Poszukujemy zaginionych utworów

Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Poszukujemy zaginionych utworów

Post 05 maja 2022 21:58

Nosiłem się z zamiarem założenia tego tematu już dłuższy czas ale czytając dzisiaj Musiałową epopeję nt. poszukiwań utworu Warrena G stwierdziłem że ten temat TRZEBA założyć, bo gdyby istniał to dev nie spędziłby tyle czasu na poszukiwaniach a może i nie tylko on.

Macie takie utwory których poszukiwaliście latami a może nadal szukacie i kojarzycie jedynie fragment, jakiś strzępek teledysku lub muzyki? Ja miałem takich wiele, część z moich ulubionych numerów dzieciństwa po latach od ręki wymienił mi mój starszy brat gdy wymieniłem kilka szczegołów, innych szukałem sam i znajdywałem po latach przypadkiem, jeden może nawet wrzucę w mojej bestce później a póki co podam inny przykład utworu który co ciekawe zgubiłem nawet DWUKROTNIE xD.

Nie pamiętam kiedy natrafiłem na niego po raz pierwszy ale oglądając MTV Dance leciał klip do jakiegoś houseowego utworu który prawie nie miał wokalu poza jednym zwrotem niezrozumiałym a muzycznie opierał się na fajnych - jak to wtedy określałem - dzwoneczkach, a tak naprawdę organach, klawiszach o wysokim brzmieniu jak się okazuje. Klip był o tyle charakterystyczny że w nim dwie laski kradły w sklepie piwo i był to nasz rodzimy Żubr w puszce a na ulicy stały kosze na śmieci podobne do tych jakie kojarzyłem z Londynu chociażby. Numer przeleciał bez żadnego paska z nazwą artysty i utworu, naszukałem się go jak szalony. Założyłem nawet konto na jednym portalu gdzie ludzie szukają tak muzyki ale bez rezultatu.

Natrafiłem na ten numer szczęśliwie dopiero jakoś w 2018 czy 2019 roku kiedy na fejsbukowym WALLU wyświetlił mi się post z profilu T- Mobile Electronic Beats właśnie z tym kawałkiem! Moja radość była nie do opisania.

Co najśmieszniejsze oczywiście tamten klip zapisałem sobie na jakiejś playliście, a później z YouTube on zniknął najwyraźniej a ja zapomniałem nazwy utworu i autora.

Tym razem z pomocą przyszło wysilenie szarych komórek, skupiłem się i ostatecznie zwizualizowałem sobie ten klip na YouTube razem z nazwą wykonawcy, trafiłem, udało się szczęśliwie i go odzyskałem.

Tym numerem było Coma Cat od producenta o pseudonimie Tensnake:

https://youtu.be/Lb2uv9oF18A


A jak u Was?

Macie takie historie które nie wejdą do bestki a może szukacie czegoś i możemy sobie jakoś wzajemnie pomóc? :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 06 maja 2022 09:42

Chętnie tu wrócę, bo mam parę takich pozycji xD nawet całą płytę (randomową składankę), którą kiedyś zgubiłem, potem znalazłem skopiowany krążek, zripowałem na starego kompa i kilka miesięcy później zrobiłem format zapominając o backupie. Płyty już nie było :F
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 06 maja 2022 12:10

Też tu wrócę, jest jeden utwór - o bardzo znanym tytule - który mi od razu przyszedł do głowy. Może jest takich więcej? Nie wiem, muszę się zastanowić, ale pierwszą propozycję już mam. A w bestce chyba nie powinna się znaleźć.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 maja 2022 13:38

Założyłem temat i mimo początkowych reakcji obecnie szukam tu zaginionych forumowiczów... i w ogóle oznak życia xD
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 14 maja 2022 14:03

Ja nie mam takich rzeczy w głowie, co najwyżej jakiś jeden densowy/transowy numer, który wykorzystywał popularny na początku XXI wieku sampel z żeńskim wokalem, ale tego było wtedy po prostu za dużo.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 maja 2022 14:10

To już coś. Nic poza tym nie kojarzysz?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 14 maja 2022 14:33

Nie, to bylo na jakiejś chałupniczej składance zgrywce.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 maja 2022 14:50

Tylko skąd przekonanie że to był popularny sampel? Coś na jego temat więcej wyłuskaj to może dojdziemy do sedna
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 14 maja 2022 16:27

To to "oouuu", które pojawia się choćby tu od początku (czyli od 20. sekundy).

https://youtu.be/8WYHDfJDPDc
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 maja 2022 17:04

No i ok.

whosampled podaje że sampel ten pochodzi z jakiejś paczki/dema Rolanda bodajże.

Należałoby przeszukać kawałki które korzystały z tego sampla, na whosampled wywala ich ponad 200, na szybko pasuje np. ten:

https://www.whosampled.com/sample/43644 ... 69-Aaaah!/


Tu masz wszystkie:

https://www.whosampled.com/Roland-Corpo ... 69-Aaaah!/
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 14 maja 2022 22:03

Ja dziękuję murzynowi za założenie tego tematu, bo latami szukałem bezowocnie pewnej piosenki i już chciałem napisać o niej posta, ale coś mi kazało ją zshazamować raz jeszcze i znalazłem xd
Jakby kogo to interesowało to szukałem piosenki towarzyszącej pierwszym kilku minutom tego nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=65EYxAr-7yQ&t=6s a jest to piosenka niejakiej Djeneby pt. Better Day.
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 18 maja 2022 12:08

Dragon pisze:
14 maja 2022 16:27
To to "oouuu", które pojawia się choćby tu od początku (czyli od 20. sekundy).

https://youtu.be/8WYHDfJDPDc
I co czy to było coś z tego co podrzuciłem?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 18 maja 2022 12:22

Wychodzi na to, że to ten podsyłany przez ciebie właśnie. Matko Bosko Klubosko, ale to jest cheesy xD Zapamiętałem zdecydowanie najgorszy fragment z tego numeru.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 18 maja 2022 12:26

Czyli pierwszy sukces tego tematu już mamy :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 19 cze 2022 13:52

Od lat wiedziałem, że Wish You Were Here Pink Floyd to nie jest pierwsze Wish You Were Here, jakie słyszałem.
Jakoś w zeszłym roku, przy okazji słuchania różnych przebojów z playlisty Youtube'a wpadłem na to, którego szukałem:
przebój Rednex:
https://www.youtube.com/watch?v=6FwmM93jgUo
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 24 lip 2022 22:27

No proszę Państwa to jest przełomowa chwila i żaden numer nie zasługuje bym go tu umieścił tak jak ten.

Jakoś wiosną 2019 roku kiedy bawiłem się w prowadzenie fanpeja muzycznego jakoś przypadkiem natrafiłem na pewien numer który samplowany był przez Noona w utworze A Mieliśmy Być Poważni. Znalezisko piękne, nie było tego nigdzie na żadnym whosampled i podjarany wrzuciłem ten numer na mego fanpeja wtedy. Co było potem, trudno powiedzieć, w każdym razie ja na pewno fanpeja skasowałem (nie jego pierwszego xD) a numer możliwe że albo nie zapisałem na żadnej playliście albo ten konkretny filmik wyleciał z YT. Numer przepadł a ja nie znałem ani autora ani tytułu. Rozpacz czarna, raz jeden znalazłem coś co nie było zdaje się powszechnie znane i to zjebałem, nie dawało mi to spokoju.

No i co, no i jest! Odnalazł się i to gdzie? Właśnie na kanale wytwórni Soundway Records o której pisałem w mojej ostatniej wrzutce, numer wjechał niedawno na kanał YouTube ich bo będzie reedycja tego albumu, ha!

Przed Państwem:

Charles Amoah - Scratch My Back

https://youtu.be/eaJdZI0SAbM


A tu wspomniany numer Pezet/Noon który go samplował:

https://youtu.be/2IqhnxAksQs
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 25 lip 2022 00:47

No i teraz moj maly dramat. Ja poszukuje dwoch piosenek. Graja mi w glowie, ale nie mam najzielenszego pojecia ani kto to spiewa, ani tytulow. Jeden to kawalek jazzowy. Kanal telewizyjny Planete mialo jakies 20 lat temu program o utylizacji, recyclingu, drugim zyciu pralek z wysypiska itd, no i ta piosenka byla podkladem muzycznym w tym programie.
A drugie... ja nazywam to skrzypeczki, bo to polka z przewodnim motywem skrzypiec. Ale to piosenka amerykanska bodajze i swego czasu czesto leciala w radio, na roznych imprezach itp. Macie jakies sugestie?
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 25 lip 2022 09:55

Pamiętasz nazwę tego programu z Planete? Pewnie nie, ale nie ukrywam, że ułatwiłoby to poszukiwania
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 lip 2022 10:22

Gdyby Czez się nieco wysilił może udałoby się coś ustalić. Ja szukając dokumentów o recyklingu emitowanych na Planete znalazłem np. film pt. "Elektrośmieci zalewają świat" ale pochodzi on z roku 2014.

Tu znalazłem taki zwiastun ale w oryginale czyli po francusku:

https://www.dailymotion.com/video/x7unyf4

Mówisz Czez że numer był jazzowy ale co to oznacza? Trąbkę słyszałeś czy co?

Mówisz że widziałeś na Planete ok 20 lat temu, w Polsce go widziałeś będąc?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 lip 2022 11:46

Z tego typu rzeczy, to szukam jednego jingla z Animal Planet, który był puszczany jakoś między 1997, a 1999 rokiem. Przesiedziałem godziny, przeglądając stare bloki AP na YT i póki co bez rezultatów. W sumie nie wiem czemu o tym piszę, bo nikt mi tu nie pomoże, ale podbiję chociaż temat Murzynowi xD
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn