Delta Machine

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na Delta Machine

Welcome To My World
2
7%
Angel
0
Brak głosów
Heaven
3
11%
Secret To The End
1
4%
My Little Universe
0
Brak głosów
Slow
0
Brak głosów
Broken
1
4%
The Child Inside
0
Brak głosów
Soft Touch/Raw Nerve
1
4%
Should Be Higher
12
44%
Alone
1
4%
Soothe My Soul
2
7%
Goodbye
0
Brak głosów
Long Time Lie
1
4%
Happens All The Time
1
4%
Always
1
4%
All That's Mine
1
4%
 
Liczba głosów 27
Awatar użytkownika
Staa
Posty: 16
Rejestracja: 21 mar 2013 18:43

Re: Delta Machine

Post 22 mar 2013 11:10

bARREL pisze:
Staa pisze: Najlepiej zrobił Mark Knopfler z Dire Straits. Nagrali 6 dobrych płyt, a potem się rozwiązali, Knopfler nagrywa płyty dla siebie, nie udaje młodzieniaszka, może niektórzy nie trawią tego, co obecnie wydaje, ale robi to pod własnym nazwiskiem, ma to swoją markę ...
Akurat odnośnie Knopflera się nie odniosę, bo nie wnikałem w solową twórczość. Ale są ludzie którzy cale życie występują solowo i przed śmiercią przewracają cały swój image i styl do góry nogami. Zobacz choćby Johnny Cash - całe życie znany jak wykonawca country. A kilka lat przed zgonem zaczął (fakt ze coverową) ścieżkę z serii American. I to w takiej formie że miał taki szacun i taka populare że nawet po śmierci wyszła V część serii. Można? Mozna. I to na coverach.
A są w tej serii takie covery i takie klipy że miałem ciary, poczynając od coveru "Hurt"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3aF9AJm0RFc[/youtube]

można? można. i chyba wiek nie ma tu nic do znaczenia. Sądzę że w muzyce istotne są emocje, które ona daje
Racja, jest tak, że starzy tworzą nieraz dobre rzeczy. Mnie bardzo podobały się nowe płyty Rush i Ultravox. Ultravox sobie nawet kupiłem ;) Swoją drogą polecam, kto nie słyszał.

https://www.youtube.com/watch?v=X77q6gaFYxQ
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 22 mar 2013 18:27

Moje wrażenia zmieniły się na nieco bardziej pozytywne. Już się trochę więcej piosenek broni. Jedynie nie mam przekonania do "Welcome To My World' gdyż nie lubię tego rodzaju plastiku do tego stopnia że nie będę się nad tym rozpisywał oraz "Slow" gdyż nie znoszę bluesa. łatwa ta płyta nie jest, ale jest to całkiem dobry poziom muzyczny. Głosuję na "Secret To The End" chociaż dobrych piosenek jest tu nie mało.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 mar 2013 19:21

Czy ktoś na forum zakupił może wersję podstawową płyty? Zastanawiam się czy tam jest w ogóle jakaś wkładka, byłem dzisiaj w EMPiKu i jakoś strasznie licho to wyglądało muszę przyznać, ja jednak jestem fanem tradycyjnego plastiku chyba. Wersja Deluxe może wygląda lepiej, takie książeczkowe wydania niby są ładne ale czytałem opinie że w tej wersji płyta rysuje się przy byle wyciągnięciu płyty z opakowania >_<
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 mar 2013 19:38

Wie ktoś może, które utwory z Delty są autorstwa Gahana?
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 22 mar 2013 19:41

Na pewno Should Be Higher.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 22 mar 2013 19:44

Should Be Higher, Broken, Secret To The End.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 mar 2013 23:28

Do tego Happens All The Time i All That's Mine. Long Time Lie to duet Gahan-Gore, jak mniemam Dave napisał tekst, Gore stworzył muzykę tak jak w przypadku Oh Well z poprzedniego albumu.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 mar 2013 23:52

No to same smakołyki Gahanowi wyszły.
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 23 mar 2013 01:24

zapewne na ostatniej płycie zespołu będzie 5xGahana, 3x duet Dahan-Gore, 3x Gore i brak jakiejkolwiek piosenki z samym wokalem Gore'a :D
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 23 mar 2013 12:11

To raczej niemożliwe, i myślę że byłoby trochę szkoda, jego ballady stanowią chociaż jakąś odmianę na albumach, dają czas na wzięcie oddechu :) Duety Gahan-Gore na razie średnio mnie przekonują...

Ja na razie odpoczywam od albumu, wczoraj był dzień bez Delty (no, jeden raz przesłuchałem Broken ale to wszystko), dzisiaj też raczej nie posłucham, korzystam z tego że po tylu odsłuchach płyty mam jej trochę dość a mam zwiększony apetyt na wszystko inne i przesłuchuję muzę która zalega mi na kompie od lat a której nie poświęciłem uwagi. Poza tym okazuje się że nie potrzebuję słuchać Delty by ją słyszeć, numery same wchodzą do głowy i słyszę je w myślach, dziś ni z tego ni z owego naszło mnie w myślach Should Be Higher, i co najlepsze jest jeszcze kilka numerów których melodię pamiętam i przyjemnie do nich się wraca. Z SOTU nie było tak łatwo, ale muszę się przyznać że In Chains najczęściej mnie napastuje z tamtej płyty chyba - the waaaay you mooooove, is meant to haunt me, the waaay you mooove, to tempt and taunt meee :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 23 mar 2013 14:30

Po przesłuchaniu niemalże ciągłym, i po dniu przerwy - dziś ponowny odsłuch.

TOP 10 (kolejność przypadkowa poza nr 1):
1. Welcome To My World
2. Slow
3. Secret To The End
4. Broken
5. Alone
6. Angel
7. Should Be Higher
8. All That's Mine
9. Goodbye
10. Long Time Lie


Kawałki które bardzo lubię, ale są poniżej czołowej 5:
Always
Soft TouchRaw Nerve
Should Be Higher
Heaven

Kawałki które są mi obojętne, nie przeszkadzają ale nie porywają
Happens All The Time
My Little Universe
The Child Inside

jak dla mnie to bardzo dobry wynik.
Z płyty jestem bardzo zadowolony.

Kupował ktoś oryginał? Nie sprawdzałem jeszcze w Media Markt czy Saturnie, ale nie spieszno mi lecieć do Empiku przepłacać 20 zł za to samo. Poczekam na DeLuxa w wymienionych sklepach.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 23 mar 2013 14:42

Dzień 7 słuchania Delty

zmyłem naczynia, szklanki nadal mają zacieki, ale jakoś sobie z tym poradzę. Odkurzyłem mieszkanie, przetarłem szafki pronto, wszystko błyszczy. Zrobiłem sobie kawy, ale trzeba wyjść z psem. Zakupy zrobione więc zaraz zabieram się za obiad.

8/10
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 23 mar 2013 14:44

Stripped Twoja zdolność do niekończącego się pisania o DM jest zadziwiająca. ;(
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 23 mar 2013 15:12

Hien pisze:Dzień 7 słuchania Delty

zmyłem naczynia, szklanki nadal mają zacieki, ale jakoś sobie z tym poradzę. Odkurzyłem mieszkanie, przetarłem szafki pronto, wszystko błyszczy. Zrobiłem sobie kawy, ale trzeba wyjść z psem. Zakupy zrobione więc zaraz zabieram się za obiad.

8/10
Hien zamontowałeś kamere u mnie w domu czy co? Opis z dnia życia bARRELA :shock: :?: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 23 mar 2013 15:59

Powinieneś częściej dzielić się takimi rzeczami na forum ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 23 mar 2013 17:06

shodan pisze:No to same smakołyki Gahanowi wyszły.
Dokładnie tak. piosenki Gahana to te same najlepsze na albumie. Gore stworzył tylko kilka dobrych.
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 23 mar 2013 19:47

Hien pisze:Na tej płycie wokalistą jest niejaki David Gahan. Słysze echa CTA, dam głowę, że tam też śpiewał David Gahan ;(((
Chyba nic odkrywczego? Napisałem kilka własnych zdań na temat płyty. To, że wspominam o pewnym okresie nie oznacza, że brzmienie = druga ta czy owa płyta. Zresztą ch.uj mnie obchodzą czyjeś opinie mości Panowie Książęta bądź Księżniczki. :-- :8

Na obecną chwilę Welcome to My World - za przypomnienie projektu Pati Yang - Children.

http://www.youtube.com/watch?v=v4wS-ptR6Cg
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
VERSUCH3R
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2013 22:58

Post 23 mar 2013 23:42

Witam Wszystkich!
Od jakiegoś czasu goszczę na tym forum i w końcu, po kilkunastokrotnym przesłuchaniu Delty postanowiłem się wypowiedzieć na temat nowej płyty.
Zacznę od tego, że jako całość album jest moim zdaniem dosyć niespójny i przydługi - jakoś dziwnie słucha mi się "Soothe My Soul" i "Soft Touch" w połączeniu z pozostałymi utworami - oba powinny być wywalone do bonusów. Kolejna rzecz to aranżacja poszczególnych kawałków - brakuje mi w wielu miejscach pogłosu na wokalu i ogólnie przestrzeni (znam oczywiście zamiłowanie Martina do minimalizmu i chorobliwą wręcz niechęć Gahana do poprawiania w studio wokalu, ale na przykład takie "Counterfeit2" pomimo minimalistycznych aranży brzmi o niebo lepiej). Swego czasu śmigał po YouTube "The Sun And The Moon And The Stars" - ktoś pokusił się o dodanie pogłosu do wokalu Martina i efekt był piorunujący - jest to oczywiście kwestia gustu, ale moim zdaniem brzmi to lepiej (tylko nie piszcie, żebym z utworami z Delty zrobił to samo i będę zadowolony - nie mam czasu:)). Duży plus natomiast dla panów Gore/Gahan/Uenala za fajne kompozycje - zabrakło tego niestety na "SOTU" ("Come Back" i "Perfect" do tej pory uważam za jedne z najgorszych "dzieł" w karierze DM). I jeszcze jedno: w "Should Be Higher" Gahana chyba trochę poniosło - inna tonacja i byłby prawdziwy killer.

PS. Dziękujemy Ben - nie wracaj / "Songs Of Faith And Devotion" still nember łan.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
VERSUCH3R
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2013 22:58

Post 23 mar 2013 23:48

stripped pisze:Czy ktoś na forum zakupił może wersję podstawową płyty? Zastanawiam się czy tam jest w ogóle jakaś wkładka, byłem dzisiaj w EMPiKu i jakoś strasznie licho to wyglądało muszę przyznać, ja jednak jestem fanem tradycyjnego plastiku chyba. Wersja Deluxe może wygląda lepiej, takie książeczkowe wydania niby są ładne ale czytałem opinie że w tej wersji płyta rysuje się przy byle wyciągnięciu płyty z opakowania >_<
Wkładałem i wyciągałem dzisiaj wielokrotnie :mrgreen: - rys nie ma, trzeba być tylko bardzo delikatnym :wstyd:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 24 mar 2013 08:55

Po 2 dniach wracam do Delty. Wczoraj jeszcze przesłuchałem Excitera żeby sobie przypomnieć czy to dobry album był ale o dziwo wypadł dość blado i znów schował się gdzieś za PTA, także Delta nabiera mocniejszej pozycji. Przyznam prey że zadziwiasz mnie swoimi skojarzeniami no ale każdy słyszy płytę inaczej. Ja już postaram się odłożyć skojarzenia na bok i nastawić pozytywnie ucho bo ze złym nastawieniem łatwo jest niepotrzebnie skreślić jakiś utwór.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
ODPOWIEDZ