Devotional (DVD)

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Devotional (DVD)

Post 10 maja 2011 22:42

Nie oglądałem, nie wypowiem się.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2011 23:30 przez slick, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wydzielam do osobnego watku...
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 10 maja 2011 22:55

Nie oglądałeś Devotionala? :shock:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 maja 2011 23:09

Kiedyś już się dziwiłeś, a ja stwierdziłem, że muszę szybko nadrobić. To było jakoś ponad rok temu jeśli nie więcej.
No muszę zobaczyć, no muszę.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 10 maja 2011 23:27

To jak wygląda w Twojej głowie obraz Gahana z tego okresu? Te jego długie włosy, karbowane, luźne koszule, charakterystyczne "devotionalowe" darcie się na koncertach? Nieoficjalne boty i foty? Audio z Dev. też nigdy nie słyszałeś?
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 maja 2011 23:36

Oglądałem fragmenty lub pojedyncze kawałki jak kiedyś ściągałem je z neta, oglądałem różne bootlegi video (różnej jakości, niektóre całkiem niezłe), audio słyszałem już setki razy. Tylko całego Devotionala, tak od początku do końca, nie widziałem.
Z resztą, to samo mamy z Hamburgiem. Kiedyś się nadrobi.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
agent orange
Posty: 107
Rejestracja: 24 maja 2006 12:46
Ulubiony utwór: Personal Jesus
Lokalizacja: Gdańsk

Post 11 maja 2011 09:34

Oj, przesadzacie :) Ogólnie nie przepadam za DM z tamtego okresu, Gahan wygląda jak widmo. Ale film nakręcony bardzo fajnie. Fajna scena, fajne ujęcia. I feel you jest świetne. Kapitalny rockowy numer :) Ten utwór ma jaja, sto razy większe niż nudne popierdywanie a`la Higher love z dorobionym mistycyzmem czy jakieś pseudogospelowe Condemnation na którym Gahan ma minę jakbym miał za chwilę narobić w portki. Poźniej nie było już nic lepszego. Fajne wideo mogło byc z trasy The singles (niezłą koncepcja sceny) ale takowe nie powstało. ONiP może być, ale tam z kolei Gahan zawodzi jak zarzynany wieprz - słuchać się go nie da. Video z TTA przyprawia mnie o ból głowy i migotanie przedsionków - pasuje bardziej na DVD Dody niż DM. Niezłe jest ostatnie, ale chrzani wszystko kiepska jakość dźwięku - ciężko mi tego słuchać na hi-fi, dźwięk najzwyczajniej w świecie dudni. Lata starszy Devo dźwiękowo zrealizowany jest znacznie lepiej.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2011 10:05

Ale to Slick jest hejterem tamtego okresu, ja lubię naandertalowego, brudzasowego, naćpanego, żęrzącego Gahana.
Apropos dźwięku to DM nie doczekali się porządnie nagranego koncertu audio od czasu Devotionala.
Niektóre broadcasty (vide Rock Am Ring czy Coachella) brzmią znacznie lepiej.
Nadal 101 nagrany przez W1jest chyba najlepiej brzmiącym live albumem tego zespołu.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 11 maja 2011 10:23

Devo jest w dechę. Najlepsze ich DVD choć... można to było jeszcze lepiej i ciekawiej pokazać. I niepotrzebnie zrobili z tego puzzle bo widać, że obraz i audio to różne koncerty. Ale generalnie 10-ka.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 11 maja 2011 10:25

Za co? Za wątpliwą kreatywność "rockowego eksperymentu / aranżacji"?

Stones'ami chcieli być?
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9071
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 11 maja 2011 10:43

Jari ma na mysli reke Alana :D
Enjoy The Silence
FREE STATE

Post 11 maja 2011 16:46

Ja tam zgodzę się z Jarim, bo chłop odnośnie Devotionala dobrze gada... :) :)

Ten efekt puzzli można przeboleć, gdyż artystycznie i muzycznie to DVD jest wręcz świetne.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11398
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 maja 2011 16:47

Devotional spoko choć trochę rozmyty ten obraz, wydawało mi się że na '93 można było lepszą jakość wideo osiągnąć.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
FREE STATE

Post 11 maja 2011 17:34

Jest może wydanie Blu-Ray?
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 11 maja 2011 18:25

Nie ma.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
FREE STATE

Post 11 maja 2011 20:00

No właśnie. Szkoda, bo tak jak mówi Stripped - lepsza jakość obrazu by się przydała. :/
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11398
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 maja 2011 20:55

Momentami się to rozpływa, zwłaszcza gdy dużo czerwonego światła jest, WIMS czy coś, tak średnio wyraźnie widać wtedy obraz wg mnie.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 11 maja 2011 21:30

Free Stajl, ze sie tak wyraze jak jeden z naszych zasluzonych uzytkownikow... Bartini kiedys powiedzial takie zdanko, ktore dawno temu utkwilo mi w glowie a ktore to mozna stosowac do wielu sytuacji - tutaj jak znalazl. Mianowicie:
Bartini gdzies tam, kiedys tam, pare razy na tym forum pisze:(...) z gowna bata nie ukrecisz (...)
Jak masz avatar 100px na 100px to nie powiekszysz go do rozmiarow metr na metr z zachowaniem jakosci. Obraz ktory ogladasz w telewizorze to raster a nie wektor. Kolokwialnie mowiac - powiekszysz - rozmazesz. Powiekszysz - zrobisz pikseloze. Rozdzielczosc i te sprawy. Generalnie jest jakas granica remasteringu i kiedy dojdziesz do pewnego etapu, to juz nic wiecej nie zrobisz.

Tobie chodzi o sam nosnik czy o jakosc ktora hipotetycznie z nim by szla? Bo jesli to pierwsze to sobie nagraj na blu ray Devotionala ale zapomnij, ze bedziesz go ogladac w 3D czy widzial kropelki potu na nacpanym Gahanie w Full HD.

Schodzimy na ziemie zolnierzu.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2834
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 11 maja 2011 21:40

Osobiście wolę słuchać Devotionala niż oglądać. Ówczesny image Gore'a i przede wszystkim Gahana wybitnie mi nie pasuje. Dlatego lepiej, że obraz jest w takiej jakości w jakiej jest. Nawet dodaje to temu zapisowi klimatu. Remastering do jakości Full HD gdyby był tu możliwy to byłbym jego przeciwnikiem. Czasami lepiej nie widzieć wszystkiego super wyraźnie.
FREE STATE

Post 11 maja 2011 21:41

Oj, Slick. Rozumiem Cię, ale:
Mnie tylko chodziło o nieco lepszą jakość obrazu, nie nagle 3D, Mega Full HD, Ultra HD, czy kij wie jeszcze co... :)
Nie wiem, może nagranie na Blu-raya coś pomoże...

Aha, Dejmien: zależy, co kto lubi...
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 maja 2011 12:52

Ale co pomoże?
Żeby coś było lepszej jakości to tak też musi zostać nagrane.
Wydanie dvd wyciągnęło max z tego nagrania.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn