Delta Machine

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na Delta Machine

Welcome To My World
2
7%
Angel
0
Brak głosów
Heaven
3
11%
Secret To The End
1
4%
My Little Universe
0
Brak głosów
Slow
0
Brak głosów
Broken
1
4%
The Child Inside
0
Brak głosów
Soft Touch/Raw Nerve
1
4%
Should Be Higher
12
44%
Alone
1
4%
Soothe My Soul
2
7%
Goodbye
0
Brak głosów
Long Time Lie
1
4%
Happens All The Time
1
4%
Always
1
4%
All That's Mine
1
4%
 
Liczba głosów 27
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Delta Machine

Post 24 mar 2013 13:06

Mydżyn, to już na prawdę zaczyna brzmieć jak jakieś wspomnienia z AA ;)

Po 2 dniach wracam do picia. Wczoraj jeszcze piłem Jacka Danielsa żeby sobie przypomnieć czy to dobry alkohol był ale o dziwo wypadł dość blado i znów schował się gdzieś za wódką, także alkohol nabiera mocniejszej pozycji. Przyznam prey że zadziwiasz mnie swoimi skojarzeniami no ale każdy smakuje alkohol inaczej. Ja już postaram się odłożyć skojarzenia na bok i nastawić pozytywnie gardło bo ze złym nastawieniem łatwo jest niepotrzebnie skreślić jakiś alkohol.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2834
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 24 mar 2013 13:18

stripped pisze:żeby sobie przypomnieć czy to dobry album był
Stripped jak można sobie przypomnieć czy dany album był dobry? Ja o dobrych albumach nie zapominam a złych nie chcę pamiętać. ;)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11397
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 24 mar 2013 16:48

Masz rację dejmien, po prostu czasem kiedy posłucham jakiegoś albumu w odpowiednim momencie, przy odpowiednim nastroju to zdarza się że go przeceniam. Exciter jest przeciętny ale ma u mnie plus za bardzo osobliwy, ciepły klimat, żaden inny album DM nie będzie go przypominał.

Co do Delty to parę rzutów uchem i odstawiłem. Nie mam ochoty słuchać tej płyty na razie, poza drobnymi smaczkami brzmi jak inne płyty z Hillierem, analogi i przeszkadzajki, i tak na szczęście na tej płycie Mart więcej sięgał po gitarę to jeszcze co nieco ma jakąś melodię bo raczej dość mam tego grania na jeden, góra dwa palce na wiekowych syntezatorach.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 26 mar 2013 12:32

wiedzieliście o tym odnosnie okładki płyty?

ciekawostka: http://stacjakultura.pl/7,38,30957,Depe ... tykul.html
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11397
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 26 mar 2013 13:16

LOL, bARREL, proszę Cię... Ty tak na serio? >_<

http://subiektywnaplytoteka.blox.pl/201 ... chine.html

Już widzę jak Anton przeszukuje tony zdjęć ze świata i wybiera fotkę zakładów w Rawie Mazowieckiej :haha:
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 26 mar 2013 13:44

nie. ale drażni mnie ostatnio - a dużo prasy czytam - ciągła nierzetelność. Nawet w temacie |Delty
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16605
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 26 mar 2013 21:12

Jak już jesteśmy przy okładce, to muszę przyznać, że bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11397
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 27 mar 2013 10:44

Myślę teraz że byłoby dobrze gdyby producentem ewentualnej kolejnej płyty został Christoffer Berg, raz że cenię to co zrobił przy Fever Ray a dwa że znając tamte dokonania mam powody przypuszczać że on mógł być inspiratorem bardziej minimalistycznych brzmień na Delta Machine, tego co uważam za lepszą stronę albumu. Chciałbym żeby poszli w tym kierunku, byłbym zadowolony mogąc usłyszeć w ich wykonaniu więcej utworów w stylu Welcome To My World czy My Little Universe, albo ten numer Fever Ray:

http://www.youtube.com/watch?v=jWFb5z3kUSQ
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 27 mar 2013 18:34

Strip o ile Gore zmniejszy swoje zapędy do tego jak album ma brzmieć. Mnie pasowałby producent w osobie Maxa Richtera - wykształcony pianista obracający się w postklasyce, u którego motywem przewodnim jest minimalizm. Produkował m.in. drugą płytę znanej Hienowi Vashti Bunyan. Oto jedno z ostatnich jego dziełek.

http://www.youtube.com/watch?v=-OD5BPr243E
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 27 mar 2013 18:50

Ja bym widział Roberta i Magdę Srzednickich w roli producentów.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11397
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 27 mar 2013 19:59

Ekhm, prey podziwiam Twoją fantazję, to równie dobrze mogliby nagrać album z Philipem Glassem...

Berg jest jeszcze prawdopodobny o ile (1) naprawdę zechcą zmienić producenta i dlatego bo (2) Berga poznali i chyba zdołali się z nim oswoić, a DM przeważnie pracowało z ludźmi którzy gdzieś tam byli wokół niedaleko i z którymi się dogadywali. Brzmienie na Delta Machine pozwala mi myśleć że chyba się polubili :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 27 mar 2013 20:09

Strip pop mu nie obcy. Myślę, że nadaje sie do tego zestawu, oni stawiają na minimalizm...

http://www.youtube.com/watch?v=MCe7e1wxDOU
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Jari

Post 28 mar 2013 17:34

'Soothe My Soul' video:

http://youtu.be/bt-28iNQnwY
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2834
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 28 mar 2013 18:05

No teledyski od jakiegoś czasu nie są ich mocną stroną.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11397
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 28 mar 2013 19:15

Ale modelka chyba i tak najbardziej smakowita z wszystkich ich teledysków :D

Trochę nie wiem po co takie wymiary tego wideo są, czuję się jakbym przez dziurkę od klucza oglądał, klaustrofobii się idzie nabawić.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 28 mar 2013 19:18

Kolejny raz zawiedli moje rozhukane nadzieje ;(
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 28 mar 2013 21:48

nie jest tak źle. czarno-białe to to. jak za corbijna. i wreszcie po paru klipach z SOTU pojawiają się nasi "oblubieńcy". Ta czerń i biel ich tu bardzo odmładza. Swoja drogą ciekawe jakie liftingi zaliczył blondynka Martin bo wygląda za czasów Delta 10 lat młodziej niż za SOTU.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11397
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 28 mar 2013 23:12

Przecież w Heaven też był cały zespół, więc nie mów że pojawiają się "wreszcie po paru klipach z SOTU"...

Wkurzający jest dla mnie fakt że ciągle zmieniają reżyserów teledysków, brak jest spójności między klipami z kolejnych singli ani żaden z nich Ameryki nie odkrył jak dotąd.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 mar 2013 00:02

oooo Gahan ma mikrofon a Gore nie ma, o jejus
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 29 mar 2013 00:27

stripped pisze:Przecież w Heaven też był cały zespół, więc nie mów że pojawiają się "wreszcie po paru klipach z SOTU"...

Wkurzający jest dla mnie fakt że ciągle zmieniają reżyserów teledysków, brak jest spójności między klipami z kolejnych singli ani żaden z nich Ameryki nie odkrył jak dotąd.
no a nie jest tak? Aby było jasne: nareszcie po SOTU w klipach DELTA pojawiają sie na klipach. Bo co było za SrOTU? na Wrong stali na ulicy na końcu teledysku i się "spojrzywszy" za jadącym autem, później nawet nie stali, nie leżeli, nie tańczyli i się nie tarzali - zupełny niebyt (poza tym klipem ala wygaszacz ekranu z zajawek koncertowych ale to się nie liczy jako uczestnictwo w klipie). Wreszcie wizualnie istnieją na każdym klipie z tej płyty. I nawet Martin po zapewne 10 operacjach plastycznych (bo już na Exciter walił po oczach sztuczną szczeną) jakoś wygląda. Chociaż na SOTU to był wizualny rupieć. Nie wspominając o Fletcherze który im starszy tym bardziej wygląda jakby mu ktoś pióro w dupsko wsadził, a im starszy owe pióro ma głębiej .

To odnośnie wizualizacji - ponieważ mówimy o klipach.

Zmiana reżyserów mnie osobiście nie wkurza, nie wnikam w nazwiska reżyserów, i to co robią z klipami. Na Delta jest o niebo lepiej niż to co na SrOTU (poza Wrong bo to było znamienite). A wszystko poza 1 singlem to była jakaś wizualna kpina. O PEACE nie wspominając, bo to największy jak dla mnie koszmar singlowy tegoż trio. Kolejny tuż po tym to ten "wygaszacz ekranu" również z tej płyty.

Co do singli, to wymazałem z pamięci poza tym forum, iż takie coś jak Peace wogóle istnieje. Nawet jako piosenka klasy C. A zwłaszcza ten klip w stylu Nelly Furtado. Kilka miechów wcześniej ta laska wydała też w takim stylu wojskowy klip gdzie laska jeżdźiła ubrana w moro w "gaziku" .Tłukły to wszystkie kanały muzyczne na Cyfrze+. Tytułu nie znam bo to był jakiś hiszpańsko języczny, czy nawet portugalsko języczny gniot (nie pamiętam dokładnie). Było to bardzo wizualnie podobne.
Po takim chłamie wolę już to, co wizualnie nagrywają z Deltą.

Podsumowując: mam głęboko w poważaniu wszelkie klipy bo z tego wyrosłem. Nie kręci mnie tak samo kręcenie tyłkiem na 101, czy "odganianie much" jakbym delikatnie określił zabiegi kończyn Gahana na klipie "Heaven".
Najistotniejszy jest materiał na poszczególnej płycie. A reszta to jak dla mnie poprostu duperele'

Za czasów SOTU uważam że po Wrong klipy były odstawiane "na sztukę". Takie na czysty odpier... ol.
Jedyny zamysł był na Wrong. Później to dno. Teraz też cudów nie ma, ale chociaż chce im się ruszyć tyłki i pouczestniczyć w jakiś video.
ODPOWIEDZ