Reedycja płyt DM 2006

Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Reedycja płyt DM 2006

Post 23 gru 2005 12:01

Na wczesną wiosne zaplanowana jest reedycja wszystkich wcześniejszych płyt z dorobku Depeche Mode .
Głównym odpowiedzialnym za to przedsięwzięcie jest i tu UWAGA

Alan Wilder
:)
Należy dodać , że płyty zostaną poddane gruntownej obróbce .
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 23 gru 2005 12:09

Nie wiem skad wyjales to info, jakoby mial sie tym zajmowac Alan...

choc niewatpliwie chyba kazdy chcialby zeby tak bylo
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 23 gru 2005 13:30

Pisał do mnie Alan ;)

Codziennie wędruje po czeluściach internetu to czasem się coś znajdzie , choć sam do takich informacji podchodze z dystansem to dziele się nimi ze wszystkimi .

Zachęcam innych do tego samego :)
Awatar użytkownika
Lost Paradise
Posty: 197
Rejestracja: 04 lip 2005 15:02
Lokalizacja: Samoobrona

Post 23 gru 2005 13:48

Na konkurencyjnym portalu pisze o tym ;].
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 23 gru 2005 13:51

jest napisane :D <tez sie umiem czepiac>
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
Lost Paradise
Posty: 197
Rejestracja: 04 lip 2005 15:02
Lokalizacja: Samoobrona

Post 23 gru 2005 13:54

nehehehe... jeden i ten sam ch** , tylko że w innym opakowaniu ;]
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 23 gru 2005 14:18

precious pisze:Codziennie wędruje po czeluściach internetu to czasem się coś znajdzie , choć sam do takich informacji podchodze z dystansem to dziele się nimi ze wszystkimi .
To podziel sie linkiem z tych czelusci i wstaw go tutaj. Jak juz czytac newsy to z oficjalnych zrodel.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 24 gru 2005 00:00

:evil: :twisted: :evil: :twisted:

TO JA JESTEM OFICJALNE ZRÓDŁO

:evil: :D :twisted: :D :evil: :D :twisted:
Awatar użytkownika
Matyś
Posty: 60
Rejestracja: 19 lut 2005 20:09
Lokalizacja: Pińczów

Post 24 gru 2005 10:34

Każdy czepia się kolegi to ja pomogę proszę o to link gdzie jest to napisane http://www.depechemodeforum.pl/main.php
Awatar użytkownika
szajajaba
Posty: 2024
Rejestracja: 12 cze 2005 09:50

Post 31 gru 2005 16:26

A nie wydaje sie wam, ze te płyty powinny byc ciagle dostępne? Bo skad świezy fan ma je wziąć? Czy to nie jest napedzanie piractwa,jesli płyt nie ma w sprzedazy?
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 11 mar 2006 14:54

Jak Precious napisal: narazie w sprzedazy ukazaly sie:
  • Speak & Spell
    Music For The Masses
    oraz Violator.
Szczegolowa rozpiska znajduje sie na Remasters.dotcom. I znowu kolejny hajs pojdzie. Uwazam jednak ze warto bo porownojac jakosc nagrania starszych albumow do Playing The Angel to bez problemow mozna zauwazyc straszna roznice kiedy to zdamy sobie sprawe jak kiepsko zostaly nagrane starsze krazki. :/ I mowie tutaj narazie o zwyklych wydaniach CD.

Nowe zremasterowane albumy to przedewszystkim dzwiek 5:1. SACD charakteryzowac sie bedzie ostrzejsza i bardziej czystsza barwa dziwekow i glosu Dave'a. Dodatkowymi bonusami beda plyty DVD :!: na ktorych mozna bedzie znalezc przedewszystkim zapisy video.

Ceny jednak moga powalic. 15Ł
Klik.
Na razie w Polsce nie ma dostepnych wydan zremasterowanych. Poczekamy.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
szajajaba
Posty: 2024
Rejestracja: 12 cze 2005 09:50

Post 11 mar 2006 15:00

Hmmm...w moim regionie nie ma większych problemów z kupnem Violatora, Excitera, i wydan zbiorowych Singli. Sklep nie dla idiotów to prowadzi :P Ale fakt, starsze płyty nie do kupienia...:roll:
Awatar użytkownika
nigaBlack
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2006 16:58
Lokalizacja: Gryfów/ Jelenia Góra

Post 25 mar 2006 18:36

na pewno kupię... od Black Celebration do Songs Of Faith...dla dodatkowych fotek i materiału dvd, co do nowego dzwięku to niekoniecznie...chociaż fajnie będzie posłuchać
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 08 kwie 2006 17:08

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Prawda, ze wydania na wskros ciekawe? :) Czy ktos juz sluchal? Jak wrazenia?
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hell Bent For Lederhosen
Posty: 18
Rejestracja: 02 lip 2006 00:37
Lokalizacja: Wlkp.
Kontakt
Strona WWW

Post 04 lip 2006 01:07

Jak podaje strona Depeche Mode Home, kolejne zremasterowane albumy nadciągną w najbliższych miesiącach. Znowu portfel po d.upie dostanie. :/ No ale kupie. Zakup wart jest tego. Byłem w szoku (pozytywnym) po przesłuchaniu obecnych trzech albumów i nie mam dość. Bomba!

Więcej z tego newsa: http://www2.depeche-mode.com/home/artic ... icle_id=69
Awatar użytkownika
TRUE LADY
Posty: 43
Rejestracja: 06 cze 2006 18:37
Ulubiony utwór: Rush

Post 06 lip 2006 16:03

Kolejne zremasterowane albumy mają się pojawić w nadchodzących miesiącach na sklepowych półkach. Depeche Mode Home (http://www.depeche-mode.com) informuje, iż miesiąc wrzesien będzie obfitował aż w 9 wydań odmłodzonych LP-ków zespołu.

I tak kolejno <b>8-go września</b> wydane zostaną: Ultra oraz Songs Of Faith And Devotion Live, <b>22-go września</b> wydane zostaną: 101, Black Celebration, Construction Time Again oraz Exciter. Natomiast tydzień później - <b>29-go września</b>: A Broken Frame, Songs Of Faith And Devotion oraz Some Great Reward.

Jak widać zespół postanowił doić z fanów dalej pieniążki. Nawet po boomie spowodowanym szałem zakupów biletów na letnią część trasy. Fakt, nasze portfele nie odpoczną ale jak mogliśmy się przekonać - opłaca się. Pierwsze zremasterowane albumy swoją zawartością udowodniły, że zakup się opłaca. Najwyższa jakość dźwięku, nowe niepublikowane nigdzie zdjęcia, filmy oraz wywiady... Polecamy zakup!

http://www.depechemodeforum.pl
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 23 cze 2009 12:34

Posłuchałem, słcuhałem MFTM, SOFAD i Subhuman Wildera jako punkt odniesienia i jeszcze raz słuchałem i oto moje przemyślenia. Wziąłem pod rozwagę hienowy dylemat po czorta nagrywać płyty naszpikowane dźwiękami, warstwami itp. I ma to sens jak najbardziej w systemie 5.1, im więcej tym lepiej. Ale po kolei. SOFAD uważany jest za jedną z najbardziej rozbudowanych, przesyconych płyt w dorobku DM. O ile słuchając w standardowym stereo można odnieść wrażenie o tyle w five one nie. Z 10 utworów, które brzmią tak jak powinny broni się jedynie in your room tzn. brzmi tak jak trza w standardzie i 5.1, są dodatkowe dźwięki. Największe natomiast wrażenie wywarł na mnie mercy in you, o ile standardówka jest w większym stopniu gitarowa to przez dogranie fortepianu i gorowskiego chórku, nabrał kolorytu (wycinek jariego się kłania). Sama płyta w 5.1 w wielu miejscach razi występowaniem nie zapełnionej próżni (może lepiej zobrazuje zapalona świeczka w pomieszczeniu) Słuchając i feel you w 5.1 odnoszę wrażenie sterylności, płytkości tego utworu. Na pewno płyta w 5.1 nabrała lekkości poprzez równomiernie rozłożenie dźwięków na głośniki. To może być zaletą dla kogoś, kto uważa, że SOFAD jest zbyt przesycony.

Jeśli idzie o MFTM wypada on o wiele lepiej w porównaniu do SOFADa, z racji przestrzenności, braku przerw między utworami i samplingu. Tam gdzie kończy się jeden dźwięk nachodzi następny. W wyniku tego materiał jest bardziej organiczny i jest odczuwalna przestrzeń.

Subhuman nie jest w dyskografii dm, ale stanowi dla mnie punkt odniesienia do porównań. Napewno jest cholernie naszpikowany cudeńkami. Płyta była od samego początku tworzona pod kątem 5.1. Natłok dzwięków, warstw o dziwo nie przytłacza. Wszystko jest skrojone, dopasowane co do milimetra. I efekt zapalonej świeczki w pokoju jest spełniony w 100%.

Pozostaje mi jeszcze nabycie SGR i Violatora. Najprawdopodobniej ten pierwszy wypadnie zdecydowanie lepiej w 5.1.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 24 cze 2009 20:14

Pozostaje mi jeszcze nabycie SGR i Violatora. Najprawdopodobniej ten pierwszy wypadnie zdecydowanie lepiej w 5.1.
Violator to jak kto woli, ale SGR faktycznie brzmi lepiej w 5.1 niż na CD :tak: Tak samo Black Celebration.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 24 cze 2009 20:21

Black Celebration to wogole krazek nagrywane jakby pod kocem. Bardzo cichy, plaski dzwiek i o ile loudness war jest "bee" to w przypadku BC by sie przydalo. Remaster uratowal ten album.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 24 cze 2009 20:52

Ja chyba nie bedę mógł się nacieszyć remasterami w wydaniu 5.1 , mam tylko zwykłe stereo :/ , ale mam pytanie czy remastery (chodzi mi ostereo) wnoszą coś nowego czy to tylko ''jakby''czyściejszy dźwięk?
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!