Gry komputerowe

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Gry komputerowe

Post 02 lis 2017 09:58

Zwłaszcza, że na gogu (swego czasu nawet za darmo) jest wersja dostosowana do nowszych komputerów. AvP2 chyba niestety się tego nie doczekał. Tylko jest jeden problem, który dla kogoś kto nigdy nie grał może być marginalny, ale np. dla mnie jest bardzo irytujący. Wszystkie wersje AvP od wydanej w 2000 r. wersji Gold (czyli wersja z GOGa też) mają podmienione filmiki z aktorami. W oryginale z 99 r. grali prawdziwi opłacani aktorzy, a w późniejszych z jakiegoś powodu występują pracownicy Rebellion, czego nie rozumiem. Poziom ich "wykonań", to poziom filmu straight-to-vcr. Tutaj przykład.

stara wersja (sam początek)

https://www.youtube.com/watch?v=ULhJVg17KV0

i wersja post 2000 (od 00:32)

https://www.youtube.com/watch?v=od_I90BdIQA&t=39s

Dla Ciebie to pewnie nie zrobi żadnej różnicy, ale mnie ta zmiana doprowadza do szału, bo mam wrażenie, że to jakaś parodia filmy klasy B, a nie Aliens. Na szczęście są mody, które przywracają stare filmidła i mam zamiar się w takie mody zaopatrzyć!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 02 lis 2017 13:35

No różnica jest, ale jak słusznie podejrzewałeś dla mnie nie ma to większego znaczenia.
A co do AvP 2 - u mnie śmiga na Win 7 bez problemu.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 lis 2017 14:58

I nie będzie miało, bo nie spędziłeś tyle czasu przy tej grze, ale to dla mnie taka zmiana jakby Shodan z System Shocka podmienili głos na męski.
Do pewnych rzeczy człowiek się przyzwyczaja, zwłaszcza w grach.
Musze obadać to AvP2, bo byłem przekonany, że nie ma szans żeby to u mnie poszło.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 02 lis 2017 15:08

Właśnie pogrzebałem na Steamie i są tam dostępne takie pozycje:

1. Aliens vs Predator Classic z 2000r. (na windows XP, Vistę i 7)
2. Aliens vs Predator 2010 z 2010r. (na windows XP i Vistę)

Nie ma w ogóle AvP 2.
No i co to jest to AvP 2010? To stara gra w lepszej grafice, czy coś innego? I działa tylko na starych systemach.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 lis 2017 15:55

O Panie, to ja myślałem, że wiesz, co to AvP 2010 :D
To jest kompletnie nowa gra, tak jakby AvP 3 tylko pod skróconym tytułem. Bardzo taka sobie gra.

https://www.youtube.com/watch?v=QYHR8VhbpxU

Grałem w nią parę dni, ale mnie po prostu zanudziła. Ale grałem w nią na Win 8 więc nie wiem, o co chodzi z tymi systemami.
Ale ja już dawno przestałem korzystać ze Steama.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 02 lis 2017 21:12

To istnieje taka gra o alienach, a Ty nie wspomniałeś o niej nawet słowem niegodziwcze? ;)
Naprawdę nie miałem o niej pojęcia. Właściwie to co z nią nie tak? Na filmie źle nie wygląda.
A te wymagania co do systemu to wziąłem właśnie z opisu na Steamie.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 lis 2017 21:56

Ale ja o niej wspominałem wiele razy, nawet na poprzedniej stronie pisałem, że AvP 2010 to była porażka :D
Na filmikach wygląda spoko, bo i grafika jest bardzo dobra, jak na 7 lat temu, ale potem zacząłem grać, pograłem, kampania dla pojedynczego gracza mnie koszmarnie wynudziła, więc dałem sobie spokój. Ta gra trochę za bardzo polega na samych potworach, ale nie oferuje wiele innego.
To wszystko już było i jak mam ochotę poganiać za Obcymi, to mogę sobie włączyć AvP Classic.
Jest w sumie sporo gier AvP, w które sam nie grałem. Np. słyszałeś o strategii czasu rzeczywistego Aliens Versus Predator: Extinction?

https://www.youtube.com/watch?v=MfbL5NYKs0o
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 02 lis 2017 23:59

Coś tam słyszałem, ale nie widziałem. Za to pogrywam czasami w to:
https://www.youtube.com/watch?v=CYp3075yRdE.
Całkiem trudne to muszę przyznać.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 lis 2017 09:35

A to ciekawe. Wygląda na dosyć skomplikowane, ale podejrzewam, że to po prostu takie wrażenie.
Gdzie w to można zagrać?

