Delta Machine

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na Delta Machine

Welcome To My World
2
7%
Angel
0
Brak głosów
Heaven
3
11%
Secret To The End
1
4%
My Little Universe
0
Brak głosów
Slow
0
Brak głosów
Broken
1
4%
The Child Inside
0
Brak głosów
Soft Touch/Raw Nerve
1
4%
Should Be Higher
12
44%
Alone
1
4%
Soothe My Soul
2
7%
Goodbye
0
Brak głosów
Long Time Lie
1
4%
Happens All The Time
1
4%
Always
1
4%
All That's Mine
1
4%
 
Liczba głosów 27
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Delta Machine

Post 12 mar 2013 14:09

Najlepiej.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 12 mar 2013 14:36

Dzięki za linki bARREL, przesłuchuję i takie wnioski pierwsze:

Should Be Higher - brzmi całkiem nieźle, fajny klimat jak dla mnie i wokal, wsłuchując się w tekst myślę że mi podejdzie.

Personal Jesus - plusik za granie albumowego/Kevorkianowego outro

Soft Touch/Raw Nerve - bleh. nijaki ten numer, brzmi nudno i banalnie jak słaby B-Side, może w wersji studyjnej lepiej się odnajduje.

Soothe My Soul - przyznam że nie słyszę wspomnianego przez Hiena "Johna the Revelator" tutaj, ani czegoś co byłoby lepsze od niego... poczekam na wersję studyjną bo tak nie czuję mocy w tym numerze a podejrzewam że ją ma. Ogólnie taki popik do kręcenia dupą dla frontmana.

No i zje*ali Barrela na żywo, mogli go nie tykać chyba lepiej...
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 12 mar 2013 15:53

Nieźle. ;)
Soft Touch/Raw Nerve - słabe, ale np: Should Be Higher jest wręcz świetne! Podoba mi się też: Soothe My Soul.
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 12 mar 2013 17:42

Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 12 mar 2013 21:26

To teraz moje wrażenia :P

Angel - kawałek podobał mi się od samego początku, nigdy jakoś szczególnie nie zachwycił. Niemniej jednak jest to kawałek dobrego grania (czy może raczej rzępolenia, nazywajmy rzeczy po imieniu ;)) z pazurem. Elektronika wybitnie pierdząca, ale w kontekście klimatu utworu jest to coś pozytywnego. Tekst troszkę grafomański, ale wiadomo, jest autorstwa Dave'a, a nie Martina. Na żywo wypada świetnie, w tym również wokal Gahana, a o to najbardziej się obawiałem.

Should Be Higher - już teraz wiem, że to bez wątpienia ścisła czołówka tego, co Depeche Mode nagrali w epoce post-Wilderowskiej :) Najlepszy kawałek z dotychczas dostępnego nowego materiału. Świetna, bardzo przyjemnie brzmiąca elektronika. Z niecierpliwością czekam na coś więcej niż radiowa transmisja z koncertu.

Heaven - dobry wybór na singiel, bo w gruncie rzeczy jest to najbardziej "radiowy" numer spośród wszystkiego, co dotychczas słyszeliśmy. Pod względem moich osobistych odczuć przypomina mi trochę Wrong, który też jest z kategorii utworów wpadających jednym uchem, krążących gdzieś po głowie, a potem wylatujących drugim. Ogólnie jest w porządku: fajny automat perkusyjny, prosta i chwytliwa melodia, troszkę rzępolącej elektroniki, przyjemnie brzmiąca gitara. Brzmi to naprawdę nieźle, ale od zachwytu jestem daleki, podobnie jest zresztą u mnie z większością pierwszych singli Depeche Mode. Po pierwszym pozytywnym odbiorze z biegiem czasu przychodzi całkowita obojętność. Na żywo też jest ok, aczkolwiek pod koniec utworu Gahan przestaje dawać radę. Na trasie momentami może być ciężko z tym utworem :P

Soft Touch/Raw Nerve - od strony muzycznej utwór dość trywialny. Jest jednak bardzo energetyczny, ma rock&rollowy klimat i na tym wiele zyskuje. Koncertowy kawałek w zastępstwo oklepanego do zarzygania AQOT. Nie doznałem żadnej muzycznej iluminacji, ale to jest coś chwytliwego, przy czym na pewno można dobrze się bawić na koncercie.

Soothe My Soul - zwrotki są w porządku, brzmienie też. Natomiast refren absolutnie mnie nie rusza. Ogólnie nic szczególnego.

A wczorajszy Barrel jest dla mnie całkiem w porządku. Akurat w tym utworze jak w mało którym akceptuję Gahanowskie zdzieranie gardła.
Ogólne wrażenia pozytywne. Jest szansa, że to będzie dobry album.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 mar 2013 01:04

SinnerInMe pisze:Tekst troszkę grafomański, ale wiadomo, jest autorstwa Dave'a, a nie Martina.
Jest?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 13 mar 2013 09:11

'Soothe My Soul' - rewelacja! Fajny r'n'r z domieszką elektronicznych brzmień, fajną linią melodyczną :-- Reszta... kurtyna milczenia. :nie:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9038
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 13 mar 2013 12:59

Zauwazylem jedna ciekawa rzecz: otoz sluchalem wystepu na zywo. Bylo pozno w nocy, wiec zaraz po tym poszedlem spac. Jak wstalem rano bez wiekszych problemow potrafilem zanucic tak Soft Touch jak i Soothe My Soul. Znaczy, ze kawalki sa chwytliwe. Tak jak Jari napisal Sooth My Soul to rewelka. Soft Touch urzeklo mnie przede wszystkim linia melodyczna. Glos Gahana jest fantastycznie wkomponowany.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 13 mar 2013 13:04

Czez ale co to za spostrzeżenie jak Ty byś po 10 letniej śpiączce potrafił zanucić wszystko co wyszło od DM. :P
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 13 mar 2013 14:35

Jari pisze:'Soothe My Soul' - rewelacja! Fajny r'n'r z domieszką elektronicznych brzmień, fajną linią melodyczną :--
Fajna nowa wersja Personal Jesus, co nie? ;) Mogliby w tej sytuacji wywalić Personalnego z playlisty od razu.
SinnerInMe pisze:Tekst troszkę grafomański, ale wiadomo, jest autorstwa Dave'a, a nie Martina.
Zabawne, znalazłbym pewnie sporo tekstów Marta o wiele słabszych... Poza tym - to zdaje się jest akurat tekst Marta ;)


Przy okazji natknąłem się na wypowiedź Dave'a w wywiadzie dla magazynu Billboard w której (na szczęście) mówi o tym że Delta Machine kończy trylogię produkcji Hilliera, i że Delta Machine bardziej chyba nawiązuje do PTA niż SOTU.
Dave Gahan pisze:I think this record as well is the end of a trilogy of records that we're doing with Ben Hillier. He produced the last three records, including this one [and 2005's "Playing The Angel" and 2009's "Sounds of the Universe"], and this one, for me, got to where we were trying to go with the first one. "Sounds of the Universe" was certainly more landscape-y, more filmic, and I think this was more of a combination of the two elements there. It's very driven, it's very out front, and it still has some of those kinds of dreamy qualities to it as well.
link w razie co:

http://www.billboard.com/articles/news/ ... tour-plans
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 13 mar 2013 17:11

Słaba ta płyta będzie, mogliby wywalić z niej "Angela".....
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 13 mar 2013 17:15

Should be higher na razie na czele peletonu. Soft Touch zahacza o QoT, ale bez rewelki. Wokal koszmarny.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 mar 2013 17:26

Gahan pisze:"I just think this is the best song." It was agreed upon that it was the best song, and that was really the reason. We weren't really thinking it won't get played on the radio; it won't be this or that.
To tyle w temacie wyboru singli, na który kiedyś sporo rozmawialiśmy na forum.
Robią co chcą. Myślałem, że tutaj ma więcej do powiedzenia wytwórnia, ale widać się myliłem.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 13 mar 2013 18:27

prey pisze:Should be higher na razie na czele peletonu. Soft Touch zahacza o QoT, ale bez rewelki. Wokal koszmarny.
dlatego ja na razie nie oceniam. raz ze jakość nagrań nie jest powalająca, a dwa to wersje koncertowe. potencjał w tych utworach widzę ale wolę poczekać na wersje studyjne.
Bo z tego co znamy również przyznam: wokal fatalny. I dodam jeszcze: aranżacje koncertowe bardzo nudne. Ale utwory nie najgorsze. Nawet śmiem stwierdzić , że płyta zapowiada się dobra.

Posłuchałem raz, więcej nie zamierzam, ze względu na to iż najpierw wolę poznać podstawę a później oceniać całość.
Ten występ nie podszedł mi na tyle by wyrobić sobie zdanie na temat kompozycji, a tym bardziej by go namiętnie słuchać.
Dlatego czekam, i czekam, i ciągle czekam... na album :)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 13 mar 2013 22:51

Should Be Higher mam dzisiaj w głowie cały dzień właściwie, Angel mam oswojone na dobre i lubię a nawet słuchałem dzisiaj Heaven, choć i tak wolę wersję na żywo ale w studio. Soothe My Soul nie podchodzi mi jeśli chodzi o manierę wokalną Dave'a, podobieństwo muzyczne do PJ i trochę słaby refren, pewnie w wersji studyjnej z czasem podejdzie dużo bardziej. Wydaje się to być kandydatem na singiel. O ile SMS mógłby zastąpić Personalnego na koncertach o tyle równie dobrze Soft Touch wydaje się być zamiennikiem dla AQOT. Nie zachwyca w tej wersji live ale znamy kilka utworów takich które na żywo się totalnie sypią (Peace i In Sympathy zdaje się miały taki problem). Kawałek brzmi jak numer nr 2 albo 3 playlisty koncertowej dla mnie, otwieraczem koncertowym będzie chyba Angel.

No i na razie podtrzymują mnie jakoś panowie w dobrym przeczuciu co do tego albumu, 1 kawałek mnie zachwycił, 3 są ok, 1 słabiak, ten gitarowy, nieco elektro-bluesowy klimat mi odpowiada, do tego czuć miejscami tą pewną dojrzałość i na tym mi zależało.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 mar 2013 23:29

stripped pisze:Nie zachwyca w tej wersji live ale znamy kilka utworów takich które na żywo się totalnie sypią (Peace i In Sympathy zdaje się miały taki problem)
Czy ja wiem? In Symphaty muzycznie dawało radę, Peace tylko w takiej wersji toleruję.
Chyba, że chodzi o wokal Gahana, w takim razie nawet nie ma o czym mówić.
stripped pisze:choć i tak wolę wersję na żywo ale w studio.
Mam nadzieję, że wypuszczą więcej takich wersji.
Z poprzednich studio sesji nie wszystko dali.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 mar 2013 00:02

Co masz na myśli że nie wszystko dali? W sumie nie wiadomo czy jeszcze coś grali w takich wersjach, myślę że to były typowe upychacze, roboty niedużo a podjarka dla fanów czasem duża (dla mnie Come Back).
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 mar 2013 00:54

Z tych bare sesji w 2005 na pewno nagrane było jeszcze Precious, ale nikt tego nie słyszał.
Ze studio sesji SOTU też było więcej, ale nie dali wszystkiego albo fragmenty ala "In Chains".
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 14 mar 2013 08:52

'Angel' nie będzie otwierał koncertów.
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 14 mar 2013 16:34

posiadam cały występ u Lattermana w dobrej rozdzielczości, i jakości dźwięku, ale format mp4, zajmuje to 2 GB.
Spakuje to do avi, aby standardowe dvd odtwarzało.
Jeśli ktoś jest zainteresowany wrzucę to na jakiegoś ftpa, tylko że trochę to potrwa zanim przetestuje kompresje
ODPOWIEDZ