Najlepsza trasa koncertowa?

ODPOWIEDZ

Najlepsza trasa koncertowa?

Early Gigs
0
Brak głosów
Speak & Spell Tour
0
Brak głosów
See You Tour
0
Brak głosów
A Broken Frame Tour
0
Brak głosów
Construction Time Again Tour
0
Brak głosów
Some Great Reward Tour
1
7%
Celebration Tour
1
7%
Music For The Masses Tour
2
13%
World Violation Tour
1
7%
Devotional Tour
3
20%
Exotic Tour
0
Brak głosów
US Summer Tour '94
1
7%
Ultra Parties
0
Brak głosów
Singles Tour
1
7%
Exciter Tour
3
20%
Touring The Angel
2
13%
Tour Of The Universe
0
Brak głosów
 
Liczba głosów 15
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 paź 2019 08:33

Dlatego głosujemy osobno przy każdej trasie, więc Slick będzie mógł się wypowiedzieć tam gdzie ma ochotę. Zresztą zaczynamy od BC, ale nie ma problemu żeby potem wrócić do tras między 80, a 85, jeżeli będzie nam mało. Ja nie mam z tym problemu, mogę pisać o tych trasach cały dzień. Nie musimy też omawiać tych tras chronologicznie. Np. możemy zrobić głosowanie, którą trasę omawiamy następną. Opcji jest dużo, ale jak pytam się tutaj, czy ktoś ma pomysły, to tylko Shodan rzucił konkretami. W głosowaniach live mamy luz. Dawaj Czez swoje typy z trasy. Potem Melki, Stripped i Slick i możemy jechać z kolejnym turnusem (z całym szacunkiem dla reszty mniej lub bardziej aktywnych forumowiczów, ale poprzednie głosowania pokazały kto ma ochotę brać udział w zabawie).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 paź 2019 08:38

Pozostaje Ci tylko Czez potulnie zagłosować. :P
Hien chyba nie słyszałem tej wersji z promo koncertów TOTU, albo nie pamiętam. Rzeczywiście jest zbliżona do singlowej i brzmi całkiem znośnie. No i Gahan jaki elegancki. Mógłby się tak nosić też na trasach zamiast robić za upiora.
Ale coś mi na tym filmie nie zgrywa się obraz z dźwiękiem tak w ogóle. Chodzi mi tu o wokal Gahana.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 paź 2019 08:43

To był w ogóle fajny występ. Podczas takich telewizyjnych show (u Kimmela, Hollanda, czy kiedyś u Lettermana) zawsze są fajnie odziani, grają fajne wersje kawałków, itd.
Dla mnie te występy są częścią tras i będę je brał pod uwagę.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 paź 2019 09:01

Czez pisze:
22 paź 2019 08:21
Zaraz zaraz, a propo BC Tour. Hien zadecydowal, Shodan przyklepal, a reszta co na to? Smok skoro zaglosowal to pewnie tez, ale gdzie Stripped czy Malkolit? Mam na mysli glosowanie na utwory z wczesniejszych tras.
Stripped bawi brzdąca i nie ma nic do powiedzenia nt BCT ;)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 paź 2019 09:04

Możesz "bawić brzdąca" słuchając koncertu ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 22 paź 2019 09:35

Niech mlody sie osluchuje ;)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 22 paź 2019 11:31

Jeśli chodzi o trasy to akurat ogarniam od Early Gigs do Global Spirit Tour także spokojnie. :8 :8
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 paź 2019 12:47

Mówię serio Panowie, nie czekajcie na mnie ;)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 paź 2019 12:50

W takim wypadku pozostali: Czez, Malkolit i Slick. Jeżeli któryś z Was nie chce wybierać top5, to piszcie od razu.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 22 paź 2019 13:29

Czyli jak - mam teraz podać swoje TOP 5 tras (od najlepszej) z uzasadnieniem czy jakąś punktacją?
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 paź 2019 13:51

