Led Zeppelin

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Led Zeppelin

Post 25 sie 2010 18:41

Dlatego, że to pojęcie, którym nie można sobie folgować.
Dla mnie Pink Floyd są zespołem wybitnym a Led Zeppelin o kilka (nascie?) klas niżej. Nikomu nie bedę wmuszał tego toku myślenia.
Jest sympatia do muzyki i jest szacunek do niej. Słowo "wybitne", nie pasuje tak na prawdę, ani do tego ani do tego.
Wybitnym to był Claude Debussy pianistą, a czy jego twórczość taka była? To kwestia indywidualna. W tym cała rzecz.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 96
Rejestracja: 20 lis 2009 10:42
Ulubiony utwór: Walking in my shoes

Post 27 sie 2010 08:39

Hien pisze:Dlatego, że to pojęcie, którym nie można sobie folgować.
Dla mnie Pink Floyd są zespołem wybitnym a Led Zeppelin o kilka (nascie?) klas niżej. Nikomu nie bedę wmuszał tego toku myślenia.
Na tym poziomie muzyki nie masz racji "o kilkanaście klas niżej"... to przecież ta sama extra-klasa.
Jednak Led Zeppelin grał zupełnie inną muzykę niż Pink Floyd, nie można tej muzyki porównywać...
Ja mam swoich ulubionych wykonawców których podzieliłem na kategorie zespołów wszechczasów z podzieliłem na kategorie:
- Zespół w muzyce heard rock: Led Zeppelin (za albumy II, IV, Physical Graffiti)
- Zespół w muzyce jazz rock: King Crimson (za całokształt)
- Zespół w muzyce progress rock: Genesis (za albumy wydane do roku 1978)
- Zespół w muzyce symfonic rock: Yes (za albumy Fragile, Close to the edge, Tales from Thopografic Oceans, Relayer)
- Zespół w muzyce rock: Led Zeppelin (za 8 pierwszych albumów studyjnych :-) )
- Zespoł w muzyce rock alternatywny: Pink Floyd (za początek działalności i potem maks. do roku 1983 + The division Bell)
- Zespół w muzyce folk i blues rock: Led Zeppelin (za album I i III)
- Zespół w muzyce pop-rock: a-ha (za rockowe Memorial Beach i Analogue oraz pop-rockowe Minor earth major sky, East of the sun west of the moon, Lifelines i Scoundrel Days)
- Zespoły wszechczasów we wszystkich klasyfikacjach razem wziętych: Extraklasa Top-20: #1. Led Zeppelin (za róznorodność swojej WIELKIEJ muzyki). 2. King Crimson 3. Yes. 4. Pink Floyd 5. Robert Plant 6. Deep Purple 7. Genesis 8. Queen 9. Emerson Lake & Pulmer 10. a-ha 11. U2 12. Black Sabbath (do roku 1975) 13. Coldplay 14. The Doors 15. Radiohead 16. Dire Straits 17. Muse 18. Pearl Jam 19. The Who 20. Depeche Mode

Ciekawe jak wyglądałyby Wasze zestawienia ulubionych wykonawców z podziałem na kategorie i sumarycznie??? :8
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 27 sie 2010 09:10

U mnie zero podziału na klasy i kategorie, po co klasyfikować. :)

Jak już miałbym umieszczać na swojej liście, cokolwiek w kategorii
folk rock, to zrobiłabym miejsce dla unikatowego Jethro Tull ( w czasach świetności)

http://www.youtube.com/watch?v=bekfROVngOE
http://www.youtube.com/watch?v=eeUxmeQZ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=bJC5HJBR ... re=related
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16515
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 27 sie 2010 23:31

Ja tylko dodam, że mnie zdanie wybitnych krytyków muzycznych czy też poważnych dziennikarzy nic a nic nie interesuje. Sam dla siebie jestem najwybitniejszym krytykiem. :mrgreen:
A niskie pozycje DM w przeróżnych zestawieniach wcale mnie jakoś specjalnie nie dziwią. Mimo, iż nazwę Depeche Mode prawie każdy zna, to nie jest jednak wcale zespół, którego twórczość jest znana każdemu na ulicy.
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 27 sie 2010 23:34

shodan pisze: A niskie pozycje DM w przeróżnych zestawieniach wcale mnie jakoś specjalnie nie dziwią. Mimo, iż nazwę Depeche Mode prawie każdy zna, to nie jest jednak wcale zespół, którego twórczość jest znana każdemu na ulicy.
Nawet można usłyszeć, że to muzyka alternatywna. :roll:
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 28 sie 2010 01:04

obserw99 pisze: Na tym poziomie muzyki nie masz racji "o kilkanaście klas niżej"... to przecież ta sama extra-klasa.
Nudzisz Panie z tymi zestawieniami, na tym się nie da dyskusji oprzeć :)
Jakieś argumenty podaj, dlaczego ci Zeppelini tacy super ekstra są?
Bo chyba nie urodzili się tacy?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 31 sie 2010 13:56

