Best of Forum (Edycja albumowa)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Best of Forum (Edycja albumowa)

Post 09 sty 2022 19:10

Ryzyk fizyk, rzuciłem pytanie na forum ale bez odzewu a ja zachęcony działaniami Hiena chętnie zobaczyłbym też topkę najlepszych w naszych oczach albumów. Tu jednak sprawa jest głębsza, nie wiem ilu z Was będzie chętnych i na ile problem będzie stanowiło zebranie takiej topki u Was, dlatego możliwe (jeśli chęci będą) że zaczniemy od mniejszej liczby niż 25, zależałoby to od Was już.

Niemniej uważam to za bardzo ciekawy temat, zwłaszcza że poszukując mojej topki utworów utwierdzam się w przekonaniu że jest mnóstwo świetnych albumów które warto/należy słuchać i doceniać jako całość i żaden pojedynczy utwór z nich nie odda ich prawdziwej mocy.

Jeśli temat ruszy to też dałoby nam dyskusję na dłuższy czas na pewno :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 sty 2022 19:22

Ja się oczywiście zgłaszam, może być fajnie. Temat wymaga trochę innego podejścia. Myślę, że więcej energii będzie trzeba włożyć w uzasadnienie tego, czemu dany album rzeczywiście jest tak wyjątkowy jako całość. Pytanie jak wielu osobom będzie chciało się słuchać całych płyt. Ja ze swojej strony podtrzymuję taki zamiar.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 sty 2022 19:39

Jestem na tak jak zwykle.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 09 sty 2022 19:56

Ja popieram, ale... tu będzie trzeba sporo do namysłu. Ale forum musi żyć.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 sty 2022 19:59

Tylko najpierw ogarnijcie sobie top utworów.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 sty 2022 20:07

Szczerze tu w przypadku albumów nie liczę na to że każdy będzie wszystkiego sluchał serio od deski do deski, to czasochłonne a czas to pieniądz, chyba że temat rozwleczemy na miesiące ale nie wiem czy warto aż tak. Uważam że warto to zaprezentować i raz zapisane na forum nam nie zginie i będzie można do tego wracać na spokojnie. Przemyślcie sprawę od ilu albumów zacząć - 10, 20, 25?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 sty 2022 20:16

Ja uważam, że jednak należałoby słuchać, chyba że album się już zna. W sumie taki był zamysł mojego tematu, żeby ludzie się razem powymieniali muzyką, którą uważają za mega wartościową, a nie gołymi zestawieniami, które ostatecznie będą mieli w dupie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 09 sty 2022 20:28

Ja też jestem za tym, żeby posłuchać, chodzi o to, żeby nie wrzucać czegoś na odwal się. Przy słuchaniu można potem odkryć "ale to jest super!" albo "hmmm... to wcale nie jest tak dobre, jak myślałem".
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 sty 2022 20:43

Ja nie mówię że nie jestem za tym, też jestem ciekaw i po to te tematy są ale po pierwsze mi samemu może być ciężko z czasem by to ogarnąć wszystko na bieżąco, a jeśli jakaś muza do mnie nie trafi nie zamierzam się zmuszać do słuchania też. Zobaczymy jak to wyjdzie, czy postawimy na wolniejsze tempo czy jednak będzie głód i ciśnienie by iść do przodu. Proponuję chyba zacząć od dyszki na początek, pomyślcie nad swoim top 10 albumów i za jakiś czas ruszymy.

