Czego teraz słuchasz?

Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6410
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Re: Czego teraz słuchasz?

Post 11 gru 2011 11:50

john foxx - hawksmoor orbital.

my lost city to chyba najlepsza z jego ambientowych płyt ^^
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11397
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 gru 2011 15:16

Obrazek
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4294
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 12 gru 2011 23:44

Obrazek

Nie bijcie mnie, ale imo nie powala ani nie urywa chooya, znaczy się to są nawet spoko fajowe pioseneczki, ale tyle słyszałem o tej magii w głosie Hogharta i o tym, że nowe Marillion to jest zajebistość nad zajebistoście i czuję się rozczarowany. Nie czuję tu tego specyficznego klimatu, który jest obecny w nagraniach Floydów, Genesis, King Crimson, Milesa Davisa ani nawet Porcupine Tree. Albo to nie jest muzyka dla mnie, albo to ja jestem ignoranckim żulem, albo potrzebuję kilku odsłuchów, by się do nich przekonać.
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 10 - EDYCJA LGBTQWERTY+
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 1/8
TERMIN: 19 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 337
Rejestracja: 30 cze 2009 16:44
Ulubiony utwór: In Your Room
Kontakt
Strona WWW

Post 13 gru 2011 00:24

Obrazek

Stare dobre dzieje... :roll:BTW, świetny boot :!:
I've been watching You...
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 gru 2011 00:53

Mintuś, zakładam, że nie porównujesz Marillion z lat 90 do Pink Floyd z lat 90, Genesis z lat 90 czy tym bardziej King Crimson z lat 90. Gdyby tak było to nie słyszałbyś różnicy. Chyba, że nieopatrznie rzucasz nazwami ze świata prog-rocka, ale wtedy juz tym bardziej nie rozumiem czego się spodziewałeś ;(
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4294
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 13 gru 2011 01:15

Nein, na pewnym innym forum nasłuchałem się różnych opinii na temat tego zespołu: że zajebiści, jeden z nielicznych dobrych neopierogów, że Rothery jest conajmniej równie zajebisty co Gilmour, a głos Hogharta oddaje wszyskie możliwe emocje (na raz). Dostałem porcję takiego se, troszkę bardziej skomplikowanego rocka, z kilkoma niezłymi momentami.
A porównanie z legendami prograka miało tylko pokazać, że nie (z)rozumiem fenomenu tego zespołu.
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 10 - EDYCJA LGBTQWERTY+
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 1/8
TERMIN: 19 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 gru 2011 01:32

Ale dziwnie do tego podchodzisz, chociaż na dzień dobry wybrałeś sobie chyba natrudniejszą płytę Maryllki ostatnich 20 lat. Proponowałbym bardziej Marbles bo takie wybieranie pierwszej lepszej płyty nie jest dobrym sposobem (co nie znaczy, że Brave jest złe, ale to płyta na więcej wieczorów, długich najlepiej). Legendą/fenomenem prog-rocka jest raczej Marillion z Fishem, era z Ejczem to rzecz dla koneserów tudzież ludzi, dla których prog-rock wykracza poza muzykę w stylu wczesnych Yes'ów.
W ogóle z jakiego forum Ty takie rzeczy wyciągasz? Co ma Rothery do Gilmoura, w sensie, co oni mają wspólnego poza tym, że graja na gitarze? Można wszystko i wszystkich porównywać, ale w tym wypadku to jak porównywanie architekta z rysownikiem. Obaj pracują ołówkiem, ale robią nim zupełnie inne rzeczy. Równie zajebiste, ale porównanie mimo wszystko trochę z pupy. Co do głosu Hogartha to już kwestia gustu, mnie jego wokal jara, ale to kwestia bardzo indywidualna. Dla jednych Ejcz pięknie śpiewa, dla drugich meczy jak koza. Współczuję tym drugim.
Tak czy inaczej, wybrałeś złą płytę na początek. Nastepnym razem nie łaź po forach tylko zapytaj mnie bo, co może być trudne do uwierzenia, znam się :>
Brave to wybitna płyta, ale wielu poległo przy pierwszym starciu i jak widać wielu polegnie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
em.
Posty: 3683
Rejestracja: 05 sty 2009 22:36

Post 13 gru 2011 02:15

Karol Strasburger pisze:Nie bijcie mnie, ale imo nie powala ani nie urywa chooya, znaczy się to są nawet spoko fajowe pioseneczki, ale tyle słyszałem o tej magii w głosie Hogharta i o tym, że nowe Marillion to jest zajebistość nad zajebistoście i czuję się rozczarowany.
Za czasów wielkiego Szkota Marillion nagrało dwie najlepsze płyty - Clutching At Straws i Misplaced Childhood.
Z czasów H taką płytą jest właśnie Brave.
Rothery to arcymag, a to, co wyprawia Kelly na klawiszach to czyste i upłynnione w muzyce złoto.
Jeśli nie czujesz tej poezji dźwięków, tego specyficznego klimatu, jeśli nadal nie kupujesz Brave, to odstaw na półkę. Kiedyś do tej płyty wrócisz :*
gwiazdy...
Awatar użytkownika
marecki129
Posty: 661
Rejestracja: 29 sie 2011 08:30
Lokalizacja: Wrocław, Goch

Post 13 gru 2011 17:14

Jak wyżej. Na forumktóregonazwamakreskęwśrodku swego czasu miałem "starcie" z @bo# w tym temacie (pozdrawiam, jeśli zagląda czasami :papa: ). To nie jest płyta którą wrzuca się do odtwarzacza podczas jazdy samochodem jako zapchajczasu lub podczas obróbki skrawaniem; do niej trzeba się przygotować, wyłączyć siebie i otoczenie (czytaj: pokój w którym odsłuchasz) z codzienności by z otwartym umysłem wcisnąć klawisz "play", i poddać się magii m.in. gitary Rothery-ego w "Goodbye To All That" lub głosowi Hogartha w "The Great Escape".
Zazwyczaj gdy ją odsłuchuję (robię to rzadko, z powodów które wymieniłem powyżej) z reguły opuszczam "Made Again", ... pozostaje wtedy uczucie niedosytu, które dla mnie czyni tę płytę niemal idealną, skończoną ...
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6410
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 13 gru 2011 23:38

a dlaczego ja lubię to słodko-popowe No One Can? ;(
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
marecki129
Posty: 661
Rejestracja: 29 sie 2011 08:30
Lokalizacja: Wrocław, Goch

Post 13 gru 2011 23:55

bo niektórzy tak mają, w myśl zasady: jeden pożąda żony sąsiada, a drugi jej bielizny ;( ;)
btw ... żeby tylko takie słodko-popowe powstawały, byłoby super ... :roll:
Awatar użytkownika
marecki129
Posty: 661
Rejestracja: 29 sie 2011 08:30
Lokalizacja: Wrocław, Goch

Post 14 gru 2011 20:12

i jak już został wywołany temat Marillion, to wrzuciłem placek pt "Afraid Of Sunlight"
http://www.youtube.com/watch?v=fEb2EpXz ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=5bawDvb6 ... re=related
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 16 gru 2011 02:42

http://www.youtube.com/watch?v=AUKS83GzSjA

czego to człowiek nie znajdzie śledząc wykonawców z dzieciństwa (lub powiązanych).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 16 gru 2011 19:17

Jak widać na załączonym obrazku, nie zawsze Eurowizja była tak badziewna jak teraz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s5aeeSmk ... re=related[/youtube]

A tu tłumaczenie:
http://www.tekstowo.pl/piosenka,france_ ... e_son.html
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 16 gru 2011 19:41

Je.bać festiwale!
Porcupine Tree - Deadwing !!
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 16 gru 2011 19:43

Sialoł!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 16 gru 2011 19:53

A nie, bo to:
Obrazek
Hihi
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4294
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 16 gru 2011 23:24

Ziarna kawy i zestaw perkusyjny?
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 10 - EDYCJA LGBTQWERTY+
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 1/8
TERMIN: 19 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 16 gru 2011 23:35

Pisałem do Hiena, ale tak, Twoje zdolności poznawcze wykształciły się poprawnie... ;(
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 gru 2011 00:36

ale te brzmienie było w Mother en' Child!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn