Teledyskowy top 5

Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Teledyskowy top 5

Post 24 sie 2005 00:25

Temat o ulubionych teledyskach NieDepechowych... Na pewno każdy ma swoje ulubione klipy, które w jakiś sposób szczególnie zapadły mu w pamięć, spodobały się, wywołują fajne uczucia, jest w nich ciekawa fabuła. Proszę tu o podawanie swoich ulubionych klipów wraz z krótkim uzasadnieniem. Jesli ktoś nie zmieści sie w 5 to nic nie szkodzi ;)

Moje top 5 przedstawia sie nastepująco:

1) Soundgarden - "Black Hole Sun" - niesamowity klip, trochę przerażający, ukazujący swego rodzaju apokalipsę. Zawiera w sobie nieco absurdalne obrazki: zgrillowana lalkę Barbie czy ludzi o dziwnych usmiechach. Bardzo przemyślany i rewelacyjnie zrobiony.

2) A-Ha - "Take On Me" - jako dziecko uwielbiałam oglądać ten klip w nieskończoność. Komiksowe postacie, świat realny pomieszany z bajkowym i do tego niezła porcja muzyki :D

3) George Michael - "Freedom" - nieamowicie seksowny klip :D Mimo, że jestem kobietą to aż miło popatrzeć na Naomi Campbell czy Lindę Evangelistę w ich latach świetności. Co ciekawe od tego klipu zaczęło funkcjonować pojęcie "supermodelka" :D

4) Richard Marx - "Hazard" - jeden z niewielu przyapdków dobrze zrobionego klipu fabularnego, gdzie słowa piosenki pokrywają się z tym, co widzimy na ekranie. Ciekawostka: na temat tego klipu istnieje wiele stron internetowych, na których ludzie umieszczają swoje teorię, kto tak naprawdę zabił tę nieszczęsną dziewczynę, gdyż w teledysku do końca nie poznajemy prawdy.

5) Beastie Boys - "Sabotage"/ "Hey Ladies" - w przypadku tego zespołu nie mogę zdecydowac sie który klip jest lepszy. Pierwszy to absurdalna parodia filmów sensacyjnych lat 70., drugi to z kolei naśmiewanie się z "Gorączki sobotniej nocy" i tym podobnych klimatów. Motyw z suszarką genialny :lol:
Dydeo

Post 25 sie 2005 08:01

Dla mnie są prawie wszystkie klipy najlepsze z lat 80-tych, bo lubie ich klimat, obraz, wszystko takie jakby zamglone, ale jeśli mam wybrać, to będzie ciężko:
1. A-ha - Take On Me
2. Ultravox - Dancing With Tears In My Eyes
3. Depeche Mode - Stripped
4. Tears For Fears - Shout
5. Visage - Fade To Grey
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 25 sie 2005 08:48

1. Depeche Mode - Master And Servant (łańcuchy!!!! :D )
2. Mike And The Mechanics - Another Cup Of Coffee
3. Genesis - Land Of Confusion (wyrąbane karykatury Phila Collinsa, Mike'a Rutheforda i Tony'ego Banksa, oprócz tego wejście do teledysku (domek z dziadkami zalany wodą, dziadek bez okularów calujący niedzwiedzia zamiast małżonki na dobranoc :P :P))
4. Pet Shop Boys - Domino Dancing (za tą dziewczynę w klipie!!! :D )
5. Simple Minds - Home (nówka, opublikowana tylko na stronie Simple Minds (http://www.simpleminds.com - żeby obejrzeć trzeba być zarejestrowanym, klip do singla który jeszcze nie wyszedl :P )) - za klimat . . .
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
DMartyna
Posty: 367
Rejestracja: 11 maja 2005 19:05
Lokalizacja: Zwoleń

Post 25 sie 2005 16:21

1.Ultravox - Dancing With Tears In my Eyes
2.Depeche Mode - stripped
3.Tears For Fears - Shout
4.Talk Talk - Such A Shame
5.Him- Join Me
to były tylko teledyski które mi się nawineły pierwsze bo wogóle jest ich wiele, wiele więcej!!!!
Awatar użytkownika
Choin
Posty: 2277
Rejestracja: 21 sie 2005 20:00
Ulubiony utwór: Living On Video
Lokalizacja: WZY
Kontakt
Strona WWW

Post 25 sie 2005 17:03

Wszystkie gdzie widac duze cyce Sabriny :D
Jadwiga, Jadwiga, dotknij mego dźwiga ;( / http://www.lastfm.pl/user/choin
Awatar użytkownika
MaroMT
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2005 15:08
Lokalizacja: z Księżyca
Kontakt
Strona WWW

Post 25 sie 2005 17:38

To teraz mój Topik ;)

1.Animotion - I Engineer

Ciekawie zrobiony, najpierw każdy w różnej części opuszczonego budynku, potem wszyscy wędrują a na końcu w jednym pomieszczeniu. Nieźle zmontowany teledysk.

2.Propaganda - Doctor Mabuse

Znana jest mi wersja w studio. Jedni grają na instrumentach, wokalistka śpiewa, jeden gość niszczy wannę i kaloryfer a w tle kadry z filmu "Tysiąc twarzy Doktora Mabuse".

3.Gary Moore - Over The Hills And Far Away

W sumie nie wiele scen akcji, ale lubie ze względu na piosenkę. Tutaj instrumentaliści a od czasu do czasu pokazują człowieka zamkniętego w lochu.

4.Modern Talking - In 100 Years

Za to, że nie ma ukazanych Thomasa i Dietera w jednej pozycji przez 4 minuty. Tutaj wreszcie jest jakaś akcja. Brunet spaceruje sobie a blondyn...no cóż, palcem nie macha ;) A szkoda...:D

5.Camouflage - Neighbours

Nie wiem jak uzasadnić...bo w sumie nic specjalnego się nie dzieje: rodzinka na biwaku, dzieci grająca w krikieta...na cmentarzu :o
Awatar użytkownika
soultaker
Posty: 255
Rejestracja: 04 wrz 2005 11:52
Ulubiony utwór: In Your Memory
Lokalizacja: Kassel
Kontakt
Strona WWW

Post 07 wrz 2005 23:03

Nine Inch Nails - Closer/Perfect Drug

Jedene z najlepszych teledyskow jakie kiedykolwiek widzialem.Super klimacik i do tego troche rzeznickich wstawek :twisted: ....i to lubie !!


Prodigy - Breathe/Smack My Bitch Up

To samo moge powiedziec i o tych.Poprostu - mistrzostwo swiata !! Tego pierwszego chyba nietrzeba komentowac,poniewsz od poczatku do konca jest czaderski.... a ten drugi poprostu za super pomysl Obrazek


Aphex twin - Come To Daddy/Window Licker

Poniewrz w zyciu niewidzialem barziej wykreconych teledyskow :o ...i dlatego je lubie ;)


Front 242 - Headhunter

Chyba najlepsze video Frontu. No i nakrecone przez Anton'a ;)


To natyle...jak mi sie cos jeszcze przypomni to dopisze :)
Spreading the news around the world...
Awatar użytkownika
Masta
Posty: 32
Rejestracja: 19 lip 2005 01:18
Lokalizacja: Polska

Post 08 wrz 2005 19:31

No to teraz ja:

Genesis - Land Of Confusion
Eddie Money - Take Me Home Tonight
Don Henley - Boys Of Summer
Sabrina - Boys (wiadomo dlaczego :D )
T'Pau - Heart And Soul

i napewno znajdzie sie jeszcze masa innych teledyskow :)
Awatar użytkownika
SuNsHinE
Posty: 336
Rejestracja: 01 lip 2005 15:14
Lokalizacja: się bierze zasada nieoznaczoności heisenberga ??
Kontakt
Strona WWW

Post 10 wrz 2005 13:10

1. aphex twins - comme to daddy
2. the prodigy - breathe
3. the white stripes - seven nations army
4. the prodigy - smack my bitch up
5. kazik na żywo - las maquinas de la muerte
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 1434
Rejestracja: 22 sty 2005 12:25
Lokalizacja: Katowice

Post 10 wrz 2005 13:44

1.Depeche Mode "Clean"
2.Jimmy Sommerville "Smalltown boy"
3.Depeche Mode "Question of time"
4.Makowiecki Band "Can't get you out of my head" :D
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 10 wrz 2005 20:37

Jeżeli móglbym przedstawić "odświeżoną" listę:
1. New Order - Blue Monday '88 (jak oni to zrobili że ten piesek na końcu stal na tej malej pileczce?! :D)
2. Talk Talk - Talk Talk (edycja w klatce, Hollis rzuca się w środku i jak zwykle drze mordę :P :D :D)
3. Visage - Fade To Grey (MASKI!!)
4. Genesis - I Can't Dance (Collins udający pod koniec "księżycowe kroki" Michaela Jacksona
5. David Bowie - New Killer Star (akcja urywająca się wstecz :P)
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
szajajaba
Posty: 2024
Rejestracja: 12 cze 2005 09:50

Post 10 wrz 2005 20:42

Właściwie nie lubię teledysków, nie sa mi do szczęścia potrzebne... Nawet klipy DM oglądam właściwie z rozpędu, w rekompensacie za nieoglądanie DM na żywo...:) Ale z dzieciństwa pamiętam jeden teledysk Michaela Jacksona, Liberian Girl, który baaaardzo mi się podobał, choć dziś nie mam pojęcia, dlaczego... kupa tańczących ludzi w jakiejś hali i tyle...:( Ale piosenkę bardzo lubiłam, więc pewnie dlatego klip utkwił mi w pamięci :)
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 19 wrz 2005 12:19

1. Happy People - R.E.M - teledysk mi sie bardzo podoba, te cukierkowe kolory - poza tym jakosc od malego go pamietam.

2. Dave A. Steward feat C. Dufler - Lily Was Here - jakos nostalgicznie wspominam, zreszta tez od dziecinstwa ten teledysk mi towrzyszy. Czy to na video, w telewizji czy na komputerze.

3. Everything Counts promo (101) - a bo tak jakos ;)

4. Teledysk do It's Like That RunDMC - jak nie lubie takich klimatow tak to jest mistrzostwem swiata. Taki break-dance jest czaderski, a im to wyszlo przepieknie, no i jeszcze oprawa dzwiekowa oczywscie.

5. Powiedzmy jeszcze ze Joyride - Roxette. 1991 rok milo wspominam :D - dzieki siostra ;)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jacek DM
Posty: 1336
Rejestracja: 22 kwie 2005 19:38

Post 19 wrz 2005 12:29

1. World In My Eyes - DM - ogólnie bardzo podoba mi się piosenka, a zwłaszcza czołówka. Czuje się przez chwilę klimat koncertu, kiedy Dave wchodzi na scenę, a w tle słychac te elektroniczne dźwięki.:)

2. Always On My Mind - Pet Shop Boys - przypominają mi się dawne lata. Ogólnie teledysk ma fajny klimat.

3. Headlong - Queen - teledysk dodaje kolejne 100 % efektu. Czyli łącznie 200 % fajnej muzy, rock'a, energii Freddiego. Za naturalność Freddiego,jego talent, i za to, że poprzez ten teledysk można zobaczyć jaki był to fajny kolo.

4. The Sun Always Shine On TV - A-HA - za klimat lat 80 i jeszcze nie wiem dlaczego...

5. Teledyski do piosenek Madonny ( tych z lat 80 ) - świetny przykład na to, że kobieta nie musi się rozbierać na teledysku żeby być seksowną.

6. I wiele, wiele innych.
Awatar użytkownika
ksioonc
Posty: 43
Rejestracja: 18 sie 2005 16:34
Lokalizacja: Rzeszów

Post 21 wrz 2005 11:23

Miało nie być z DM ale i tak co drugi z was go wymienia :lol: ja sie podporządkuje

1. Queen - Living on my own
2. U2 - Pride(In the name of Love) wersja nr1
3. Bob Marley vs. Funkstar Deluxe - Sun is Shining
4. Nas - It Ain't Hard to Tell
5. Pink Floyd - High Hopes
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Post 21 wrz 2005 17:39

Slick pisze: 2. Dave A. Steward feat C. Dufler - Lily Was Here - jakos nostalgicznie wspominam, zreszta tez od dziecinstwa ten teledysk mi towrzyszy. Czy to na video, w telewizji czy na komputerze.
ja tez to lubilam..... ale teraz zle mnie sie kojarzy, nawet bardzo zle, wiec tego nie slucham.... :[
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 1434
Rejestracja: 22 sty 2005 12:25
Lokalizacja: Katowice

Post 21 wrz 2005 19:53

A ja sobie wczoraj przeszłam deżawu oglądając teledysk Georga Michaela "Spinning the wheel" Jak byłam mała to to widzialam wielokrotnie i pamietam dokladnie twarz zaplakanej kobiety w samochodzie...
Też dodaje tutaj do moich najlepszych klipów :)
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 12 lis 2005 23:47

NIN - We're In This Together
TRICKY - Evolution Revolution Love
PRODIGY - Smack My Bitch Up
BUSH - Greedy Fly
PLACEBO - Pure Morning
Awatar użytkownika
JIGGA_SOUND_GEAR
Posty: 501
Rejestracja: 05 maja 2006 19:46
Lokalizacja: wytwór pana A. Wilder'a zmontowany w MUTE Records

Post 13 cze 2006 12:24

1.WAMDUE PROJECT - King Of My Castle
2.SOUNDGARDEN - Black Hole Sun
3.RUN DMC & JASON NEVINS - It's Tricky
4.FRANZ FERDINAND - Take Me Out
5.BEASTIE BOYS - Ch-check It Out
Awatar użytkownika
Ania Depeszka
Posty: 455
Rejestracja: 01 lis 2006 16:12
Lokalizacja: Szczawnica
Kontakt
Strona WWW

Post 03 lis 2006 11:38

1.Astral Projection - People can fly
2.Depeche Mode -World in my eyes
3.Dave Gahan - I need you
4.Kai Tracid - Trance & Acid
5.Audioslave - Show me how to live