Peace

ODPOWIEDZ

Twoja ocena Peace to?

10
3
9%
9
3
9%
8
7
22%
7
2
6%
6
4
13%
5
1
3%
4
2
6%
3
3
9%
2
2
6%
1
5
16%
 
Liczba głosów 32
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Peace

Post 26 mar 2009 23:21

No cóż, ja nie zawiodłem się na tym utworze - brzmiał bardzo zachęcająco już w Berlinie, a na albumie jest naprawdę dobry. :)
Awatar użytkownika
Mr.X
Posty: 235
Rejestracja: 21 paź 2008 13:21
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Trzebiatów

Post 27 mar 2009 10:19

8 dla "Peace"
"Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia."
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 27 mar 2009 11:36

ja rowniez 8...
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 27 mar 2009 14:11

dla mnie odpada. jak jakieś pieśni kościelne. :| jest tylko jeden ładny moment, Dave tam dobrze wyciąga.
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 27 mar 2009 20:13

Kawalek zupełnie nie z mojej bajki :nie: Refren doprowadza mnie do nudności .
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 27 mar 2009 20:30

Zgadzam się. Peace jest gdzieś na szarym końcu mojego rankingu.
Początek rodem z And One, jakieś piski, zgrzyty i co najwazniejsze, mix robiony chyba po pijanemu. Tak chaotycznego utworu nie nagrali nigdy wczesniej.
Licze na to ,że demo będzie lepsze, tak jak w przypadku Come Back.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 27 mar 2009 23:14

Po urywku z Berlina nie dawałem temu utworowi szans. A jednak wg mnie Peace się wybroniło. Nie jest to mój faworyt, ale utwór już jednak przyzwoity.
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 28 mar 2009 09:29

Jak juz go nagrali to powinni go ładnie spakować i wyslać w prezencie O.M.D kawalek jak by dla nich stworzony bo do SOTU ma sie nijak . Głupkowate pitolenie z tandetnym refrenem . 2 zamiast 1 , a to tylko za dobry wokal Dave'a :/
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 29 mar 2009 22:03

dla mnie jest super
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
astiz

Post 29 mar 2009 22:06

Świetny, najlepszy z tych "energicznych". Lepszy od "Hole To Feed", "Fragile Tension" czy "In Sympathy". Jest dycha.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 29 mar 2009 22:13

z tych energicznych? :rotfl: energiczny to był John the Revelator albo It's No Good nawet a nie Peace, chyba na siłę doszukujecie się kopa na tej płycie, ja widze najwyżej mini kopa w postaci In Sympathy czy Miles Away, tyle że buja bardziej niż kopie :roll:
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 30 mar 2009 16:06

Tez sie zgodze ze tu nie za bardzo mozna szukac utworow z kopem, moze za jakis czas jak powstana skojarzenia, ale nie teraz A tak poza tym to Peace nie jest wcale taki zly, choc osobiscie nieco bym pozmienial.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 30 mar 2009 19:36

Mam problem z tym utworem a raczej nie tyle problem mam ja co samo "Peace" bo ma wyjątkowo irytujący refren. Jak jakieś szanty a tego rodzaju muzyki nie trawie. Muzyka również nie nalezy tutaj do najlepszych. Wstęp jak z jakiegoś taniego kawałka electro z lat 90, analogi niestety mają pierdzące naleciałości z PTA (czego na szczęscie jest na nowej płycie niewiele). Być może jakiś dobry gitarowy motyw coś by tu wyczarował ale go nie ma. Inna sprawa to to ,że mix jest dziwny. Straszny chaos, nie wiem czemu tak to zrobili ale zrobili i nic sie z tym już nie zrobi.
Jedyna nadzieja ,że demo będzie lepsze.
Zwrotka jednak mi się podoba, podbne wrażenia ma co do mostku no i wokal Gahana zaskakuje, zwłaszcza kiedy wyjeżdża wysoko. Na żywo nie masz szans ,żeby mu się udało ;)
Mam głupie wrażenie ,że podobnie jak przy Come Back, tak tu zawaliła aranżacja. Moze demo będzie lepsze ale nie demo tu oceniamy tak więc moja ocena to 5/10 (to jest i tak dużo, na prawde).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 31 mar 2009 00:12

Rzeczywiście najsłabszy jest tu refren, ale reszta może być. Brzmienie utworu przypomina mi DM z początku lat 80-tych. Mnie te - jak piszecie - pierdzące analogi się podobają.
Awatar użytkownika
Mr.X
Posty: 235
Rejestracja: 21 paź 2008 13:21
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Trzebiatów

Post 31 mar 2009 13:20

Troche ją spaprali bo piosenka ma potencjał i mogła być o wiele lepsza. Gahan fajnie śpiewa, jakbym sie przeniósł w lata 80-te, tak ta piosenka brzmi, cukierkowo znaczy się...
"Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia."
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 31 mar 2009 14:58

6 ode mnie, pozytywny utwór, tak w ogóle to widzę powiązanie między nim i dwoma innymi utworami DM jakby:

Free (nieszczęśliwie zakochany człowiek) ---> Martyr (porzucony przez złą kobietę człowiek) --> Peace (człowiek który zrozumiał że nie warto było cierpieć i jest pewien siebie, wyleczona dusza :) )
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 04 kwie 2009 13:14

Moja trzy i pół letnia córka jest tym kawłkiem zachwycona (i tu nie mam nic złego na myśli , poprostu to fakt)

Co do samego utworu to po kilkunastu odsłuchach stwierdzam , że to taki nagrany żart . Użyto do jego produkcji chyba najstarszych z najstrszych analogów . Słychać w nim wszystko co kojaży mi sie z elektronicznymi poczatkami w muzyce pop .
Oczywiście czuć , że wszystko jest podciagnięte zdobyczami ówczesnej elektroniki .
Kawałek fajny na B-side , bo do płyty jako całości ma sie nijak .
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 kwie 2009 11:11

Kurcze wstyd się przyznać ale przeglądałem forum konkurencji i jeden wątek mnie zaskoczył... porównajcie dźwięki Peace z tymi granymi na klawiszach tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=AE0AmeculsQ
Do tego wystarczy że dopowiem iż grupa ta ma swoim dorobku również album pt. "Secrets of the Universe" i wychodzi nam cała "oryginalność" DM...

P.S. jeszcze to, czy melodia wokalu nie jest podobna? http://www.youtube.com/watch?v=Rj-4t9drUlM
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 09 kwie 2009 12:01

Taak, a Radiohead "Creep" jest zerżnięte z "Little 15", a "Down" Gahana jest zerżnięte z "Creep". :lol: Nie wiem czego wy się dopatrujecie, ten motyw z Peace jest tak banalny, że to zrozumiałe że coś podobnego pojawi nie tylko w tym 1 utworze, ale i w 50 innych. ;)
Awatar użytkownika
crxlaguna
Posty: 26
Rejestracja: 08 kwie 2009 10:43
Ulubiony utwór: wiele wiele wiele
Lokalizacja: WROCŁAW

Post 09 kwie 2009 12:57

stripped pisze:Kurcze wstyd się przyznać ale przeglądałem forum konkurencji i jeden wątek mnie zaskoczył... porównajcie dźwięki Peace z tymi granymi na klawiszach tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=AE0AmeculsQ
Do tego wystarczy że dopowiem iż grupa ta ma swoim dorobku również album pt. "Secrets of the Universe" :| i wychodzi nam cała "oryginalnośc" DM...

P.S. jeszcze to, czy melodia wokalu nie jest podobna? http://www.youtube.com/watch?v=Rj-4t9drUlM
piszesz takie bzdury że aż szkoda na nie odpowiadać ale skoro zaczełeś na taki temat pisać to ci coś powiem,wiesz co to jest gama? chyba uczyłeś się w szkole podstawowej,do której na całe szczęscie trzeba uczęszczać,muzyki? te dzwięki to nic innego jak do, re, mi, fa, sol, la, si, do.mogę ci dac przykłady setek jeśli nie tysięcy utworów które mają "te"dźwięki.Wiem że napisałeś to w związku z notatką na innym forum i być może nie sądzisz że to kopia tamtego utworu,bo po tych kilku nutkach to trzeba by oskarżyć bardzo wiele zespołów o plagiat,dodatkowo wypisujesz że ktoś tam ma w tytule"Universe",człowieku to jest wyraz,nie jest zastrzeżony bo ktoś już sobie dał taki tytuł i nikt nie może go używać.po prostu nie mogę wytrzymać że ludzie szukają czegoś na siłę by zaistnieć,tak jak ty.
ODPOWIEDZ