"Stare" Kombi / Łosowski

Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Re: "Stare" Kombi / Łosowski

Post 21 lis 2011 14:00

aż odpaliłem nowy rozdział. łezka w oku ;(
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 22 sie 2021 00:56

Jestem koneserem dawno zapomnianych tematów, ale ten jakoś szczególnie zasługuje na odświeżenie, bo "stare" Kombi wróciło już dobre parę lat temu. Czy to była dobra decyzja... na pewno rodzinka Łosowskich znowu ma kolejne ciekawe źródło zarobku z muzyki, TVP lubi po nich sięgać przy okazji różnych festiwali, o "fanach" srających gdziekolwiek w internecie o f u n d a m e n t a l n e j różnicy między Kombi z jednym i a Kombi z dwoma i nie wspominając. Słuchaliście? Macie jakieś swoje zdanie w temacie po latach?

Po lekturze tego, co można przeczytać pod każdym video związanym z Kombi odnoszę wrażenie, że ten punkt widzenia jest mi najbliższy:
https://www.youtube.com/watch?v=l8QSSrFyPPc
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 sie 2021 01:06

Ja nie słuchałem ani starego ani nowego. Znam tyle co z tv czy radia. Zespół zupełnie mi obojętny.
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 22 sie 2021 12:19

Gra i trąbi zespół Kombi. 😋 Aż trudno uwierzyć, że O.N.A to Chylińska i Kombi. Oddzielnie, jedna i drudzy to shit. Pamiętam też cover Personal Jesus w wykonaniu Kombi na festiwalu w Opolu. Montana byłby z niego dumny.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 22 sie 2021 14:44

shodan pisze:
22 sie 2021 01:06
Ja nie słuchałem ani starego ani nowego. Znam tyle co z tv czy radia. Zespół zupełnie mi obojętny.
Mam z grubsza tak samo, choć niektóre kawałki nowego Kombii wydają mi się słabe i trudne do zniesienia.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 sie 2021 20:18

Nowe stare Kombi niestety rozczarowuje. Oooooo polska drużyna, ooooo dupe wypina.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 22 sie 2021 21:55

Nowa odsłona starego Kombi z jednym i to jest bolesna weryfikacja tych wszystkich słów o jakimś niesamowitym darze Łosowskiego seniora. Chałtura aż w zębach strzyka. Kombi z dwoma i to przynajmniej jest jakaś konsekwentna komercha i nie mam się o co przyczepić, niektóre utwory są nawet dobre w ironiczny sposób, a u Łosowskiego to po prostu jest dramat. Brzmienie gorsze niż w projektach synthwave'owych, bardzo dziwne wybory artystyczne (piosenka kibica, raperskie wstawki, itd.).
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 sie 2021 22:48

Dopiero obadałem to odświeżone Kombi, dramat, jeszcze ten wokalista usilnie marnie próbujący być kopią Skawy ;(
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 sie 2021 22:56

Prawdą jest, że więcej osób kojarzy teraz Pokolenie niż Black & White. I to Kombii, mimo całego syfu w tle, wydaje się znacznie mniej wymuszone. Wcześniej było porównanie Kombi i Kombii, ale teraz podział jest na stare Kombi, Kombii i Kombi Łosowskiego. I o ile stare Kombi jest ok, to wszystkie pozostałe próby wypadają blado. Trzeba pamiętać, że Łosowski z synem wrócili już dobre 15 lat temu, tylko z początku występowali pod nazwiskiem, powoli morphując się przez kolejne lata w Kombi. Te lata temu, wydali nowy album i już tamta płyta była raczej gówniana.

Co ciekawe, obecnie to właśnie nowe stare Kombi pojawia się głównie w eterze. Kombii w naturalny sposób osiągnęło swój pułap i zaginęło w dziejach, a Łosowski bryluje grając stare hity i pajacując rzeczami ala Polska Drużna. Swoją drogą polecam instagrama Łosowskiego, dużo tam złota.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 27 lip 2022 18:53

Właśnie się dowiedziałem, że muzyka z intro do 5-10-15 (chyba nie muszę tłumaczyć czym był ten program) została skomponowana przez Kombi. :shock: :shock:

https://youtu.be/uFWtrznjs3k

Zajebiste to! :tak:

Edit:
EveS pisze:
07 maja 2005 23:12
Stare Kombi jak najbardziej lubię. Jak oglądaliście program 5-10-15, to czołóweczka była właśnie w wykonaniu tego zespołu :tak: Nowa płyta: no cóż, trzeba sobie nabić kabzę :/ Ulubione hiciory Kombi to oczywiście "Słodkiego, Miłego Życia", "Black & White", czy "Nasze Rendez-Vous".
Tak czytam właśnie stare posty. ;(
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 27 lip 2022 19:10

Jak już takie cuda odkopujesz to chociaż oryginałem byś zarzucił ;(

https://youtu.be/7JMqpbuWoys

P.S.

Niestety nie mam feelsów bo nie pamiętam zbytnio tego programu ;(
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 28 lip 2022 21:26

Ja też nie mam, bo za moich czasów to już chyba inna czołówka była i inny utwór w niej wykorzystano. xD Ale skoro już rozmawiamy o KOMBI i starej telewizji, to podrzucę solowy kawałek Sławomira Łosowskiego, który był wykorzystywany w pierwszych dniach emisji Polsatu i który bardzo lubię:

https://www.youtube.com/watch?v=Uim1ZBfG_B8
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA