Heaven

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Re: Heaven

Post 30 sty 2013 23:16

"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 30 sty 2013 23:32

Podziekowal :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 31 sty 2013 00:01

stripped pisze:Prawdę mówiąc Hien zależy co masz na myśli bo dla mnie ten track ma sporo wspólnego z Violatorem, ten automat perkusyjny jest dla mnie dość plastikowy a gitara przecież na Violku była, i to na Violatorze jakoś na dobre zaflirtowali z bluesem/country-bluesem robiąc Personal Jesus. Nie wspominając o tym że chyba na każdym albumie od Violatora flirtowali z bluesem i to nie nowość.
Tzn o tym bluesie to pisałem już abstrahując od zmian. Perkusja jest plastikowa, ale powiedzmy, że nie udaje prawdziwej.
To nie są jakieś wyszukane eksperymenty ala Policy tylko prosty automat. Mnie szczególnie to nie przeszkadza, oczywiście wole żywe instrumenty, ale w tym utworze po prostu mi to nie przeszkadza. Nie podchodzę do tego z emocjami, po prostu słyszę niezłą muzykę i potrafię się nią cieszyć. Domyślam się, że wielu tru depeszóf będzie całą noc rwała włosy z głowy bo DM ZNOWU nie brzmi jak Enjoy The Silence.
A te gitary na Violatorze też brzmią potwornie plastikowo, niemal syntetycznie. Tutaj są przesterowane tłuste riffy. Gore wyleczył się z durnowatego brzdąkania ala PTA, znowu zaczął myśleć nad fajnymi riffami.
Z płyty na płytę elektronika staje się coraz większym tłem, a nie pierwszoplanową postacią. Nie płaczę z tego powodu.
stripped pisze:Swoją drogą poczytałem że singielek w pewnych sklepach ma kosztować 11,99 PLN - to chyba niewygórowana cena jak na premierowy singiel, dobrze myślę?
A jesteś pewny, że chodzi o wersje fizyczną?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 31 sty 2013 00:53

"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 31 sty 2013 10:17

Kawałek fajny. Przyjemnie się słucha. Daje nadzieję na normalny nowy album a nie takiego dziwoląga jak 4 lata temu. A jeśli chodzi o obcowanie DM z bluesem to dla mnie najdoskonalszym efektem tego działania jest Freestate. Oczywiście mam tu na myśli utwór muzyczny a nie tego zj.eba, który ponoć wyjechał do Anglii z naszego powodu. :lol:
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 31 sty 2013 15:12

"Heaven" takie sobie, zbyt powolne i trochę bluesowe jak dla mnie, o wiele lepsze jest "All That Is Mine".
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 31 sty 2013 16:06

Oba utwory sa ok, kazdy w swoim rodzaju :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 31 sty 2013 16:21

Tak sobie siedzę i słucham i wysnuwam kolejne wnioski.

Wyrzuciłbym tą gitarę ze zwrotek w Heaven bo robi jakiś dysonans z tym fortepianem jak dla mnie, ona chyba zagłusza resztę albo przynajmniej gryzą się i wkurwiają moje ucho mocno. Przygrywka w refrenie jeszcze daje radę. Podoba mi się ta przesterowana elektronika po ostatnim refrenie, tak od 3:13 czy coś, trochę jak końcówka Suffer Well, bardzo ładnie to wybrzmiewa pod koniec, lubię takie rzeczy akurat. Automacik perkusyjny banalny ale działa wporzo. Jestem pewien że to nie jest najlepszy utwór na płycie bo już chyba Angel jest lepszy od tego, naprawdę bardzo lipny wybór na singiel, strzał w stopę.

All That's Mine też brzmi lepiej od Heaven gdyby nie to o czym już pisałem - najgorszy refren świata >_< Martin nadaje mega pedalskiej mocy temu utworowi, brzmi to jak numer Culture Club dzięki niemu. Szkoda naprawdę bo to całkiem dobra elektronika, nawet brzmi to dość współcześnie poza refrenem, tłuściutki bicik, to mogłoby być singlem i chyba zrobiłoby większą furorę niż ma szansę zrobić Heaven.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 31 sty 2013 17:34

stripped pisze:naprawdę bardzo lipny wybór na singiel, strzał w stopę.
Nie za wcześnie na takie stwierdzenia? Chyba, że słyszałeś już całą płytę ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 31 sty 2013 17:38

No to by musiała być najbardziej gówniana płyta w ich historii zatem a nie wierzę żeby było aż tak źle :co:

Jakiś lepszy kierunek da się wyczuć chyba i liczę że poniżej poziomu SOTU nie zejdą a nawet na SOTU znalazłbyś śmiało 3 nienajgorsze single lepsze od Peace czy Fragile Tension.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 31 sty 2013 17:46

No to jest Twoja opinia, ale jak widzę na pierwszych miejscach takie gówna jak "Skyfall" Adele to już z pewnością "Heaven" nie wydaje mi się złym singlem. Jest nietypowy, ale może o to chodzi. Zmieniają front, nie grają dynamicznych utworów.
Co jest w tym kawałku niesinglowego?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 31 sty 2013 17:52

To że jest SŁABY? Nie wiem no, serio jestem przekonany że będzie parę lepszych kawałków które na singiel nie pójdą i będzie szkoda. Mnie nie przekonuje nijak, nie chywyta, nie zapada w pamięć, nie ma nawet ładnej dobrej melodii czy chwytliwego refrenu, kupa nie singiel.

P.S. nie porównuj Skyfall do Heaven, proszę Cię. To kawałek do komercyjnego filmu wokół którego był odpowiedni szum, który śpiewała wielka supergwiazda Adele i choć kawałek był słabiutki to ludziska polecieli jak muchy do g*wna bo to NOWA ADELE.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 31 sty 2013 17:59

A to jest nowe DM, które teraz wydawane jest przez Sony, które nie będzie oszczędzało na pompowaniu tego singla.
Pozwolili im to wydać więc widocznie jest potencjał, którego Ty nie słyszysz bo uważasz kawałek za słaby.
Kwestia ucha. Ja np. uważam, że hip hop powinien być zbanowany jako forma muzyki, ale jakoś jest inaczej ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 31 sty 2013 21:34

Szczerze powiedziawszy nie widzę jakoś tego że Sony nagle zamieni ten singiel w złoto. Single z SOTU nie poszalały:

Wrong - "charted at #24, the lowest UK chart position for the initial single from a Depeche Mode studio album ("Dreaming of Me", while charting at #57 in 1981, was not an "official" track from the Speak & Spell album)."

Peace - "charted at #57 in the UK charts, equal to their first ever single, "Dreaming of Me" in 1981. This is the band's second lowest UK singles chart position after "Little 15", originally intended to be a France-only release which reached #60 upon limited UK release in 1988. In Germany, "Peace" reached #25."

Obstawiam że Heaven wstrzeli się gdzieś pomiędzy i będzie kolejnym najsłabszym pierwszym singlem promującym album, zobaczymy czy będę się mylił.

Co ciekawe - "By contrast, Sounds of the Universe itself reached #2 in the UK upon release in late April, Depeche Mode's highest album chart position there since 1997."
Osobiście uważam to za efekt fali ślepego kupowania płyty przez zatwardziałych depeszy którzy szybko pożałowali tych zakupów i wydaje mi się że słysząc Heaven mogą się tym razem zawahać przed kupnem płyty.

Swoją drogą dziwię się jaki potencjał Ty tak bardzo dostrzegasz w tym numerze ale z drugiej strony Ciebie jara obecne Martinowe szarpanie na wiośle więc chyba niczemu nie powinenem już się dziwić.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 31 sty 2013 21:50

Stripped czy nazwa "obserw99" coś Ci mówi? ;(
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 31 sty 2013 21:54

Tak, taaaaak. Olać to.

Hien się sprzecza więc przytaczam fakty. Chyba to jak singiel sobie radzi na listach jest jakimś wyznacznikiem jego komercyjnego potencjału.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 31 sty 2013 22:00

Ale czy to ma jakies znaczenie jak sobie ten singiel poradzi? Nie takie kawałki okupowały już czołówki list przebojów. Wszystko jest kwestią odpowiedniej promocji. To od niej zależy jaki dany kawałek ma, jak to nazwałeś, komercyjny potencjał. True depesze i tak kupią ten singiel. Olać to. ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 31 sty 2013 22:00

Potencjał dla list przebojów z lepszą muzyką. Zaraz zacznie się szydzenie ze mnie i moich opinii na temat tego utworu, ale prawda jest taka, że byle wieśniak zamerda do "Enjoy The Silence". Trudno mi się w tej chwili wypowiadać bo nie słyszałem całej płyty, ale nie takie utwory jak "Heaven" brały ludzi z zaskoczenia. DM się bardzo zmienili, zmienili się słuchacze. Zapewniam Cię, że znajdzie się grono osób, które lubią tego typu utwory. W sumie nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie, co w tym niesinglowego?
I czy dawanie na singla oczywistego utworu zawsze jest dobrą decyzją? DM nie wywołają zainteresowania kolejnym takim samym singlem. Ktoś tam wysoko siedzi i bada trendy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 31 sty 2013 22:02

Może z ocenami poczekajmy parę dni jak wejdzie na listy,a mnie osobiście numer się podoba bardzo,i to bardzo to ku...wa mało powiedziane :)
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
Awatar użytkownika
marecki129
Posty: 661
Rejestracja: 29 sie 2011 08:30
Lokalizacja: Wrocław, Goch

Post 01 lut 2013 00:12

Starałem się powściągnąć z wyrażeniem opinii do końca, łudząc się że może jednak tym razem będzie inaczej… niestety i pomimo szczerych chęci:

1. nie do końca mi się ta sztuka udała :wstyd:
2. to coś http://www.youtube.com/watch?v=Fy7FzXLin7o

:(
ODPOWIEDZ