Co by Was zaskoczyło na nowej płycie?

Jari

Re: Co by was zaskoczyło na nowej płycie DM

Post 24 paź 2008 01:13

Ale to troszkę przykre jak w Największym Elektronicznym Zespole Świata jest... jeden klawiszowiec (sic !) na scenie - Gordeno, a reszta to: wokalista - Gahan, garkotłuk - Eigner, wioślarz - Gore, chórzystki - średnio dwie czarnoskóre kobiety i choreograf - Fletcher. Dziwne to zestawienie jak na pionierów grania synth....
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 24 paź 2008 18:05

Ja na to patrzę trochę inaczej. Dla mnie jest najważniejsze, żeby muzyka mi się podobała. A czy na scenie jest jeden klawiszowiec czy trzech - nie ma większego znaczenia. I nie ważne, że DM kojarzy się z muzyką elektroniczną. Przecież nie muszą grać wciąż tak samo. W końcu istnieją już prawie 30 lat.
W pewnym okresie rzeczywiście DM zaczęli grać znacznie bardziej rockowo. Może nie wszystkim to odpowiada, ale mnie na pewno tak. Jestem wielkim entuzjastą ich ostatnich płyt.
Jari

Post 25 paź 2008 01:34

Problem w tym, że właśnie grają tak samo przynajmniej od 13 lat! Ba nawet krzyczą te swoją 'i can hear you' czy inne 'yeahhh' w tych samych miejscach piosenek... ! :D
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 25 paź 2008 08:19

To może jeszcze wyjaśnię, że chodziło mi o albumy studyjne. Na koncercie DM jeszcze niestety nie byłem, więc nie wypowiadam się. Koncertów na płytach też słyszałem niewiele. I to nie dlatego, że szkoda mi kasy, ale jestem fanem właśnie nagrań studyjnych i głównie ich słucham. Koncerty są dobre, gry się jest na nich na żywo, bo słuchane w domu nie robią na mnie wrażenia.
A wracając do tych gitar. Wczoraj z nudów na You tube posłuchałem trochę nagrań koncertowych. I tam gdzie grał DM było w porządku. Natomiast utwory DM wykonywane na solowych koncertach Dava to dla mnie porażka. Tam rzeczywiście z gitarami przesadzano. Taki np. gitarowy NLMDA brzmi wg mnie paskudnie. To już nie ta sama piosenka.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 30 paź 2008 18:56

Jari pisze:Ja generalnie bym wolał, żeby Gore odłożył gitarę na bok bo gitarzysta z niego średni oględnie mówiąc... Fajnie jakby wrócili do klasycznego grania czyli dwóch/trzech klawiszowców i od czasu do czasu w dwóch/czterech kawałkach Gore na scenie z gitarą... Za dużo tej gitary w ostatnich latach...
Rzecz w tym ,że na przykład na ostatniej płycie gitara upchnięta jest wszędzie nawet tam gdzie tak na prawde jej nie trzeba. W wielu utworach pojawia się jako tło, brzęczy gdzieś w tle i nie zrobiłoby różnicy nikomu gdyby zniknęła.
Na takich płytach jak SOfad czy Ultra, gitara pełniła okresloną funcję w utworze. Jezeli się już pojawiła to robiła za główny motyw (lub jeden z głównych), jesli nie to jej nie było (Rush, In Your Room, Sister Of Night, Insight, Comatose, itd.). Mi własnie brakuje w DM takiej "inteligentej" gitary.
Zaskoczyliby mnie gdyby zrezygnowali z minimalu.
Ale po fragmentach wiem ,ze tym mnie nie zaskoczą ani też wywaleniem analogów, ani Fletcherem grającym dwoma palcami, ani Gorem z nocnikiem na głowie, nie mam wymagań więcej :/
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
astiz

Post 28 sty 2009 23:11

Zaskoczenie? Pewnie takim byłby powrót Vnce'a Clarke'a-in minus (słodzenie Yazoo,mędzenie Erasure)-to byłaby katastrofa! A co do Alana,to on całkiem odciął się od stylu DM,przypomnę style jakie panowały na jego ostatnim albumie Recoil-"Subhuman": Połączenie smooth-jazz,ambient,rock z domieszką muzyki czarnej. To dobrze,że DM wracają do starych analogowych syntezatorów,choć przyznam,że mój ulubiony album to "Songs of Faith..."
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 14 lut 2023 14:42

Zaskoczyłoby mnie gdyby nowa płyta nie brzmiała tak jak kilka ostatnich. Kiedyś DM miało zasadę, że każdy utwór (nie album) musi być nagrany w zupełnie nowy sposób (Wilder o tym wspominał w którymś z remastered videos). Teraz mam wrażenie wszystko od Playing The Angel brzmi tak samo / wtórnie.

Znowu będzie, że Alana przywołuję…
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 lut 2023 15:05

Alan potem sam się już nie trzymał tej zasady w Recoil, więc nie wiem, czy w DM też by się na to silił.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 lut 2023 15:09

Nie wiem czy aż tak było slicku, kojarzę tylko tekst o tym że starali się nie używać dwa razy tych samych brzmień ALE niedługo okazało się że szybko zaczęły im się kończyć więc i ta zasada poszła w odstawkę (co się zgadza choćby z faktem że w Halo są użyte te same brzmienia co w POT choć skrzętnie ukryte, lub patrząc na listę sampli nieraz sięgali po jeden i ten sam jednak obracając go trochę inaczej każdorazowo). Niemniej faktem jest że dawniej ewoluowali z płyty na płytę robiąc większe szpagaty niż obecnie. Od czasów Excitera większych eksperymentów brak, po prostu chyba uznali że będą trzymać się tego co jest sprawdzone i działa i w czym się odnajdują.
Hien pisze:
14 lut 2023 15:05
Alan potem sam się już nie trzymał tej zasady w Recoil, więc nie wiem, czy w DM też by się na to silił.
Fakt trochę zabawne powoływać się na niego patrząc na to że sam ostatnie płyty jechał na podobnych patentach z grubsza.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 14 lut 2023 16:02

stripped pisze:
14 lut 2023 15:09
Nie wiem czy aż tak było slicku, kojarzę tylko tekst o tym że starali się nie używać dwa razy tych samych brzmień
To miałem na myśli.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen: