Ultra

Dyskusje na temat wydawnictw Depeche Mode

Wasz najlepszy kawałek

Barrel Of A Gun
15
16%
The Love Thieves
3
3%
Home
10
10%
It's No Good
17
18%
Uselink
1
1%
Useless
19
20%
Sister Of Night
10
10%
Jazz Thieves
1
1%
Freestate
5
5%
The Botton Line
6
6%
Insight
9
9%
Junior Painkiller
0
Brak głosów

Liczba głosów 96
Awatar użytkownika
shodan
Ulubiony utwór: Surrender

Re: Ultra

Post 14 wrz 2017 21:15

Obie wersje Useless trochę inaczej brzmią. Albumowa jest taka bardziej stonowana.
Wolę troszkę bardziej singlową ze względu na wyrazistrzą gitarę i wstęp.
Awatar użytkownika
Malkolit
Ulubiony utwór: When The Body Speaks
Kontakt
Strona WWW

Post 26 wrz 2017 18:05

No właśnie, to miałem na myśli - wersja albumowa jest spokojniejsza, stonowana, a Gahan mniej się drze (wszystko to jakoś bardziej uładzone, gitara elektryczna). W sumie powtarzam po Shodanie, ale ja jednak wolę wersję z albumu. Jeden z najbardziej niedocenionych utworów w ich dyskografii.
Hien
Ulubiony utwór: twoja stara
Kontakt
Strona WWW

Post 26 wrz 2017 19:49

Ale wokal to raczej obie wersje mają ten sam. Perkusja jest inna, bo grał kto inny i mix jest inny.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
shodan

Post 26 wrz 2017 20:37

Malkolit pisze:Jeden z najbardziej niedocenionych utworów w ich dyskografii.
Gdyby tak zebrać te niedoceniane utwory razem, to powstałaby znakomita składanka.
Awatar użytkownika
Dragon
Ulubiony utwór: Kaczuchy

Post 26 wrz 2017 22:01

Wokal jest identyczny, perkusja tylko inaczej wchodzi na początku. Czy tam były jeszcze jakieś rzeczywiście wyraźne różnice? Raczej nie, kwestia po prostu innego miksu do singla.

Powstałaby składanka, którą raczej bym olał... niedoceniane utwory są świetne i bronią się same, taki zbiór wszystkich ciekawszych rzeczy z większości albumów byłby po prostu niestrawny. Poszczególne utwory z konkretnych płyt z różnych okresów działalności zespołu powinny już zostać tam, gdzie są. Są single, które dobrze oddają klimaty tych płyt i z nich można układać jakieś składanki.
Awatar użytkownika
shodan

Post 27 wrz 2017 07:08

Ja nie chcę robić żadnych składanek. Tak tylko napisałem.
A wersje Useless różnią się dosyć wyraźnie. Najbardziej gitara. Posłuchaj uważnie zwrotek i porównaj.
Hien
Kontakt
Strona WWW

Post 27 wrz 2017 11:32

Zrobiłem mały risercz na potrzeby naszej dyskusji i wchodzi na to, że na perkusji nie gra kto inny tyko Alan Moulder odpowiedzialny za remix tak hardcorowo pobawił się ścieżkami, że numer jest nie do poznania. Facet dorzucił chyba jakieś loopy przez co kawałek brzmi bardziej trip-hopowo (co mi się podoba). Bas w zwrotkach ma faktycznie taki przesterowany pogłos i brzmi to bardzo fajnie. Pojawia się nowy motyw klawiszowy w refrenie i podczas następującego po nim riffu Martina. Gahan ma w singlowej wersji nałożony jakiś efekt na wokal.
Wersja albumowa brzmi bardziej tradycyjnie, zespołowo, natomiast remix mocno oddaje ducha tamtych czasów, brzmi baardzo 90s'owo.
To ciekawe jak niektóre singlowe wersje wydają się podobne, ale po przesłuchania obok siebie wyłażą wszystkie różnice.
Wiedzieliście, że singlowe "Policy" jest wolniejsze od albumowego? Ja się dowiedziałem w tym roku.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
shodan

Post 27 wrz 2017 13:48

Pierwsze słyszę. :o
Muszę sprawdzić.
Awatar użytkownika
stripped
Ulubiony utwór: Stripped

Post 27 wrz 2017 17:28

Ta, to z Policy jakoś kiedyś zwróciłem uwagę. Wolę albumowe Useless bo tam wokal Dave'a i perka mają więcej głębi a na singlu są płaskie
Hien
Kontakt
Strona WWW

Post 28 wrz 2017 10:06

Możemy kontynuować temat szerzej tutaj ;)

http://www.depechemodeforum.pl/viewtopi ... =26&t=6530
gwiazdy...
Hien
Kontakt
Strona WWW