Trzeba przyznać, że ostatnio gier z Obcymi wychodzi znacznie mniej niż kiedyś. Mania jakoś trochę przygasła, a Alien Covenant wzbudził taki "zachwyt", że nawet nikt nie pomyślał żeby uświetnić jego premierę jakąkolwiek grą ze świata Obcego. Niestety szanse na dobrą i oryginalną grę Ksenem są niewielkie. Izolacja taka dobra i chwalona, ale zbyt wolna i pozbawiona akcji żeby się sprzedała. Co z tego, że to prawdopodobnie najlepsza gra o Obcym? Najlepiej sprzedało się ostatnio AvP 2010, bo ten konflikt zawsze się sprzedaje, ale gra była dużo słabsza niż poprzednie dwie części. Colonial Marines, poza grą samą w sobie, narobił sobie złego PRu ze względu na kosmiczny downgrade graficzny, względem gejmplejów przedstawianych przed premierą

https://www.youtube.com/watch?v=1EW2PsCGA7g

https://www.youtube.com/watch?v=88CvPKNl_xk

są patche, które podciągają grę do jakości jaką powinna prezentować, ale ja osobiście nie lubię bawić się patchami (zwłaszcza nieoficjalnymi), bo to kupa roboty. Mimo to wrócę do tej gry. Pamiętam epicką walkę jaką toczyłem siedząc w work loaderze z Królową :D Dobra odmiana dla Izolacji. Hejt na Colonialów jest uzasadniony, ale moim zdaniem przesadzony.

Swoją drogą, pewnie to widziałeś, ale zawsze fajnie sobie przypomnieć

https://www.youtube.com/watch?v=IEIhFuEXeBM
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 lis 2017 16:24

Hien pisze:Gdzie w to można zagrać?
A choćby tu: http://www.giercownia.pl/gra/18407/alie ... oard_game/.
Zasady gry są niby proste, ale np. nie tak łatwo ocalić odpowiednią ilość marines zważywszy na to, że tylko tylu, ilu przeżyje 1 etap powalczy w drugim. Jak będzie ich za mało, to nie dasz rady.
Co do Colonial Marines to widać różnicę rzeczywiście dużą. Ale muszę spróbować, bo nie samą grafiką człowiek żyje. O jakości gry decyduje zazwyczaj coś innego. Klimat. Jak go nie ma, to żadna grafika nie pomoże. Np. mój szwagier pod niebiosa zachwalał Bioshocka. Ja się nim jarałem, dopóki sam nie zacząłem grać. Bo okazało się, że jednak niezbyt mi ta gra pasuje. Niby to duchowy następca System Shocka 2, a jednak daleko mu do niego. Dla mnie nie ten klimat, nie ta grywalność. Zazwyczaj już po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach gry człowiek wyczuwa, czy to tytuł dla niego czy nie.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 lis 2017 19:03

Dlatego jak najbardziej sprawdź zarówno AvP 2010, jak i Colonial Marines, bo może się okazać, że się zakochasz.
CM będę nadal do pewnego stopnia bronił. Dopóki nie zagrałem w Isolation w 2014 r. to nawet zachwalałem CM, potem zobaczyłem, że faktycznie można taką grę zrobić lepiej. Nie zmienia to faktu, że nie ma innej takiej gry, która w takim stopniu oddawałaby klimat Aliens. Izolacja, to jednak hołd dla jedynki, a móc sobie pozwiedzać kolonię HH, to jest duże przeżycie dla każdego fana Obcego. I trzeba przyznać, że już same "muzealne" walory tej gry są już jakimś atutem.
W to Aliens Board Game spróbuje dzisiaj wieczorkiem pograć, jestem strasznie ciekaw jak to wyjdzie :)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 lis 2017 20:44

No to graj, bo tam też jest klimat prosto z Aliens. I napisz jak dojdziesz do 3 etapu, bo mi to trochę zajęło.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 06 gru 2017 15:01

I co Hien, próbowałeś w to Aliens Board Game grać?
Ja od poniedziałku mam urlop, to może wreszcie AI dokończę.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 gru 2017 20:20

Nawet nie zacząłem. Za każdym razem jak planowałem, to albo nie starczało czasu, albo zapominałem. Ale w tym roku na bank zagram ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 16 gru 2017 13:33

A grałeś Hien w Rewident Evil 6? Bo jest w CDAction kod, żeby ściągnąć grę że Steama za darmo. Tylko nie wiem czy to warte zachodu zważywszy na fakt, że cz. 5 porzuciłem po pół godzinie, bo mi nie pasowała.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 21 sty 2018 19:32

Cieszy mnie, że będzie następna gra z alienkami. Zawsze jest szansa, że się uda i będzie dobra.
Przydałoby się coś na poziomie AvP 2.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 sty 2018 09:57

Jestem trochę rozczarowany, że olano temat Isolation 2, widać że kasa ponad wszystko.
Póki co zapowiadają shooter (niespodzianka), a ekipa developerów debiutuje tą grą, ale złożona jest z ludzi doświadczonych, którzy mają na kontach dobre gry, więc nadzieja jest. Nie napalam się, bo dobrej gry w stylu AvP2, nie było od... AvP2?

Shodan, spróbowałeś w końcu AvP2010 i Colonial Marines?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 sty 2018 13:25

No nie. Jakoś mi zawsze z głowy wypada albo czasu brakuje. Muszę popatrzeć na Steamie.
Ostatnio kupiłem Age of empires 2, bo zawsze to bardzo lubiłem i miałem ochotę powrócić do tej gry. I Need for speed: Hot pursuit.
A Alien Isolation olano tak jak mówisz - ze względu na kasę. Nie sprzedało się jak należy, więc ludzie sami sobie winni. Nie poznali się na dobrej rzeczy. Pewnie woleliby 385 dodatek do Simsów.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21642
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 mar 2018 21:16

Shodan, jak tam, udało Ci się skończyć A:I na koszmarze?
Ja parę dni temu zacząłem (wcześniej przeszedłem całą grę na easy żeby sobie spamiętać mapę) i powiem Ci, że to hard, które ogrywałem pod koniec ubiegłego roku, to jest najwyżej normal z mini plusikiem. Jest naprawdę ciężko, teraz rozumiem przez, co Ty przechodziłeś.
Brak mapy aż tak na razie nie doskwiera, bo jest na świeżo z przejściem gry, ale puste szafki i zwłoki mnie dobijają, dwa strzały od ludzi i koniec, dwa uderzenia androida i koniec, Obcy widzi mnie teraz prawie wszędzie, szafki już nie robią takiego szału, co kiedyś. Wczoraj skończyłem level medyczny (kiedy pierwszy raz bawisz się z Obcym w kotka i myszkę), a dzisiaj udało mi się dorwać medykamenty i zwiać. Dawkuję sobie segmenty tej gry, bo stres jest momentami zbyt duży. Chociaż przyznam, że nauczyłem się już śmiać z sytuacji, w których xenek mnie łapie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16648
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 13 mar 2018 07:53

Pograłem trochę i znowu z przyczyn niezależnych (praca) miałem przerwę. A po przerwie trudno się zebrać.
Puste szafki i zwłoki rzeczywiście dobijają. Nie ma z czego zmontować bomby czy innego wspomagacza. A jak się gra z takimi przerwami jak ja, to i brak mapy doskwiera. :/