Forumowa Lista Przebojów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11398
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 sty 2022 19:13

A Ty co tydzień odkrywasz Excitera na nowo, tylko pozazdrościć :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16607
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 15 sty 2022 19:15

Odkrywanie to jedno, a nawracająca faza to drugie.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 sty 2022 19:24

Słuchanie DM jest spoko, ale jak trzeci tydzień z rzędu ląduje tu Exciter ze zbliżonym zestawem towarzyszących utworów tygodnia, to pod kątem statystyk robi się nudno.

Proponuję jakiś limit faz, bo to po prostu bez sensu. Np album, który powtarza się względem poprzedniego tygodnia dostaje pół punkta.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11398
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 sty 2022 19:33

Lol.

Nie no, nie mam nic do Excitera ani do shodana jak chce niech słucha go i co tydzień. Będzie miał swoją tabelę i może go w niej umieszczać do woli. Trzeba to jednak zrobić tak żeby nikogo i niczego nie dyskryminować.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16607
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 15 sty 2022 19:39

Hien nie będę stronił od ulubionych płyt, żeby było ciekawiej w statach.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11398
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 sty 2022 19:44

Myślę że albumy i utwory podzielę jednak na osobne tabele choć będzie to więcej grzebaniny ale będzie czytelniejsze. Pomóżcie mi lepiej i mówcie sugestie co uwzględnić w tych statsach?

Interesuje Was oś czasu? (Daty)
Ilość notowań danego albumu/utworu?
A może ilość notowań pod rząd (jako właśnie swego rodzaju wyznacznik takiej fazy na coś?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 sty 2022 20:51

stripped pisze:
15 sty 2022 19:33
Lol.

Nie no, nie mam nic do Excitera ani do shodana
Lol.

A ja mam?
shodan pisze:
15 sty 2022 19:39
Hien nie będę stronił od ulubionych płyt, żeby było ciekawiej w statach.
Dlatego zaproponowałem inny rodzaj punktacji, żeby można było szczerze głosować, ale jednocześnie nie tworzyć festiwalu jednej płyty.

Jak macie lepszy pomysł, to spoko.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11398
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 sty 2022 20:58

Dlatego nie chcę tego mieszać, wielokrotne odsłuchy czegoś przez jedną osobę mają znaczenie bardziej dla tej osoby niż w kontekście całego forum. Aby wilk był syty a owca cała indywidualne statsy będą kompletne dla każdego a forumowe będą jedynie uwzględniać to co się powiela u różnych osób ale bez liczby tych odsłuchow. Po prostu będzie liczba słuchaczy jakby.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 sty 2022 21:00

Jak Ci się chce Murzyn prowadzić takie statsy dla każdego, to szanuję. Ale trochę chyba nie o to chodziło xd
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16607
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 15 sty 2022 22:05

Hien pisze:
15 sty 2022 19:24
Proponuję jakiś limit faz, bo to po prostu bez sensu. Np album, który powtarza się względem poprzedniego tygodnia dostaje pół punkta.
Hien, po zastanowieniu, to właściwie trochę Cię nawet rozumiem. Drugi tydzień słuchania tej samej płyty jest jakby przedłużeniem poprzedniej fazy, a nie nową. Ma to sens.
Generalnie zależy panowie, co staty strippeda mają mieć na celu. Jeżeli ma to wyglądać tak, jak proponuje stripped, to dotychczasowa punktacja jest jak najbardziej ok. Bo to nie będzie przecież żadna forma rywalizacji. To będzie taka nasza mała forumowa odmiana lasta, pokazująca jedynie, co kto najchętniej słuchał. Czysto informacyjnie. Każdy, kto na nie spojrzy zobaczy, że na 20 notowań u shodana 5 razy pojawił się np. Exciter, a 4 razy folklore. A u Hiena na 20 notowań pojawiło się 20 różnych płyt. Bo każdy słucha tego, na co ma autentycznie ochotę.
Chyba, że ustalimy, aby to wszystko podlegało jednak jakimś innym zasadom, to co innego. Ja szczerze mówiąc na tę chwilę nie mam lepszych pomysłów i propozycja strippeda mi się podoba. Ale mam wrażenie, że Hien ma jakiś inny zamysł.
Można ponadto upraszać się o to, co pisaliście wcześniej, aby nie wrzucać nic na odczepnego na zasadzie - nie miałem czasu słuchać muzyki, więc z braku laku wrzucę płytkę, której trochę posłuchałem w samochodzie w drodze do pracy, bo akurat była w odtwarzaczu. Jeżeli prawie nie słuchałeś muzyki, nic ci nie chodziło po głowie, to nie podawaj nic. Jeżeli słuchałeś 4 płyt, ale bez entuzjazmu i tylko po to, żeby coś brzęczało podczas koszenia trawy, to też na siłę nie podawaj. Jeżeli dopadła cię rzeczywiście na coś faza, wrzucaj. Jeżeli posłuchałeś czegoś nowego i wywarło to na tobie wrażenie - podziel się tym. Jeżeli było przeciętne i bez wyrazu - nie zawracaj innym głowy.
Piszcie, jak macie jakieś inne sugestie czy pomysły. Dobrze, jakby każdy się wypowiedział.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11398
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 sty 2022 22:18

