Najlepszy utwór zamykający płytę

Najlepszy utwór zamykający płytę to?

Just Can't Get Enough
3
10%
The Sun & The Rainfall
2
7%
And Then…
1
3%
Blasphemous Rumours
1
3%
New Dress
0
Brak głosów
Pimpf
0
Brak głosów
Clean
5
17%
Higher Love
10
34%
Insight
3
10%
Goodnight Lovers
0
Brak głosów
The Darkest Star
1
3%
Corrupt
3
10%
 
Liczba głosów 29
Awatar użytkownika
marecki129
Posty: 661
Rejestracja: 29 sie 2011 08:30
Lokalizacja: Wrocław, Goch

Re: Najlepszy utwór zamykający płytę.

Post 03 lut 2013 16:32

Jeśli HL jest słaby, to całą tę "radosną" tfurczość z Hillierem w tle, umieszczam poniżej dna, mułu lub wodorostów.
Gdyby nie istniał Insight (świetne zakończenie świetnej całości), to mój głos powędrowałby do HL.
Po prostu lepiej przyswajam taki DM - mroczny, tajemniczy, snujący się jak cienie na ścianie, niż np. pseudorockowe wrzaski Gahana z Paper Monsters (choć z DM stricte, wybieram taki IFY, zwłaszcza gdy porównam go sobie z Heaven, a już IFY live - biorę w ciemno)
Była taka letnia, księżycowa noc, Stelmach puścił HL w "Trójce pod Księżycem" ( sypiam z włączonym radiem) i akurat przebudziłem się, gdy HL zaczął sączyć się z głośników ... dżizas, cóż to było za przeżyciecie na pograniczu świadomości.

Jeden z kawałków, które robi aranżacja.
To ja może tak w stronę tych, którzy uważają, że bez Alana jest lepiej ... czekajcie, a kto wtedy najczęściej przesiadywał za konsoletą ? :D
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 lut 2013 17:09

Ja nie uważam, że bez Alana jest lepiej tylko, że jest inaczej i mi odpowiada tak jak jest teraz. Kawałki bronią się (DLA MNIE) same, bez studyjnych tricków i owijania gówna w szkarłatną bibułę. Moje zdanie o Insight już chyba każdy zna :D Utwór został napisany dla Boyzone, ale nawet oni nie chcieli takiego szajsu.

Ja na prawdę nie mogę z Wami wchodzić w dyskusje bo to jak rzucanie w siebie mokrym papierem toaletowym :D
Jedni zawsze będą w kiblu, a drudzy zawsze przy drzwiach i nie zmieni tego ilość zużytego papieru.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
marecki129
Posty: 661
Rejestracja: 29 sie 2011 08:30
Lokalizacja: Wrocław, Goch

Post 03 lut 2013 18:32

Hien pisze:Ja nie uważam, że bez Alana jest lepiej tylko, że jest inaczej i mi odpowiada tak jak jest teraz.
Kwestia gustu. I jeśli już jesteśmy w klimatach szaletowych - z dwojga złego (choć jak dla mnie - to, co znalazło się na SOFAD i Ultrze jest lepszym materiałem niż to, czym nas raczy DM aktualnie) wolę mieć sr.aczkę w full wypaśnej toalecie, niż normalnego klocka w śmierdzącej sławojce :dupa: to tak tytułem ... "inności" ;)

aha, i jeszcze to rzucanie się mokrym papierem toaletowym - o "radosnej tfurczości" pod okiem Hilliera z reguły pisałem posługując się baśnią pt. Nowe szaty cesarza - Hillier to właśnie ten krawiec co w ch...a cesarza (DM) robi, a ten wierzy w ten kit i jara się jak małpa dynamitem. Więc czekam cierpliwie tylko, aż wreszcie pojawi się na jego drodze to pacholę, które dobitnie mu powie, że jest nagi.
Tymczasem jednak pozwolisz, że zanotuję Twoje porównanie w sztambuchu i będę bawił tym dżołkiem innych kolesi z "kibla", w trakcie konwersacji ... :lol: ;)
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 lut 2013 20:04

marecki129 pisze:Jeśli HL jest słaby, to całą tę "radosną" tfurczość z Hillierem w tle, umieszczam poniżej dna, mułu lub wodorostów.
Nie chodzi może o to, że jest słaby. Świadczy o tym choćby to, jak wielu ludzi bardzo ceni ten utwór. Ale mnie akurat się nie podoba i cholernie działa na nerwy.
W dyskografii DM jest naprawdę niewiele utworów, do których żywię taki stosunek.
A w kwestii tematu muszę przyznać, że DM na większości płyt naprawdę mogą się pochwalić świetnymi "zamykaczami".
Ja najbardziej cenię Corrupt i The Darkest Star.
LeaveInSilence

Post 03 lut 2013 20:18

Dlaczego Higher Love działa Ci na nerwy ? Utwór jest spokojny , wydaje mi się że nie ma w nim nic denerwującego ..
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 lut 2013 20:35

Ogólnie klimat utworu.
Nie pasuje mi i już.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 lut 2013 21:34

LeaveInSilence pisze:Dlaczego Higher Love działa Ci na nerwy ? Utwór jest spokojny , wydaje mi się że nie ma w nim nic denerwującego ..
Utwór jest spokojny = nie działa na nerwy. To odbieranie muzyki na poziomie przedszkola.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 03 lut 2013 22:09

To jest trollowanie na poziomie przedszkola :D No niestety w pewnym momencie docieramy do punktu gdzie pewnych rzeczy nie da się wyjaśnić inaczej niż gustem, upodobaniami, albo po prostu tak się ma że coś działa na nas jak płachta na byka a na innych odwrotnie. Ja np. nie cierpię bobu, od samego zapachu jest mi niedobrze ;(
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
LeaveInSilence

Post 04 lut 2013 19:31

Spoko, ja to rozumiem tylko, że osobiście lubię Higher Love, stąd moje pytanie :) a zadawanie pytań nie jest przeznaczone tylko dla przedszkolaków. Zresztą tak samo jak wyrażanie swojego zdania.