Ulubiony vs. Najlepszy

Czy Twój ulubiony utwór jest wg. Ciebie również tym najlepszym w wykonaniu Depeche Mode?

Tak
2
33%
Nie
4
67%
 
Liczba głosów 6
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11329
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 27 mar 2021 13:24

Przejdźmy do naszych ulubionych 10:

Stripped
Black Celebration
World In My Eyes
Personal Jesus
Blue Dress
I Feel You
The Love Thieves
Only When I Lose Myself
Angel
Cover Me

Co daje 2 numery z lat 80 (oba z BC), 6 z lat 90 i 2 z minionej dekady. Nic z Excitera i Playing The Angel mimo wszystko. Jestem ciekaw 10 reszty z Was i wtedy coś dopowiem.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 27 mar 2021 13:42

Na razie jeszcze do tego nie usiadłem, ale widzę, że z topki Mudżyna to może dwa utwory u mnie będą.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11329
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 27 mar 2021 13:47

No ze 2 lub 3 pewnie, domyślam się nawet które :8
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16515
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 27 mar 2021 15:10

Behind the wheel
World In My Eyes
Halo
In your room
Useless
Surrender
Shine
The sweetest condition
I am you
Corrupt

Bardzo chciałem zmieścić w dziesiątce Barrela, OWILM cz The love thieves, no ale nie umiałem jednak zrezygnować z czegokolwiek w/w.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 27 mar 2021 16:09

Policy Of Truth
Clean
Blue Dress
Death's Door
The Love Thieves
Breathe
Zenstation
Miles Away
Corrupt
The Worst Crime

Trudno się układa taki top. Na ten moment tak to wygląda, jutro parę pozycji mogłoby się zmienić. Na pewno w rotacji byłyby Useless, Only When I Lose Myself i The Things You Said.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11329
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 27 mar 2021 19:14

Rozumiem Cię. Mi teraz w głowie siedzi Secret To The End na przykład i będę go katował jak tylko znajdę chwilę dziś wieczorem i pewnie znalazłby się u mnie w pierwszej 20 spokojnie a może i wyżej choć ten refren mnie wkurza.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7944
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 27 mar 2021 22:18

Klasyczna metoda - wypisałem sobie wszystkie i przez eliminacje wyłoniłem dyszkę.

Leave In Silence
Stripped
Shake the Disease
Halo
In Your Room
The Love Thieves
Only When I Lose Myself
Shine
Breathe
Welcome To My World

O kurczę... jestem zaskoczony i tak, bo mnóstwo utworów miałem do wyboru. Obowiązkowo muszę podrzucić dyszkę rotacyjną;
Jezebel
The Darkest Star
Higher Love
Blue Dress
Going Backwards
Here Is The House
Blashphemous Rumours
Ice Machine
Dream On
Sister of Night

Jak połowę utworów DM wybrałem do ulubionych to proszę się nie dziwić :lol:
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16515
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 27 mar 2021 23:36

Dyszka rotacyjna też całkiem niezła Dragon :)
stripped pisze:
27 mar 2021 19:14
Rozumiem Cię. Mi teraz w głowie siedzi Secret To The End na przykład i będę go katował jak tylko znajdę chwilę dziś wieczorem i pewnie znalazłby się u mnie w pierwszej 20 spokojnie a może i wyżej choć ten refren mnie wkurza.
stripped niezła pozycja jak na utwór z wkurzającym refrenem. ;)
Ja od lat układam sobie w głowie swoje top 10. I szczerze mówiąc od lat około 80% utworów jest niezmienna. Zresztą moją ulubioną dziesiątkę potwierdza mój Last.fm. wg którego po prostu najczęściej słucham właśnie te ulubione.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 27 mar 2021 23:56

Przy takim zespole jak DM, który przetrwał u nas całe dekady jako jeden z tych ulubionych, tych które się nie znudziły, itd, trochę za bardzo uparlismy się na to symboliczne Top10. Przy tej ilości uwielbienia do tego zespołu, trudno to zmieścić w 10, 20, czy nawet 30.

Swoją drogą, wychodzimy w sumie na całkiem niezłych normików ;) większość naszych list, to jednak znane i lubiane utwory. Nawet u mnie jest tylko jeden utwór, który można uznać za prawdziwą ekstrawagancję (Zenstation - był czas kiedy to był mój nr 1 DM), a tak to bez większych szoków.

Bardzo mało wybieraliśmy stron b, co świadczy o tym, że DM mieli nosa przy wybieraniu tego, co wejdzie na płyty.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16515
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 28 mar 2021 01:10

No racja. Top 10 to takie mission impossible.
Ja akurat mogę się pochwalić utworem ze strony b czyli Surrender.
Kiedyś w moim top 20 było singli, co kot napłakał. Nawet Hien zarzucałeś mi, że lekceważę single. Z czasem jednak doceniłem sporo z nich. Choć w moim top 10 wciąż więcej nie singli. Bo zaledwie 4, z czego IYR chodzi mi oczywiście o wersję albumową.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7944
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 28 mar 2021 01:29

shodan pisze:
27 mar 2021 23:36
Dyszka rotacyjna też całkiem niezła Dragon :)
Najbardziej byłem pewien rzeczy od lat utrwalonych typu właśnie Jezebel, Darkest Star... ale muszę przyznać, że ten Going Backwards u mnie cały czas rośnie. To już jest nowy klasyk, nie tylko przez ten temat i taki ostry liryczny wyrzut, ale przez te rozwiązania w aranżu. Jak Welcome To My World jara mnie tym daleko idącym eksperymentem w samym rytmie (no nie dziwią mnie te skojarzenia recenzentów z dubstepem czasem... choć są na wyrost), no to Going Backwards poraża w całości. Że im się chciało jeszcze taki numer nagrać.

Trochę nie wiem jak się odnieść do tych singli... do rzeczy typu Halo, In Your Room musiałem dorosnąć, ale i tak spory odsetek to niesinglowe rzeczy. :D Ale rozumiem o co chodzi.

Samo to, że musiałem jeszcze dziesięć rzeczy dołożyć świadczy o tym, że ta top 10 to zdecydowanie na wyrost - za dużo różnorodnego materiału, za dużo różnic, żeby taki zbiór miał większy walor niż czysto statystyczny czy poglądowy.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11329
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 28 mar 2021 06:34

Miałem napisać właśnie że pewnie bardziej przy takim top 20 wyszłyby utwory ulubione z gatunku tych nie najlepszych (u mnie np. But Not Tonight) ale Hien i tak dość "alternatywnie" poleciał, z jego topki może połowę zaliczyłbym do czołówki.

Ten temat pokazał też że jak bardzo lubimy wałkować ich muzykę na wszystkie strony a zwłaszcza głosować, lubimy ten element takiej forumowej gry i rywalizacji bo kiedy przeszliśmy do omawiania ulubionych bez spiny ciśnienie opadło. Myślę nadal nad jakimiś tematami które możnaby poruszyć żeby kręcić dalej te nasze potyczki forumowe.

Jeden pomysł na zestawienie to np. konstruowanie takiej ulubionej płyty z ich utworów ale wg określonych zasad, z konkretnych składników (np. stwórz album który będzie miał 10-12 utworów, a w składzie 3-4 single, 1 utwór z tych które otwierały płytę, 1 z tych zamykających płytę, 1-2 b-side'y i resztę różnych utworów niesinglowych).
Prostszą wersją tej zabawy mogłoby być po prostu tworzenie alternatywnej tracklisty jakiejś płyty z dodatkowym wykorzystaniem utworów z tej "ery" (b-side'y) jeśli ktoś chciałby je podmienić za coś z oryginalnego albumu.

Inna zabawa to tzw. bracket, chyba podrzucałem już kiedyś temat, ktoś na Twitterze swego czasu podrzucił taką zabawę w turniej utworów Kanye Westa:

https://tuftsdaily.com/wp-content/uploa ... 24x576.jpg

Utwory podzielono tam na 4 konferencje (grupy) i na zasadzie play-offów eliminowano je aż do finału (w takim losowym starciu 1 na 1 rezultaty czasem są inne niż w dyskusji o najlepszych kawałkach ale o to chodzi bo to gra). Moglibyśmy też wybrać 64 utwory (podzielilibyśmy się tym), podzielić je na grupy, później je sparować i głosować (przy 5 uczestnikach nie byłoby możliwości remisu).

To takie wstępne pomysły, ale muszą być chętni żeby ruszyć z tematem.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 28 mar 2021 10:46

Mudżyn, ja jestem na, tak. Możesz zakładac temat! Zwłaszcza, że tu już powoli kończymy, a Melki zanim dotrze...

shodan pisze:
28 mar 2021 01:10
Ja akurat mogę się pochwalić utworem ze strony b czyli Surrender.
Surrender niby strona b, ale nie było płyty, więc tak naprawdę można ten kawałek traktować jako pełnoprawny. Gdyby wyszła płyta, o czym już gadamy w innym temacie, to Surrender na pewno by się na niej pojawiło.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16515
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 28 mar 2021 12:19

Ja oczywiście jak zawsze na tak jeżeli chodzi o nowe tematy.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11329
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 28 mar 2021 13:45

Dobra ruszę najpierw temat z tymi albumami bo co do turnieju mam właśnie jedną obawę, jak wspomniałem idealnie byłoby mieć 5 graczy a nie wiem jak Melki.

No i muszę obmyślić jak to rozrysować, ale najpierw chce wiedzieć kto weźmie udział (co powiedzą Dragon i Melki, bo chwilowo chyba nie ma innych aktywnych użytkowników poza nami 5 i slickiem)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 29 mar 2021 15:53

Witajcie ponownie, powiedzcie mi, co tu się teraz dzieje? :?:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 mar 2021 16:30

Dawaj swoje top10 ulubionych, a następnie obczaj inne nowe tematy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11329
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 29 mar 2021 16:40

Tak jest, jedno to konstruowanie albumów po swojemu, drugie to turniej z kawałków DM, ale tu musiałbym wiedzieć czy się piszesz na grę (głosowania), szczegóły wyżej w postach
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 29 mar 2021 18:21

Aha, czyli układamy listę 10 ulubionych kawałków DM?

Ok:
My Secret Garden
Stripped
Halo
Walking In My Shoes
The Love Thieves
Useless
Surrender
Shine
When The Body Speaks
Corrupt
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11329
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 30 mar 2021 10:52

My Secret Garden, nice.

Melki widzę na razie wypada nam z obiegu niestety, a Dragon jak z Tobą? Kręcimy turniej?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup