Jak zostałeś fanem Depeche Mode?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 16 lip 2007 15:48

Historia jak by prosto z Hollywood nic tylko poprowadzić wątek dalej i scenariusz gotowy ;) :8 ;)
Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU
Kontakt
Strona WWW

Post 16 lip 2007 20:50

piękna historia :D
Awatar użytkownika
cajka
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2007 22:45
Ulubiony utwór: The Sun and The Rainfall
Lokalizacja: Lublin
Kontakt
Strona WWW

Post 16 lip 2007 23:51

hmm, historia fan-ika niesamowita... ale ostatnio dowiedziałam się, że mój nowy kolega też kiedyś mocno zafascynowany był metalem, długie włosy, i te sprawy... ostatnio przychodzi na nasze wtorkowe spotkania depeszowe... hmm, coś w tym musi być :lol:
Awatar użytkownika
Arashy
Posty: 988
Rejestracja: 18 cze 2005 10:33
Ulubiony utwór: ETS
Lokalizacja: Z popołudniowej herbatki u Smoka Wawelskiego

Post 17 lip 2007 00:31

ludzie z czasem... dorastaja :D
przyznaje, ze ja tez mialam okres kiedy to koniecznie chcialam byc metalem. w sumie takich ludzi mialam wokol siebie i tym przesiakalam. ale rownoczesnie prawie poznałam DM i... DM zwyciezylo :D
Awatar użytkownika
fan_ik
Posty: 15
Rejestracja: 24 paź 2006 11:25
Lokalizacja: Quebec

Post 17 lip 2007 09:40

Zdażało się że bijatyki były ostre!!! Ale to były takie czasy
Awatar użytkownika
Doukissa
Posty: 17
Rejestracja: 24 maja 2008 14:23
Ulubiony utwór: NLMDA
Lokalizacja: Body in Poland, Soul in Greece..

Post 25 lip 2008 19:19

U mnie to się zaczęło wszystko dzięki mojemu bratu :D który jest muzykiem ( gra muzykę elektroniczną ).
Pewnego dnia wchodzi do mego pokoju woła od progu : Sandraaaaaaaaa !!!!! chodź musisz coś zobaczyć!!! - na to Sandra biegnie do pokoju siada na fotelu i czeka z niecierpliwością co on chce mi pokazać ! - a na to on włancza mi koncert DM - na to ja " ale ja ich przecież znam !!! " na to on " no znasz znasz .. a zobacz jaką oni mają muzykę ".... no i na tym się skończyło ze cały koncert Devotionala nauczyłam się na pamięć od zbyt częstego oglądania go ... :D a potem to już szło wszystko co tylko od DM pochodzi......
... i tak zostało mi do dziś, że bez muzyki DM jestem chora i żyć nie mogę .....

..... chwała memu bratu .... :D :D :D :D :nlmda:
Awatar użytkownika
Ewka_Wilder
Posty: 15
Rejestracja: 30 lip 2008 17:59
Ulubiony utwór: World in my eyes
Lokalizacja: Tarnów

Post 30 lip 2008 21:26

Moja przygoda z dM zaczęła się w lutym tego roku. Siedziałam z moją kumpelą na wfie i nie ćwiczyłyśmy i ona pokazała mi swoją muzykę w MP4. Na początku puściła mi Judasa a później Somebody. I tak zaczęła się moja przygoda z dM. Słucham ich już ponad pół roku i nie mogę bez nich żyć! Ona zdradziła dM już miesiąc po tym jak się w nich zakochałam... Szkoda... Ale ja za to, mimo że nawet nie kojażyłam Endżoja w ogóle ani Preciousa, teraz za nimi okropnie szaleję... :P
Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU
Kontakt
Strona WWW

Post 28 sie 2008 16:02

Piękna opowieść ! Az się przypominają własne DM-początki :fletch:
Awatar użytkownika
DepecheMati
Posty: 24
Rejestracja: 21 paź 2008 00:24
Lokalizacja: Kraków
Kontakt
Strona WWW

Post 21 paź 2008 00:56

w sumie to pamiętam jak przypadkiem trafiłem na stronke traktującą o tym zespole.... ale jakoś tak eee jakiś kolejny zespół

przypadkiem usłyszałem utwór enjoy the silence i można powiedzieć że od tego momentu zaistniała moja pasja, fascynacja

pamiętam jak u kolegi usłyszałem inny utwór depeszy, powiedział że to Depeche Mode...."acha"......nie przyszło mi na mysł że to ten sam zespół którego utwór słyszałem w radiu :lol:

ciekawość to moje drugie ja.....przegrzebałem internet chcąc się dowiedzieć jaki to zespół gra i tak trafiłem na depeszy

później to już jak mignięcie światła

kolejne utwory przesłuchane....kolejne albumy, covery i nadszedł czas na pierwszy zlot :)

niby przypadkiem a fascynacja tym zespołem nie zanikła, a raczej zwiększyła się aż do dzisiaj........
Awatar użytkownika
Mr.X
Posty: 235
Rejestracja: 21 paź 2008 13:21
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Trzebiatów

