King Crimson

Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU
Kontakt
Strona WWW

Re:

Post 16 lis 2020 20:09

Hien pisze:
10 cze 2019 02:19
Chyba rok temu, Adrian Belew się w końcu wku.rwił i rzucił publicznie kilka gorzkich słów w kierunku Frippa. Chwilę potem wszystko już odwołał i twierdził, że wszystko sobie wyjaśnili. Jaaasne. A kilka lat temu na koncercie Belew bawiłem się doskonale i mogę tylko żałować, że nie byłem na Crimson ProjKct w 2014 r. bo to właśnie było KC, które chciałem zobaczyć.
To co zobaczyłem w 2016 r. było bardzo solidnym cover koncertem.
Odkryłem ostatnio na yt fajną wspominkę Belew nt. Bowiego i mogę tylko żałować, że nie trafiłem na jego [któregokolwiek z nich] koncert. Heroes wykonane w Wawie przecież piękne. Żale koncertowe to inny temat i nie chcę tu offtopiczyć, ale Massive Attack albo Cocteau Twins byli onegdaj w Polsce i człowiek przegapił. A w tych czasach tylu artystów omija Pisland, że człowiek tylko zgrzyta zębami i ma natychmiastową ochotę na emigrację. Chociaż do Czechosłowacji.

Moje Krimzony obecnie to te mocne, Red, Thrak i Eyes Wide Open DVD - oglądanie ligi mistrzów w grze to duża przyjemność. Do starych oczywiście też wracam. Lizard, Islands, Wake, Court - w tej kolejności. Im bardziej "jazz" rockowo tym lepiej. Odkryłem lata 1969-1974 dzięki ówczesnej [wczesne 90s] gf, która przynosiła mi do LO cd z kolekcji jej wujka. Więc i sentyment i zawsze wraca ten pierwszy KC moment: Great Deceiver z głośników i japa w dół. A za jakiś czas radość, że masz swoje pierwsze KC w kolekcji: Thrak na kasecie. To tyle wspomnień. Daję wyślij zanim znów mi się skasuje ;P
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8020
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 21 lis 2021 15:23

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to KC wydało ostatnio kolejną, tysięczną już koncertówkę xD
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 lis 2021 18:53

Bardziej mnie interesuje ta kolekcja soundscapeow Frippa. A koncertowki cover bandu pod nazwą King Crimson już mnie znudziły.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn