Sounds of the Universe

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór z SOTU?

In Chains
7
11%
Hole To Feed
2
3%
Wrong
12
20%
Fragile Tension
4
7%
Little Soul
1
2%
In Sympathy
5
8%
Peace
2
3%
Come Back
1
2%
Spacewalker
1
2%
Perfect
2
3%
Miles Away / The Truth Is
2
3%
Jezebel
2
3%
Corrupt
20
33%
 
Liczba głosów 61
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Re: Sounds of the Universe

Post 20 sty 2009 19:03

Jari pisze:Sorry to już nie moja bajka, nie moja melodyka, nie mój klimat brzmieniowy, dźwiękowy.
I o to właśnie chodzi Jari. Nie Twój klimat, to rozumiem, co nie znaczy, że to jest złe. Kwestia gustu. Zależy, kto czego oczekuje od muzyki. Na pewno muzyka DM na przestrzeni lat się bardzo zmieniła. No i sami muzycy i ich upodobania się zmieniły. Nie mogą przecież dogodzić każdemu. Ale mnie to nie przeszkadza. Są tygodnie, że mam ochotę nieustannie słuchać np. Exciter, a nadchodzi czas, że męczyłbym na okrągło tylko coś starszego, np. BC. Zależy od nastroju. No i lubię sobie robić przerwy w słuchaniu np. jakiejś płyty. Bo potem smakuje ona lepiej.
Jari pisze:głowę daje, że na tym całym new album jest z 5 piosenek o niebo lepszych od 'Wrong', które nie będą singlami podobnie jak to było w przypadku Exciter'a.
I tu się też zgadzam. Bardzo często u DM "nie-single" są znacznie lepsze od singli (może z wyjątkiem Violator i SOFAD).
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 20 sty 2009 19:12

shodan pisze:
Jari pisze:głowę daje, że na tym całym new album jest z 5 piosenek o niebo lepszych od 'Wrong', które nie będą singlami podobnie jak to było w przypadku Exciter'a.
I tu się też zgadzam. Bardzo często u DM "nie-single" są znacznie lepsze od singli (może z wyjątkiem Violator i SOFAD).
A nie wzięliście kiedyś pod uwagę, że to celowy zabieg? Bo chyba z faktem, że (jak to powiedzieliście) "nie single" są w większości lepsze od singli" się zgodzimy.

Od zawsze żałowałem jak okropnie zostało potraktowane Black Celebration. To powinien być murowany singiel.

Jari, już miałem się wcześniej zapytać bo tak czytam Twoje wypowiedzi o SOTU - patrząc wstecz… co możesz powiedzieć o Precious? Dla mnie ten kawałek jest dobry dźwiękowo i zrobił piorunujące wrażenie kiedy go słuchałem pierwszy raz. Pytam celowo, bo tak negujesz to co "nie Wilder'owe". W sumie mam podobnie, ale właśnie Precious to dla mnie taki wyjątek, kawałek ma wydźwięk jak za "starych czasów" z Alanem. Brzmi jak Enjoy2… Nie? :grins:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 20 sty 2009 19:26

slick pisze:Od zawsze żałowałem jak okropnie zostało potraktowane Black Celebration. To powinien być murowany singiel.
Do listy poszkodowanych dorzuciłbym jeszcze w szczególności Fly On The Windscreen, Here Is The House, The Things You Said, Nothing, Shine, Insight, The Sweetest Condition.
Awatar użytkownika
Yasiu
Posty: 71
Rejestracja: 18 kwie 2008 16:18
Ulubiony utwór: tych jest kilka...
Lokalizacja: Krzeszowice City

Post 20 sty 2009 19:27

A ja jestem przekonany, że dostaniemy przyzwoity album, odpowiedni aby przyciągnąć trochę ludzi na trasę i aby w miarę często single pojawiały się w mediach. Zgodnie z tradycją dostaniemy kilka słabych singli (w tym 1-2 perełki, reszta słaba, z reguły z powodów produkcyjnych, mix itp) oraz kilka bardzo dobrych kawałków na płycie.

A wszelkie wzmianki o zmianach, nowinkach, odmienności proponuję włożyć między bajki. Fakt, będzie troszkę inaczej ale DM podąży drogą electro-indrustial-popu wytyczoną przez Ultrę (swoją drogą najlepszy album po odejściu Alana) i tak schematycznie kontynuowaną na Exciterze i PTA. Będzie przyzwoicie, pozytywnie i tyle.

Bo dla mnie, odnosząc się do wcześniejszej dyskusji, podstawowa różnica między DM przed '96 a po '96 jest taka, że kiedyś ten zespół ciągle zaskakiwał i ciągle się zmieniał. A teraz tego nie robi. Tak w ramach off topicu ;)
Jari

Post 20 sty 2009 21:51

slick pisze: Jari, już miałem się wcześniej zapytać bo tak czytam Twoje wypowiedzi o SOTU - patrząc wstecz… co możesz powiedzieć o Precious? Dla mnie ten kawałek jest dobry dźwiękowo i zrobił piorunujące wrażenie kiedy go słuchałem pierwszy raz. Pytam celowo, bo tak negujesz to co "nie Wilder'owe". W sumie mam podobnie, ale właśnie Precious to dla mnie taki wyjątek, kawałek ma wydźwięk jak za "starych czasów" z Alanem. Brzmi jak Enjoy2… Nie? :grins:
No i jestem w kropce 8( Walka między przyzwoitością i lojalnością a obiektywnym zdaniem...

01. Jak wiecie z 'Precious' jest u mnie problem natury mentalnej - ten kawałek spowodował, że zmieniły się moje losy i pewne sprawy w życiu. Być może gdyby nie ta piosenka byłbym dużo dalej z muzyką swojego zespołu niż jestem... Dla nadal niewiedzących - ten utwór znalazł jako pierwszy mój przyjaciel z zespołu co zaowocowało mega aferą na cały świat i wyrokiem skazującym. Wyrok spowodował, że kolega opuścił IV RP a wcześniej smutni panowie zabrali sprzęt, a co najgorsze dyski z zawartościa tak mniejwięcej ze 3-4 płyt CABARET'u (jakieś 100 dem tam było), które nigdy nie odzyskaliśmy. To spowodowało, że zespół bardzo na tym ucierpiał. Stąd pytanie mnie o 'Precious' jest hmmm nieco kłopotliwe. Może w ten sposób część forumowiczów zrozumie moją lekką niechęć do DM lat ostatnich.

02. Obiektywnie patrząc: to jedna z lepszych piosenek na ostatnich 3 albumach DM (Ultra, Exciter, PTA). Chwytliwy riff gitarowy, niegłupi tekst, fajna melodia. Niemniej jednak skojarzenia mam jednoznaczne... Tyle.

ps: ostatnio jakaś tęga głowa oznajmiła, że Michał jednak tego pieprzonego teledysku nie ukradł... Szkoda, że tak późno się ten pan obudził... :/
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 21 sty 2009 17:50

Jari pisze:Może w ten sposób część forumowiczów zrozumie moją lekką niechęć do DM lat ostatnich.
Rzeczywiście paskudna historia, więc rozumiem Twoje niemiłe wspomnienia i skojarzenia. I może nie do końca jestem w temacie, ale czy za to zdarzenie aby na pewno można winić np. Gora czy Gahana?
Jari

Post 22 sty 2009 12:47

To nikt inny tylko Gahan w wyiadach komentował to na zasadzie kradzieży ("To, co zrobił było, kradzieżą. Włamał się do bazy komputerowej niemieckiego studia, w którym montowaliśmy teledysk, i skopiował go. Rozumiem ekscytację fana, ale nie można tak po prostu czegoś zabrać, tylko dlatego że nam się podoba."). Dobrze jakby sobie teraz poczytał te artykuły:

http://pl.wikinews.org/wiki/Fan_Depeche ... anie_pliku (to przykład jak nic nie robiąc można trafić do encyklopedii :D )

http://prawo.vagla.pl/node/5922 (cała historia)

W sumie szkoda, że Michał olał temat bo teraz pana Kubat'a z radia Bzdet, panów Gahan'a i Fletcher'a, QFilm oraz Mute (EMI?) mógły pojechac na ciężką kase... Ale to chyba jest jednak dyskusja na inny osobny wątek. Może Slick zechce wydzielić takowy to tam można sobie popisać o tym.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 22 sty 2009 13:04

A zechce. Tylko, że mamy już topik temu poświęcony. Więc? Dyskusja na pewno jest warta rozmowy. Rozmawiajmy tam o sprawie Michała a tutaj kontynuujmy o SOTU.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 24 sty 2009 10:08

Czyli wracając do tematu jest kolejny filmik ze studia Depeche Mode - In The Studio (2008) - Web Clip #6 . Na filmie zaobserwować można prace nad wokalami do utworu WRONG .
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 27 sty 2009 21:49

Jaki by ten album nie był to wkurza fakt wydania wersji rozszerzonej czyli jak tu wyciągnąć więcej kasy.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 28 sty 2009 12:21

Przecież nie ma przymusy zakupu wersii rozszezonej :>
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 28 sty 2009 14:20

Oczywiście zgadza się, ale dlaczego na wersji rozszerzonej mają się ukazać dodatkowe kawałki? Burzy to cały koncept albumu.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 28 sty 2009 22:22

prey pisze:Jaki by ten album nie był to wkurza fakt wydania wersji rozszerzonej czyli jak tu wyciągnąć więcej kasy.
A szczerze mówiąc, któż z nas nie dąży do tego, żeby więcej zarobić? Przecież dla muzyków tworzenie muzy oprócz pasji to również praca. Spójrz dla porównania np. na ówczesnych piłkarzy - bez grubej kasy to taki jeden z drugim nawet butów nie zawiąże.
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 29 sty 2009 12:05

Ja nie kwestionuję pracy zarobkowej artystów.
Sprawa tyczy się wydania edycji z większą ilością kawałków. Jest standardowa i rozszerzona. Muszę zapłacić drożej by mieć kilka kawałków więcej. Właśnie takie zabiegi psują rynek muzyczny. Oby nie na płycie nie znalazły się gnioty pokroju martyra.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 30 sty 2009 07:40

prey pisze:Oczywiście zgadza się, ale dlaczego na wersji rozszerzonej mają się ukazać dodatkowe kawałki? Burzy to cały koncept albumu.
Na maxi singlach też pojawiają sie niepublikowane kawalki i niczego jeszcze to nie zburzyło .
Jari

Post 30 sty 2009 09:46

Sound Of The Universe

01. In Chains
02. Hole To Feed
03. Wrong
04. Fragile Tension
05. Little Soul
06. In Sympathy
07. Peace
08. Come Back
09. Spacewalker
10. Perfect
11. Miles Away / The Truth Is
12. Jezebel
13. Corrupt
Awatar użytkownika
dev
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2007 12:06
Kontakt
Strona WWW

Post 30 sty 2009 22:48

http://pl.youtube.com/watch?v=uIE7HKE8WsM - nowy - 7 - klip ze studia :P
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 07 lut 2009 00:18

Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 07 lut 2009 16:01

Nareszcie cos ciekawszego .
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 07 lut 2009 18:01

Ale to niestety tylko improwizacja a nie fragment utworu. Ale zdecydowanie jest to najciekawszy ze wszystkich filmików.
ODPOWIEDZ