Chciałbym by było tak właśnie jak piszesz shodan by miało to jakieś głębsze znaczenie ale nie zmuszę nikogo, dlatego chcę to rozdzielić by każdy miał listę dla siebie i będzie taka jaka zechce, czy będą to wielkie odkrycia czy zwyczajne katowanie DM z braku laku. Nie będzie zatem pierwiastka rywalizacji i każdy sam wg siebie oceni czy chce notować u siebie coś znaczącego czy nie. Lista wspólna będzie jedynie uwzględniać ilość osób która sięgnęła po dany album lub utwór.

Myślę też o tym by zrezygnować z notowania osobno wykonawców aby skupić się na konkretach bo nawet słuchanie DM słuchaniu DM nie jest równe - ktoś woli Speak & Spell a ktoś Spirit i to dwa światy.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 sty 2022 22:40

Ja nie mam konkretnego pomysłu, który rozwiązałby wszystkie problemy jakie mogą tu wyniknąć. Tak naprawdę nie przeszkadzało mi jakoś bardzo to jak to wyglądało do tej pory, jedyne nad czym faktycznie straciliśmy kontrolę, to zbyt duża ilość utworów tygodnia. Można ew. ustalić, że każdy może wpisać do trzech typów, ale tylko jeden liczy się do statsów.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8021
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 15 sty 2022 23:38

Ja właściwie co tydzień rzucam coś innego, ale mogę jeszcze to zmniejszyć, wtedy 1 utwór - 1 płyta raczej nie będzie pozostawiać wątpliwości i nie będzie żadnym natłokiem też.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16607
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 15 sty 2022 23:42

Zgadzam się z tym. Ja już dawno się zastanawiałem, kiedy Ci się stripped przy tylu typach tygodniowo zapcha system. :D
stripped pisze:
15 sty 2022 22:18
Nie będzie zatem pierwiastka rywalizacji
Przecież dotychczas i tak żadnej rywalizacji nie było. Bo niby w jaki sposób? Twoje wykresy były dla mnie czysto informacyjne.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11398
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 16 sty 2022 11:20

Dobra chcecie to wpisujcie swoje albumy i utwory tygodnia - po 1. Najważniejsze to jakoś zacząć a reszta wyjdzie w praniu.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 16 sty 2022 11:42

To co, wznawiamy od czwartku, czy od razu?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11398
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 16 sty 2022 11:46

Od razu. Standardowy tydzień raczej, w okolicy weekendu będę się przypominał. Dawajcie typy i jakieś uzasadnienia. I linki.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11398
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 16 sty 2022 17:21

U mnie przez miniony tydzień wart uwagi będzie jeden utwór:

Etbonz - The Love of a Real Cat

https://youtu.be/Hx5EYaqTvE0

Prawie 9-minutowy ambientowy utwór będący kolejną znaną mi wariacją "Love On a Real Train" Tangerine Dream. Jak dla mnie całkiem fajne rozwleczenie tematu, odpowiednio dobrane synthy sprawiają że pomimo swej długości słuchanie go mija mi przyjemnie i relaksująco, oddaje kosmiczny klimat oryginału.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21589
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 16 sty 2022 18:40

Album tygodnia:

V/A - The 30th Anniversary Super Mario Bros. Music

Tytuł mówi wszystko, rocznicowa kompilacja muzyki z gier z Mario powstałych między 1985, a 2015 rokiem. O ile poziom tych gier był przez lata różny, to praktycznie o każdej z nich można powiedzieć, że soundtrack był dobry. Z przyjemnością słucham tej kompilacji, tak jak i osobnych OSTów.

Utwór tygodnia:

Fishmans - なんてったの

Tydzień z hakiem temu, Fishmans zagrali mały koncert w studiu z okazji nie wiem czego, ale czegoś ważnego, jednocześnie zapowiadając dwa przekrojowe koncerty w późniejszej części roku. Koncert, jak na zespół, którego nie ma, wypadł rewelacyjnie, przez co na dłużej wróciłem do Fishmans.

To jest jeden z najbardziej kojarzących mi się z no-man kawałów Fishmans.

https://youtu.be/o79thLxTtTQ
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11398
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 sty 2022 09:15

Ruch widzę malutki, zamykać tamten tydzień?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
ODPOWIEDZ