Global Spirit Tour

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Re: [tour] Global Spirit Tour

Post 19 paź 2017 20:13

Tak, pytam czy to dobre miejsca jak coś, pod kątem nagłośnienia np.

Z drugiej strony może lepiej i siedziec, lepszy widok z trybun ale nie wiem jak z dźwiękiem
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 paź 2017 21:18

Z dźwiękiem jest na Arenie bardzo dobrze, tzn zdarzało mi się czytać narzekania, ale zazwyczaj pisane przez ludzi, którzy nie mieli pojęcia o czym piszą. Jeszcze nie byłem na takim koncercie tam żeby dźwięk był słaby.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 19 paź 2017 22:31

O kurde - Useless. Po Corrupt mamy kolejny cud.
Chyba wymodliłem w końcu. :)
Ja w Gdańsku będę oglądał koncert z płyty, bo na Narodowym 4 lata temu siedziałem na trybunach i byłem bardzo niezadowolony.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 20 paź 2017 10:43

Shodan, ale chodzi Ci o walory widokowe, czy dźwiękowe? Bo szczerze mówiąc Narodowy nie jest żadnym wzorem dla warunków takich hal jak Ergo, Tauron, czy Atlas Arena i to pod żadnym względem.

Obejrzałem sobie w końcu to Useless na YouTube. Wyszło świetnie. Dobre intro z zajebistego remiksu, zaskakująco dobry wokal Gahana i przede wszystkim kultowa linia na basie grana NA ŻYWO przez Gordeno. Prawdopodobnie najlepsze wykonanie tej piosenki kiedykolwiek.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 20 paź 2017 12:36

Siedziałem mocno z boku i gówno za przeproszeniem widziałem. Dźwiękowo też nie byłem zadowolony.
A Useless live to po prostu bajka. Jak ja bym chciał to usłyszeć w Gdańsku. :grins:
Nie wiem, czemu tyle lat tego nie grali. Tu i Gore ma co robić na gitarze i Gahan może podrzeć legalnie japę. Brzmi to wystrzałowo.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 20 paź 2017 13:06

No tak, ale na Narodowym, który jest wielki i potrafi pomieścić 70.000 ludzi widoczność z trybun faktycznie może być słaba, zresztą byłem, siedziałem i potwierdzam, że odnosi się wrażenie jakby się oglądało koncert na YT.
Na halach jest lepiej, są małe (jedynie na ok. 15.000 osób) więc zdecydowanie lepiej widać, co potwierdzam.
Ja raczej wybiorę właśnie sektor, bo nie mam już siły na stanie na płycie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 20 paź 2017 15:39

No tak dziadziuś, z laską byłoby niewygodnie stać w tłumie. ;)
Mam nadzieję, że to Useless w LA to nie był tylko taki jednorazowy wyskok z uwagi na kilka koncertów w jednym mieście.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 20 paź 2017 19:16

Lata lecą i się robię wygodnicki ;)

Obawiam się, że ten Useless, to właśnie będzie taki rarytas. Przynajmniej w tym roku.
Możliwe, że wejdzie na stałe w 2018 i szczerze mówiąc bardzo na to liczę, chociaż z drugiej strony chyba jednak wolałbym Corrupt.
A najlepiej jedno i drugie. Eh wybory, wybory.

Swoją drogą, ważna okazja ze statystycznego punktu widzenia. Ostatni koncert był pierwszym od 22 grudnia 1998 r., na którym pojawiło się aż 5 kawałków z "Ultry". Natomiast już teraz Global Spirit Tour może poszczycić się rekordową ilością numerów z "Ultry" - 6 kawałków.
Oczywiście wyszło to kompletnie od czapy, bo do koncertów w LA grali tylko dwa, ale fakty faktami, padł rekord i to bardzo fajny, bo "Ultra" to zasadniczo jeden z najlepszych albumów DM. Przypominam, że na poprzedniej trasie grane były tylko dwa kawałki (do czasu aż Barrel wypadł), a na Touring The Angel tylko jeden.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 20 paź 2017 20:02

It's No Good:
https://www.youtube.com/watch?v=Xm2w_VCJkJA

Insight:
https://www.youtube.com/watch?v=AcZ8uWx4hc8

Black Celebration:
https://www.youtube.com/watch?v=vtTxPrqkD3w

Precious:
https://www.youtube.com/watch?v=w5IdR-mBjx0

Useless:
https://www.youtube.com/watch?v=8YziJ7Oa2cI

But Not Tonight:
https://www.youtube.com/watch?v=nViqGQz_1yo

Sister of Night:
https://www.youtube.com/watch?v=2yz3LWMP3G0

Ach, mocarne to Useless, jedno z marzeń się spełniło, choć szkoda, że nie na koncercie, na którym byłem. Ale brzmi to znakomicie, panowie są w formie (pierwszy raz w ogóle słucham nagrań z tej części trasy). It's No Good też w dechę, Insight też (dobra piosenka w obu wersjach, to chyba jeden z najlepszych akustyków DM).
Ciekawe, co jeszcze wprowadzą - albo inaczej: co zagrają po powrocie do Europy? I co zniknie z programu?
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 21 paź 2017 02:32

Bardzo lubię Insight, ale nie w takiej wersji. To plumkanie Gordeno jest po prostu bez sensu.
W ogóle to Gore już trochę przegina z tymi akustykami. Czy on nie potrafi już nic w pełnej wersji zaśpiewać?
Useless świetne, ale chciałbym usłyszeć je w lepszej wersji.
A czy wolałbym w Gdańsku Corrupt czy Useless? Nie wiem. Oba są dla mnie na bardzo zbliżonym poziomie i oba jednakowo uwielbiam.
Tak jak piszesz Hien - najlepiej byłoby usłyszeć oba. To już byłby wypas.
Jest też niestety szansa (mam nadzieję że mała), że nie będzie żadnego z tych utworów. A wtedy to bym się normalnie wcurwił.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 21 paź 2017 08:32

Tak oglądam te nagrania i zastanawiam się czy taki koncert jest wart takiej kasy :/
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 paź 2017 12:27

Jaki?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 21 paź 2017 12:45

Jakiej kasy?
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 21 paź 2017 13:32

700-800 zeta na koncert dla dwóch osób to jednak jakiś grosik jest... a nie wiem czy DM na żywo warte jest takiej kasy z tymi akustykami Gore'a, darciem japy i kręceniem dupy podstarzałego Gahana... muszę to przemyśleć zwłaszcza że mam takie szczęście że jak coś sobie zaplanuję to przeważnie coś się pie...li i nici z planów zawsze yh
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 paź 2017 14:09

Już dajcie spokój z tymi akustykami. Przecież to raptem dwa utwory, a nie pół setu. Pomijając to, to jest nadal bardzo dobra muzyka, a do tego grana na żywo, a nie ściemniana z taśmy. I za to się właśnie płaci. Wyrzuceniem kasy w błoto jest pójście na Davida Guette albo na disco polo.
Ja wiem, że to jest sporo kasy (tym bardziej, że są trzy, a nie jeden koncert), ale już bliżej niż dalej jesteśmy momentu kiedy koncerty Depeche Mode będzie można już tylko oglądać na telewizorze. Ja jeszcze nie mam biletów i przyznam, że póki co mnie na nie nie stać, ale nadal mam ambitny plan żeby jednak się pojawić.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 21 paź 2017 16:41

No bilet x2 to już jakiś grosz jest. Ale tak jak mówi Hien - trzeba jechać, póki jeszcze grają, bo nie wiadomo jak długo. A jakby nie patrzeć zawsze tych parę numerów godnych fatygi się znajdzie.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 22 paź 2017 01:03

Akustyki wypadają marnie na YT, na żywo pewnie takie Strangelove równie dobrze by mi podpasowało jak reszta setu w pełnym aranżu. ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 paź 2017 09:58

Zgodnie z przewidywaniami, Depeche Mode trzymają kawałki, którymi się jaraliśmy, na podwójne (potrójne, poczwórne?) koncerty.
Setlista z elej

https://www.depechemode-live.com/images ... 2C_USA.jpg

pokazuje, że Martin wybiera sobie te piosenki na spontanie. Gordeno pewnie potrafi zagrać od ręki większość z tego, co grali na przestrzeni lat więc to jest dla Martina dosyć komfortowa sytuacja i dziwię się, że z tego nie korzysta.

Aha, jeszcze kilka ciekawostek a propos ostatniego koncertu w Hollywood. Podczas tego występu zagrano wszystkie single z Ultry, a gdyby zamienić miejscami Pain i Useless, to mielibyśmy trzy zagrane pod rząd. Zastanawiam się, czy to był przypadek, czy specjalnie zrobili sobie taki ultrasowy set. Ciekawe też, czy przygotowali więcej kawałków z tej płyty wiedząc jakie jest "Spirit".
No i dochodzi do tego jeszcze kwestia 20-stej rocznicy "Ultry", o czym z jakiegoś powodu nawet fani nie mówią, nie piszą, itd.
Freestate bym się nie spodziewał chyba, że w wykonaniu Martina, ale wyjątkowo mówię tutaj stop lol. The Love Thieves niestety też nie, bo to zdecydowanie nie jest kawałek na takie duże koncerty. The Bottom Line może sobie Martin zaśpiewać na spontanie, skoro robi już takie nawiązania do Exciter Tour. Ale już zaczynam płynąć, a w podstawowym secie są tylko dwa kawałki z "Ultry" (w tym Home, o którym już czasem zapominam, że jest z tej płyty) i tak już może być do końca trasy. Mam nadzieję, że jednak to Useless im się nie zmarnuje na jedno wykonanie ala Stripped w Madrcycie 2014, bo za fajna jest ta wersja (żywy bas!!), a Gahan wyjątkowo sobie z nim radzi wokalnie. A jak jeszcze nagrają gdzieś dvd z setem okrojonym z połowy kawałków ze Spirit i bez "Heroes", to już ręce mi opadną.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 lis 2017 14:52

Rzuciłem okiem przez przypadek, żeby zobaczyć kiedy startuje trasa na Wyspach i okazuje się, że dzisiaj xD
Uwaga, SPOILER, nic nie zmienią :P
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 15 lis 2017 16:19

Jedyne, na co obecnie liczę, to wywalenie Heroes z setu. Może i takim kosztem, że znowu pojawi się coś z zestawu Policy Of Truth - Behind The Wheel - Black Celebration, no ale lepszy rydz niż nic, bo myślę, że na Heroes w tej części trasy tempo bisów w ogóle siądzie.
ODPOWIEDZ