Póki co chętni:

stripped
Hien
Malkolit
shodan

Kto jeszcze? :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 sty 2022 21:09

Ja chętnie posłucham Waszych płyt.
Gorzej jak nawalicie polskiego rapu albo techno. :/
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 sty 2022 21:13

Jak mamy tylko czytać nawzajem listy, to mnie to nie jara. Lepiej już pociągnąć to powoli. Nie pali się. Jeśli chodzi o rap, to być może pojawi się jeden lub dwa albumy, a jeśli chodzi o techno, to zależy co ktoś rozumie przez techno.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 sty 2022 21:18

U mnie na pewno pojawi się hip hop, i nie oczekuję że shodan będzie się nim katował, wiem że nie rozumie/nie czuje tej muzyki. Ale pewnie inni sprawdzą i się wypowiedzą.
Trudno, najwyżej narzucimy sobie powolne tempo, postaram się wszystko obadać.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 sty 2022 21:52

Ja też jestem za tym, żeby posłuchać. Proponuję po jednej płycie na tydzień. To wystarczająco czasu, żeby wszystko przesłuchać.
Hien pisze:
09 sty 2022 21:13
Jeśli chodzi o rap, to być może pojawi się jeden lub dwa albumy, a jeśli chodzi o techno, to zależy co ktoś rozumie przez techno.
U mnie zależy jaki rap. Nie mam np. nic do rapu zza oceanu. Gorsza sprawa z techno/muzyką klubową.
Dlatego trochę boję się typów Dragona. ;)
Każdy ma na pewno gatunki muzyczne, których nie znosi. Ale ja dzięki temu tematowi liczę jednak odkryć coś dla siebie obiecującego.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 09 sty 2022 22:01

shodan pisze:
09 sty 2022 21:52
Każdy ma na pewno gatunki muzyczne, których nie znosi. Ale ja dzięki temu tematowi liczę jednak odkryć coś dla siebie obiecującego.
Ja bym się bał zagorzałych fanów hard rocka/punk rocka/metalu/generalnie gitarowego jazgotu, bo to kompletnie nie dla mnie. :/
Nie rozumiem, dlaczego w naszym kraju to jest tak czczone.

Ale u nas na forum na szczęście tego nie ma.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 sty 2022 22:10

shodan pisze:
09 sty 2022 21:52
Proponuję po jednej płycie na tydzień. ]
No, przy np. 5-6 uczestnikach, jedna płyta tygodniowo to będzie trochę hardcore.
shodan pisze:
09 sty 2022 21:52
Gorsza sprawa z techno/muzyką klubową.
No widzisz, dla Ciebie techno to muzyka klubowa i nic innego. To trochę tak jakby tkwić w przekonaniu, że brzmienie DM to tylko Speak & Spell.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 10 sty 2022 00:42

O, na to też się piszę, chyba nawet łatwiej byłoby mi zrobić takie zestawienie niż takich utworów w sumie
Ale u nas na forum na szczęście tego nie ma.
Zagorzały to może i nie, ale myślę, że parę takich płyt bym wrzucił
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 10 sty 2022 01:34

Mam często problem ze słuchaniem waszych podrzutek w temacie statystycznym co tydzień, ale ostatnio mam problem ze słuchaniem rzeczy w ogóle. Tutaj uczciwie zamierzam przesłuchać waszych typów pełnoprawnych i przemyślanych z ręką na serduchu. Oczywiście dołączam do zabawy, to jeszcze lepsze niż utwory pojedyncze.

Uprzedzam shodana, że może być u mnie absolutnie nieklubowe techno, no i klubowe nietechno ;)
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 10 sty 2022 01:44

To ja jestem bardzo chętny na rzeczy klubowe i nieklubowe, Dragon ;)
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 10 sty 2022 02:01

Biorę pod uwagę też słowa Hiena o wyjątkowości jako całości, to niby drobnostka, ale tu warto rozróżnić najlepsze płyty pod względem pojedynczych hitów i gorszej reszty i te równiejsze od początku do końca. Raczej postaram się poszukać tych drugiej kategorii - no i już jedna zahaczająca o techno huczy mi w głowie. ;)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 sty 2022 06:09

Ogólnie zalecałbym szukanie albumów które po prostu zrobiły na Was największe wrażenie, niekoniecznie tych ulubionych słuchanych najczęściej, choć i takie przypadki gdzie to się dubluje pewnie się zdarzają.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
ODPOWIEDZ