Delta Machine

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na Delta Machine

Welcome To My World
2
7%
Angel
0
Brak głosów
Heaven
3
11%
Secret To The End
1
4%
My Little Universe
0
Brak głosów
Slow
0
Brak głosów
Broken
1
4%
The Child Inside
0
Brak głosów
Soft Touch/Raw Nerve
1
4%
Should Be Higher
12
44%
Alone
1
4%
Soothe My Soul
2
7%
Goodbye
0
Brak głosów
Long Time Lie
1
4%
Happens All The Time
1
4%
Always
1
4%
All That's Mine
1
4%
 
Liczba głosów 27
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Re: Delta Machine

Post 31 mar 2016 22:31

Tyle piałem o cudowności Angel i The Child Inside a dzisiaj stwierdziłem że na dłuższą metę wielkiej podjary nie robią, już mnie tak nie kręcą jak wcześniej. Najlepszy kawałek na płycie to chyba faktycznie Heaven :P Trzyma się, ilekroć do niego wracam on ciągle brzmi dobrze, ponadczasowy.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 01 kwie 2016 00:08

Jesteś panie chyba nawet bardziej zmienny niż ja. :mrgreen:
A Heaven to ponadczasowe ale badziewstwo. :P
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 01 kwie 2016 00:30

To już Soft Tacz lepszy. :8

Kolejna płyta, z której bonusy są lepsze niż większość płyty - nie mam chyba bardziej zajechanego krążka niż właśnie drugie CD z wersji deluxe Delty.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 01 kwie 2016 11:09

shodan pisze:Jesteś panie chyba nawet bardziej zmienny niż ja. :mrgreen:
A Heaven to ponadczasowe ale badziewstwo. :P
to teraz pozostaje czekać aż skruszony dojdziesz do tego samego wniosku co ja ;)

Delta to w ogóle wyleciała z mojego dysku. Szczerze to o wiele chętniej wracam nawet do Sounds of the Universe. Ba, nawet kilka kawałków z Delty uważam za gorsze od Fragile Tension :P
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 01 kwie 2016 14:32

Umówmy się, Heaven to nie jest utwór dla depeszów.
Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście jest najlepszy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 01 kwie 2016 16:47

stripped pisze:Ba, nawet kilka kawałków z Delty uważam za gorsze od Fragile Tension :P
Masz rację, większość utworów z Delty jest gorsza od FT. A już na pewno Heaven. To utwór z gatunku tych, które może nie są takie złe, ale to kompletnie nie to, co oczekuję od DM.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 02 kwie 2016 10:40

Heaven to bardzo dobry, dość melancholijny, lekko bluesowy utwór. Przypomina mi najlepsze utwory DM z lat wcześniejszych. I na pewno jest najlepszy na Delcie (a obok stawiam Slow i Broken).
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 02 kwie 2016 16:58

Hien pisze:Umówmy się, Heaven to nie jest utwór dla depeszów.
shodan pisze:większość utworów z Delty jest gorsza od FT. A już na pewno Heaven.
nie da się ukryć :D

Na początku bardzo narzekałem na zamuł Heaven i dziwiłem się jak można to wydać na singlu a teraz widzę że to idealny singiel, dobry popowy singiel, nie radiowa papka choć ma zadatki by uznać go za dostatecznie neutralny.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 kwie 2016 23:20

Zespół w tym wieku może sobie pozwolić na takie single. Pasuje im takie brzmienie.
Nie to co Sut My Soul.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 20 wrz 2016 20:38

Po PTAku przyszła pora na Deltę i to od razu w rozszerzonym wydaniu, bo odświeżyłem sobie cały Deluxe. Po 3 latach DM nadal robi wrażenie - ostatnio pewnie takie wrażenie "świeżości" mógł zrobić Exciter w 2001 roku.

Bardzo podoba mi się też taka zabawa rytmiką na płycie - już od Welcome To My World to słychać. Muzyka płynie cały czas, a słuchacz razem z nią. Nawet Alone bardzo dużo zyskał od ostatniego odsłuchu - szczególnie ten przekombinowany elektroniczny aranż. Nadal jednak to utwory Gahana robią na mnie największe wrażenie - słychać w tym jakieś nowe tchnienie. Martin jednak też za bardzo nie odpuszcza - choćby dość eksperymentalnym jak na standardy DM "My Little Universe" czy bardziej surowym i elektronicznym "Home" w postaci "Always".
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 24 wrz 2016 19:30

Płyta jest wspaniała wokalnie - Gahan po pięćdziesiątce wspiął się na szczyt swoich możliwości (a może będzie jeszcze lepiej?)

Mam wątpliwości co do paru utworów na albumie (The Child Inside, Angel, Goodbye), ale generalnie uważam, że jest to płyta spójna, solidna instrumentalnie, taka, po włączeniu której nie mam ochoty odrywać się od niej nawet na chwilę.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 24 wrz 2016 22:20

A mnie się wokale na Delcie w niektórych utworach średnio podobają.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 24 wrz 2016 23:25

Hien pisze:Zespół w tym wieku może sobie pozwolić na takie single. Pasuje im takie brzmienie.
Nie to co Sut My Soul.
ot fakt, cały czas mi to chodzi po głowie gdy wspominam Deltę, dla mnie spaskudzili nieco płytę tym tworem. czekam podekscytowany na jakieś nowe wieści o płycie i liczę na jakiś singiel niebawem (w tym roku?), zwłaszcza gdy zrozumiałem ostatnio że jednak pierwszy singiel bywa często moim ulubionym kawałkiem na płycie lub przynajmniej dołącza szybko do grona moich ulubionych ich piosenek. Psioczyłem przy okazji 2 ostatnich albumów ale czas pokazał że nawet Wrong i Heaven nie są wcale takie złe.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 25 wrz 2016 13:35

Na Wrong też psioczyłem przez jakiś czas, ale z czasem mi wyszło, że to jednak całkiem dobry utwór.
Co innego bardzo przeciętny Heaven. Najgorszy pierwszy singiel od zamierzchłych czasów.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 25 wrz 2016 14:32

To ja mam zupełnie inne zdanie. Wrong to coś w rodzaju Johna na PTAku - tylko, że w gorszym wydaniu. Średnia piosenka z całkiem pomysłowym tekstem, zarzynana na trasie od samego początku. Z kolei Heaven całkiem ładnie się rozwinął, miał całkiem przystępne zarówno teledysk jak i remiksy. A wersja na Live in Berlin to już w ogóle bardzo miła ciekawostka. Jeden z przyjemniejszych momentów koncertu.

Jednego jestem jednak pewien w przypadku Wrong - to nie jest jeszcze poziom Martyra.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 25 wrz 2016 16:24

Wrong live to zupełnie inna sprawa - słabo wychodzi wokal.
Teledysk do Heaven jest wg mnie bardzo słaby. W latach 90-tych przyjemnie się oglądało zespół w takim np. Useless, gdzie chłopaki byli młodzi i prezentowali fajny imidż. Teraz patrzenie na Gahana w garniturze i siwej brodzie robiącego kółeczka palcami to już nie to.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 25 wrz 2016 20:16

To, że zespół się starzeje, jest oczywiste. Wolę starzenie się w jakiś kulturalny sposób (czyli tak normalny, jak w przypadku DM) niż jakieś ostatnie próby chwytania się jakichś "eksperymentów". Panowie promując DM zaprezentowali zwykły, dojrzały image pasujący do sytuacji zespołu i jego wieku. Nie wiem, czy jest jeszcze na co wyczekiwać akurat w tym temacie i czy w ogóle można jeszcze od nich wymagać jakiegoś wizualnego szaleństwa. ;)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 26 wrz 2016 00:45

shodan pisze:Wrong live to zupełnie inna sprawa - słabo wychodzi wokal.
Teledysk do Heaven jest wg mnie bardzo słaby. W latach 90-tych przyjemnie się oglądało zespół w takim np. Useless, gdzie chłopaki byli młodzi i prezentowali fajny imidż. Teraz patrzenie na Gahana w garniturze i siwej brodzie robiącego kółeczka palcami to już nie to.
O ho ho, a Ty uważasz że to całkiem fair porównywać dzieła Corbijna i wielu innych nieobeznanych z zespołem ani nie mających takiego wyczucia smaku twórców? Nie jest to szał, ja wiem, standardowy klip raczej jak na dzisiejsze czasy gdzie z braku pomysłu stawia się na scenerię, ubrania, ładny wygląd + okraszenie tego komputerowymi efektami. A wieku nie oszukasz, lepsze to niż jakieś głupoty by mieli wyczyniać.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 26 wrz 2016 17:21

Z tym Cirbijnem to też nie ma co hulac, bo mówimy tu o Antonie z lat 80 i 90. Suffer Well już nie było zbyt szczególnie udane. Nie mam nic do klipu Heaven, ale prawda jest taka, że teledyski nie są już nikomu potrzebne. Ja przesłałem je oglądać, wolę słuchać muzyki. Z resztą videoklipy powoli wymieraja, teraz modne są chujowe lyric video, które są pretekstem do umieszczenia muzy na yt, największej promocyjnej platformy w necie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 26 wrz 2016 17:47

Suffer well wg mnie było bardzo dobre.
Uważam, że i w ich wieku można robić fajne teledyski. Weźmy np. takie wideo do Angel, co to chodziło po internecie. Zaje.biste wg mnie. Albo niezłe Wrong.
Co do teledysków jeszcze - ja tam je lubię. Dobry utwór z dobrym teledyskiem jest jeszcze efektowniejszy.
ODPOWIEDZ