wpisywania czczych paplaninek na forum i to wszystko na co nas stać? A przecież oni dają nam tak wiele, dają życie. Bo przecież bez muzyki DM nie możemy żyć. Prawda? Przynajmniej ja sobie ich braku w kulturze muzycznej nie wyobrażam. Mart, Dave i Fletch - OSOBOWOŚCI !!!
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 11 lip 2007 00:00

To co twoim zdaniem należało by robić by odwdzięczyć sie DM za to, że jak to piszesz "dają nam życie"?
Może zbierzmy sie w wieksza grupe i rzucmy sie z Pałacu Kultury, jesteśmy TU na forum by porozmawiać, podyskutować, pokłucić sie z osobami które mają podobne zainteresowania jak My, forum nie powstało by coś udowadniać. Gro ludzi z forum, tego czy innego spotyka sie na zlotach raz na jakis czas i forum jest takim łącznikiem między nimi w miedzy czasie, nie jesteśmy sektom z jakąś MEGAZAAWANSOWANĄ ideologią. No i chyba tyle. ;)
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 11 lip 2007 20:07

Dominika Kusz pisze:jedno mnie złości: bierność polskich fanow, to, że nie mamy większych osiągnięć w pokazywaniu chłopakom z DM jak bardzo ich lubimy i i cenimi ich pracę. Ograniczamy się jedynie do wpisywania czczych paplaninek na forum i to wszystko na co nas stać?
Wskaż mi proszę co jeszcze powinniśmy robić? Pielgrzymki do Santa Barbara? Wycieczki szkolne do Mute Records?

Forum to wirtualna forma dialogu o zespole pomiędzy nami - fanami. Inne formy jakie wydają mi się sensowne w podtrzymywaniu ogólnie pojętego uwielbienia do Depeche Mode to po prostu depoteki i zloty. Rozumiem, że jak w przypadku każdego zespołu są fani i fanatycy - ja też dostaję szajby na punkcie np. wszystkiego co jest związane z erą Music For The Masses i 101, ale bez przesady. Nie recytuję tekstów, nie modlę się do Gahana i nie biję pokłonów np. do Alana.
Dominika Kusz pisze:A przecież oni dają nam tak wiele
Dają nam (mi) wspaniałą muzykę - choć może lepszym określeniem powinno być nie "sprzedają".
Dominika Kusz pisze:dają życie
Mi życie dali rodzice, jeśli więc nie jesteś córką któregokolwiek z członków Depeche Mode to nie bardzo rozumiem tego argumentu. :mrgreen:
Dominika Kusz pisze:Bo przecież bez muzyki DM nie możemy żyć. Prawda?
Z tym się mogę zgodzić.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dominika Kusz
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2007 18:14

Post 11 lip 2007 22:22

Cieszę się jak nie wiem co, że są w ludziach jeszcze uczucia i odczucia, że coś Was kochani wzburza, coś intryguje, coś powoduje, że chce się Wam dokonać komentarza na jakiś tam post, jakiejś tam Dominiki. W TV- Lepper, a u mnie kolejny rok w głowie siedzi: DM. I jeszcze jedno: miałam niebywałą frajdę, gdy po godzinach błądzenia po Dublinie odnalazłam dom Adama Claytona (U2). I co? Ano nic! Nie wieszałam mu się na klamce czy szyi. Pokornie odeszłam. Szczęśliwsza.
A Martinowi zgotuję jakąś niespodziankę na miarę "flagi" z koncertu U2 w Polsce.
Awatar użytkownika
Depecha
Posty: 209
Rejestracja: 30 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt
Strona WWW

Post 30 lip 2007 10:53

Od momentu, kiedy leżałam w kołysce, a tato zapuszczał DM :D
Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU
Kontakt
Strona WWW

Post 01 sie 2007 18:59

Pierwsza kaseta to Violator, zaraz potem MFTM i masa singli, remiksow itd, zaluje ze nie zachowalem tej kolekcji, uzbieralo mi sie 15 kaset :8
Awatar użytkownika
Flavor_fav
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2007 17:22
Ulubiony utwór: In Your Room
Lokalizacja: Somewhere out of Space

