Aphex Twin

Awatar użytkownika
DT
Posty: 1267
Rejestracja: 18 lut 2005 06:50
Lokalizacja: The Middle of Nowhere

Aphex Twin

Post 22 lis 2006 08:41

polecam wszystkim Aphexa Twina
fu..'em and their law
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 28 maja 2020 13:48

A ja w szczególności polecam klasyk - Selected Ambient Works 85-92
Selected Ambient Works 85-92 (często skracane do SAW85-92 albo po prostu SAW 1) – pierwsza studyjna płyta (trzecie wydawnictwo w ogóle) muzyka elektronicznego Richarda D. Jamesa pod aliasem Aphex Twin. Została wydana 12 lutego 1992 roku nakładem wytwórni Apollo Records z Belgii.
https://youtu.be/Xw5AiRVqfqk
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 28 maja 2020 14:51

A ja polecę całą dyskografię. Jak na człowieka dość mocno siedzącego w IDM, to jednak jego płytki znacząco się różnią. Pierwszy SAW to dopiero początek zabawy, ale rzeczywiście jest to jego najlepsza płytka. Obok drukqs, czyli wykręconego drill'n'bass przemieszanego miniaturkami granymi na preparowanym fortepianie. Ale żeby się nie naciąć, to po SAW 85-92 najmniej boleśnie przejść do dwójki lub do Syro.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 28 maja 2020 16:28

Nigdy się za niego nie zabrałem, mimo mnóstwa poleceń od lat. Najlepiej od tych Selected zaczynać? Może trochę horyzonty poszerzę..
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 28 maja 2020 20:27

Akurat, jak to mówił Penderecki, Pan Aphex Twin, powinien Ci podejść.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 29 maja 2020 13:18

Miałem fazę na SAW2 7 lat temu, brałem się wtedy za różne takie ambientopodobne zwracając bardziej uwagę na jakość brzmienia niż melodie/kompozycje. Oprócz Aphex Twin wtedy na tapecie był Flying Lotus (Until The Quiet Comes/Cosmogramma) i Mikołaj Bugajak aka NOON (Dziwne dźwięki i niepojęte czyny), polecam :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU
Kontakt
Strona WWW

Post 28 cze 2020 14:09

Jeśli używasz Spotify w wersji komputerowej to w pół godziny powinieneś wiedzieć czy Rysiu Ci pasuje czy nie: skip skip skip. Drukqs to jest dobry wybór jeśli chodzi o drill'n'bass plus miniaturki fortepianowe, ale jeśli wolisz ambient to trzeba poszukać składanek ambientowych. Jak koledzy mówią - SAW SAW2.

Jeśli lubisz idm to po prostu lubisz Rysia i jego stan umysłu, w większości. Przynajmniej ja tak mam z Autechre.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 28 cze 2020 19:39

Autechre to już w ogóle inna liga, jak dla mnie z 2 piętra wyżej niż Ryszard. Przez koronkę nawet NTSy nadrobiłem i też przypadły do gustu, szczególnie trójeczka.
Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU
Kontakt
Strona WWW

Post 01 lip 2020 20:10

Autechre to stan umysłu - ładnie powiedziane, ale coś w tym jest. Rysiu jest o wiele bardziej lajtowy, choć ma takie momenty, że można pomyśleć "geniusz". Ciężko mi uznać kto jest pod kim i nad kim, kwestia gustu. NTSy zaś i Elseki musiałem sobie ostatnio przerobić na plejlistę spotifajową, jakieś prywatne "the best of". Poddałem się bo od roku czy dwóch obiecuję sobie, że przesłucham wszystko od deski do deski, a i tak wracam do ulubionych "latentcall" czy "acdwn" - już nawet tytuły pamiętam. "pendulu hv moda" heh.

Chciałbym by Rysiu wciąż mnie tak zaskakiwał jak kiedyś, ale poziom statusienia u niego niestety się pogłębia. Fakt, że Ae też to mają w inny sposób - bo nie chce im się kroić materiału i robić kolejne Exai, wywalają długie surowe miksy. No ale. Ae idą po tej swojej grudzie i często gęsto wciąż ekscytują a Rysiu jakoś tak zamula, przewidywalnie.