Poukładać trasy od najlepszej do najgorszej przyznając najlepszej 15 pkt., a najgorszej 1 pkt.
Potem top 5 utworów z BC Tour.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 paź 2019 14:03

Slick, tu masz dokładnie napisane jak się bawimy. Oceniasz trasy prostym zestawieniem, następnie piszesz top 5 kawałków granych podczas Black Celebration Tour, z uzasadnieniem czemu akurat te numery (zobacz jak ja to zrobiłem). Każdą trasę tak sobie opiszemy. Potem podliczę jakie numery były najpopularniejsze wśród ludzi, którzy wzięli udział.
Hien pisze:
21 paź 2019 16:03
Zgodnie z sugestią Shodana, dzielimy głosowanie na 2 części.

Pierwsza jest jednorazowa, to wybór najlepszej trasy. Bierzemy pod uwagę wszystkie, bo nawet jeśli ktoś może nie mieć ulubionych utworów, to może uznać jakąś trasę za lepszą od reszty z innych względów (np. bo jest fanem Live In Hamburg, itd). Tras jest 16, zatem przyznajemy najlepszej 15 pkt i potem schodzimy w dół po jednym punkcie, jak w albumach. Oto trasy:

Speak & Spell Tour
(1980-1981, w której skład wchodzą też tutaj wczesne koncerty z 1980 oraz występy jako Composition Of Sound)
A Broken Frame Tour (1982 - 1983, w której skład wchodzi również mini trasa "See You Tour")
Construction Time Again Tour (1983 - 1984)
Some Great Reward Tour (1984 - 1985)
Black Celebration Tour (1986)
Music For The Masses Tour (1987 - 1988)
World Violation Tour (1990)
Devotional Tour (1993 - 1994 w skład, którego wliczam też Exotic Tour i US Summer Tour)
Ultra Parties (1997, wahałem się czy uwzględniać, ale z kronikarskiego obowiązku umieszczam)
Singles Tour (1998)
Exciter Tour (2001)
Touring The Angel (2005 - 2006)
Touring The Universe (2009 - 2010)
Delta Machine Tour (2013 - 2014)
Global Spirit Tour (2017 - 2018)

Gdyby ktoś chciał sobie sety przypomnieć, to na setlist.fm albo tutaj https://dmlive.wiki/wiki/Main_Page

ja się na razie wstrzymam, ale potem coś tam spłodzę.

Druga cześć głosowania to trasy wg. utworów. Jedna trasa na raz. Wybieramy 5 kawałków z repertuaru całej trasy i uzasadniamy dlaczego akurat te numery, każdy osobno. To nie muszą być długie, szczegółowe opisy, jeżeli ktoś ma ochotę napisać "bo fajna wersja", to spoko. Chciałbym jednak żeby merytorycznie te zestawienia były trochę ciekawsze, bo już trochę mnie meczy wbijanie czystych statystyk, a kategoria jest na tyle interesująca, że można tutaj sobie fajnie przy tej okazji podyskutować.

Dam przykład na pierwszej trasie, którą bierzemy pod lupę - Black Celebration Tour z 1986 r.

Oto standardowa setlista oraz utwory, które również pojawiły się na tej trasie:

Black Celebration
A Question Of Time
Fly On The Windscreen
Shake The Disease
Leave In Silence
It’s Called A Heart
Everything Counts
It Doesn’t Matter Two
A Question Of Lust
Blasphemous Rumours
New Dress
Stripped
Something To Do
Master and Servant
Photographic
People Are People
Boys Say Go!
Just Can’t Get Enough
More Than A Party

Somebody
Here Is The House

Christmas Island (Intro)


Trochę info:

BC Tour to pod względem setlisty najsztywniejsza obok Violation Tour trasa Depeche Mode. Na 76 koncertów, 73 miało taki sam zestaw utworów.