Post 15 sie 2007 20:14

Pierwszy raz usłyszałem DM w 1997r, gdy zobaczyłem teledysk do Barrel of a Gun. Miałem wtedy 8 lat i taki filmik zrobił na mnie wrażenie :P A sluchac ich namiętnie zacząłem od momentu wydania Excitera :D czyli będzie już sześć lat.
Awatar użytkownika
hakael1977
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2007 20:33

Post 09 paź 2007 20:50

Witam.
DM słucham od 1990 roku - zaraz po ukazaniu się płyty Violator. Heh... to już 17 lat... ależ ja jestem już stary. ;)
Awatar użytkownika
Naoko
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2007 23:00
Ulubiony utwór: My joy...
Lokalizacja: z pierwszego piętra...

Post 09 paź 2007 23:20

Kiedy na topie było World in my Eyes - nawet nie wiedziałam że to DM ale b.b. mi się podobało. A potem już na dobre kiedy kolega zostawił mi kasetę SOFAD i akurat była "przekręcona" na RUSH - ojojojoj działo się bardzo...
Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU
Kontakt
Strona WWW

Post 10 paź 2007 08:17

hakael1977 pisze:Witam.
DM słucham od 1990 roku - zaraz po ukazaniu się płyty Violator. Heh... to już 17 lat... ależ ja jestem już stary. ;)
Ale 77 to najlepszy rocznik ;) Witaj na forum staruszku :D
Awatar użytkownika
deserve
Posty: 112
Rejestracja: 24 lis 2007 13:14
Ulubiony utwór: the love thieves
Lokalizacja: krakowskie

Post 25 lis 2007 14:45

Ja od 1 grudnia 1999 roku. Byłem wtedy 9-letnim gnojem który nie wiedział jeszcze dobrze o co chodzi. Ale zakochałem się wtedy w takich piosenkach jak "New life" czy "what's your name?"
To były wspaniałe czasy....
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 25 lis 2007 15:22

rówieśnik widzę ;)
Awatar użytkownika
deserve
Posty: 112
Rejestracja: 24 lis 2007 13:14
Ulubiony utwór: the love thieves
Lokalizacja: krakowskie

Post 02 gru 2007 15:33

Daria The Revelator pisze:rówieśnik widzę ;)
no a jak :beer:
Awatar użytkownika
Emila
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2007 11:29
Ulubiony utwór: Jest Ich wiele
Lokalizacja: Poznań

Post 09 gru 2007 16:20

A ja zaczęłam słuchać Depeszów rok temu. Było to dokładnie w Boże Narodzenie. Jedna z osób na liście kontaktów GG miała Depeszów właśnie w opisie. Zaciekawiło mnie to... ściągnęłam kilka piosenek... Pierwszą z nim była Black Celebration. Stopniowo sie uzależniałam od tej kapeli, aż w końcu doszło do tego że od pewnego czasu zawsze noszę ze sobą mp3 z dość spora kolekcją piosenek :)
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 16 gru 2007 13:05

W porównaniu co do niektórych z was to jestem już prawdziwym oldbojem. DM zacząłem słuchać od chwili ukazania się Violator (to już z 17 lat). W szkolnym radiowęźle na okrągło puszczali tę płytę. Nie wiedziałem na początku, co to za zespół, ale od razu się zaraziłem depeszami.
Awatar użytkownika
Dominika
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2007 12:14

Post 20 gru 2007 17:20

Ja słucham DM od kiedy tylko pamiętam, ponieważ mój tata jest ich fanem.
Poznał ich jeszcze przed enjoy the silence i zaraził mnie :) :) :)
Wiecie jak to jest gdy od dziecka się czegoś słucha... Lubiłam ich ale jako małe dziecko nie rozumiałam jeszcze o co chodzi...
Prawdziwą fanką zostałam gdy zobaczyłam koncert z 2001r z Paryża... Wtedy już na dobre zakochałam się w DM...
Awatar użytkownika
Jendrekdm
Posty: 100
Rejestracja: 19 gru 2007 12:47
Lokalizacja: Gdynia

Post 20 gru 2007 18:21

Od SGR czyli 84 rok "Stories Of Old", "People are People" i tym podobne klimaty Electro Pop - wtedy to za dużą kasę kupiłem ich kasetę SGR mam ją do dzisiaj - czyli będzie już 23 lata
ODPOWIEDZ