Exciter

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na płycie Exciter?

Dream On
13
12%
Shine
12
11%
The Sweetest Condition
11
10%
When The Body Speaks
11
10%
Dead of Night
14
12%
Love Theme
0
Brak głosów
Freelove
12
11%
Comatose
4
4%
I Feel Loved
8
7%
Breathe
4
4%
Easy Tiger
1
1%
I Am You
11
10%
Goodnight Lovers
12
11%
 
Liczba głosów 113
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 21 wrz 2005 21:43

Dzisiaj Exciter poprawil mi humor po raz kolejny :)

konkretnie mowiac niewatpliwie przyczynilo sie do tego I Am You :)
Awatar użytkownika
wredotka
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2005 19:53
Lokalizacja: Elblag

Post 22 wrz 2005 21:15

Ja tam uwielbiam caly album.
Ale slucham go przewaznie wtedy kiedy jestem smutna albo musze cos przemyslec. Wtedy wszystko wydaje sie prostsze!!!!
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 1434
Rejestracja: 22 sty 2005 12:25
Lokalizacja: Katowice

Post 22 wrz 2005 21:24

Czy ja dobrze widzę, że Dead of srajnt jest dla was najlepszą piosenką? :/
Czy jeszcze nie pisalam,jakie powinny być reakcje ludzi i zwierzat na te dźwięki? :)
Awatar użytkownika
-Orzech-
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2005 14:06
Lokalizacja: Elblag

Post 25 wrz 2005 18:36

Exciter... plyta ktora wywolala u mnie niesmak gdy po raz pierwszy wlaczylem play :)... oczywiscie wszystko odbywalo sie chaotycznie...zanim jeden utowor sie skonczyl ja juz chcialem uslyszec nastepny... :) Przed albumem znane bylo "Dream On" i "I feel Loved" z czego ten pierwszy przypadl mi do gustu :) Jesli mowa o plycie...niestety niesmak pozostal...Choc gdy mowa o pojedynczych kawalkach to ww "Dream on" i "Shine" to perelki... :)

:)
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 04 gru 2005 17:17

Podczas wczorajszego sluchania Shine w calkowitej samotnosci, odkrylem przepiekne dzwieki w tle :) Cos jak elektroniczne smyczki czy cos takiego :)

Przepyszne doprawdy
Awatar użytkownika
Joanne DV75
Posty: 18
Rejestracja: 18 lis 2005 17:29
Lokalizacja: Leeds, UK
Kontakt
Strona WWW

Post 04 gru 2005 20:35

;)

Mnie Exciter nigdy szczególnie się nie podobał - może poza pierwszą ścieżką, "Dream on", w której, z jakiegoś nieokreślonego powodu, całkowicie, zupełnie, absolutnie powala mnie fragment 'Paying debt to karma you party for a living, what you take won't kill you but careful what you're giving'. Mówię nie tyle o samym tekście (który, swoją drogą, też jest genialny), ale jakby o brzmieniu tych słów i sposobie, w jaki układają się w całość z linią melodyczną. No po prostu piękne.

Zdarza mi się spóźnić na pociąg tylko dlatego, że rano przy włączeniu odtwarzacza okazuje się, że w środku nieopatrznie znalazł się Exciter. Zawsze tak mam z płytami, w których pierwsza ścieżka doprowadza mnie do szaleństwa. Kiedy tylko utwór się skończy, ja zawsze muszę włączyć go od nowa, i od nowa, i od nowa. A potem patrzę przez okno - mam całkiem blisko do dworca i niezły widok na tory kolejowe - i widzę odjeżdżający pociąg. Auć.

DODANE 4.12.2005, 20:31

Właśnie słucham "Dream on" i stwierdziłam, że fragment 'Feel the fever coming you're shaking and twitching, you can scratch all over but that won't stop you itching' działa na mnie podobnie. Te teksty są genialne. Kiedy jakieś słowa dobrze współgrają pod względem brzmienia z muzyką, często nie mają sensu (na przykład takie 'I'm not milk and Cheerios in your spoon, it's not a simple hearing but not so soon, I might've fallen for that when I was fourteen and a little more green, but it's amazing what a couple of years could mean, lalalalala, lalalalala' brzmi ZASKAKUJĄCO dobrze... tak, to 'lalala' JEST autentycznym fragmentem piosenki). A ten tekst, o dziwo, brzmi cudownie i jest cudowny.

Ja już nie wiem, co piszę. Niech ktoś mnie zatrzyma. Niech ktoś zwiąże moje ręce i przywiąże mnie do kaloryfera tak daleko od komputera, jak to możliwe.

A potem niech zrobi ze mną, co zechce, pod warunkiem, że nazywa się Andrew Fletcher.
Generato:R

Post 09 gru 2005 22:40

devotional pisze:Hmm... Shine, Freelove, I Feel Loved i ew. Goodnight Lovers. Reszta płyty to pomyłka - mam wrażenie że przy produkcji po cichu pomagał Adrian Sherwood (ten od Are People People?... :lol:)...
szczerze mówiąc to właśnie te utwory są wg. mnie największą pomyłką
no może prócz Shine - cukierkowej, przyjemnej balladki...
Dla mnie Exciter to przede wszystkim Sweetest Condition - jeśli chodzi o Dave'a, i Comatose - jeśli chodzi o Martina
Na tym koniec :evil:
Awatar użytkownika
szajajaba
Posty: 2024
Rejestracja: 12 cze 2005 09:50

Post 10 gru 2005 08:00

Po kilku miesiacach od odstatniej odpowiedzi, muszę przyznać, że w dalszym ciągu Goodnight Lovers pozostają u mnie na pierwszym miejscu, za całokształt, ale równie podoba mi się jakże komercyjne Freelove, gdyz jest niesamowicie dopracowane, dopieszczone do ostatniego dźwięku, w dodatku po dosć agresywnym początku przechodzi w cudownie łagodny utwór, ale jednak z pazurkiem :grins: . Również Shine lubię bardzo, ale tu już za tekst, bez dwóch zdan :D Zawsze rozwalają mnie bezczelne teksty, wynikające z tak wielkiego dla swojej osoby ;)
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 13 sty 2006 15:39

Po przesłuchaniu albumu (do którego byłem przez bardzo długi okres czasu sceptycznie nastawiony) stwierdzam, że najlepsza wg. mnie jest The Sweetest Condition i na ten utwór oddaję głos. :roll:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 27 sty 2006 09:11

Lubię jeszcze Dream On,chyba za tę gitarkę no i oczywiście wokal,miodzio :)
Awatar użytkownika
AdriannaDM
Posty: 536
Rejestracja: 19 sty 2006 20:20
Lokalizacja: NY

Post 09 kwie 2006 02:24

Chlodny klimat plyty i takie cudo jak When The Body Speaks :)
Zaglosowalam na ten wlasnie utwor, choc podoba mi sie ich
duzo. Cala plyta ma niepowtazalny klimat.
Odbiega znacznie od poprzednich ale to przeciez DM :P
Zawsze nas czyms zaskocza :D
Awatar użytkownika
Ringhsilven
Posty: 49
Rejestracja: 16 gru 2005 13:24
Lokalizacja: Kraków
Kontakt
Strona WWW

Post 15 kwie 2006 15:12

Rany, to jest dopiero trudny wybor :)
W sadzie wszytskie ;) ale jednka zdecydowalam sie na When The Body Speaks, ech, Davidowe "uuuhhh" *rozmarzona*
Awatar użytkownika
Dr Haing S. Ngor
Posty: 24
Rejestracja: 25 kwie 2006 15:58
Lokalizacja: Malmö

Post 26 kwie 2006 08:07

When The Body Speaks nastrojowy utwor. Jeden z lepszych na plycie ktora niczym specjalnym sie jednak nie wybija w dyskografii zespolu.
MontanaDM

Post 02 maja 2006 15:52

Po SOFAD wyszła słaba Ultra a Exciter jest co najwyżej średni i brakuje mu wiele do Playing The Angel
Awatar użytkownika
kano
Posty: 45
Rejestracja: 03 maja 2006 12:22
Ulubiony utwór: People Are People
Lokalizacja: Wrocław

Post 03 maja 2006 12:33

Album tylko ladny, nie jest skwaszony do konca ale to jednak nie to. Nie slucham za czesto i srednio lubie. :/ Goodnight Lovers to jedyny utwor podczas ktorego sluchania odczywam wzglednie jakis klimat, ale jeden utwor na caly album to troszeczke za malo. Gdybym mial oceniac to 4/10. :roll:
Awatar użytkownika
nigaBlack
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2006 16:58
Lokalizacja: Gryfów/ Jelenia Góra

Post 07 maja 2006 11:16

Exciter jest jak wino...dopiero po paru latach doceniam jego moc, wspaniała wyciszona płyta...Wokale Gahana są fantastyczne. Na początku tak średnio do mnie trafiał i przekonałem się po trasie koncertowej. Teraz rzadko do niego wracam, ale jak już to jest to uczta.
Awatar użytkownika
JIGGA_SOUND_GEAR
Posty: 501
Rejestracja: 05 maja 2006 19:46
Lokalizacja: wytwór pana A. Wilder'a zmontowany w MUTE Records

Post 07 maja 2006 12:00

SHINE ewentualnie jeszcze I FEEL LOVED
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 maja 2006 00:18

zastanawiałem się między "I Am You" i "Comatose" ale w końcu wybrałem "Comatose"
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
precious one
Posty: 49
Rejestracja: 03 gru 2005 00:06
Lokalizacja: Mońki
Kontakt
Strona WWW

Post 21 maja 2006 08:35

I Am You...
Awatar użytkownika
Customers Suck
Posty: 84
Rejestracja: 08 lip 2006 21:09
Lokalizacja: Berlin

Post 09 lip 2006 02:00

Dead of Night - wyroznia sie znaczaco na albumie. Bardzo lubie ten kawalek. Niezle zrobiony. :)
ODPOWIEDZ