Sounds of the Universe

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór z SOTU?

In Chains
7
11%
Hole To Feed
2
3%
Wrong
12
20%
Fragile Tension
4
7%
Little Soul
1
2%
In Sympathy
5
8%
Peace
2
3%
Come Back
1
2%
Spacewalker
1
2%
Perfect
2
3%
Miles Away / The Truth Is
2
3%
Jezebel
2
3%
Corrupt
20
33%
 
Liczba głosów 61
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Sounds of the Universe

Post 11 lut 2016 21:44

Remix też bardzo dobry.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 01 kwie 2016 11:44

Muszę przyznać że z perspektywy czasu ten album w końcu mi się "uleżał" w uszach, wydanie Delta Machine sprawiło że zacząłem dużo chętniej do niego wracać i dostrzegać więcej plusów by w końcu go zaakceptować w całości. Poza tym pomimo ogromnego hejtu na tą płytę od początku z mojej strony to czuję do niej duży sentyment bo to w sumie pierwszy album DM na jaki czekałem od początku i którego postępy w powstawaniu obserwowałem (moje zainteresowanie DM zaczęło się jakiś czas po wydaniu PTA). Zawsze będzie mi przypominał wiosnę ze względu na czas wydania, w ogóle dla mnie to drugi taki album obok Excitera który odbieram jako taki inny, dość słoneczny i pogodny jak na nich. Lekki, plastikowy w brzmieniu a przez to chyba łatwiejszy w odbiorze, sam nie wiem czy przez to częściej ostatnio po niego sięgam niż po klasyki czy to kwestia mniejszego osłuchania z płytą, a może po prostu taki wiosenny sentyment już - tak samo jak latem sięgam częściej po SoFaD którym się zafascynowałem latem 2006 r. Ciekaw jestem czy teraz potrzeba kolejnego albumu DM żebym zaczął wracać do słuchania Delty :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 01 kwie 2016 14:31

Powiem szczerze, że Sounds i Delta wydają mi się być rodzeństwem. Wyszły prawie w tym samym czasie (Delta wyszła pod koniec marca, a Sounds pod koniec marca wyciekło), a ich brzmienie jest w sumie zbliżone. Takie "Long Time Lie" to praktycznie SOTU2. Wiem, że cała płyta taka nie jest, ale echa Sounds pobrzmiewają bardziej niż echa innych płyt na innych płytach DM (lol?).

Natomiast mój stosunek do SOTU się nie zmienił, obok Excitera, to moja ulubiona płyta DM i podejrzewam, że się to nie zmieni nigdy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 02 kwie 2016 16:53

Ja się nie całkiem mogę zgodzić, z perspektywy czasu rzekłbym że z tym Long Time Lie było odwrotnie - rozumiem że nawiązujesz do brzmienia Ghost które raczej było odmienne od całego SOTU i myślę to Ghost raczej było wybiegiem w przyszłość ku brzmieniu Delty a że nie pasowało do płyty skończyło na bonusie. Na SOTU nie było właśnie tak tłustej elektroniki, wszystko raczej lekkie, często pierdzące ale nie tak wyraziste w brzmieniu jak Ghost. Wg mnie to prawie połowa Delty tkwi w brzmieniu SOTU (Secret To The End, Soft Touch, Soothe My Soul, trochę może Broken i The Child Inside, elektronika w Goodbye), reszta to albo ta tłusta elektronika albo blues, miejscami wymieszane po równo. A ogólnie to dla mnie najbardziej chaotyczna brzmieniowo płyta chyba, nie chodzi nawet o gatunki czy style ale właśnie jakby rozdarcie produkcyjne, tak jakby w trakcie nagrywania zmienili brzmienie i płyta nie brzmi jednolicie jak dla mnie.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 kwie 2016 23:23

Może jest jak piszesz. Tak czy inaczej, te dwie płyty mają ze sobą wspólnego więcej niż inne albumy DM. Zobaczymy co będzie teraz.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 04 kwie 2016 05:23

Życzyłbym sobie by nagrali coś odmiennego tym razem. Prawdę mówiąc cała trylogia z Hillierem ma wspólne zazębiające się brzmienia, pierdzące analogi, różne przeszkadzajki i jazgoty robiące sztuczny tłok (te są obecne już od Excitera w sumie), niezłe ballady Marta :D ciekaw jestem co ich tym razem zainspiruje (PTA brzmi jak inspirowane ówczesnym NIN, SOTU to obsesja analogów a Delta czerpie z bluesa). Ja gadałem o bardziej elektronicznej płycie ale odkładam to między bajki bo Mart się wypstrykał na MG pewnie i na klawisze już popowych numerów nie robi prawie., bardziej elektroniczne kawałki brzmią raczej efekciarsko, dawno nie nagrali melodyjnego numeru klawiszowego.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 kwie 2016 08:55

Lepiej się miło zdziwić niż niemiło rozczarować. Dlatego póki co nie obiecuję sobie po nowej płycie cudów.
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 23 mar 2017 15:14

Mam dziś trochę czasu, więc słucham sobie tego dziwoląga pierwszy raz od miliona lat :8 'In Chains' czy 'Corrupt' smakują teraz jak dobre wino i cenię je jeszcze bardziej niż kiedyś, ale wciąż trudno mi uwierzyć, że pochodzą z tej samej płyty, co takie rakowisko jak 'Hole to Feed' czy inne 'Peace' :lol: Serio, chyba żaden album tego zespołu nie wywołuje u mnie tak skrajnych emocji, od zachwytu po zażenowanie. Jak oni to zrobili ;) Dokładna odwrotność bardzo równego 'Spirit'.
Troszkę urosły w moich oczach 'Perfect' i 'In Sympathy', to naprawdę są niezłe piosenki i naprawdę nie rozumiem, czemu nie zostały singlami. Mają spory potencjał radiowy. 'Wrong' za to strasznie nudzi.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 23 mar 2017 19:34

Perfect był singlem w USA, ale nie zawojował. W dzisiejszych czasach trudno już przewidzieć, co by się nadawało na singla, a co nie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 mar 2017 12:29

Przeglądam sobie ten temat i natrafiłem na Mudżyna typy singli z SOTU
stripped pisze:Moje typy na następne single to:

2. In Chains
3. Miles Away
4. In Sympathy/Jezebel (podwójny)
Ale wtopa :D Ale wiadomo, że większość z nas tak typowała. To, że In Symphaty nie było singlem, to się do dziś w głowie nie mieści.
To tak w nawiązaniu do naszych aktualnych typów na single ze "Spirit". Będę z rozbawieniem patrzył jak DM wybierają dokładnie te kawałki, których nie obstawialiśmy :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 24 mar 2017 13:00

Obecnie wybór singli chyba bardziej jest uzależniony od wytwórni niż kiedyś a to co one wyczyniają jest dziwaczne i niezrozumiałe nieraz. Columbia wydaje się działać nieco inaczej, większość z nas zaskoczył np. wybór Should Be Higher na singla o którym większość jakby powiedzieć nawet "nie śniła" bo to numer nieradiowy a raczej mocno depeszowy w swoim klimacie. Może i tym razem nie obejdzie się bez pozytywnych zaskoczeń.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 06 kwie 2017 21:56

W ostatnich dniach łapię się na tym, że już któryś raz z rzędu słucham tej płyty. Nie wiem dokładnie, o co w tym chodzi, ale to, jaka jest jasna i optymistyczna wpływa na mnie bardzo pozytywnie. Mimo że ogólnie jestem nastawiony krytycznie do wielu utworów z SOTU, to jednak kiedy przychodzi wiosna, ptaszki zaczynają ćwierkać, a konopie zielenić się, to budzą się we mnie miłe wspomnienia związane z premierą tego albumu i bardzo dobrym pierwszym wrażeniem, jaki na mnie wywarł. Dla mnie SOTU to projekt pełen niewykorzystanego potencjału i kilku poważnych wtop, ale jednak jakoś nie potrafię oceniać tej płyty źle. Ostatnio bardzo rośnie w moich oczach.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 06 kwie 2017 22:46

Ostatnio przebąkiwałem coś o SOTU i faktycznie powrót do tej płytki to miłe zaskoczenie. Po dłuższym czasie wciąż można jeszcze wychwycić sporo ciekawych brzmień. A już szczególnie powrót do Corrupt, które dzięki live wersji zyskało bardzo dużo - gdzieś podskórnie jeszcze liczę na jakiś pojedynczy wystrzał z Perfect live, ale to byłoby już wielkie szaleństwo ze strony DM. Mimo wszystko jednak utworki z Dźwięków Wszechświata dość dobrze kleiłyby się do setu Global Spirit Tour.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 06 kwie 2017 23:34

Utwory z SOTU prezentowały się na żywo raczej tak sobie. Mówię tu o tych utworach, które wtedy grali.
A to, co nadawało się na żywo, to albo nie było w ogóle (Corrupt), albo prawie w ogóle (Fragile Tension czy Miles Away).
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 06 kwie 2017 23:45

Wokół TOTU narosło tyle dziwnych i negatywnych okoliczności, że i tak dobrze, że trasa ruszyła. Dzisiaj na pewno te utworki mogłyby wybrzmieć dobrze w pełnym aranżu. Szczególnie, że Corrupt, które miało najmniejsze szanse na granie na koncertach, brzmi znakomicie i nabrało jeszcze większego wyrazu i tempa. Nie ma takiego półplaybacku dość średniej jakości, nie ma (przynajmniej na razie) wokalnego zarzynania utworów, nie ma dudniącej bez sensu perkusji.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 07 kwie 2017 10:58

Sounds to najjaśniejsza płyta DM obok Excitera i to na pewno działa na jej korzyść.

A co do wersji live, to nie wiem, czy Fragile Tension wypadło tak dobrze. Moim zdaniem raczej tak sobie, ale to jest ogólnie taki sobie utwór.
Natomiast odrobinę zyskały na koncertach Peace, a zwłaszcza Come Back. Miles Away wypadło równie dobrze, co wersja z płyty, podobnie In Symphaty. Reszta średnio, może poza Jezebel i Little Soul, które były ok.
Również chciałbym usłyszeć na żywo Perfect, tylko ten kawałek został. Chyba, że liczyć bonusy, to wtedy marzeniem byłoby Ghost i Light.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 07 kwie 2017 11:44

Fragile Tension live podobało mi się pewnie też dlatego, że po prostu bardzo lubię ten utwór.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 09 kwie 2017 21:56

Nie wiem, no, nie mogę, nie mogę. Choćbym nie wiem jak się starał, nie przekonam się do tej płyty. ;(
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 kwie 2017 22:31

Gdyby Jezebel na płycie brzmiało tak jak demo, to byłbym zachwycony. W wersji demo utwór jest po prostu piękny. Aż żal, że aranżacja na płycie jest taka nijaka.
To świetny przykład, że więcej (dźwięków) nie znaczy lepiej.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 09 kwie 2017 22:43

Nigdy nie przekonałem się do albumowych wersji Come Back i Hole To Feed.
Oba kakofoniczne i oba totalnie schrzanione. Uszy puchną od słuchania.
ODPOWIEDZ