Jakkolwiek, kwestie używania sformułowań "wybitny", "skapciały" i "toffi z polewą czekoladową" jest zupełnie subiektywne, tak paćkanie raz za razem kilku danych statystyczno-handlowych jako poparcie swojego zdania jest nieco bezcelowe. To nie jest porównanie wyników finansowych Google Inkorporejted za drugi kwartał bieżącego roku(warto zwrócić uwagę, że woda też jest bieżąca).
Więc bardzo by mi się zrobiło miło na moim serduszku, poczułbym wręcz niejakie metafizyczne, zarazem fizjologiczne ciepło - jak po wódce - rozprzestrzeniające się po moim brzusiu, gdyby obok argumentów w postaci cyferek i magazynów pokroju Roling Stołn znalazło się cokolwiek od siebie.
Co do mnie, to prawdopodobnie już o tym wspominałem, ale dawno temu minęła mi fascynacja, nie fascynacja to za duże słowo, zespołem Led Zeppelin.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 96
Rejestracja: 20 lis 2009 10:42
Ulubiony utwór: Walking in my shoes

Post 03 wrz 2010 09:38

Rajca pisze: Co do mnie, to prawdopodobnie już o tym wspominałem, ale dawno temu minęła mi fascynacja, nie fascynacja to za duże słowo, zespołem Led Zeppelin.
Muzyka Led Zeppelin jest WIELKA i to jest kwestia odczucia a nie wyników sprzedaży (wymierny wskaźnik popularności i często wielkości np LZ albo małości np Lady GAGA) czy list przebojów i rankingów (to zabawa!!). Epitetami nie ma sensu się przerzucać....

Ciekawi mnie jednak tylko jedno jeśli fascynacja Led Zeppelin już Ci przeszła to proszę podaj mi Top-10 albo Top-20 Twoich ulubionych wykonawców ... Interesuje mnie czy Twój gust się "stoczył" czy raczej "wzrósł" ? :8
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 03 wrz 2010 09:57

Nie masz wrażenia, że to pytanie jest nieco, wręcz - kuriozalne?
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 03 wrz 2010 10:25

A tam kuriozalne. Przyznaj Rajco, ze nie chce Ci się tego top 10 czy 20 wypisywać ;( ;)
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 03 wrz 2010 10:32

Złapany na gorącym uczynku ;(
Będę się biczował rozgotowanym porem!
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 03 wrz 2010 17:11

Kiepska ta pokuta ;( rozgotowany pór, toć to słabe, rozpada się szybko ;(
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 03 wrz 2010 17:14

Biczowała się, że wie? He? ;(
A Perfect Circle ma specyficzny cover When the Levee Breaks... czasem nawet posłucham.
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 03 wrz 2010 19:24

E, ja lubie ten cover :)
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 03 wrz 2010 19:27

No ja też, dlatego wspomniałem ;)
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 03 wrz 2010 19:37

Rajca pisze:Biczowała się, że wie? He? ;(
A Perfect Circle ma specyficzny cover When the Levee Breaks... czasem nawet posłucham.
Jest grzeczna jak Maria Magdalena w drugim wcieleniu, więc nie musi się biczować ;(
Rozgotowanego pora na tarzerzu nieraz miała, to wie jak to się je.

Cover niezgorszy i nawet nie powiem, że gorszy bo różny. Nie lubię tego kawałka Zeppelinów (ziew).

Odnośnie Led Zeppelin, to nie łykam wszystkiego, bo mam parę ulubionych kawałków i za to ich cenię + ekspresja wokalna Roberta Planta. Na pewno nie postawiłabym tego zespołu na szczycie wszystkiego.
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21493
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 wrz 2010 19:39

ale oni są WIELCY...
na pewno wiesz co robisz?
WIELCY
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 03 wrz 2010 19:45

Swoją drogą, że już tak w temacie, Boże broń - to nie ironia - jak byś wywnioskował czy mój gust się stoczył, tudzież ma tendencję zwyżkową?
Ja piszę Ci top Ten moich wykonawców, ty to wrzucasz w kombajn marki Bizon, rzęzi, rzęzi i wychodzi ziarno prawdy oddzielone od plew kłamstwa i pojawia się wykres tendencji tudzież wręcz trendu?
Bo ja jakoś tak nie wiem, na jakiej podstawie ktoś sobie uzurpować chce prawo do takowej oceny...
Ale jak mówiłem, piszę poważnie, z ręką na serduszku.
Bo ja to potulny jestem.
Wiesz, jak te Troskliwe Misie z dobranocki.
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 03 wrz 2010 19:50

Hien pisze:ale oni są WIELCY...
na pewno wiesz co robisz?
WIELCY
:lol:
No i niech sobie będą dla kogoś, nie przeszkadza mi to. :)
W moją wrażliwość dzwiękową nie zawsze się wpasowują i świetne recenzje niektórych utworów mnie nie przekonają.

O Mona Lisie też mówią, że jest piękna i fascynująca, a ja tego obrazu nie ciepię i nawet odpuściłam sobie jego zobaczenie dla impresjonistycznych bochomazów, wówczas nieznanego mi malarza.
Rajca pisze:Bo ja to potulny jestem.
Wiesz, jak te Troskliwe Misie z dobranocki.
:grins:
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Lucza
Posty: 368
Rejestracja: 11 wrz 2010 19:08
Ulubiony utwór: Shake
Lokalizacja: Tu i tam

Post 12 lut 2011 20:06

Dawno nie przeglądałam tematów dotyczących innej muzyki, niż DM i wpadłam tak jakoś od razu na Led Zeppelin. No więc mogę napisać tylko, że po prostu są najs :mrgreen: Mając ojca rozkochanego w tego typu muzyce (w Dm z resztą też) miałam to szczęście wychować się na takich zespołach z czego bardzo się cieszę, bo mój słuch muzyczny nie ogranicza się do umc umc na dyskotece i ... jak bardzo bym dalej zbaczała z tematu powiem (napiszę) po prostu, że oni faktycznie są wielcy, koniec, kropka. ^^