Martin Gore

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7888
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 16 lis 2020 19:15

Podoba mi się okładka i tytuł - The Third Chimpanzee.

Fragment nie za dużo mówi. Są tutaj takie metaliczne, industrialne brzmienia - czyli szykuje trochę inna realizacja pomysłu z poprzedniej instrumentalnej płyty Martina. Mogę śmiało założyć, że będzie przyjemne granie, które spęd fanatycznych depeszy zignoruje i uzna za pierdy/brzdęki/nudy. Czyli gituwa.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6725
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 17 lis 2020 15:39

Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11282
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 17 lis 2020 16:00

To ja bezpośredni link pozwolę sobie wstawić, wypowiem się później. Ogólnie będzie to EPka, pierwszy singiel tutaj:

https://youtu.be/DppPzGLjN6s
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21430
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 lis 2020 16:51

Ależ słaby ten singiel. Lubię elektroniczne pitu pitu Martina, ale to brzmi jak jakaś pokazówka ejaya.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11282
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 17 lis 2020 18:34

No lipa. Kolejny mroczny muzak jak pierwsze MG. Chwilami gdy numer jest spokojniejszy kojarzy mi się nawet z moją własną muzą (podobny synth słyszę):

https://soundcloud.app.goo.gl/G1fj
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7888
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 17 lis 2020 19:43

Strasznie marudzicie, panowie. Rozumiałbym rozczarowanie jakby Autechre czy Aphex wydali tak zwyczajne rzeczy, no ale tutaj to delikatnie mówiąc przesadzone reakcje xD

Całość specjalnie nie wywołuje jakichś znacznie różniących się odczuć od tego, co myślałem po odsłuchu fragmentu. Przyzwoita atmosferyczna elektronika w średnim tempie. Cieszy mnie to, że nie szykuje się płytka z masą fillerów, więc pewnie dłużej się pokręci na słuchawkach niż MG.

Z drugiej strony klip do takiego numeru... dziwny wybór, no bo nie jest zły, ale jakoś dużo tu opakowania jak na taką prostą treść. Chyba, że jeszcze nam Martin wysmaży jakiś długi wpis nt. tego, czemu takie tytuły, taka estetyka. Wtedy spoko.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21430
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 lis 2020 22:40

Kogoś tu dupa boli xD
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9012
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 17 lis 2020 23:28

Martin juz sie wypowiedzial na temat tytulow. A niedlugo ma byc przepytany, przez jakiegos redaktorka.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7888
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 17 lis 2020 23:44

Czez pisze:
17 lis 2020 23:28
Martin juz sie wypowiedzial na temat tytulow. A niedlugo ma byc przepytany, przez jakiegos redaktorka.
Hmm... a masz jakieś źródło?

(dobra sam sb znalazłem)
http://101dm.pl/2020/11/17/specyfikacja ... y-martina/
Hien pisze:
17 lis 2020 22:40
Kogoś tu dupa boli xD
XD

Zabrzmieliście jakby Gore był jakimś wirtuozem nowej elektroniki, a nie jakby nagrywał taką muzyczkę w przerwie między spaniem a wydawaniem kasy. Raz lepszą, raz gorszą, ale nigdy jakieś nieosiągalne dla nikogo więcej numery. :P

A zresztą i tak w marcu już nikt z nas nie będzie dokładnie pamiętał co na tej EPce było ;)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11282
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 18 lis 2020 08:12

Hien pisze:
17 lis 2020 22:40
Kogoś tu dupa boli xD
W punkt :D

To nie jest biadolenie z naszej strony, ot krótka realistyczna ocena, chyba nikt z nas nie spodziewał się arcydzieła po Martinie, ale była zawsze szansa że czymś zaskoczy i wyda choćby jakiś wokalny numer a nie kolejne analogowe pitu pitu które jest chyba nawet poniżej poziomu instrumentali wydawanych pod szyldem DM. No dobra może nie aż tak, w sumie jest to poziom Spacewalkera.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7888
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 18 lis 2020 13:25

Niby w punkt, a każde kolejne zdanie to jeszcze gorszy objaw biadolenia :P

Nie wiem gdzie Martin mówił czy w ogóle luźno zapowiadał, że coś wokalnego się pojawi. Argumenty typu "pitu pitu", "gorsze niż instrumentale DM", "kojarzy mi się z moją muzą" świadczą, że chyba jednak były jakieś oczekiwania... ale takie z chmury. Przypomina mi to komentarze na Facebooku, gdzie ludzie potrafili marudzić na temat... tematu płyty czy że Martin to prędzej powinien się zająć pisaniem drugiego Violatora czy w ogóle jakichś utworów pod kolejną płytę DM. Jego wybór, ich problem.

Tym głupiej się czuję, bo to nie będzie przełom w nowej elektronice, ale nie będzie też to takie przypadkowe badziewie skomponowane w pięć minut. Słychać, że ma swój pomysł na brzmienia, które od lat go zajmują. Robi to w swoim charakterystycznym stylu. Delikatny rozwój w odniesieniu do MG? Jak dla mnie tak, Mandrill nie mógłby się pojawić wcześniej. Niech i to będzie objaw bólu dupska, trudno. ;)

Ale na pewną niedoskonałość zwrócę uwagę, bo niby singiel, ale nie dostał innej okładki niż cała EPka. Statystyczna ciekawostka, ale zawsze do tej pory każde wydawnictwo miało coś specjalnego.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11282
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 18 lis 2020 17:03

To nie były oczekiwania bo sam projekt wyszedł nagle więc trudno nawet było mieć jakiekolwiek. Zresztą jego muza solo mi wisi poza pierwszym CF. To było stwierdzenie faktu że niczym nie zaskoczył.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 18 lis 2020 22:13

To nie dla mnie. :nie:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21430
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 lis 2020 23:25

Martin Gore nagrał kiedyś C2, więc był cień nadzieji, że może będzie trójka. Zresztą, jak mam się wypowiedać na jakikolwiek temat, żeby ktoś nie płakał? XD Szyfrem? Dragon, man up.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7888
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 19 lis 2020 03:05

Z nadziejami i z jakimiś osobistymi odczuciami nie chcę dyskutować, bo to nie moja bajka. Takie podejście trochę mnie zaskoczyło, bo jest zdecydowanie przesadzone. Ocena z perspektywy takiej, że mogłoby być wokalnie, a jest instrumentalnie... w okresie premiery już w ogóle to nie będzie miało żadnego znaczenia jak komuś się wydawało jak będzie wyglądać nowy materiał. Zostanie już tylko na mniej lub bardziej chłodno odnieść się do tego, co się usłyszy. Słowa o dupie i płaczu zupełnie niepotrzebne, Hien, bo przecież w ogóle nie o to chodzi.

Dla mnie to ani pitu pitu, ani pokazówka ejaya. Wcale niespecjalnie gorsze niż to, co się dzisiaj w techno robi, tyle że oczywiście Martin już nie będzie jakoś mocno eksperymentował. Zresztą to nie jest jego główne muzyczne zajęcie i nigdy jakoś nie pokazał, że zamierza tak działać. No i jak dla mnie to ogólnie zaskoczył, że jeszcze mu się chciało ruszyć (nomen omen) dupę i podłubać w tym studiu z trochę innego powodu niż pisanie rzeczy pod DM.

Chciałem tylko skontrować, żeby nie było tak negatywnie :P
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11282
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 lis 2020 06:47

My tu gadu gadu a mnie trapi jedna rzecz - skoro epka Gore'a w przyszłym roku to coś się na razie chyba nie zanosi na nowe DM, pieprzona corona...
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21430
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 lis 2020 12:37

Może i dobrze. Ja jakoś szczególnie nie wypatruję nowego DM, uważam, że im dłuższą przerwę sobie zrobią, tym lepiej dla nich i dla nas.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7888
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 19 lis 2020 16:14

Jeśli koniecznie wokół płyty musi się odbyć trasa, jeśli to jest dla nich jakiś warunek do rozpoczęcia prac nad płytą, to wtedy czekamy dalej, w przyszłym roku jakoś specjalnie się sytuacja nie zmieni, szczególnie w pierwszych miesiącach. Ale dłuższa przerwa też może dobrze zrobić... tylko czy oni jeszcze będą mieli jakiś pomysł na kolejne urozmaicenie?
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2812
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 19 lis 2020 19:12

Ale w kwestii tras koncertowych, to oni od dawna tkwia w tym samym miejscu, nie wliczając, oczywiście, kosmetycznych zmian. Ale sądzę, że zmniejszenie liczby koncertów mogłoby im wyjść na dobre, stawiając jakość nad ilością. Latka lecą.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11282
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 lis 2020 21:24

No tak, koncerty... Zapominam że bez nich na nową płytę nie ma co liczyć. Jesteśmy w czarnej d...
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
ODPOWIEDZ