Post 22 paź 2008 09:34

Pamiętam dokładnie moje początki z DM... O DepecheMODE słyszałem w końcówce lat 80-tych przez moją kuzynke, która ich uwielbiała, a ja nie cierpiałem, pomimo nigdy nie słyszałem dm. Na dzwiach w swoim pokoju namalowała członków dm, byłi w kapeluszach, więc inspiracja z klipu "personal jesus" W roku 1990, w wieku 10 lat, dostałem troszke pieniędzy, pare groszy dałem dla starszego kuzyna by kupił mi pare kaset do słuchania, bo kupiłem niedawno walkmena i dodałem NIE KUPUJ TYLKO DEPECHE MODE. Chyba po złości kupił mi aż 5 kaset depeche mode i nic więcej, byłem oburzony, ale gdyby nie on.... i tak się zaczęło.... Niesłyszałem niczego lepszego, chwaliłem się tą muzyką innym kolegom, zainfekowałem nawet pare osób. W podstawówce czasami organizowali dyskoteki dla uczni, i jak leciał Personal Jesus, robiliśmy kólko w pare osób, każdy obiema rękoma obejmował kolege po obu stronach , i każdy z nas równomiernie stukał jedną nogą w parkiet pomału się obkręcając - miłe wspommnienia dorastać z Depeche Mode...
"Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia."
Awatar użytkownika
DoMena
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2008 09:28
Lokalizacja: Bydgoszcz/Baldenburg

Post 21 lis 2008 16:24

Wszystko zaczęło się tak na prawdę od wersji "Enjoy The Silence" Mike'a Shinody z Linkin Park.Oszalałam na punkcie tego remiksu.Wcześniej słyszałam w radiu "Freelove" itd.,ale nie przywiązywałam do tego większej wagi.A jak już pojawiło się promujące Playing the Angel "Precious"...koniec :D Już było po Mnie :D

I tak jest do dziś :)
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 01 mar 2009 18:54

U mnie to bylo przeznaczenia...
Byl rok 1990. Skonczylem podstawowke i zdalem egzamin do technikum. W zwiazku z tym rodzice kupili mi moj pierwszy magnetofon kasetowy, wypasiony, z 2 kieszeniami, migajace diody... ech. Natychmiast polecialem kupic sobie pare kaset, takie tam skladanki ala disco.
Po jakims czasie zauwazylem, ze na jednej z kaset szczegolnie podoba mi sie jedna piosenka. Na innej kasecie tez jedna z piosenek przypadla mi szczegolnie do gustu. Byly to odpowiednio Enjoy The Silence, Policy Of Truth. Rownoczesnie w telewizji zobaczylem teledysk, ktory mi sie spodobal - bylo to World In My Eyes. Skojarzylem, ze skoro podobaja mi sie piosenki tego akurat zespolu, to trzeba sie nim bardziej zainteresowac. Jadac na wakacje mialem przesiadke na dworcu glownym w Poznaniu i wykorzystujac wolny czas chcialem sobie kupic kasete. Byl tam taki maly straganik jak na odpuscie :D. Poprosilem o DM. Facet mi sie puta jaka kasete chce. Oczywiscie nie mialem kompletnie pojecia czego chce, bo niby skad mialem znac tworczosc DM. Pokazal mi kilka. Wybralem jedna, nie wiem dlaczego akurat ta konkretna kasete. Byla to Music For The Masses.
I tak sie zaczelo.
Enjoy The Silence
RadioactiveTangerine

Post 04 kwie 2010 22:03

A ja dosyć nie typowo - to nie brzmi jak jedno z Waszych "Stories of Old" ;). Gust muzyczny zacząłem wyrabiać sobie pod sam koniec gimnazjum (jestem rocznik 1991) - wtedy kupiłem sobie 1 odtwarzacz mp3 (512 mb, ok 100 na allegro) i zacząłem słuchać metalu. Szybko zacząłem słuchać elektroniki - Kraftwerk (bo Das Modell Rammstein'a to był cover i za mocny jest dla mnie, mimo, że miałem "nawroty"), Jean Michel Jarre (na początku gimnazjum), pierwsze próby z Tangerine Dream (odrzucało mnie wtedy a dzisiaj - to są dla mnie Mistrzowie) a znacznie później - Klaus Schulze. W tym roku próbowałem rozszerzyć horyzonty muzyczne - z różnym skutkiem. Wcześniejsze próby z DM nie wyszły. Dopiero od 26 marca jestem fanem a dotąd to w sumie tylko kojarzyłem ich :). Szczególnie lubię okres 1981 - 1990 z naciskiem na CTA i SGR (ten industrialny klimat). Nie wyglądam na depesza - mam tylko czarną kurtkę :P ;).
Awatar użytkownika
Hanys
Posty: 26
Rejestracja: 02 kwie 2010 20:18
Ulubiony utwór: Shake the Disease
Lokalizacja: Gorzów k.Oświęcimia/Holandia

Post 04 kwie 2010 22:54

No cóż, jak to na oldtimer przystało przygodę z DM zacząłem w 1989 na jesień. Właśnie dostałem się wtedy do technikum w Świnoujściu i zamieszakłęm w internacie. A że do domu było daleko to większość weekendów spędzałem w bursie. Zostawał ze mną na piętrze mój kolega z klasy Maciek spod Zielonej Góry. I tak od słowa do słowa opowiedział mi o DM. A ponieważ dużo się wtedy radia słuchało to kilka utworów Depeche obiło mi się o uszy. Maciek wtedy zarzucił mi płytą MFTM przegraną z CD. I wtedy jakbym dostał młotkiem w głowę - to było to!! Później przez 2 lata fanatyzm a z czasem "świadome" słuchanie. I tak do dzisiaj....
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 kwie 2010 23:25

RadioactiveTangerine pisze:Kraftwerk (bo Das Modell Rammstein'a to był cover i za mocny jest dla mnie, mimo, że miałem "nawroty"), Jean Michel Jarre (na początku gimnazjum), pierwsze próby z Tangerine Dream (odrzucało mnie wtedy a dzisiaj - to są dla mnie Mistrzowie) a znacznie później - Klaus Schulze.)
Jeszcze trochę "klasyki" Ci zostało, zbadaj twórczośc Isao Tomity.
Myślę, że jest to znacznie ciekawsze spojrzenie na elektronikę niż DM.
RadioactiveTangerine pisze: (ten industrialny klimat)
przejdzie Ci ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 07 kwie 2010 20:10

Hien łobuzie nie zniechęcaj kolegi, przecież on dopiero co zaczął słuchać DM. ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 07 kwie 2010 20:16

I to jest własnie najgorszy okres ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
walking
Posty: 1281
Rejestracja: 17 sty 2010 13:41

Post 21 cze 2010 14:15

Ja z Depeche Mode zaznajomiłam się dzięki moim rodzicom. Pamiętam, były to jeszcze moje czasy podstawówkowe - wróciłam do domu z dworu cała umorusana, a tu moi rodzice tańczyli (pierwszy raz widziałam ich wtedy tańczących) i właśnie do utworu Depeche Mode. Próbowałam sobie przypomnieć do którego dokładnie, ale jakoś nie mogę. Wtedy od razu zespół ten wpadł mi w ucho i niesamowicie się spodobał i tak już do tego czasu zostało. ;)
Awatar użytkownika
xFOSSAx
Posty: 60
Rejestracja: 18 lip 2010 04:43
Ulubiony utwór: Leave In Silence
Lokalizacja: Olsztyn

Post 18 lip 2010 05:02

prawie 2 lata temu tak sobie pomyślałam "to podobno niezły zespół" i pełna ciekawości załatwiłam sobie dyskografie :P w tym czasie słuchałam jeszcze dużo metalu, mimo to od razu się w nich zakochałam. to było dla mnie coś świeżego. to właśnie od nich pogłębiła się moja EjtisMania ^^
Awatar użytkownika
Agnes575
Posty: 68
Rejestracja: 18 lip 2010 22:36

Post 20 lip 2010 11:05

Zachwyciłam się DM w latach 80, niestety nie byłam na Torwarze, gdyż rodzice uważali, ze jestem za młoda na koncerty. Potem mi przeszło. Gdy usłyszałam Wrong na nowo zaczęła się moja przygoda z DM. Jak twierdzą moje mocno nastoletnie dzieci oszalałam. Gdy dowiedziałam się, ze Dave jest chory płakałam. Już mija rok jak słucham tylko DM, mogę gadać o Nich godzinami. Po za tym zaręczam, iż jestem raczej normalną kobietą i matką .
ODPOWIEDZ