Yazoo

astiz

Re: Yazoo.

Post 05 maja 2009 20:32

Happy Happy People, to najbardziej debilny kawałek,jaki w życiu słyszałem :co: Wcale nie taki Happy,przy czymś takim,to można sobie żyły podciąć :co: :grins:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 06 maja 2009 22:43

Wiesz, zauważyłem że jesteś dosyc wąsko nastawiony na muzykę (pomijając wszystko przed latami 80 ;p). Akurat Happy People to obok Don't Go najlepszy kawałek Yazoo. Ma wszystko czego potrzebuje dobra piosenka synthpopowa. Generalnie dla mnie to kapitalny utwór. Prosty do bólu i w tej prostocie zajebisty. A Ty wszystko czego nie lubisz strasznie opluwasz ;p
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
astiz

Post 07 maja 2009 00:19

Lata 80 to okres,kiedy muzyka zaczęła schodzić na psy,co nie znaczy,że nie było wybitnych kapel,bo były,a DM jest tego przykładem.Vince Clarke-moim zdaniem-robił i robi muzykę metodą chałupniczą.Ja nie mam nic przeciwko prostocie w muzyce,ale tandecie już tak.Ogólnie nie trawie nachalności,"łatwego rytmu",ogólnie komercji,dlatego tak ostro krytykuję Yazoo.Nigdy nie wybaczę Clarke'owi wypowiedzi,że odszedł z DM,bo było zbyt komercyjny dla niego :!: Przecież on był tam liderem i mógł w takim razie zrobić zespół niekomercyjny,a nie rzucać beszczelne wypowiedzi!

Jeżeli kogoś rażą moje ostre wypowiedzi na temat Yazoo,czy The Cure,to przepraszam ;)
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 07 maja 2009 00:26

newdress pisze:Nigdy nie wybaczę Clarke'owi wypowiedzi,że odszedł z DM,bo było zbyt komercyjny dla niego
A mnie tam Clarke i jego wypowiedzi latają koło nosa. Tak naprawdę nigdy nie myślałem o nim jak o depeszu.
Dla mnie DM zaczyna się tak naprawdę od A Broken Frame.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 07 maja 2009 16:00

shodan pisze:
newdress pisze:Nigdy nie wybaczę Clarke'owi wypowiedzi,że odszedł z DM,bo było zbyt komercyjny dla niego
A mnie tam Clarke i jego wypowiedzi latają koło nosa. Tak naprawdę nigdy nie myślałem o nim jak o depeszu.
Dla mnie DM zaczyna się tak naprawdę od A Broken Frame.
Ale to Clarke był pomysłodawcą grupy i współzałożycielem. Gdyby nie on ABF nie byłoby żadnej. Więc wiesz ^^

Sorry za offtop.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 07 maja 2009 21:58

No i to jedyna jego zasługa. Ale na szczęście szybko odszedł, bo kto wie, jak pod jego rządami wyglądałby DM.
astiz

Post 07 maja 2009 22:58

Pod jego rządami DM byłoby równie plastikowe,co Yazoo i Erasure :co: :twisted:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 08 maja 2009 19:26

Wątpię, najprawdopodobniej Clarke nigdy nie zostałby w grupie (jakikolwiek scenariusz by rozpatrywac), a nawet jeśli, to szybko został by odsunięty od władzy przez Martina i Dave'a i byłby pewnie szeregowym klawiszowcem.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
astiz

Post 08 maja 2009 19:41

Jest też możliwe,że Clarke byłby liderem;grali by plastik,ale Dejvior i Mart odeszliby po jakimś czasie.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 08 maja 2009 20:20

Clarke liderem? Mało prawdopodobne, bo facet nigdy się nie wybijał. Sam przyznał kiedyś gdzieś, że medialny nie jest i woli zostac w cieniu. Tak samo jak w DM, nie pchał się przed obiektyw, zostawił to Gahanowi który na frontmana był i jest w sumie stworzony. To samo w Yazoo, w Erasure ... Clarke woli byc tym, który czasem pociąga za sznurki, ale otwartym demiurgiem sytuacji raczej nie ;)

BTW, wiesz że na albumie Cry Simple Minds, ostatni track - Floating World nagrał Clarke? ;p
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
astiz

Post 08 maja 2009 21:02

Oczywiście,że wiem :tak:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 08 maja 2009 21:12

Clarke w ogóle był współproducentem i Cry, i Neon Lights, albumu który ukazał sie rok wcześniej i był składanką coverów. Sam wyprodukował im singiel promujący tą płytę (ściślej jeden z dwóch), cover utworu Pete'a Shelleya Homosapien. Zrobił ciekawy remiks tej piosenki na którym nawet udzielił się wokalnie (!). Muszę poszukac, bo gdzieś ten singiel mam. Śmieszny taki ;p . BTW, samo Floating World było wyjątkowo innym remiksem Homosapien, o czym mało kto wie. Ale utwór się Kerrowi tak bardzo spodobał, że wylądował na kolejnym albumie ...
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
astiz

Post 08 maja 2009 21:39

No tak,na Neon Lights są covery Kraftwerk i The Doors :P
Clarke jak nie bierze się za autorskie projekty,to jest w porządku.
Może on powinien być wyłącznie producentem płyt,a nie muzykiem? :?:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 08 maja 2009 21:44

Może i tak. Ale w Erasure niejako odgrywa taką właśnie rolę. Poza tym że komponuje mjuzik to dziwnych tekstów Bella xD
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
astiz

Post 09 maja 2009 00:40

Słyszałem coś o nowej płycie Erasure;może nareszcie nagrają coś konkretnego? Chciałbym w to wierzyć,ale znając życie,będzie to kolejne mędzenie,jak na wszystkich poprzednich płytach :grins:
Do tekstów Dzwona nic nie mam,irytuje mnie ta muzyka :|
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 13 maja 2009 00:31

A propos Dzwona, podobno nowa płyta się szykuje? :grins:
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
astiz

Post 13 maja 2009 00:37

Odpowiem jak w przypadku Jarre'a: coś mi się o uszy obiło... :)
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 13 maja 2009 00:46

newdress, zawsze wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz, w którym kościele xD . nigdy się za bardzo inną niż Yazoo twórczością Clarke'a nie interesowałem, raz jeden w życiu widział klip do utworu Erasure, i ściągnął parę hitów z sieci. Muszę obczaic jakieś best of ^^
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 31 sty 2010 21:41

Dotarlo do mnie ostatnio, ze w angielskim radio wiecej jest Yazoo niz DM.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 05 lip 2022 20:27

Dont Go obchodzi dzis rowniutko 40 jubileusz. Krazek zostal wydany 5 lipca 1982 roku.

https://youtu.be/_sQGwDeambg
Enjoy The Silence