Dave Gahan

ODPOWIEDZ
Jari

Re: Dave Gahan

Post 01 paź 2008 21:39

Ja tego gościa postrzegam bardzo pozytywnie, coraz bardziej pozytywnie im starszy jest i ciekawe rzeczy muzycznie czyni. Dwie solowe płyty są naprawdę bardzo dobre - ten electro-nostalgo-bluesowy klimat bardzo mi leży. I te poboczne projekty też są fajne... no poza Song For Europe, które mu wyjątkowo nie wyszło... A skoro o Europie mowa to ciekawe jak wypadłby Gahan w jednym z utworów Suede - 'Europe Is Our Playground' ? :roll: :) Tak mi się widzi, że z Andersonem mógłby walnąć fajny duecik.
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 07 paź 2008 16:58

... a jeśli jeszcze nie widzieliście teledysku do utworu NOSTALGIA to odsyłam TUTAJ
Awatar użytkownika
DepecheMati
Posty: 24
Rejestracja: 21 paź 2008 00:24
Lokalizacja: Kraków
Kontakt
Strona WWW

Post 21 paź 2008 00:44

teledysk nawet nawet....sam "mroczny" utwór jak dla mnie jest udany....ba nawet ciekawy

słucham go od czasu do czasu

czekając cierpliwie na najnowsze dzieło zespołu...
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 24 paź 2008 18:33

Bardzo lubię takie NOSTALGICZNE utwory. Pierwszy raz słyszę Dave'a w takiej piosence i bardzo pozytywnie jestem zaskoczony.
No i to piękne pianino.

ps. Gahan na teledysku wygląda bardzo młodo, nie uważacie?
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 05 lis 2008 23:24

Plotki i ploteczki .
Dave Gahan poraz kolejnu ma sie udzielić wokalnie , tym razem na płycie zespołu frYars (czy ktos slyszał bo ja nie) .
Co najlepsze to sam Dave jest najbardziej zainteresowaną osobą by wziąść udział w tym projekcie . Kiedy na to znajdzie czas to już nie wiem , ale pożyjemy , zobaczymy .

EDIT

Coraz więcej informaji , Dave zauroczył się usłyszaną płytą w studiu nagraniowym podczas nagrywania z DM , a mianowicie nijaki Luke Smithe pracujący przy produkcji płyty DM słuchał utworów "frYars" .
Dave'a zafascynował utwór Visitors i oznajmił , że z chęciom udzieli sie wokalnie na wlaśnie nagrywanym nowym wydawnictwie projektu "frYars" .

Posłuchałem paru utorów i powiem ... ot takie sobie granie :P
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 19 gru 2008 16:21

Pozwoliłem sobie napisać post pod postem , a to tylko by sie coś działo :8

Jak wspomniałem wcześniej (post powyżej) Dave użyczył swojego głosu w utworze "Visitors" zespołu frYars , a co z tego wyszło można posłuchać , a raczej zassać owy utwór po wcześniejszym zalogowaniu się TUTAJ

Wokal słychać tylko w refrenie i można nazwać go raczej churkiem . Utwór moim skromnym zdaniem słaby .
Dave wybredny raczej nie jest i jeśli udzielił sie w tak kiepskim przedsięwźięciu to jest szansa , że może jakiś polski zespolik pokusi sie zaprosić Dave'a do współpracy :8 .
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 09 sty 2009 09:23

em.
Posty: 3683
Rejestracja: 05 sty 2009 22:36

Post 10 sty 2009 18:09

ten kawałek jest słaby. udział Dave'a ogranicza się do jakichś jęków w refrenie.


w ogóle frYars jakoś mi nie podchodzi.
utwory(chociaż wielu nie znam) są w pewien sposób oryginalne - to cenię,ale jakieś takie nużące.
jak już zaczyna się ciekawie, to potem robi się smętnie.
szkoda.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 21 sty 2009 09:06

Również mnie to zastanawia co Dave'a tkneło by sie udzielić przy tym projekcie , założył się z kimś i przegrał zakład ? :8
kwak

Post 06 kwie 2009 23:27

Sor jeśli był już taki temat, ale szukałem i nie mogłem znaleźć. Chodzi o ten okres gdy Dave był uzależniony od narkotyków (Heroina?) i zespół był bliski rozpadu. Kiedy to się zaczęło i kiedy ostatecznie Gahanowi udało się wygrać z nałogiem? Czytałem ostanio wywiad z zespołem z czasów "Exciter" w którym Martin wspominał o złej atmosferze podczas nagrywania SOFAD właśnie z powodu problemów Dave'a. Sam Gahan w tym samym wywiadzie mówił, że niechętnie wraca z tego powodu do okresu SOFAD. Na wywiadach z tamtych lat widać też, że Dave kiepsko wygląda. Podobno miał on także za sobą próby samobójcze, kiedy miało to miejsce? Nie znalazłem takiego tematu, a to dość ciekawa, choć nie wesoła część historii Gahana i DM.
astiz

Post 06 kwie 2009 23:44

Z tego,co wiem,wszystko zaczęło się na Violation Tour,to wtedy Gahan zaczął brać herę,a skończył w 1996.
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 07 maja 2009 16:28

kwak pisze:.... Sam Gahan w tym samym wywiadzie mówił, że niechętnie wraca z tego powodu do okresu SOFAD.....
taaaaaaa, tak nie chętnie ze przy każdej okazji wywiadów Ultry i Excitera to trąbił wszemi wobec.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 07 maja 2009 17:15

newdress pisze:Z tego,co wiem,wszystko zaczęło się na Violation Tour,to wtedy Gahan zaczął brać herę,a skończył w 1996.
Heroina była już wcześniej. Potem Gahan sięgnął po kokaine a reszta spietrała.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 08 maja 2009 00:11

A może odwrotnie? Chyba hera jest mocniejsza, mylę się? Chociaż narkotyki sporo złego narobiły w jego życiu to jednak stworzyły interesujące zjawisko jakim był za czasów SoFaD i Devotional Tour, muzyka była dość narkotyczna, hipnotyczna a do tego on przekazywał ją całym sobą na koncertach (no dobra, na Devotionalu, bo widziałem filmiki z innych koncertów jak pluł na fanów albo co jeszcze i fajne to nie było :/ ). Nigdy niczego nie brałem ale przyznam że ten ćpun był mi bliski jakoś gdy zaczałem słuchać DM bo zacząłem akurat od albumu SoFaD 3 lata temu i ten album był dla mnie jak narkotyk, bez kitu.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 maja 2009 02:01

Przepraszam, pomyliło mi się, kokaina była cały czas a przed Devotionalem Gahan zaczął heroinę. Narkotyki to straszna grzybnia jest.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 08 maja 2009 09:43

http://www.youtube.com/watch?v=AqkR00AZj8Y

To już chyba klasyk. Wychudzony.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 08 maja 2009 11:54

A miałem dokładnie ten sam filmik zamieszczać ale odpuściłem sobie, heh. To ja też wspominkowo pojadę z tych czasów i proszę, dla zainteresowanych Electronic Press Kit z Songs of Faith and Devotion, Dave w pokoju ze świecami, brr... SoFaD EPK
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
astiz

Post 08 maja 2009 19:09

Dave ważył w 1994 roku 39 kg.
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 08 maja 2009 21:38

To około połowa jego prawidłowej wagi. Przy wzroście liczącym 182 cm powinien był ważyć około 75 kg.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 08 maja 2009 22:26

newdress pisze:Dave ważył w 1994 roku 39 kg.
Ile? No bez jaj.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
ODPOWIEDZ