[tour] Devotional Tour

Dział dotyczący wszystkich tras koncertowych Depeche Mode jak również pojedynczych koncertów
Awatar użytkownika
shodan
Ulubiony utwór: Halo

Re: [tour] Devotional Tour

Post 03 wrz 2017 15:39

Dziwię się, co ja się kiedyś tak tego Devotional czepiałem.
Ta trasa pod wieloma względami (atmosfera, scena, aranżacje, wokal) była naprawdę rewelacyjna. Gahan wtedy autentycznie śpiewał (czyli nie darł japy).
A World in my eyes i Fly on the windscreen z Devotional to najlepsze wersje live tych utworów do dzisiaj. Słychać na kilometr rękę Wildera.
Hien
Ulubiony utwór: twoja stara
Kontakt
Strona WWW

Post 04 wrz 2017 08:19

World in My Eyes z tej trasy nie mogę ścierpieć. Jest obleśne. Każda inna wersja jest lepsza od tego.
Ale trasę ogólnie lubię chociaż Gahan w 1994 darł japę, a raczej rzęził i chrypiał, ale mi to nie przeszkadza.
Aranżacyjnie dopiero wtedy się rozkręcili i takie rzeczy jak A Question of Time, Waiting For The Night, Clean, czy Stripped zaliczały jedne z lepszych wykonań w historii.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
Dragon
Ulubiony utwór: Kaczuchy

Post 04 wrz 2017 16:10

O ile World na Devo dziś trochę trąci myszką, to akurat na Singles Tour świetnie potraktowano tamtą wersję jako punkt wyjścia do tego, jak grali ten numer w 1998 roku.

A sama trasa to bez wątpienia największe koncertowe osiągnięcie zespołu. Trip-hopowe przeoranie klasyki w stylu Fly On The Windscreen, Something To Do, I Want You Now czy Everything Counts dawało ten powiem świeżości. Do dziś moim ulubionym koncertem będzie ten z San Francisco z 1994 roku - mimo paskudnej kondycji zespołu od początku do końca ten ascetyczny set wybrzmiał niesamowicie.
Hien
Ulubiony utwór: twoja stara
Kontakt
Strona WWW

Post 04 wrz 2017 19:42

Something to do to potraktowano raczej heavy. Szkoda, że nagranie jest takie biedne.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
shodan
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 wrz 2017 20:43

No rzeczywiście jakość taka, że aż uszy bolą.
Hien pisze:World in My Eyes z tej trasy nie mogę ścierpieć. Jest obleśne.
O cholera. Czyli jesteśmy w tym temacie na dwóch różnych biegunach. :mrgreen: