Pozostałe zespoły jakich słuchasz?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lenka
Posty: 33
Rejestracja: 02 mar 2009 23:05

Re: Pozostałe zespoły jakich słuchasz?

Post 03 mar 2009 22:35

Niezmiennie Talk Talk, Pink Floyd, Icehouse
nowe (TAK!) Marillion, U2 do Zooropy włącznie :-)
Wolfsheim, Camouflage, Placebo
And One - olbrzymia słabość pomimo wszelkich racjonalnych argumentów ;-)
De/Vision z sentymentu
Rammstein
starsze NIN
z innej beczki - Kult, Kazik i ElDupa :-)
I miliard innych :-)
astiz

Post 03 mar 2009 23:04

Vaon pisze:
newdress pisze:King Krimson,Rush,Focus...to żałosne,to ma być rock progresywny?
Lubię Cię. Kurcze, no miska mi się sama śmieje do Ciebie.
To ja będę bardzo wdzięczny jeśli, w nieżałosny sposób, wymienisz mi co progresywne jest a co nie jest i z jakich powodów.
Gdzie "progresywność" się kończy, a gdzie zaczyna.
Oczywiście, jako na człowieka z większym doświadczeniem i rozległą muzyczną wiedzą, liczę na Ciebie, że zrobisz to porządnie i klarownie, a moje zasoby intelektualne wzbogacą się przy twym udziale!
"Pokorzcie co potraficie..."
Na wstępie zaznaczam,iż rock progresywny,to tylko jeden z wielu gatunków,jakie mnie interesują.Rock progresywny jest ogólnie szeroko rozumiany;wyodrębnił się z psychodelii w latach 60...Cdn.
astiz

Post 03 mar 2009 23:21

...Rock progresywny dzieli się na wiele podgatunków,charakteryzuje się robudowaną formą,często długimi partiami instrumentalnymi.Oto kilka podgatunków RP:Jazz Rock,Noise Rock,Art Rock,Rock Symfoniczny,Krautrock...Najbardziej znane kapele:Procol Harum,Nice,Pink Floyd,Yes...jednak ja najbardziej cenię te kompletnie zapomniane,jak brytyjskie Czar,czy wspomniany wcześniej Aardvark,niestety płyty są bardzo ciężkie do zdobycia ;( Ostatnio jestem zachwycony Krautrockiem,mam masę płyt.Krautrock często jest określany,jako rock kosmiczny,a więc "Dźwięki Wszechświata" istniały już ponad 40 lat temu :nlmda: Ogólnie undergroundowa scena niemiecka,jest moją ulubioną.Polecam Tobie Vaon,jak i wszystkim "wymagającym" ;)
Jari

Post 10 mar 2009 19:31

Zaskoczenie numer jeden: nie słucham zespołów z gatunków w którym sie poruszam czyli żadne Mesh'e, DeVision'y i inne takie...
Zaskoczenie numer dwa: tego słucham: Massive Attack, Radiohead, Tangerine Dream, Faithless, R. Gawliński i wszystkie jego twory muzyczne (solo, wilki, made in poland, opera, madame... itp itd.). O jakoś tak...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 10 mar 2009 23:09

ja słucham de/vision,coma,ramstein,camouflage,armin van buuren,massive atack a jak coś w radiu fajnego daja to też nie pogardze
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
Awatar użytkownika
Fanta
Posty: 2130
Rejestracja: 12 sie 2006 16:33
Lokalizacja: stolica

Post 11 mar 2009 00:50

_precious_ pisze:.... a ja ostatnio dochodze do wniosku , że nie potrafił bym ot tak wymienić czego słucham , czasmi zagłebim sie tak w przeróżne klimaty , że sam już nie wim .

Się starzeje , czy co ? :8 :8
no wlasnie chyba mam podobny problem ;)

z reszta latwiej chyba wymienic czego nie slucham...bo gothyk/dark wave/dark indipendent to temat rzeka i jest tu co wymieniac...a jesli juz wymienie moje najukochansze kapele, ciekawe kto ogarnie o czym ja wogole rozmawiam? :o ;)

chocby np.Terrorfact,Manufactura,Feindflug,Siva Six, Velvet Acid Christ...a to tylko niektore perelki... :D
Homo Gothikus Industrialis / back to life...
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 mar 2009 20:14

No rzeczywiście nigdy nawet nie słyszałem tych nazw :shock:
Awatar użytkownika
Choin
Posty: 2277
Rejestracja: 21 sie 2005 20:00
Ulubiony utwór: Living On Video
Lokalizacja: WZY
Kontakt
Strona WWW

Post 11 mar 2009 20:18

Velvet Acid Christ przewinelo mi sie kiedys przez uszy :) Czasem puszczam sasiadom ;(

A pozostale zespoly jakich slucham...mysle, ze najlepiej na to pytanie odpowie last.fm ;(
Jadwiga, Jadwiga, dotknij mego dźwiga ;( / http://www.lastfm.pl/user/choin
Awatar użytkownika
Fanta
Posty: 2130
Rejestracja: 12 sie 2006 16:33
Lokalizacja: stolica

Post 11 mar 2009 23:31

Choin,wrecz liczylam na to,ze sie odezwiesz :D VAC to moja naj-najukochansza kapela, na rowni z Hocico i Psyclon Nine :D
Homo Gothikus Industrialis / back to life...
Awatar użytkownika
Guest
Posty: 18
Rejestracja: 22 lip 2008 12:44
Ulubiony utwór: NLMDA
Lokalizacja: ...z drugiej strony lustra...

Post 15 mar 2009 14:45

D/V, J.M.Jarre, muzyka filmowa (gł. E. Morricone), ostatnio ambient
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 18 mar 2009 21:30

Wszystko spod ręki Jacaszka, Miłka Malzahn, Max Richter, Murcof, Emilie Simon, Gabriela Kulka, George Dorn Screams, Massive Attack itp.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
Fanta
Posty: 2130
Rejestracja: 12 sie 2006 16:33
Lokalizacja: stolica

Post 30 mar 2009 00:53

no no :D niezly zestaw :D jeszcze Aphex Twin brakuje :D



;)
Homo Gothikus Industrialis / back to life...
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 08 maja 2009 11:09

Hien pisze:Czez napisał(a):
A ja tak z innej beczki. Od piatku do srody nie sluchalem SOTU. Glowni gralo mi Black Celebration. Chcialem sobie zrobic dluzsza przerwe, ale wytrzymalem tylko kilka dni bez SOTU. Po tej przerwie jeszcze bardziej zakochalem sie w tej plycie.


To brzmi jakbyś słuchał tylko DM :P Jak nie Sounds to inna płyta :P Da się tak? ;)
Trafiles w sedno, 99% mojego czasu muzycznego to DM.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 08 maja 2009 11:22

Idzie zbrzydnac - ja sie skutecznie lecze z mojej muzycznej monotematycznosci. Skutecznie aczkolwiek powoli bo wybredny jestem i szukam elektronicznych kapel na poziomie: Front, Nitzer, Orbital i VNV. Te wszystkie mesze, kowenanty (poza Call The Ships To Port) czy psychy to amatorskie pitolenie bez ladu i skladu.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 08 maja 2009 11:46

W moim przypadku jak się człowiek Recoila nasłucha to nie ma w zasadzie ochoty czego innego do playerki wrzucać. Na co dzień leci muzyka pokroju Maxa Richtera, Anji Garbarek, Emilie Simon itp. Najwięcej słucham ambientów.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 08 maja 2009 14:48

A ja od prawie 20 tylko DM, co nie znaczy ze nie mam nagran Kraftwer czy Front 242, albo np. Kombi
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 maja 2009 18:24

Czez pisze:
Hien pisze:Czez napisał(a):
A ja tak z innej beczki. Od piatku do srody nie sluchalem SOTU. Glowni gralo mi Black Celebration. Chcialem sobie zrobic dluzsza przerwe, ale wytrzymalem tylko kilka dni bez SOTU. Po tej przerwie jeszcze bardziej zakochalem sie w tej plycie.


To brzmi jakbyś słuchał tylko DM :P Jak nie Sounds to inna płyta :P Da się tak? ;)
Trafiles w sedno, 99% mojego czasu muzycznego to DM.
No to szczerze mi przykro.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 08 maja 2009 18:32

Są fani i fanatycy, a wśród tych fanatyków fani i parapety. Smutne, ale życie. Nigdy nie byłem monogatunkowy ;p
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 08 maja 2009 18:40

devotional pisze:Są fani i fanatycy, a wśród tych fanatyków fani i parapety. Smutne, ale życie. Nigdy nie byłem monogatunkowy ;p
ja tez. DM to ewenement od samych moich szczeniackich lat zwazywszy na to ze gusta mam raczej rockowe.
astiz

Post 08 maja 2009 18:45

slick pisze:Idzie zbrzydnac - ja sie skutecznie lecze z mojej muzycznej monotematycznosci. Skutecznie aczkolwiek powoli bo wybredny jestem i szukam elektronicznych kapel na poziomie: Front, Nitzer, Orbital i VNV. Te wszystkie mesze, kowenanty (poza Call The Ships To Port) czy psychy to amatorskie pitolenie bez ladu i skladu.
Jak szukasz dobrych elektronicznych kapel,to polecam Ci: Harmonia,Cabaret Voltaire,Front Line Assembly,Yello;bardzo fajne elektroniczne kapele :)
ODPOWIEDZ