Wersje Demo i remixy z Sounds of the Universe (boxu)

Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Re: Wersje Demo i remixy z Sounds of the Universe (boxu)

Post 02 kwie 2014 22:32

Jakby tak skonfrontować moje wypowiedzi o muzyce sprzed 3 lat z dzisiejszymi, to by dopiero była beka. ;s
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 kwie 2014 22:38

shodan pisze:
Hien pisze:NI to nie jest granie, to uderzenia w jedną strunę.
Hien pisze:Czasami kluczem do sukcesu jest dobrze ujęty minimalizm a nie przepych.
No wybacz Hien, ale musiałem Ci przypomnieć Twoje słowa z 2009r. :)
Wszystko się zgadza, moja opinia się nie zmieniła. Gitara w Ni to nie jest dobrze ujęty minimalizm, to gówno :)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 03 kwie 2014 01:21

Hien jako wprawny gitarzysta nigdy nie zadowoli się czymś tak banalnym, zresztą tak jest chyba z wszystkimi muzykami że jak poznają tajniki gry, wejdą na jakiś pułap to już rzeczy prostsze nie cieszą, szkoda Twojego zapału shodan :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 kwie 2014 01:37

To wcale nie jest tak jak piszesz, Martin jest o wiele lepszy ode mnie. Po prostu w tym kawałku mi gitara bardzo nie pasuje, nie dlatego, że jest prosta tylko dlatego, że mi się nie podoba ;( Minimalizm jest bardzo ok, ale jeśli brzmi jak zabawa małego dziecka to już jest słabo.
Nie mówiąc już o tym, że w alternatywnej wersji znajduje się milion razy lepsza wstawka, a równie prosta.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 03 kwie 2014 11:54

Można by rzec zatem że w Twoich oczach choć są równie proste to jednak ta z albumu jest banalna a ta z dema genialna :D Poniekąd Cię rozumiem, gitara w wersji demo dodaje sporo... ponurej atmosfery do numeru wg mnie. Dwie równie proste wstawki ale mają już inny wydźwięk, ta z albumu jest bardziej... friendly for the masses :P
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 kwie 2014 12:08

No nie wiem, mnie się ta z dema wydaje znacznie jaśniejsza. Ogólnie jest coś w tym co Shodan napisał, że bardziej podoba mi się lżejsza wersja (co oczywiście nie jest żadną regułą). Oryginał z PTA (co tak na prawdę jest oryginałem w tym wypadku?) jest po prostu pretensjonalny. Takie 'DM does DM'.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16515
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 kwie 2014 15:29

Hien pisze:Po prostu w tym kawałku mi gitara bardzo nie pasuje, nie dlatego, że jest prosta tylko dlatego, że mi się nie podoba
Wreszcie wyjaśnienie, które mnie zadowala. :mrgreen:
Myślałem, że po prostu zarzucasz tej wersji zbytnią prostotę i tyle. Gdyby tylko o to chodziło, to również wspaniałe Halo nie miałoby prawa Ci się podobać, bo tam Gore z kolei - jak widać na ONIP - uderza jednym palcem w jeden klawisz.
Wracając do NI uważam podobnie, że wersja z PTA jest bardziej niepokojąca, ponura. I to mi się podoba. Szczególnie wspaniale brzmiało to na TTA.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 kwie 2014 16:04

A to, że sama linia jest bez pomysłu to inna sprawa i też mi się to nie podoba. Martin potrafi mieć świetne pomysły, ale tu ewidentnie zrobił coś na tak zwany odpier.dol. Może tak miało być, może od razu wymyślał pod koncerty żeby nie musieć za dużo robić. Nie wiem ;(
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16515
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 kwie 2014 22:30

Jestem przekonany, że nie zrobił nic na odpi.erdol, tylko tak miało być. Takie było założenie. Wyszło bardzo klimatycznie, a mnóstwo ludzi uważa ten utwór przecież za najlepszy z PTA. A że niektórym się jednocześnie nie podoba... No cóż, mnie też się nie podoba Higher Love, który jest zasadniczo uwielbiany przez fanów DM. Tak bywa.
Przyznać też muszę jednocześnie, że wersja demo NI jest również super. Taka łagodna, aczkolwiek bardzo klimatyczna.
Miałeś rację Hien co do dema Jezebel. Jest lepsze, niż wersja płytowa. Coś takiego mogłoby być jak dla mnie na SOTU.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 kwie 2014 22:33

Gore nie wie kiedy przestać ;)
shodan pisze:Jestem przekonany, że nie zrobił nic na odpi.erdol, tylko tak miało być.
Miało być na odpi.erdol ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 maja 2021 19:40

Hien pisze:
18 kwie 2009 11:57
Samo demo WIMS uważam za pomyłke, rzygac się chce.
No, nie ładnie ;) Zmieniłem zdanie oczywiście, teraz bardzo mi się to demo podoba. Po czasie zacząłem słyszeć to o czym mówił Daniel Miller.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 24 maja 2021 19:41

A mógłbyś przybliżyć o czym mówił? 🤔
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 maja 2021 19:48

Zacytują z siebie, bo cytowałem wcześniej książkę
Hien pisze:
22 kwie 2009 16:28
"Widziałem w tym nagraniu jeden z klasycznych singli pop Martina i moim zdaniem ostateczna wersja , jaka znalazła się na płycie, była prawie rozmyslną próbą nie nadawania piosence takiego charakteru. (...) Osobiście uważam ,że nie wykorzystali całego potencjału tkwiącego w tym utworze. Ten duch, jaki miało nagranie demo, gdzieś się zagubił". To z biografii Malinsa.
Faktycznie, to demo ma trochę bardziej popowy, lekki i jaśniejszy charakter. Jest jakaś nadzieja w tym utworze. Na albumie, każdy mroczniejszy aspekt został wyolbrzymiony aranżacją, pod spodem dudni rockowy podkład, a nie electro-popowy, z kawałka wylewa się tylko żal. Im dłużej słucham dema, tym bardziej słyszę w nim ten potencjalny "klasyczny singiel pop Martina".
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn