Sounds of the Universe

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór z SOTU?

In Chains
7
11%
Hole To Feed
2
3%
Wrong
12
20%
Fragile Tension
4
7%
Little Soul
1
2%
In Sympathy
5
8%
Peace
2
3%
Come Back
1
2%
Spacewalker
1
2%
Perfect
2
3%
Miles Away / The Truth Is
2
3%
Jezebel
2
3%
Corrupt
20
33%
 
Liczba głosów 61
FREE STATE

Re: Sounds of the Universe

Post 27 kwie 2011 16:44

Brawo, Stripped!
Wreszcie pojawiła się kolejna osoba (obok mnie i Shodana), która lubi FT (albo przynajmniej głośno o tym powiedziała). :)
Awatar użytkownika
MC
Posty: 81
Rejestracja: 17 sie 2009 22:11

Post 28 kwie 2011 00:07

Ja też go lubię, ale w inny sposób. Przesłuchać raz - i jest ok. Prawda, że melodia jest świeża, nowa, ale (tak jak w przypadku "Lilian", którą od "FT" cenię bardziej) właśnie ta melodia wydawała mi się jakaś znana, dobra do nucenia i tyle, po chwili się nudzi, bo brakuje wyraźniejszego refrenu. Swoją drogą, gdyby Gahan nie zarżnął początku na jedynym wykonaniu live tej piosenki, może częściej bym jej słuchała?
Awatar użytkownika
Lucza
Posty: 368
Rejestracja: 11 wrz 2010 19:08
Ulubiony utwór: Shake
Lokalizacja: Tu i tam

Post 28 kwie 2011 00:33

FREE STATE pisze:Brawo, Stripped!
Wreszcie pojawiła się kolejna osoba (obok mnie i Shodana), która lubi FT (albo przynajmniej głośno o tym powiedziała). :)
O wypraszam sobie, mówię głośno wszem i wobec, że Fragile Tension to jeden z najlepszych utworów na Universie i stwierdziłam to już dawno temu, poza tym nie wiem dlaczego wszyscy (czy prawie wszyscy) czepiają się tak teledysku do tego utworu, mnie tam się teledysk podoba :)
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16515
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 28 kwie 2011 23:04

FREE STATE pisze:Następna płyta - musi być żywsza! SOTU po jakimś czasie zaczynało przynudzać (najpierw przy I.S., zaraz potem przy Spacewalkerze, później mała pobudka na Perfect i Miles Away, by znów usnąć przy Jezebel i przebudzić się na Corrupt i bonusy)
Nie ściemniaj. Tak jakby ta Twoja ukochana Ultra była żywsza od SOTU.
Tempo piosenek nie ma nic do jakości. Nic.
FREE STATE pisze:Żywszy kawałek wstępny: porównajcie sobie A Pain... z In Chains...
Ale po co porównywać? A kto powiedział, że pierwszy utwór musi być w ogóle szybki?
FREE STATE pisze:4 porządne single!
Zamienić Peace i ewentualnie Wrong na coś lepszego i na SOTU były by porządne single. I to nawet bardzo porządne. :mrgreen:
FREE STATE pisze:Jakby się dało, wysłać Dave'a jako posła z prośbą pomocy... do pana z pewnego projektu o wdzięcznej nazwie Recoil... :D
Nie, nie i jeszcze raz nie. Dajcie już spokój z tym Wilderem. Gość odszedł kupę lat temu i niech tak zostanie.
FREE STATE pisze:Anton - przyłóż od okładek i szoruj do robienia teledysków!!! Nawet sam go przymuszę, tylko potrzebna mi mała pomoc...
Teledyski to i owszem - mogły by być dużo lepsze.
A okładki - nie mają żadnego wpływu na muzykę.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 kwie 2011 00:29

Ktoś serio chce płyty dla dyskomułów?
Ci faceci mają prawie po 50 lat, czas na muzykę przemyślaną a nie żywszą. Ile można.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 29 kwie 2011 00:40

Oj tam, nikt nie mówi o muzie dla dyskomułów od razu, nie musi to być żywa piosenka w stylu A Question of Time czy Just Can't Get Enough, może być w stylu John the Revelator czy Rush. Odrobina żywiołu by się przydała, ot co, na Sounds of the Universe tego brak. No ale jeśli z racji wieku nie podkręcą już tempa to niech chociaż dadzą nam takie emocje w muzyce i wokalu jak w Useless, Barrel of a Gun czy Shine.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 kwie 2011 00:48

Brak? Fragile Tension, In Symphaty, Peace na koncertach miał nawet bicik.
Tylko czy w momencie gdy Gore jest zafascynowany minimal techno, ktokolwiek chce od niego czegoś żywszego?
Niech się lepiej postarają zrobić porządne wolne kawałki, w temacie "żywych" nic raczej nie zdziałają.
Obecnie, najbardziej im do twarzy przy 100 BPM. No, ale zależy kto czego szuka w muzyce.
Mniej tempa i efekciarstwa, więcej warsztatu.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 29 kwie 2011 01:00

Fragile Tension, In Sympathy czy Peace to jest pitu pitu, kopa na płycie nie ma chyba nic poza gitarowymi wstawkami z In Chains i Hole To Feed. Chciałbym czegoś co by mnie wessało i porwało jak tornado, o! No jeszcze najbliżej trochę w tym może jest Wrong ze swoją agresywnością w wokalu, tak, zdecydowanie Wrong, no ale to jest kawałek odmienny od reszty albumu, coś jak Precious na PTA ze swoją cukierkowością.

Hien a co sądzisz o Come Back jeśli mogę spytać? W jakim wcieleniu preferujesz jeśli już?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 kwie 2011 01:06

O Come Back to pisałem tu 2 lata temu mega referat.
Preferuje pierwsze demo Gahana. Drugie demo średnio ale jeszcze ujdzie w tłoku.
Studyjna wersja, tylko na żywo daje radę. Wersja ze studia ala Elton John - nie istnieje dla mnie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 29 kwie 2011 10:49

Głos na FT, ale po chwili namysłu to jednak Corrupt. W sumie to musiałabym przesłuchać jeszcze raz :grins: , bo po roku to można zmienić zdanie.
Edit: I pudło bo z rana, po roku Hole to feed :shock: i InSympathy :o

Miri pisze: Niby każdy może mieć swój gust i pisać, co mu się podoba, ale kiedy ty raz na ruski rok zjawiasz się na tym forum, mam wrażenie, jakby przyjechała wizytacja Stalina i już nie można nic po swojemu napisać. Weź się trochę opanuj - lubię sarkazm i podobne formy przegadywania się, ale kiedy zamienia się to w chamstwo (jak tu i w topicu o snach), to już nie jest fajne.
Dlatego Hien nazywa się Hien i ma w awatarze świnię :P
A tak na serio nie przejmuj się, bo nie ma czym. Ludzie są różni, różnie się wyrażają. Nie bierz tego osobiście. Masz swoje zdanie, to się go trzymaj. Akurat tutaj nie było chamstwa tylko sarkazm ;)
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 29 kwie 2011 11:42

Fen. pisze:Głos na FT, ale po chwili namysłu to jednak Corrupt. W sumie to musiałabym przesłuchać jeszcze raz :grins: , bo po roku to można zmienić zdanie.
Edit: I pudło bo z rana, po roku Hole to feed :shock: i InSympathy :o
Oj wyczuwam charakter FREE STATE'a :grins:
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 29 kwie 2011 12:42

A idź :grins:

To wina DM. Nic nie poradzimy, że era ponadczasoych kawałków im przeszła :grins:
Poza tym 1. wybór padł na podstawie "wspomnień" sprzed roku. Od tego czasu przesłuchałam tyle innej muzyki, że po odświeżeniu płyty o rannej porze, wspominki zastąpił świeży wybór.
Tylko krowa nie zmienia zdania. :D
Here's where the fun begins.
FREE STATE

Post 29 kwie 2011 16:15

Hien pisze:O Come Back to pisałem tu 2 lata temu mega referat.
Preferuje pierwsze demo Gahana. Drugie demo średnio ale jeszcze ujdzie w tłoku.
Studyjna wersja, tylko na żywo daje radę. Wersja ze studia ala Elton John - nie istnieje dla mnie.
Świetne podsumowanie Come Back... aż trudno się nie zgodzić. :)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 29 kwie 2011 21:20

Ja tam się nie zgadzam bo dla mnie to przede wszystkim wersja ze Studio Sessions rządzi :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 kwie 2011 21:24

Wiesz co sie mówi o fanach Eltona :P
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 29 kwie 2011 21:29

Sorry Hien ale tylko Studio Session oddaje w pełni te emocje, cała elektroniczna papka wokół i jazgocząca wepchnięta na siłę Gore'owska gitara to jakieś absurdy jak dla mnie... Delikatnie ale dramatycznie, ot co, bo to swego rodzaju tragiczny utwór wręcz :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 kwie 2011 21:35

Jakie emocje? Bez przesady :D
Płaczesz przy tym utworze? :lol:
Ja nie uważam, że to tragiczny kawałek, wręcz właśnie luzacki, w takiej z resztą konwencji został pierwotnie skonstruowany,
a że ktoś pitoli na pianinku to nagle wyrastają emocje? Z lasu? Ja tego nie kupuje, wolę elektroniczną wersję :D
Daje mi po prostu więcej radości i przyjemności, nie potrzebuje emocji.

A Eltona dzisiaj na weselu Williama widziano! Och, ach!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 29 kwie 2011 21:36

Dla mnie istnieje tylko to 1. demo.
To miał być top tej płyty, a wyszło co wyszło, czyli nie wyszło. :P

Co mówi się o fanach Eltona ?
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 kwie 2011 21:37

Takie tam.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 29 kwie 2011 21:43

Jakie tam ? i gdzie to "tam" ?

Zawsze jak mnie coś zaciekawi to słyszę: takie tam. ;(
Here's where the fun begins.
ODPOWIEDZ