2009-05-06 Rockhal, Esch-sur-Alzette, Luxembourg

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Re: 6 maj 2009 - Esch-sur-Alzette (Luxemburg)

Post 09 maja 2009 12:15

Jari, ale teraz to mi podpadles.
Jari pisze: A przepraszam czym się różnią? Niczym. Ten sam układ utworu. A że zgrzyty inne w środku i ta niby solówka. Też mi solówka, grany w kółko ten sam akord puszczony przez efekt gitarowy... To jest ciągle to samo z tym samym Mister Martin Eeeellllll Gore. Personal też, to samo z czterema pustymi taktami na krzyki publiczności (przed czwartym Gahan na pewno wrzaśnie: 'one more...'
Jari pisze:Master - zryli ten numer muzycznie i wokalnie (gdzie słynne Come On....?)
Sam sobie zaprzeczas. Raz zarzucasz chlopakom, ze graja w kolko to samo, a za pare chwil krytykujesz ze czegos nie zrobili tak jak zawsze.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 maja 2009 13:39

Nie no wg mnie jest konsekwentny - wytyka wszystkie błędy - zbytnią rutynę i niepotrzebne zmiany ;) Fly, Strangelove i Master z perką nie brzmią jakoś super, a przejście w Enjoy'u to normalnie z d... wytrzasnęli chyba, no udał im się ten kosmos, nie powiem :roll: I po czasie stwierdzam że jednak wolałbym żeby Personalny się od perki zaczynał od razu jednak z impetem.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 09 maja 2009 14:09

Przelalem na papier swoje wrazenia, tak po prostu to odebralem
Enjoy The Silence
Jari

Post 09 maja 2009 16:05

Czytać ze zrozumieniem. Akurat DM od 16 lat klepie na koncertach to samo bez zmian, a te aż się proszą, a jak juz robią zmiany to akurat w numerach, które nie grali dawno i które człowiek chciałby posłuchać w aranżacjach zbliżonych do tego co ma w pamięci. Niech Masteraz zostawią takim jaki był a niech lepiej kombinują z I Feel You, Personal, Enjoy, In Your Room, Question Of Time, Never Let Me itp itd.

Nawiasem mówiąc aż ściska w sercu, że zespół, który ma na scenie perkusję, gitarę, mikrofon wokalowy, człowieka, kóry gra na harmonijce i klawiszowca z fachem w ręku (Gordeno) + balet (Fletcher) gra z taśm i klepie wszedzie to samo tak samo... to aż się prosi o improwizację, niespodzianki, zaskoczenia. Nie powinno ich ograniczać nic a już na pewno nie długość półplaybacku!
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 maja 2009 16:11

stripped pisze:Nie no wg mnie jest konsekwentny - wytyka wszystkie błędy - zbytnią rutynę i niepotrzebne zmiany
Niepotrzebne wg niego, co nie oznacza, że błędne. Bo to co Jari gani - np. Hien akurat chwali - i na odwrót. Ilu słuchaczy - tyle pomysłów. Jeden chce wersji oryginalnej a drugi zmienionej, itd. Każdy chce czegoś innego. Depesze właściwie powinni przed każdym koncertem rozsyłać ankiety do ludzi, którzy kupili bilety z zapytaniem, jaką wersję by chcieli. :lol: Wiadomo, że nikomu nie przypasuje 100% aranżacji. Ale myślę, że jednak zawsze każdy znajdzie coś dla siebie.
Mnie najbardziej z Luxemburga się podoba Walking In My Shoes, Stripped, I Feel You i Waiting For The Night.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 maja 2009 20:42

Jari pisze:niech lepiej kombinują z I Feel You, Personal, Enjoy, In Your Room, Question Of Time, Never Let Me itp itd.


Niech lepiej te kawałki już wywalą. Ile mozna.

BTW dzisiaj znajomy informatyk opowiadał mi o równaniu przesteru ,które przwiduje reakcje przed czasem. Tak mi się skojażyło z Jarim :P
Na tem moment jestem w stanie przewidzieć każdą jego opinie na temat DM :8
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
astiz

Post 09 maja 2009 21:46

Hien pisze:
Jari pisze:niech lepiej kombinują z I Feel You, Personal, Enjoy, In Your Room, Question Of Time, Never Let Me itp itd.


Niech lepiej te kawałki już wywalą. Ile mozna.
Zgadzam się,z wyjątkiem I Feel You;bez tego kawałka ciężko wyobrazić sobie koncert.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 maja 2009 22:18

2 razy widziałem i styknie, w zasadzie 3 jeśli liczyć wersje Gahana (zajebista swoją drogą)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 10 maja 2009 00:22

Wlasnie Shodan, kazdy ma swoj gust. Pewnie Jari powiesz ze moj jest zjechany. Rozmawiamy w tym momencie o gustach, a nie wiem czy to dobry kierunek :)
Enjoy The Silence
Jari

Post 10 maja 2009 00:37

Hien pisze:BTW dzisiaj znajomy informatyk opowiadał mi o równaniu przesteru ,które przwiduje reakcje przed czasem. Tak mi się skojażyło z Jarim :P Na tem moment jestem w stanie przewidzieć każdą jego opinie na temat DM :8
A znasz powiedzenie o prawdach? :8 Ja sam nie jestem w stanie przewidzieć z jakim dynamitem wyskoczę... Tu nie trzeba być sztukmistrzem, żeby przewidzieć co napisze, ale żem wywołany do tablicy to proszę bardzo mądralo: jaka piosenka z tego setu podoba się Jari'emu i nic by w niej nie zmieniał? A jest tylko jedna... No cwaniaczku :8 Jeden strzał, jedna próba... Uczciwie odpwiem jeśli trafisz.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 maja 2009 00:48

A miałem nadzieje ,że podejdziesz do tego jak na porządnego cynika przystało :) a Ty tu tak dosłownie! ;(
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 10 maja 2009 00:59

Dajesz dajesz ojciec... ty się tu nie baw w greckie tragedie tylko wal tytułem po oczach. :8 :P
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 10 maja 2009 01:04

Hien pisze:Na tem moment jestem w stanie przewidzieć każdą jego opinie na temat DM :8
Nie tylko ty Hien. :lol:
Jari pisze:jaka piosenka z tego setu podoba się Jari'emu i nic by w niej nie zmieniał? A jest tylko jedna...
Ja spróbuję, ale w trzech próbach - A Question Of Time, Precious lub In Chains. :?:
Jari

Post 10 maja 2009 01:15

No i widzisz Hien, nie wstyd Ci? A chłopaczyna zaryzykował i trafił! 'In Chains'... I co? Przewidziałbyś w tych swoich sprzężeniach wyprzedzających czy jak im tam, że taki jest mój typ? :8 :P
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 maja 2009 01:16

Jari pisze:Dajesz dajesz ojciec... ty się tu nie baw w greckie tragedie tylko wal tytułem po oczach. :8 :P
Wrong albo Fly on the Windscreen?

P.S. no to bym nie trafil, net siadł i nie zdążyłewm odpisać na wyzwanie :P a jakos nie powala mnie to in chains :roll:
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 10 maja 2009 23:31

http://www.youtube.com/watch?v=oGRnFaSXqkA - super nagranie AQOL w HD :)
ODPOWIEDZ