Własne przeróbki, sampling itp. amatorskie cuda…

Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Własne przeróbki, sampling itp. amatorskie cuda…

Post 19 lis 2011 13:26

Otwieram nowy watek. Cos mnie naszlo po wczorajszym obejrzeniu DVD Alana, prezentujacego sample z Emax'a.

Chcialem sobie zrobic dzwonek na telefon i wycialem odglos rury wydechowej ze Stripped, zapetlilem i podnioslem basy - radocha byla ale pelna amtorka sprawila, ze efekt na komorce jest zalosny...

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/Smxsb/stripped-loop.mp3
To moj plik. Czy Jari badz ktos inny zechcialby cos w tym poprawic? Ew. pobrac sampel z kawalka na nowo, zapetlic i przefiltrowac z szumow? Ja sie na tym nie znam - bawilem sie darmowym gowienkiem z dobrych programow... :)

Z gory dzieki.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 lis 2011 14:08

Nie wiem Panie co tam chcesz filtrować, po prostu doje*ałeś Pan basu za dużo to się posypało, poziom głośności też mega wyszedł, je*ie po uszach że miło, ugh.

Wyciąłem od nowa, zapętliłem, podkręciłem lekko bas, a resztę to już dzwonek na komie podgłaśniaj sobie, ot.

http://speedy.sh/wxCG7/Stripped.mp3

P.S. Teraz Pan wątek nowy zakładasz, a trza było jakeśmy z Hienem remiksowali Stripped swego czasu, albo jak Jari filtrował kawałki by wydobyć to co pod spodem leży ;)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
mateo_kozak
Posty: 29
Rejestracja: 31 sie 2011 13:03

Post 21 lis 2011 20:42

Jak Wy wycinacie poszczególne dźwięki z utworów? ;(
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 21 lis 2011 21:12

Pan_Iskariota pisze:Jak Wy wycinacie poszczególne dźwięki z utworów? ;(
Nikt nie wyciął poszczególnego dźwięku tu tylko cały sampel, fragment z intro do utworu. Ja użyłem programu Cool Edit Pro 2.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 23 lis 2011 11:35

do takich zabaw dobry jest jeszcze, choć nie darmowy to skuteczny i prosty w obsłudze GoldWave, swojego czasu dużo się używało... ;(
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 23 mar 2021 01:07

Jak jeszcze miałem kiedyś za dużo czasu na zabawę, a za mało chęci na robienie poważniejszych rzeczy to dorwałem sample depeszowe i zrobiłem coś takiego.

https://easyupload.io/nhayk3
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 23 mar 2021 09:33

Hien pisze:
23 mar 2021 09:13
Zgadzam się z Mudżynem, że ten wolny środek Rush to najlepszy fragment tego utworu. Czkawkowa perkusja i ten drone w tle, który w wersjach na żywo praktycznie nie istnieje. Potem fajna elektronika. Dziwię się, że nikt nie pokusił się wtedy o 10 minutowy remix, który byłby wariacją na ten temat. Może sami go sobie zrobimy?

Swoją drogą, szykuję dla Was paczkę z różnymi eksperymentami, które rok temu robiłem z 5.1 DM. Rush też tam będzie i brzmi naprawdę inaczej.
Kontynuuję dyskusję tutaj żeby nie off-topować

Mam takie pytanie, można się śmiać ale czy ktoś (znaczy Hien może) posiada jeszcze mój remix Stripped i ewentualnie mój radiowy edit In Sympathy?

Jak to u mnie bywa ja nigdy nie posiadam własnych przeróbek po czasie (co za jakieś zwyczaje głupie żeby to kasować :X)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 23 mar 2021 10:06

Remix Stripped mogę gdzieś mieć, In Sympathy nie wiem czy miałem kiedykolwiek, bo nie pamiętam. To było kilka laptopów temu.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 23 mar 2021 10:23

Żałuję że nie korzystałem ze soundclouda wtedy, dzisiaj kiszę tam takie wynalazki
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 cze 2021 21:30

Ok, ten post prawdopodobnie nada się do wydzielenia bądź przeniesienia - pytanie moje takie: czy znacie jakieś fajne aplikacje do tworzenia muzyki na telefon z androidem? W obecnym czasie raz że nie zawsze mam kompa pod ręką a dwa nawet jak mam nie chce mi się go wyciągać i rozsiadać się, cenię sobie wygodę i wszystko ogarniam obecnie na smartfonie ale przydałby się jakoś program do klecenia muzy kiedy nachodzi inspiracja i nie ma co z pomysłem zrobić.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 12 cze 2021 08:24

Sproboj FL Studio, LMMS.
Enjoy The Silence