Speak & Spell

Najlepszy utwór na płycie S&S?

New Life
0
Brak głosów
I Sometimes Wish I Was Dead
2
3%
Puppets
5
8%
Boys Say Go!
2
3%
Nodisco
1
2%
What's Your Name?
0
Brak głosów
Photographic
25
38%
Tora! Tora! Tora!
7
11%
Big Muff
2
3%
Any Second Now (voices)
3
5%
Just Can't Get Enough
10
15%
Dreaming Of Me
0
Brak głosów
Ice Machine
3
5%
Shout
2
3%
Any Second Now
3
5%
Just Can't Get Enough (schizo mix)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów 65
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Re: Speak & Spell

Post 05 kwie 2014 21:29

Tak, ale zobacz: Vince robił dobre rzeczy cały czas, ale właściwie nie ma u niego żadnego rozwoju, cały czas jest to samo. A Depesze się muzycznie rozwinęli, z czasem robili mocne teksty i wybitne utwory popowe i rockowe. Myślę, że dobrze się stało jak się stało. Bo zamiast jednego zespołu mamy 3 dobre. ;) Jest więcej dobrej muzyki i zyskaliśmy na tym my. Zastanawia mnie jedno: "Speak And Spell" dzieli ponad 30 lat od obecnych czasów a technika wykonała gigantyczny skok i jakoś mało kto dzisiaj potrafi pomimo tego wykonać tak dobra produkcję.
Pracusiem Vince był, o ile źródła które czytałem są do końca rzetelne. ;)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 06 kwie 2014 00:08

Peter pisze:Tak, ale zobacz: Vince robił dobre rzeczy cały czas, ale właściwie nie ma u niego żadnego rozwoju, cały czas jest to samo.
Tak, ale zobacz - napisałem dokładnie to samo w poście wyżej ;( Chciałem tylko wytknąć że cytowane zdanie miało niewiele sensu bo Vince nie kopiował brzmienia Depeche Mode tylko dalej grał swoje, w tym samym stylu w jakim komponował na Speak & Spell będąc glównym kompozytorem w zespole.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 lut 2016 10:01

Siedzę, słucham Speak & Spell i zastanawiam się teraz który album DM najbardziej lubię. S&S ostatnio było często na tapecie u mnie, tak samo Music For The Masses. Mam jeszcze smaka na A Broken Frame bo to rzut kamykiem od S&S, bardzo podoba mi się fakt że te dwa pierwsze albumy jeszcze nie odstają od wielu synthpopowych albumów z tamtej ery, nie mają jeszcze piętna DM w stylu Wildera na sobie, są gdzieś w linii razem z "Dare!" The Human League czy "Penthouse and Pavement" Heaven 17. Można powiedzieć że są bardziej uniwersalne niż późniejszy materiał DM, a nawet stwierdzam że zestarzały się o wiele lepiej od ich płyt lat 90. Zasiadłem wczoraj przeglądając po łebkach Violator, Songs of Faith and Devotion i Ultrę i się krzywiłem, single ok ale reszta mnie już tak nie kręci po latach zbytnio, ale napiszę o tym w temacie poświęconym tamtej dekadzie osobno. Wracając do Speak & Spell (i ABF przy okazji) - cudny synthpop, fajnie że nagrali takie rzeczy, że mieli taki epizod w karierze nim zaczęli bawić się w industrial czy electro-bluesa, takich analogów mogę godzinami słuchać, próba wskrzeszenia tego brzmienia na Sounds of The Universe i miejscami na Delta Machine wypadła nieco blado. Bardzo lubię ten boysbandowy klimat który się tu ostro wkrada miejscami, cudne harmonie wokalne :fletch: Nie miałbym nic przeciwko żeby nagrali jeszcze płytę opartą o takie skromne instrumentarium jak analogi i automaty perkusyjne, bez gitary, bez fortepianu i perkusji, ale oni chyba już nie potrafią tak, zwłaszcza Mart bez wiosła, i wcale nie mam na myśli żeby nagrywali jakiś retro electropop, to robi teraz i tak tysiące kapel z niezależnych wytwórni. Chciałbym żeby jeszcze byli w stanie nagrać coś co będzie "do przodu" zamiast podążać za trendami od zbyt wielu lat.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 17 lut 2016 18:51

Dragon pisze:W sumie to nie jest zła płyta. Ma z 2-3 słabe utwory, ale tak to można ją chętnie przesłuchać. Zagłosowałem na ''Boys Say Go!''
Tak pisałem 2 i pół roku temu, teraz napisałbym odwrotnie. Z 2-3 w miarę dobre numery, choćby ten Boys lub Photographic. Całej płycie klimatu i uroku odmówić nie można, ale co z tego, skoro kompozycje jeszcze na poziomie... właściwie na żadnym poziomie. Broken Frame właściwie wszystko potwierdza - trochę dłuższe ogranie, odejście Vince'a i od razu pojawia się kilka kawałków na wysokim poziomie, nie tylko brzmieniowo.

Chociaż z tego okresu mam jedną słabość - Ice Machine jest naprawdę przemyślane i to jeden z najlepszych utworów DM. Nie dziwię się, że ten utwór dostał swoją ostatnią szansę na trasie Some Great Reward.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 cze 2020 10:03

Ostatnio przesłuchałem S&S w całości od naprawdę niepamiętnych czasów! I powiem Wam, że przyniosło mi to większą przyjemność niż przesłuchanie również w ostatnim czasie Delty.
Dragon pisze:
17 lut 2016 18:51
Chociaż z tego okresu mam jedną słabość - Ice Machine jest naprawdę przemyślane i to jeden z najlepszych utworów DM.
Potwierdzam. Często słucham, a najchętniej z trasy SGR z perfekcyjnym wokalem Gahana.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 19 cze 2020 00:42

To można łatwo wytłumaczyć. Za dużo Delty w międzyczasie było ;)
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 19 cze 2020 00:51

Właśnie w tym rzecz, że prawie w ogóle Delty nie słucham.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 19 cze 2020 08:33

Brawo Shodan. Ja z Delty lubie posluchac kilku kawalkow, wogole dla mnie to najgorsza plyta. A ze S&S lubie posluchac wszystkich :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 19 cze 2020 10:20

Dla mnie jedna ze zdecydowanie najgorszych.
Właściwie Delta mogłaby się kończyć na Broken. Wtedy by była całkiem dobra. :D
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 19 cze 2020 15:14

Trzeba będzie to zweryfikować za parę lat. :D Moja pierwsza płyta, którą poznałem już jako świadomy fan. Działa na mnie sentyment, ale tam też po prostu jest masa świetnej muzyki. Mimo chwilowego większego zachwytu nad Spirytem to jej starsza siostra jest lepsza, chyba po Ultrze i Exciterze trzecia najlepsza płyta.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 20 cze 2020 00:40

Mam jednego dobrego kolege, ktory uwielbia Delte, ale Spirytu do tej pory nie moze przelknac
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 20 cze 2020 20:44

Czytając na szybko prawie mi wyszło że uwielbia dykte ale spirytu niet ;(
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 20 cze 2020 21:26

🤣🤣🤣🤣🤣, ubawiles mnie, a to dlatego, ze sam tez tak czasami mam.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 cze 2020 19:25

A co to za off top o Delcie w temacie o jednaj z najlepszych płyt Depeche Mode? Macie szczęście, że nie mam uprawnień.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 21 cze 2020 22:07

No właśnie. A Szpik and Szpel w przyszłym roku obchodzi 40. Pewno wydadzą na blu ray i 4k i chwdp
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 21 cze 2020 23:33

Kilka dni yemu byla 40 rocznica pierwszego wspolnego wystapu :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 cze 2020 23:34

Pewnie przemilczą to, tak jak przemilczeli 20 lat Ultry.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 22 cze 2020 00:47

Haha, i kto off topuje? 🤣😎🍻
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 22 cze 2020 01:39

I słusznie. Jak nie świętowali specjalnie jednej z lepszych płyt to tym bardziej nie powinni świętować rocznicy wydania tej małej tandety. :P
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 cze 2020 13:31

Tylko, że ta "mała tandeta" zapoczątkowała całą ich karierę. Świętując wydanie S&S, świętują początek zespołu. Jeśli jednak nie uczciili nawet 20 rocznicy wydania Violatora, to tym bardziej nie będzie niczego w przyszłym roku. I może jednak dobrze. Ten zespół nie kojarzy mi się za bardzo z celebrowaniem przeszłości. Nie wyobrażam sobie np. żeby mieli jechać w retro trasę grając całego Violatora.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn