Delta Machine

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na Delta Machine

Welcome To My World
2
7%
Angel
0
Brak głosów
Heaven
3
11%
Secret To The End
1
4%
My Little Universe
0
Brak głosów
Slow
0
Brak głosów
Broken
1
4%
The Child Inside
0
Brak głosów
Soft Touch/Raw Nerve
1
4%
Should Be Higher
12
44%
Alone
1
4%
Soothe My Soul
2
7%
Goodbye
0
Brak głosów
Long Time Lie
1
4%
Happens All The Time
1
4%
Always
1
4%
All That's Mine
1
4%
 
Liczba głosów 27
Jari

Re: Delta Machine

Post 19 mar 2013 05:00

Hien pisze:Poczytałem parę opinii na drugim forum, ale więcej tam nie wejdę. Potrafią tylko wystawiać bezmyślne 1/10, 4/10, nie potrafią niczego ciekawego napisać na temat swojego osądu. Kto może sobie z czystym sumieniem pozwolić na tak odważne wyroki? Gówno to warte
Hmmm... Dają takie oceny jakie uważają za słuszne według swojego gustu (na szczęście każdy ma jeszcze prawo mieć coś takiego jak własny gust i skala oceny). I mają święte prawo dawać te swoje: 10/10, 3/10 a nawet 23/100*pierwiastek z Pi minus 13.

Moja ocena: 5/10 :8

A swoją drogą album dość szybko otrzmał ciekawe oznaczenie / zaszufladkowanie odnoszące się chyba do brzmienia: Atari Sound :/ :--
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11328
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 mar 2013 10:06

Bleh, tak to szufladkują Ci co w ogóle nie kumają brzmienia My Little Universe które uważam za cudne w swej prostocie, no ale jak się nie nadaje do kręcenia dupą ani płakania w poduchę to już nie jest depreche mode.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 19 mar 2013 10:11

Ocenianie muzyki za pomocą ułamków pozostawiam tym, którzy podchodzą do niej od strony technicznej. Ale jeśli w taki sposób wartość muzyki wyraża laik, fan, zwykły słuchacz to ja tego nie kumam i współczuje.
Jari

Post 19 mar 2013 10:44

To co napisałem to tylko PRZYKŁAD pozwalający uzmysłowić, że każdy ma prawo mieć swoją skalę ocen i bynajmniej nie być za to potępiany, że coś mu się podoba lub nie... Dlaczego ktoś po jednym przesłuchaniu, 100 przesłuchaniach czy po latach nie ma mieć prawa do oceny i odnoszenia tego do własnej skali ocen? Jednemu wystarczy jednorazowy odsłuch by wyrobić sobie zdanie, inny potrzebuje na to czasu, ale pisanie, że taka recenzja czy opinia to coś co jest gówno warte jest własnie czymś co warte jest niewiele... Poza tym takie stawianie sprawy to trochę pułapka dla autora, bo jak tu napisać teraz, że coś się podoba? Przecież zdaje się takie recenzje na szybko są... ile one są warte?!? (a zdaje się, że poszły już ze 3 strony 'ochów' i 'achów'). :--
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 19 mar 2013 11:01

Widzisz, ja mam tak, że jak coś mi się nie podoba od razu to już mi się nie spodoba. Na tej płycie jest kilka kawałków z którymi się nie czaruję, że coś z tego będzie i omijam je szerokim łukiem przy tworzeniu playlisty. Z drugiej strony są utwory, które zachwyciły mnie przy pierwszym przesłuchaniu i z każdym kolejnym było podobnie. Za jakiś czas mogą mi się co najwyżej znudzić ale nie zmienię o nich zdania. Oczywiście tutaj nie ma miejsca na matematyczną ekwilibrystykę. Ale jeśli szukać takich powiązań to mój sposób oceniania muzyki miałby najbliżej do systemu zero-jedynkowego.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11328
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 mar 2013 12:05

Jarku nie porównuj nas do ludków po drugiej stronie kreski, my tutaj jeszcze potrafimy jakoś uzasadniać nasze opinie i pisać coś więcej niż:

1/10! - ten kawałek to chyba jakiś makabryczny żart, to ma być Depeche Mode!!!??!?? :( :( :(

Poza tym nie mówię że jesteśmy nieomylni, ja wielokrotnie tu jeździłem ostro po numerach które teraz lubię ale potrafię się do tego przyznać i zwykle zarówno przy początkowych recenzjach jak i późniejszych, przemyślanych staram się wyjaśniać co mnie drażni w czymś.

Napisałeś że ludzie etykietują to Atari Sound, i zajebiście, czemu nie, Atari sound sam w sobie nie jest zły ani dobry, dopiero to jak się go użyje pozwala ocenić efekt, osobiście widzę na Delta Machine więcej porządku niż na poprzednim albumie więc chwalę, uważam to za powrót w lepszą stronę, choć osobiście mam już właściwie pierdzących analogów powyżej uszu i chętnie usłyszałbym też coś bardziej gładszego w brzmieniu.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Jari

Post 19 mar 2013 12:46

Dałem 5/10 co znaczy, że nie zrobię totalnego massive attack na tej płycie jak to miało miejsce przez lata, ale żeby mnie to rzuciło na kolana to niestety też nie powiem. Tak naprawdę ten album jest tylko potwierdzeniem wielu tez kreślonych przez lata i jakby odpowiedzią na kilka zadawanych przez lata pytań.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11328
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 mar 2013 13:40

No i git. Chętnie poczytam i dokładniejszą analizę jeśli będziesz w stanie przysłuchać się czemuś dłużej i powiedzieć parę słów na temat tego co mogło Cię jakoś zaskoczyć lub uważasz za jakiś przebłysk wokół (mniemam że tak to postrzegasz) ogólnej ciemnoty producenckiej i aranżacyjnej na albumie. Główne tezy krytyczne podane z Twojej strony myślę że większość z nas zna już na pamięć i większość powtarza się od kilkunastu lat :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 19 mar 2013 15:12

Jak wypuścili "Angela' to mówiłem, że OK taki sobie, a teraz uważam go za największego gniota na albumie obok jedynki.
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 19 mar 2013 17:50

Cześć Peter, ile masz lat?
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 19 mar 2013 17:51

Ponoć 29.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 mar 2013 17:54

A co Barrel, chcesz go usynowić? To przygotuj sobie od razu gruby pas.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 19 mar 2013 18:11

Hien pisze:A co Barrel, chcesz go usynowić? To przygotuj sobie od razu gruby pas.
nie wiem czy go usynowić, czy zatłuc, czy przelecieć...... ale buźką po posadzce
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 19 mar 2013 18:14

Peter pisze:Jak wypuścili "Angela' to mówiłem, że OK taki sobie, a teraz uważam go za największego gniota na albumie obok jedynki.
jedynkę..., to można dzieciom w dzienniku postawić. z tym Angel to się pogubiłem ostatecznie Ok czy taki sobie? no chyba że piszesz o Angele Merkel, ale to już nawet nie jest takie sobie :P
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 19 mar 2013 18:40

Jedynka płytowa czyli "Welcome To My World" takie sobie, to samo "Angel". jest może kilka słabych punktów jak choćby zapoychacz "Slow" ale inne piosenki się bronią. ;)
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 19 mar 2013 19:08

nie no Peter proszę Cie !!! Welcome jest genialnym w swej prostocie kawałkiem, jest wręcz erotycznie niepokornym kawałkiem, ale Slow?
To banalnie proste, i banalnie przyswajalne granie.
No ok. Staram się rozumieć gusta. Ale chętnie podyskutuje czyli ... inne piosenki się bronią. Które i jak? Maja fajne tarcze, albo fajnie się okopały i machają chorągiewkami z napisem "na zachodzie bez zmian"?
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 mar 2013 19:09

Barrel, misio pysio Cię podpuszcza. Karmi się tu trolle dość często, ale ten się raczej nie porzyga z przejedzenia.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9039
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 19 mar 2013 19:30

Welcome to jeden z tych kawalkow, ktory od razu daje sie polubic. Slow zapychaczem? Sam sie zapchaj :D
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 19 mar 2013 19:33

Atari brzmienie? Chyba już wcześniej przytoczyłem IDM, a trzaski itp. glitch. Jeśli ktoś lubi Radiohead nie powinno mu to przeszkadzać, odsyłam do Hail to the Thief.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 mar 2013 19:38

Ja bym bardziej odesłał do solowej płyty Yorke'a. Ale wątpię czy ktoś tu chce być odsyłany w te rejony.
Czez pisze:Sam sie zapchaj :D
ale mu dowaliłeś :)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