"Stare" Kombi / Łosowski

Awatar użytkownika
ALtus
Posty: 56
Rejestracja: 19 cze 2005 19:38
Lokalizacja: Kozienice

Post 26 lip 2005 21:59

Właśnie wyciągnąłem z szafy "Nowy rozdział, Królowie życia" wszystko na winylu. Słucham tej grupy,siedzę przy gramofonie Fonica GS-464 przedostatnim modelem polskiego gramofonu i myślę,jak ta grupa eksperymentowała z dźwiękami...Od razu nasunęło mi się skojarzenie DM. "Nowy rozdział" to jakby pierwsze trzy płyty DM! Teksty bardzo podobne,brzmienie również. Ale już albumu "Królowie życia" raczej nie można porównywać z muzyką DM...Brzmienie gitarowe,praktycznie zero elektroniki.

Może zrobimy małe porówanie Kombi do Depeche Mode? :> :D :P
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 26 lip 2005 22:15

Nie da sie porownac do Kombi do Depeche Mode. No chyba ze pierwsze dwie plyty DM do Nowego Rozdzialu i "4", ale poza tym to wszystko. Pozniej DM poszlo w strone samplingu, a Kombi zostalo przy typowym elektronicznym rocku, troche new romantic, ale to tylko dlatego ze nie mieli dostepu do zachodnich Fairlightów (a jezeli nawet mieli dostep to nie mieli kasy), a dwa ze rozwój zespolu w strone elektroniki ciagle hamowal Skawiński, uwazajacy sie za wielkiego rockmana.

Ale faktem jest, ze gdyby nie "Nowy Rozdział" to Kombi nigdy nie byłoby tak znane jak było i jest.
Awatar użytkownika
SuNsHinE
Posty: 336
Rejestracja: 01 lip 2005 15:14
Lokalizacja: się bierze zasada nieoznaczoności heisenberga ??
Kontakt
Strona WWW

Post 27 lip 2005 02:11

Bartini pisze:Napisz lepsze jak taki twórczy jesteś

I do ciezkiej cholery, nauczcie sie ze "Kombii" to nie ma nic wspolnego z Kombi ktore gralo od 1976 do 1992 roku
ja pisze o caloksztalcie...... dla mnie kicha...... nie jestem "gluchym konsumentem" przemyslu fonograficznego, wiec nie musi mi sie wszystko podobac...... i nie wal mi takimi glodnymi tekstami, ze jak chce to se moge lepsze napisac... to jest forum i mam prawo wyrazac swoje zdanie..... nie potrafie pisac tekstow to sie nie zajmuje ich pisaniem, podobnie jak nauczyciele od polskiego nie ucza matematyki...... jak dla mnie kombii to marny zespol, ale kiedys byla moda na taka muzyke, wykozystali to i zdobyli rozglos.... kiczowata melodia i proste teksty najlepiej trafiaja do ludzi (vide m.wisniewski, disco-polo itd.)......
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 27 lip 2005 05:50

No troche wspolnego to maja te dwie nazwy...Powiem wiecej-to prawie to samo+GITARY :)
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 27 lip 2005 10:04

No nie prawie to samo. Liderem zespolu Kombi, a takze autorem wiekszosci muzyki był Sławomir Łosowski, autorami tekstów byli m.in. Marek Dutkiewicz, Jacek Cygan, a takze Waldek Tkaczyk.

Zespoł Kombii (zreszta jak sami panowie Skawinski, Tkaczyk i Pluta stwierdzili, nazwa ta im jest potrzebna tylko po to zeby latwiej sie wypromowac) nie jest zadna kontynuacja, bo jak nazwac "reaktywacje" zespolu bez czlowieka, ktory napisal wiekszosc piosenek?

I nie rozumiem co masz na mysli piszac "kiczowate melodie"? Co niby twoim zdaniem decyduje o tym ze muzyka jest kiczowata czy nie? Mozna powiedziec ze brzmienie było kiczowate - bo powielało zawsze bardzo podobne do siebie brzmienia syntezatorów. Tylko jak same nuty w sobie mogą być kiczowate...

Polecam posluchac sobie takich utworow jak: Zaczarowane miasto, Błękitny pejzaż i innych instrumentali Kombi i potem wyglaszac takie opinie.
Dydeo

Post 24 sie 2005 23:36

Kawał historii polskiej muzyki lat 80-tych, moimi ulubioymi hitami tego zespołu to Słodkiego Miłego Życia i Nasze Rendezvous ;)
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 16 sie 2006 21:35

Łosowski wrócił z hukiem, video i mp3 z koncertów do ściągnięcia na

http://www.losowski.pl
http://losowski.mp3.wp.pl/

Trochę ten wokalista śmieszny, no ale Sławek z Tomkiem powalają na kolana wykonaniami niektórych starych kawałków. Nowy numer "Wojna światów" też jest niezły.

1 września koncert w Łodzi, kto się wybiera? :)
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 17 sie 2006 11:11

Chętnie bym poszedł, Kombi lubię nawet, mój ojciec katuje to od kilku lat nonstop, gdzieś mam nawet parę winyli ;p. Koncert odbywa się w centrum handlowo - rozrywkowym Manufaktura, tak dla zainteresowanych ;).
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 sie 2006 13:32

Bartini pisze: 1 września koncert w Łodzi, kto się wybiera? :)
no to mam nareszcie powód żeby gdzies wypełznąć :D

A co do Kombi to bardzo lubie, mam sentyment do nich. Kawałek "Kochać Cie Za Późno" swego czasu rządził u mnie w chacie...
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 17 sie 2006 14:42

No to już jest nas trzech :)
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 02 wrz 2006 19:01

Widze ze devotional slowem nie wspomnial jeszcze, że wczoraj ze mna byl na tym koncercie, totez kronikarskim obowiazkiem wspomne, że tak faktycznie było.
Sławek i Tomek Łosowscy zagrali na pewno, (kolejność mogłem pomylić):
Walka światów
Wspomnienia z pleneru
*Bez ograniczeń energii
*Droga czasu
*Obietnica
*Casablanca-Ramadan
(z powyższych 4 utworów zagrali bodajze 2 albo 3, ale nie jestem pewien)
Nowe narodziny
Przytul mnie
Taniec w słońcu
Nietykalni - skamieniałe zło
Czekam wciąż
Za ciosem cios
Kochać cię za późno
Słodkiego miłego życia
Zaczarowane miasto
i na bis jeszcze raz Słodkiego miłego...

Ogólnie koncert świetny, ekstra oprawa wizualna i dźwiękowa. Trochę producent kleju DoWiadomoCzego przegiął, ale to już inna bajka. Publiczność typowo z ulicy - mało kto znał utwory...

Za to po koncercie udało nam sie pogadac z Tomkiem Łosowskim, dzieki temu wiemy, że niedługo wychodzi DVD koncertowe :)

Kto nie był - niech żałuje! :)
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 02 wrz 2006 20:10

Macie u mnie minusa jeden z drugim :evil: Pod blokiem mi pewnie jeszcze przejechali :twisted:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 02 wrz 2006 20:15

Ehe ;p nawet mówiłem Bartiniemu który to mniej więcej :lol: :D Wredny jestem prawda? ;p
Faktycznie, koncert był ekstra, ale najpierw gnaliśmy na złamanie karku do Manufaktury (20.30 miał się zacząć) po czym okazało się że niepotrzebnie bo porzez ok. 20 min. leciały chyba wszystkie reklamówki TV magicznego kleju "WiadomoJakiego". Z Łosowskim Juniorem mamy nawet zdjęcia :D . Później wrzucę. Niestety do "Łosowskiego właściwego" dopchać się nie dało ... ;p
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 02 wrz 2006 20:16

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: To sobie nagrabiliście :twisted:
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 02 wrz 2006 21:59

No przeciez pisalismy na forum ze idziemy na koncert :p To trzeba bylo wystosowac jakies oficjalne zaproszenie, badz propozycje spotkania, ja sie bez zaproszenia nie wpieprzam do domu :p

Oto i rzeczone zdjęcie - devotional z Tomkiem Łosowskim (bardzo przepraszam za jakość zdjęcia, ale było robione w biegu moim ch*jowym telefonem):
Obrazek
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 02 wrz 2006 22:19

Cóż za jakość! ;p Ja szybko nie wrzucę bo mam problem z konfigiem telefonu ;p . Kabel nie jest wykrywany przez Winshit ... @Bartini - ubuntu wkrótce chyba na pokładzie <lol>.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
astiz

Post 09 mar 2009 20:08

Moja ulubiona Piosenka Kombi: "Za Ciosem Cios". "Pekin" Łosowskiego, niczego sobie świetny ;)
astiz

Post 14 kwie 2009 22:02

Właśnie się dowiedziałem,że wkrótce wychodzi nowa płyta Łosowskiego (nazwy nie znam),artysta zapowiada,że będzie to alternatywne electro,a płyta będzie w wersji 2CD+DVD,ponoć tanio.
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 15 kwie 2009 22:44

Potwierdzam, w tej chwili Sławek kończy mastering płyty, a najbliższy koncert już 8 maja w Lesznie.

A z tym alternatywnym electro to bym nie przesadzał ;)
astiz

Post 16 kwie 2009 19:41

Alternatywne electro,to słowa Sławka,jakie otrzymałem w mailu.Serio :)