Come Back

Jak Ci sie podoba Come Back?

10 :tak:
1
4%
9
5
20%
8
5
20%
7
4
16%
6
2
8%
5
2
8%
4
1
4%
3
0
Brak głosów
2
1
4%
1 :nie:
4
16%
 
Liczba głosów 25
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Come Back

Post 01 mar 2009 19:44

Naprawdę dobry kawałek, lepszy od Hole To Feed. Ale słabszy niż Fragile Tension i Wrong.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 01 mar 2009 21:22

Powoli krystalizuje się jeden wniosek, właśnie po Come Back. Ta płyta, chyba, nie będzie "łatwa".
Przez krótką chwilę "słyszałem" I want it All.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 01 mar 2009 21:23

A co ma "I Want It All" do rzeczy? :o
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 01 mar 2009 21:27

Mam na myśli to, że przy pewnych dźwiękach miałem nieodparte i jednotorowe skojarzenia z "I Want It All" stąd słyszałem w tych calo-cudzysłowach.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 01 mar 2009 21:31

Powiem wprost i jestem ciekaw czy wszyscy zapatrzeni w nowe DM jak w obraz słyszą to co ja, ale mamy już 3 utwory z nowej płyty i ciekawym trafem wszystkie oparte są na rytmicznie buczącym dźwięku syntezatora uzyskiwanym chyba wciśnięciem jednego klawisza, widocznie ta płytę samodzielnie nagrywa Andy ;( Sorry ale zbyt wiele prostoty jak dla mnie w tym wszystkim, panowie spadają do niższej ligi :(
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Mr.X
Posty: 235
Rejestracja: 21 paź 2008 13:21
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Trzebiatów

Post 01 mar 2009 23:18

MAGAZYM MUZYCZNY FILTER - "Come Back" cechuje zapadająca w pamięć specyficzna linia syntezatorów, kojarząca się z tematem przewodnim filmu "Halloween" Johna Carpentera. Melodia drży coraz mocniej w miarę trwania tej dość długiej piosenki i wciąga słuchacza jeszcze głębiej w hipnotyczny wir... (chyba to co słyszelismy to raczej demo?)
"Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia."
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 01 mar 2009 23:19

Tak, wspomniałem o tym już w wątku o Hole To Feed ;) Te utwory na albumie będą brzmieć zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 01 mar 2009 23:38

a ja myślę że to są wersje ostateczne, zobaczymy, heh
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Mr.X
Posty: 235
Rejestracja: 21 paź 2008 13:21
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Trzebiatów

Post 01 mar 2009 23:43

Poczekajmy.... Wkrótce pojawi sie jakaś wzmianka na temat tych wycieków. Bądźmy dobrej myśli, nie załamujmy się...
"Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia."
astiz

Post 01 mar 2009 23:51

Wczoraj mój kolega po raz pierwszy usłyszał "Wrong" i oto co powiedział: "Zapowiada się najlepszy album DM,taki EBM-owski" (sic!)
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 02 mar 2009 08:27

Vaon pisze:Mam na myśli to, że przy pewnych dźwiękach miałem nieodparte i jednotorowe skojarzenia z "I Want It All" stąd słyszałem w tych calo-cudzysłowach.
mam takie samo odczucia.
tak samo jak na wstepie Wrong - w tle motywy z Only When i Lose Myself.

Sądze, ze Panowie sięgają do starych motywów i gdzies je wtapiaja (fragmentarycznie) w nowe kompozycje
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 02 mar 2009 08:48

Kolejny wyciek ktory upewnia mnie, że jest to jakaś wersja domowa. Kawałek znacznie bardziej podszedl mi niz Hole To Feed.
Jari

Post 02 mar 2009 12:46

stripped pisze:Powiem wprost i jestem ciekaw czy wszyscy zapatrzeni w nowe DM jak w obraz słyszą to co ja, ale mamy już 3 utwory z nowej płyty i ciekawym trafem wszystkie oparte są na rytmicznie buczącym dźwięku syntezatora uzyskiwanym chyba wciśnięciem jednego klawisza, widocznie ta płytę samodzielnie nagrywa Andy(
No to teraz Ciebie zjedzą zamiast mnie ale przynajmniej ktoś podziela moją opinię na temat new album :D Niestety rzeczywistość jest bardziej brutalna niż się wielu wydaje... Ale przynajmniej mam czyste sumienie, że ostrzegałem :8
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 02 mar 2009 13:01

stripped pisze:wszystkie oparte są na rytmicznie buczącym dźwięku syntezatora uzyskiwanym chyba wciśnięciem jednego klawisza, widocznie ta płytę samodzielnie nagrywa Andy
ROZWALIŁEM SIĘ NA ŚCIANIE xD . Mocny tekst, ale ... prawdziwy. Ja już dawno przestałem byc depeszoentuzjastą. Jakoś tak .. wiedziałem, że kolejne płyty będą gorsze niż lepsze, i jest to odcinanie kuponów i to ewidentne i nieukrywane. Fanatycy (a tych nie brakuje) i tak kupią krążek, i to najlepiej jego turbowypasionoultrazajedwabistą wersję za 30 000 000 €, która charakteryzowac się będzie tym, że egzemplarze pakował np. Martin osobiście. To jest PRZECIĘTNE. I nikt nie mówił że będzie inaczej. Chcesz dobrego DM? Zapuśc SOFAD, albo Violatora, albo ew. Ultrę i sobie słuchaj. To "nowe", to jest tak oszałamiające i skomplikowane, że nagram to w prościutkim Applowskim GarageBand ^^ . A szkoda ... Naprawdę Szkoda.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Mr.X
Posty: 235
Rejestracja: 21 paź 2008 13:21
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Trzebiatów

Post 02 mar 2009 13:07

DO STRIPPED!!! Z nowego albumu ja słyszałem tylko "Wrong" i 3 dema... Pochopnie nie ma co oceniać to co usłyszałeś... Bo może sie okazać, że to będzie twoja ulubiona płyta...
"Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia."
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 02 mar 2009 14:06

ogólnie szału nie ma. zawiewa nudą, zgrzytami i niedopracowaniem.
z 3 "niby dem" nie podchodzi mi zadne. nawet jakby je ubarwili jakimis "wypasionymi efektami" to i tak nuda pozostaje nudą.
A brak melodii brakiem melodii.

jak na moj gust - Wrong daje rade, i mix Oh Weell rowniez.

Pozostałe 3 coż.... w 1 dniu sluchania nie powalaja, a raczej stają się szybko nudne.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 02 mar 2009 15:01

Mr.X pisze:DO STRIPPED!!! Z nowego albumu ja słyszałem tylko "Wrong" i 3 dema... Pochopnie nie ma co oceniać to co usłyszałeś... Bo może sie okazać, że to będzie twoja ulubiona płyta...
nie musisz krzyczeć bo na forum wszystko dobrze słychać ;) pisząc tamten post nie wiedziałem, że są to niby wersje demo, a jeśli tak to mają potencjał (wokal może być, lubię słyszeć głos Gahana) i ciekaw jestem czy panowie z DM zdołają go w pełni wykorzystać, bo Wrong zmarnowali muzycznie moim skromnym zdaniem (może za bardzo się spieszyli i nie zdążyli nawet porządnie nad nim pomyśleć), co już sprawia że niewielkie są szanse by był to mój ulubiony album DM skoro już na coś kręcę nosem a dotychczas na nic nie kręciłem (jeśli o albumy chodzi, B-Sidy czasem mi nie pasowały). Nie boję się jak to Jari powiedział "zjedzenia" mnie przez kogokolwiek na tym forum, mamy wolność słowa i nie spodziewam się by władze tego forum miały zamiar mnie zaraz cenzurować lub internować :rotfl: można na mnie krzyczeć ale nie zmieni to faktu że jest mi zwyczajnie przykro że Depeche Mode, zespół który ma spory potencjał również bez udziału Alana Wildera zapędza się w muzyczną prostotę i niepotrzebne eksperymenty, ale mają do tego jak najbardziej prawo. Choć moim zdaniem świadczy to raczej o spadku ich wartości i braku pomysłów, niż o wybujałej artystycznej fantazji. To tyle, pozdrawiam ;)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Mr.X
Posty: 235
Rejestracja: 21 paź 2008 13:21
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Trzebiatów

Post 02 mar 2009 15:43

Gdybyś poszperał troszke na necie to byś się dowiedział, że przy tworzeniu Wrong chłopcy się przyłożyli. Fletch na temat pracy przy "Wrong" sie wypowiadał... Pisałem to juz, że wrONg jest dla mnie jedną z najlepszych piosenek dm. Gusta, gusteczka, jednym sie podoba, drugim nie... Ja sie ciesze że DM wciąż wydaje płyty, bo gdyby po odejściu Alana zespól zawiesił działalność to nie było by nas na tym forum...
"Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia."
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 02 mar 2009 15:48

Ja nie muszę nigdzie szperać by wiedzieć że się NIE przyłożyli do Wrong bo to po prostu słyszę ;)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Jari

Post 02 mar 2009 16:00

Mr.X pisze:Gdybyś poszperał troszke na necie to byś się dowiedział, że przy tworzeniu Wrong chłopcy się przyłożyli. Fletch na temat pracy przy "Wrong" sie wypowiadał... Pisałem to juz, że wrONg jest dla mnie jedną z najlepszych piosenek dm. Gusta, gusteczka, jednym sie podoba, drugim nie... Ja sie ciesze że DM wciąż wydaje płyty, bo gdyby po odejściu Alana zespól zawiesił działalność to nie było by nas na tym forum...
01. To byśmy byli na forum Alana Wildera :8

02. A jak się przyłożyli przepraszam bo tego też nie słyszę? Bo co? Bo Fletcher tak powiedział... A co on wie o technikach studyjnych, nagrywaniu, post produkcji, masteringu, miksowaniu itp. On w studio nagrywa owszem.... ale filmiki jakąś idiotenkamerą i to jest jego cały wkład w nagrania. Wrong to prosta kompozycja o nieskomplikowanej strukturze, jeden z tych utworów, które nagrywa się w 2-3 dni.