Cradle Of Filth

Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Cradle Of Filth

Post 22 sie 2005 16:39

Obrazek

Na powyzszym zdjeciu wokalista tej kapeli.Prawda,ze niezly przystojniacha :8

Cradle Of Filth

Dla tych z was, którzy zbyt długo żyli w nietrwałym świecie ułudy, nadszedł czas wstąpienia w strefę mroku i sięgnięcie po to, co od dawna leżało u waszych stóp.

Z bestią o imieniu Cradle of Filth wielokrotnie już łączono rozmaite kontrowersje, ale tak naprawdę korzysta ona tylko z demokratycznego prawa do wolności wypowiedzi. Tylko, że - mówiąc szczerze, coś takiego jak demokracja nie istnieje - to tylko popisowa hipokryzja, przez którą do aresztu trafili nie tylko fani zespołu, ale i sam perkusista. Za co? Za noszenie koszulek z napisem "Jesus is a Cunt". Zainteresowani wiedzą o co chodzi...

Członkowie grupy trafili też za kratki w Watykanie za paradowanie w sutannach i T-shirtach "I Love Satan". Rozwścieczyło to prawe, 'wyrozumiałe' duszyczki Amerykańskiej Ligi Katolików, żądającej natychmiastowego zablokowania sprzedaży tego, co uważali za 'wyjątkowo obrazoburczy materiał'. I niech Bóg będzie z nimi!

Ale walka w imię wyrozumiałości nie skończyła się jednak na tym: członków Cradle oskarżono o nielegalne posiadanie broni wypożyczonej na potrzeby... sesji zdjęciowej! Czy jakąkolwiek gwiazdę filmową prześladowano za wymachiwanie bronią przez tuzinem osób, a potem wystrzelenie ich co do jednego?

Mając w pamięci wszystkie powyższe wydarzenia, czas dać obuchem po głowie wszystkim hipokrytom: Cradle of Filth, których płyty przekroczyły już łączny nakład miliona sztuk, poproszeni zostali o występ na wystawie Expo w The Millenium Dome w Londynie w trakcie 'Modern Day Lingual Appraisal'. Że też nikt nie bał się pokazywać ludziom tych diabłów... ;)

Przekraczanie kolejnych granic przyniosło prawdziwą falę zainteresowania ze strony 'establishmentu': telewizja BBC w najlepszym czasie antenowym nadała dokument o zespole w serii 'Living With The Enemy'. Dani pojawił się w emitowanym również przez BBC quizie 'Never Mind The Buzzcocks' i innych programach brytyjskich telewizji. A to, w zestawieniu z wyprzedanymi trasami koncertowymi i armią lojalnych fanów, trochę zmienia postać rzeczy. A ten zespół może się chyba naprawdę podobać.

tak sobie mysle,ze super chlopaki musza byc....no i to poczucie humoru jak najbardziej mi odpowiada :D
Awatar użytkownika
NiNa
Posty: 346
Rejestracja: 14 sty 2005 20:23
Lokalizacja: Twin Peaks

Post 22 sie 2005 18:15

Dani :) to ciacho :) bez makijazu jak i z nim :), ale nie przepadam za taka muzyką, nie rozumiem jej, nie trafia do mnie ,
Awatar użytkownika
DMartyna
Posty: 367
Rejestracja: 11 maja 2005 19:05
Lokalizacja: Zwoleń

Post 22 sie 2005 22:42

Musze przyznać, że ten zespół mnie przeraża i choć kiedyś słuchałam metalu to zawsze głos Danniego wydawał mi się straaszny!A jeszcze ten teledysk, tylko kurczę zapomniałam chyba Babalon A.D czy jakoś tak, aż ciarki przwechodzą ale pioseneczka może być :)
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 22 sie 2005 22:50

A ponizej zdjatko perkusisty Adriana......
Obrazek

:8 :8 :8
Awatar użytkownika
DMartyna
Posty: 367
Rejestracja: 11 maja 2005 19:05
Lokalizacja: Zwoleń

Post 22 sie 2005 22:54

Kawoszko to dopiero teraz podjarałaś forumowych facecików!!! :D ale jak dla mnie to ta pani zbyt biała jest :/
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 22 sie 2005 22:57

Jesli dla takich diablow wcielonych to musi byc biala :twisted:
Czy widzialas kiedys jakiegos opalonego umrzyka?a przeciez o to chodzi w tym calym wizerunku Cradle.... ;)
Pani jak pani,mi sie pan podoba(mimo wszystko...) :)
Awatar użytkownika
DMartyna
Posty: 367
Rejestracja: 11 maja 2005 19:05
Lokalizacja: Zwoleń

Post 22 sie 2005 23:00

Ale tak sobie myśle, ze to tak fajnie być taką Gotycką dziewczyną, ani do solarium ani się nie trzeba na słońcu spalać!To jest to i choć do solarium nie chodze to jednak nie zabardzo chce mi się grzać na tym słońcu!
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 22 sie 2005 23:03

Gotycka dziewczyna? Mam cala kupe wspomnien z takiego okresu fascynacji gotykiem :twisted: calkiem niezle sie wtedy bawilam,jakies zamki,mury,festiwale,eh..... :8
Awatar użytkownika
Gocek
Posty: 187
Rejestracja: 07 kwie 2005 17:46

Post 22 sie 2005 23:22

DMartyna pisze:Musze przyznać, że ten zespół mnie przeraża i choć kiedyś słuchałam metalu to zawsze głos Danniego wydawał mi się straaszny!A jeszcze ten teledysk, tylko kurczę zapomniałam chyba Babalon A.D czy jakoś tak, aż ciarki przwechodzą ale pioseneczka może być :)
Pewnie Babylon AD czy cos w ten desen. Mi bardzo podoba się Nymphetamine w wykonaniu "kredek" a jeśli chcecie zobaczyć prawdziwy hardkor jesli chodzi o teledyski kredek to oblookajcie sobie "from the cradle to the enslave" ;] i tak jesli o wokal to nie sa za straszni bo sa wieksi rzeznicy black metalowi
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 22 sie 2005 23:26

ma sie rozumiec ze sa jeszcze bardziej przerazliwie ryczacy maniacy ;)
Co do ,,from the cradle to the enslave" to taka ich perelka wedlug mnie,taki hicior dla szerszej publicznosci choc teledysk jest miodzik ;)
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 22 sie 2005 23:30

ja mam całą płytę metalowych teledysków i odpowiednikiem metalowej Mandaryny uznaję zespół Lux Occulta i ich 'hicior' - bezrozumne napierdalywanie i wycie japy, czyli "kiss my sword"... :| zanim mnie tu zjedzą fani potępiając moją ignorancję dodam, że nie znam innych piosenek zespołu, a to przesłuchałem dwa razy i więcej nie chcę. A 'her ghost in the fog' Cradli polubiłem od razu!
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 22 sie 2005 23:32

Kolejny band mający wypracowaną metodę promowania siebie poprzez szokowanie. Czysty marketing, podobnie jak u Marilyna Mansona. Ale nie wystarczy przeparadować w koszulce z napisem "Satan" tylko reprezentować cos muzycznie. Ja wrzucam CoF i Mansona do jednego wora, nie lubię takiej muzyki i nie rajcuje mnie oglądanie ludzi podcinających zyły, tony krwi i inne tandetne chwyty marketingowe dla buntujących się nastolatków. :/
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 22 sie 2005 23:33

Nie lubie Lux Occulty.Jakos ich wspaniala tworczosc do mnie nie bardzo trafia :/

[ Dodano: 22 Sie 2005 23:37 ]
EveS pisze:Kolejny band mający wypracowaną metodę promowania siebie poprzez szokowanie. Czysty marketing, podobnie jak u Marilyna Mansona. Ale nie wystarczy przeparadować w koszulce z napisem "Satan" tylko reprezentować cos muzycznie. Ja wrzucam CoF i Mansona do jednego wora, nie lubię takiej muzyki i nie rajcuje mnie oglądanie ludzi podcinających zyły, tony krwi i inne tandetne chwyty marketingowe dla buntujących się nastolatków. :/
Przeciaz wiadomo,ze takie szokowanie wywiera jakis wplyw tylko na mlodych,naiwnych jeszcze sluchaczy.Tylko,ze pod ta tandeta mozna jeszcze znalezc pare interesujacych utworkow :)
Kiedy jestem jakos mocno na kogos wk....a wtedy wlaczam sobie wlasnie takie ,,podcinanie zyl".....od razu humor mi sie polepsza :8
wiem...mam mocno wypaczone poczucie humoru :D
Dydeo

Post 23 sie 2005 08:39

Pewien kolega słucha tego zespoły i zawsze mówił o wokaliście Dani czy jakoś tak, psychopata, bawi sie nożem po twarzy i śpiewa nie kiepskim głosem, tyle o nich wiem.
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 23 sie 2005 11:49

co by nie mówić o przyczynach dla jakich te zespoły powstały - cradle mają her ghost in the fog - świetny teledysk, żadnego szokowania ;), a manson ma coma white. Są to wg mnie rewelacyjne piosenki
Awatar użytkownika
Ddrummer
Posty: 40
Rejestracja: 30 paź 2005 19:26
Ulubiony utwór: But Not Tonight
Lokalizacja: Warsaw

Post 31 paź 2005 15:14

From the cradle to enslaved to owszem kultowy hicior owej kapeliki. Moim ulubionym krążkiem jest jednak Cruelty and the beast. Poza kilkoma utworkami jakoś nie przemawia do mnie to co obecnie teraz ten zespół tworzy. Zdecydowanie moją większą uwagę zwraca inny bardziej znany blackowy zespół DIMMU BORGIR. To już jest bardziej ambitne. Panowie z Dimmu bardziej koncentrują się na muzyce w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ich image i cała oprawa muzyki jest również szokująca ale bardziej dojrzała. Kawoszka- jeśli następnym razem sie na kogoś wk****sz to zapuść sobie Vresdesbyrd tejże kapelki:) to jest power!!! (polecam koncertowy klip).
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 01 lis 2005 08:08

Dziekuje za podpowiedz,pewnie jeszcze skorzystam niejeden raz ;) :D
Awatar użytkownika
Ddrummer
Posty: 40
Rejestracja: 30 paź 2005 19:26
Ulubiony utwór: But Not Tonight
Lokalizacja: Warsaw

Post 01 lis 2005 10:35

Plose baldzo :) A wracając do C O F to szkoda Kawoszka, że nie widziałaś ich DVD a szczególnie ujęć tzw. mniej oficjalnych hehe crazy devils ;)
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 02 lis 2005 06:44

Hm....jesli masz to moze mi podeslesz,ciom :?: Bede bardzo wdzieczna :)
Awatar użytkownika
Ddrummer
Posty: 40
Rejestracja: 30 paź 2005 19:26
Ulubiony utwór: But Not Tonight
Lokalizacja: Warsaw

Post 02 lis 2005 09:35

Oka. Poszukam czegoś, powybieram i wcisne tu jakieś linki dziś... Ok??