Freelove

Dyskusje na temat wydawnictw Depeche Mode

Najlepsza wersja Freelove

Wersja albumowa
4
29%
Flood Mix
7
50%
Exciter Tour (live)
3
21%
Tour Of The Universe (live)
0
Brak głosów

Liczba głosów 14
Hien
Ulubiony utwór: twoja stara
Kontakt
Strona WWW

Re: Freelove

Post 14 gru 2017 08:35

Jeżeli poziom gry Martina na Exciterze i PTA uważasz za taki sam, to nie ma co zaczynać dyskusji.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
shodan
Ulubiony utwór: Surrender

Post 14 gru 2017 09:43

Ja się na szczegółach gry na gitarze nie znam (choć potrafię dostrzec, że na koncertach Gore czasami rzeczywiście rzępolił). Ale na PTA również podobają mi się gitarowe zagrywki jak wspomniane już APTIUT, I want it all czy też Suffer well.
Choć rzeczywiście utwory z Exciter są magiczne. I to nie tylko ze względu na gitarę.
Na PTA magii raczej za dużo nie ma. To płyta totalnie inna od Exciter.
Hien
Kontakt
Strona WWW

Post 14 gru 2017 11:48

We Freelove słychać pomysł, to nie jest brzdąkanie ala Suffer Well, czy Nothing's Impossible.
Martin nigdy nie był mistrzem gitary, ale na Exciterze osiągnął szczyt pomysłowości w tego typu graniu (Freelove, Breathe, When The Body Speaks), korzystając z nie tak typowych w tego rodzaju muzyce jazzowych skal, a na PTA leci wszystko na przesterze i brzdąka do rytmu. Jedynie Sinner In Me, ma w sobie cząstkę tej magii z Excitera.
I wcale nie trzeba się znać na gitarze. Ja nie mówię, że jego gra z PTA nie może się podobać, ale gołym uchem można wyłapać, że nie jest to już coś wyjątkowego. A na Exciterze było. Tam gitara nie była tylko tłem. Już chyba nawet byłoby lepiej gdyby na PTA Martina skoncetrował się na elektronice.

Wersja singlowa Freelove jest podłożona dla mas, podbito rytm, wyrzucono gitarę, itd. Nie potępiam, ale nie zapropsuję.
Zwłaszcza, że zatrważająca ilość fanów gloryfikuje tę wersję i stawia nad oryginałem. Trzymajcie mnie!

Btw, na tej stronie

https://www.depechemode-live.com/wiki/D ... Pre-Mix.29

możecie posłuchać fragmentu albumowego Freelove bez gitary. Łyse to jak c...j.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
shodan

Post 14 gru 2017 13:47

Ależ zgadzam się z Tobą Hien w 100%.
Ale choć w NI magii nie ma, to to brzdąkanie w dwie struny jest dla mnie taaakie klimatyczne . :mrgreen:
Za to magiczne jest pianinko w The darkest star.
Hien
Kontakt
Strona WWW

Post 14 gru 2017 14:11

Na PTA widać tak miało być, to miała być płyta brudna, momentami nazbyt prosta, bezpośrednia.
Spoko, tak też trzeba grać. No, ale zeby mówić, że gitara we Freelove, to barachło? ;)
gwiazdy...
Awatar użytkownika
shodan

Post 14 gru 2017 19:47

Który tak mówi, który?
A co do PTA masz pewnie rację - tak miało być. I choć płyta mnie się podoba, to oczywiście z Exciter nie ma szans pod żadnym względem.