Na dwóch pierwszych zagrano Here Is The House w wersji z płyty. Nie pykło i kawałek wyleciał.
Tutaj jedyne zarejestrowane wykonanie:

https://media.dmlive.wiki/stream/dm1986 ... 644/09.m4a

a tu fragment z próby, lepsza jakość

https://media.dmlive.wiki/stream/dm1986 ... l-hith.mp3

Na ostatnim koncercie, w Kopenhadze, zamiast It Doesn't Matter Two zagrano Somebody, które na tej trasie charakteryzuje się mega chamskim cyfrowym pianinkiem. Nadal wypadło dobrze, Martin ma jeszcze głos jak dzwon.

https://media.dmlive.wiki/stream/dm1986 ... 644/09.m4a

Poza tym warto wymienić jeszcze fenomenalne wersje Photographic, Boys Say Go!, czy Leave In Silence (o których za chwilę).

Z ciekawostek: It's Called A Heart grano tylko na tej trasie. Oprócz tego, po raz ostatni pojawiły się New Dress, Boys Say Go! i More Than A Party.
Leave In Silence zniknęło z repertuaru na 20 lat, Here Is The House na 4, a It Doesn't Matter Two na 15 (a w wersjach albumowych nie wróciły do dziś). Photographic zniknęło na 20 lat.

Intrem było puszczane z taśmy Christmas Island, które przechodziło w motorek ze Stripped, który następnie przechodził w Black Celebration. Dziwny zabieg, ale fajny.

Przyzwoitej jakości koncert ze standardowym setem pod tym linkiem:

https://dmlive.wiki/wiki/1986-05-02_Han ... y/Source_3

I teraz moje typy z tej trasy:

Photographic - po graniu wersji albumowej przez lata 1983 - 1985, DM wrócili do wersji Some Bizzare, ale odpowiednio ją zmodernizowali, zostawiając intro w stylu albumowej. Uważam, że to jedna z największych ozdób trasy. Brzmi bardzo dobrze i wyciąga z wersji "szybkiej" to co najlepsze.

Leave In Silence - tak naprawdę tyczy się to również wersji z trasy SGR, ale nie omawiamy jej. Niby zwykłe LIS, ale wykonania z tej trasy wyróżniają oszczędne, ale naprawdę fajne solówki Alana na końcu. Kto by pomyślał, że ten numer może mieć aż tak bluesowy feeling?

Boys Say Go!
- z całą swoją przaśnością, Boys Say Go osiągnęło możliwy dla siebie szczyt formy na tej trasie. Fajna, nowocześniejsza, ale tez nieprzesadzona wersja zagrana z przymrużeniem oka i godne pożegnanie tego numeru z koncertami Depeche Mode.

More Than A Party - mimo, że kawałek na tej trasie jest bardzo podobny do wersji z płyty i trasy CTA, to ma fajne outro. Poza tym, kto by pomyślał, że to może być taki fajny closer koncertów? Zdecydowanie jeden z najjaśniejszych punktów programu BC Tour, taki po usłyszeniu którego człowiek zastanawia się dlaczego oni tego potem nie grali.

Somebody - mimo, że zagrali to tylko raz i trochę na odwal się, to Somebody pokazało dlaczego jest to jeden z najlepszych kawałków Depeche Mode. Zresztą wystarczy posłuchać wykonania i zwrócić uwagę w jakiej zajebistej formie był wtedy Martin. Dobra wersja.

Pominąłem sporo fajnych kawałków, które dobrze brzmiały na BC Tour, ale IMO większość rozwinęła skrzydła dopiero na późniejszych trasach i mam tu na myśli głównie kawałki z Black Celebration.

I to chyba tyle.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 paź 2019 14:06

stripped pisze:
22 paź 2019 12:47
Mówię serio Panowie, nie czekajcie na mnie ;)
Najpierw sam rozkręcił te głosowania, a teraz się wypina. :P
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 22 paź 2019 14:37

Music For The Masses Tour - 15
Some Great Reward Tour - 14
Black Celebration Tour - 13
Devotional Tour + Exotic + US Summer 94 * - 12
World Violation Tour - 11
See You + A Broken Frame Tour - 10
The Singles Tour - 9
Construction Time Again Tour - 8
Ultra Parties - 7
Tour Of The Universe - 6
Touring The Angel - 5
Speak & Spell Tour - 4
Global Spirit Tour - 3
Delta Machine Tour - 2
Exciter Tour - 1

* - nie podoba mi się, że Exotic i US Summer są razem z Devotionalem - w 1994 była zupełnie inna setlisa, aranżacje i okoliczności (Bamonte / Fletch) itp.

Teraz uzasadnienia:

Music For The Masses Tour - 15 - chyba wiadomo - mistrzowska aranżacja live większości utworów. M&S, EC, NLMDA. 101 to tylko przykład, ale nieoficjalne boty także dają rade. Niestety ta trasa ma mało botów dobrej jakości. Na plus koncert w Newport gdzie urywa się taśma w połowie Master & Servant - unikat a przy tym dobra jakość całego koncertu. Poza tym image zespołu, klimat trasy, rozwinięcie skrzydeł na ostatnim legu po Stanach i Kanadzie.

Some Great Reward Tour - 14 - tutaj podobnie - świetna aranżacja + obecność kawałków, które nie doleciały do 1987. Photographic, mistrzowskie Two Minute Warning (końcówka utworu wgniata w ziemię) oraz If You Want. Na wielku plus surowość sceny. Mniej bajerów - więcej contentu.

Black Celebration Tour - 13 - FOTW (miazga w solowej partii Alana), Christmas Island jako jedno z lepszych intro. Szkoda, że tylko 2 wykonania Here Is The House z czego tylko jedno nagrane, widać, że nie szło i kawałek wypadł a mogli poprawić… Polecam ostatni koncert na trasie z Danii - najlepsza dostępna jakość.

Devotional Tour + Exotic + US Summer 94 - 12 - image słaby, atmosfera w zespole słaba. Wysoka ocena za najlepsze wg. mnie aranżacje ETS (!), WIME, WIMS jest tu świetny + projekcja + scena ogólnie. Dalej Rush w 1994 jako intro, IWYN no i wypad Fletcha po Honolulu. Mógł już nie wracać. Alan nauczył Darryla w hotelu wszystkich partii klawiszowych Fletcha w tydzień. Porównajcie botleg z ost. koncertem z Fletchem i pierwszym z Bamonte - słychać różnicę? ;) :twisted:

World Violation Tour - 11 - ogromny potencjał, ogromne marnotrastwo. Świetne aranżacje EC, Kaleid. Scena, ostatni "stary" Gahan. Ostatnie użycie padów na trasie.

See You + A Broken Frame Tour - 10 - My Secret Garden. Dziękuję. Dobranoc!

The Singles Tour - 9 - Powrót to raz, najlepsza aranżacja AQOT ever. It's No Good bardzo dobre. Ostatnia trasa w historii DM gdzie Gahan nie wyje.

Construction Time Again Tour - 8 - Baaaardzo długie wejście do Everything Counts na plus, Big Muff jako instrumentalny przerywnik - super.

Ultra Parties - 7 - Siedem bo jestem nostalgiczny.

Tour Of The Universe - 6 - Za Strangelove, Fly On The Windscreen i Mastera, wszystkie 3 obstawiałem przed trasą i ze wszystkimi trafiłem - w dodatku miałem szczęście wszystkie 3 usłyszeć na żywo (a nie było łatwo, bo kawałki nie były grane od początku do końca - udało się w Pradze).

Touring The Angel - 5 - Bo Everything Counts wróciło. W ogóle w porównaniu z Exciter Tour gdzie grane były same gówna, ta trasa była bogata w stare hity!

Speak & Spell Tour - 4 - I tak lepsza niż wszystko co poniżej…

Global Spirit Tour - 3 - Dobre Everything Counts - lepsze niż z TTA, gorsze niż z Devotionala.

Delta Machine Tour - 2 - Okropna setlista. Na plus tylko Higher Love, które nie było akustyczne. Zmarnowany potencjał Black Celebration.

Exciter Tour - 1 - https://www.youtube.com/watch?v=93fO8ExunKs

---

Co do kawałków z BC - to jutro, już nie mam więcej czasu dzisiaj. Muszę iść. :papa:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 paź 2019 15:00

Fajnie, że Ci się chciało uzasadnić wybór tras. Szacun.
slick pisze:
22 paź 2019 14:37
nie podoba mi się, że Exotic i US Summer są razem z Devotionalem - w 1994 była zupełnie inna setlisa, aranżacje i okoliczności (Bamonte / Fletch) itp.
Szczerze mówiąc przychylam się do rozdzielenia z jednego powodu - wybranie tylko 5 numerów z całego repertuaru 93-94 będzie ciężkie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 paź 2019 15:07

shodan pisze:
22 paź 2019 14:06
stripped pisze:
22 paź 2019 12:47
Mówię serio Panowie, nie czekajcie na mnie ;)
Najpierw sam rozkręcił te głosowania, a teraz się wypina. :P
Wystarcza mi satysfakcja że forum się ożywiło :-) nie znam się na trasach i koncertach, nigdy na żadnym nie byłem a przesłuchiwać bootlegów mi się teraz nie chce, kiedyś bardziej mnie to interesowało. Dla mnie i tak najlepszą trasą jest Devotional bo podoba mi się tamten image i klimat, i Alanowe eksperymenty (WIME, EC, zwłaszcza FOTW czy IWYN!).
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 paź 2019 15:07

slick pisze:
22 paź 2019 14:37
Exciter Tour - 1 - https://www.youtube.com/watch?v=93fO8ExunKs
OMG slick nie podoba mi się jak oceniłeś tę trasę, ale za poczucie humoru i rozbawienie dostajesz 10/10. :lol:
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 22 paź 2019 15:07

Hien pisze:
22 paź 2019 15:00
Fajnie, że Ci się chciało uzasadnić wybór tras. Szacun.
To było tak na szybko. Chętnie później dodam info o utworach niegranych, kawałkach jednej trasy, wpadkach (Something Went Wrong) itp. W trasowe wydarzenia ten zespół jest ogromnie bogaty.
shodan pisze:
22 paź 2019 15:07
slick pisze:
22 paź 2019 14:37
Exciter Tour - 1 - https://www.youtube.com/watch?v=93fO8ExunKs
OMG slick nie podoba mi się jak oceniłeś tę trasę, ale za poczucie humoru i rozbawienie dostajesz 10/10. :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :grins:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 23 paź 2019 00:21

Przesluchalem dzis w calosci 3 rozne koncerty z BC Tour oraz m.in Somebody, a do tego wiele razy poszczegolne utwory. Musialem miec swieze i w miare pelne rozeznanie. Slusznie zauwazyliscie Szanowni Panstwo ze za duzo tematow na raz zaczelismy. Nie mozna zlapac wszystkich srok na raz za ogon. Dlatego zaczynam sie troche gubic. To tak jak w matematyce: jak czegos nie zrozumiesz to potem masz coraz wieksze problemy bo wszystko zaczyna sie nawarstwiac.
W kazdym razie wracajac do tematu odsluchalem dzis Hamburg, Londyn i moja ulubiona Kopenhage.
Zaglosuje, teraz, a uzasadnienia moze kiedys zedytuje i dopisze:

Christmas Island
Photographic
It's Called A Heart
Here Is The House
Boys Say Go


I maly bonusik ode mnie:
Andy chyba nigdy wczesniej ani tym bardziej pozniej nie naskakal sie na koncertach co podczas tej trasy. Teraz sobie pomyslalem ze wlasnie dlatego dalbym wiecej punktow tej trasie ze wzgledu na Andy'ego :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 28 paź 2019 09:15

Widzę, że temat "live" nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem. Chyba damy sobie spokój.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