Post 09 sie 2018 21:12

Ostatnio wałkuję ostro Useless. Wszystko w tym kawałku jest perfekcyjne. Gitara, bas, perkusja, klawisze i wokal Gahana. Absolutnie bezbłędny. Najlepszy numer Depeche Mode? Nie wiem, ale gdyby ktoś tak powiedział, to bym się nie kłócił.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
shodan

Post 09 sie 2018 22:26

Na pewno jeden z najlepszych, powiedzmy z pierwszej dziesiątki.
Do tej Twojej laurki dopisałbym jeszcze genialny, klimatyczny teledysk.
Awatar użytkownika
Dragon

Post 09 sie 2018 23:00

Ja nie jestem aż tak pozytywnie nastawiony... przynajmniej większość numerów jest lepsza, ale to wynika z tego, że cała płyta jest po prostu bardzo dobra. Ta wersja live z GST czy chociażby remiks Kruder + Dorfmeister wyciągają znacznie więcej z tego kawałka.
Hien
Kontakt
Strona WWW

Post 10 sie 2018 10:09

Teledysk sobie ostatnio odświeżyłem i jest bardzo dobry. Zwłaszcza na tamte czasy.

Wersja live z GST jest bardzo dobra, ale zagadką dla mnie jest czemu Martin gra riff bez przesteru, jednocześnie posiłkując się drugim (z przesterem), który leci w tle z taśmy? Inna sprawa, to to, że on ten riff gra koszmarnie nierówno, niemal jakby robił to specjalnie.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
Malkolit
Ulubiony utwór: When The Body Speaks
Kontakt
Strona WWW

Post 07 lis 2018 20:48

Hien pisze:Ostatnio wałkuję ostro Useless. Wszystko w tym kawałku jest perfekcyjne. Gitara, bas, perkusja, klawisze i wokal Gahana. Absolutnie bezbłędny. Najlepszy numer Depeche Mode? Nie wiem, ale gdyby ktoś tak powiedział, to bym się nie kłócił.
Podobnie myślę. Zdecydowanie ma miejsce w moim top5 i z biegiem czasu tylko zyskuje. To zasługa tego, że toczy się dość powoli, ta perkusja jest rewelacyjna, producenci się postarali. :)
Awatar użytkownika
shodan

Post 11 lis 2018 22:59

Tak, Useless wymiata, ale również niepozorny The Love Thieves z każdym tygodniem zyskuje u mnie na wartości. To zdecydowanie jeden z najwartościowszych utworów DM i jeden z najchętniej słuchanych przeze mnie w ostatnich miesiącach. To brzmienie jest zachwycające od pierwszej sekundy. :grins:
Z całym szacunkiem dla Spirit, ale takich pereł jak TLT to już DM nie nagrają raczej.
Awatar użytkownika
stripped

Post 12 lis 2018 07:09

Ultra jest bezkonkurencyjna jeśli chodzi o dopieszczenie brzmienia spośród dyskografii Depeche Mode.
Awatar użytkownika
Dragon

Post 12 lis 2018 14:52

Czy ja wiem... IMO najlepiej wypada Exciter dzięki robocie Marka Bella, minimalistycznie i oszczędnie tam, gdzie trzeba, ale gdy musi być ostro i zgryźliwie, to nie trzeba do tego całej masy kakofonicznych odpadów. Podobnie jest z Violatorem jeszcze chociażby. Nie żeby na Ultrze tego typu dźwięki się pojawiały... ale jak dla mnie brakuje tutaj bardziej właśnie dopieszczonych momentów.

Z drugiej strony jest taki SOFAD "dopieszczony" do granic możliwości... ;)
Awatar użytkownika
shodan

Post 13 lis 2018 00:22

Wszystkie płyty od Violator do Exciter są perfekcyjne brzmieniowo. To była ich złota dekada.
Awatar użytkownika
stripped

Post 14 lis 2018 11:17

Dragon pisze:Czy ja wiem... IMO najlepiej wypada Exciter dzięki robocie Marka Bella, minimalistycznie i oszczędnie tam, gdzie trzeba, ale gdy musi być ostro i zgryźliwie, to nie trzeba do tego całej masy kakofonicznych odpadów. Podobnie jest z Violatorem jeszcze chociażby. Nie żeby na Ultrze tego typu dźwięki się pojawiały... ale jak dla mnie brakuje tutaj bardziej właśnie dopieszczonych momentów.

Z drugiej strony jest taki SOFAD "dopieszczony" do granic możliwości... ;)
Sorry, źle się wyraziłem, miałem na myśli bardziej jakość tego brzmienia. SOFAD jest najbardziej wypracowany do granic, ULTRA jest konkretna ale wg mnie ma najlepsze brzmienie - jeszcze raz podkreślam że chodzi mi bardziej o mix i mastering przede wszystkim niż użyte instrumentarium, melodie itd.