Instrumenty.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Re: Instrumenty.

Post 11 maja 2009 00:46

Ja po romansie z basem wróciłem do zabawy w muzykę klawiszową, tym razem dysponując bardziej pro sprzętem i softem. Udaję że umiem komponowac i tworzę mniej i bardziej proste tworki ambientowo - elektroniczne. Jednak na razie niczego nie wrzucę i chwalic się nie będę, bo (a tak!) boję się śmieszności, tymbardziej przy takich ludziach jak Jari ;p .
A przez całe życie marzyłem by zajmowac się czymś takim, jak on.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 01:32

Ambient? No nie ukrywam ,że to bardzo mi bliskie, zarzuć coś :)

Ja gram na klasyku, elektryku, basie, perkusji (kiedyś i nie mam tego instrumentu anymore) i jestem otoczony róznego rodzaju klawiszowymi instrumentami (głównie organowymi). Dawno temu robiłem czysta elektronike na programach typu FL ale nigdy juz do tego nie wróce bo układanie muzyki z klocków to gówno nie granie, każdy jakoś zaczynał. Marzy mi się porządne władanie skrzypcami elektrycznymi ale nie mam kiedy zacząc sie uczyć (nie mówiąc o kupnie samego instrumentu, który kosztuje duuuzo).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 01:35

Jak już mówiłem - na razie boję się śmieszności ;p ciągle nad czymś pracuję, ciągle coś dotwarzam, ciągle coś się dzieje, ale wolę poczekac, aż Jari sobie pójdzie xD . Tymbardziej że z powodu marzeń i ambicji każdą uwagę zawsze biorę do siebie :roll:
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 01:40

Nie rób z Jariego jakiegoś potwora ;) Każdy zaczynał, jak sobie przypomne wczesne demówki Cabaretu to uśmiech sam się pojawia na twarzy hehe ;)
Opinia profesjonalisty zawsze w cenie, już mi Jari polecił sporo dobrego stuffu softowego. No ale jak chcesz ;)
Dobry ambient zawsze w cenie zwłaszcza ,że to muzyka trochę w obecnych czasach zapomniana i niedoceniana.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 01:47

Ehh, no dobra, niech będzie, podzielę się czymś, ale to dopiero po wtorku jak uzyskam dostęp do bratowego maca ;p tylko z góry proszę - proszę się nie śmiac xD to co robię to naprawdę jeden wielki eksperyment ...
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 01:53

Ja się nie naśmiewam z muzyki :)
Zwłaszcza ,że sam zaczynałem w duecie trance'owym, w którym odwalaliśmy takie rzeczy ,że do tej pory umieram ze śmiechu kiedy tego słucham :roll: Człowiek był młody i się niczego nie bał.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 01:57

Wiesz, jak miałem z 14 lat, z kumplem odkryliśmy eJay'a i rozpoczęliśmy ostrą lambadę. I to nie był sam montaż "utworów" (notabene wybitnie długich, jeden kawałek trwał około 20 minut!), bowiem potem w czymś co przypominało GoldWave'a robiliśmy efekty na ścieżkach, dograne było coś w rodzaju wokalu ... odpał niezły. Doszliśmy do wniosku, że zostaniemy producentami. Problem w tym, że jemu przeszło (i tak nie widziałem gościa z 3 lata), a mnie ta chęc została xD . Choc zdrowy rozsądek podpowiada, że prędzej zbuduję makietę Paryża z wykałaczek niż ... a zresztą :roll:
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 02:03

Byłem w mniej więcej tym samym wieku jak kumpel przyniósł mi pierwsze programy, zrobiliśmy kawałek "Stara Gitara" jako hołd dla Chemical Brothers i tak sie zaczęło. To były czasy ;(
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 02:09

Rzecz z której jestem wybitnie dumny (a ja rzadko bywam z siebie dumny) to 7 utworów zapakowane w jeden folder. Nazwałem to czymś w rodzaju epki, ale to brzmi śmiesznie w moich ustach ;p . Zrobiłem owe utwory korzystając z 10 różnych programów, źródeł, włączając w to eJaya, Magixa, soft do MIDI, automat perkusyjny Hydrogen i wiele wiele wiele innych których nazw nie podam. Wyszła elektroniczna papka która o dziwo! wielu osobom które ją słyszały się podobała. Jak chcesz mogę Ci zarzucic, wtedy stwierdzisz czy warto od razu zmieszac mnie z błotem, czy dac jeszcze jedną szansę xD
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 02:17

Zarzucaj! Bardzo chętnie posłucham przy czym dopiero jutro bo teraz już uciekam (zajęcia od 7 :/). Jak posłuchać "mnie" to w profilu ma mam linka.
Pozdrawiam i z góry dzięki za podzielenie się muzą :)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 02:18

Ależ proszę. Kosmos wyszedł mi totalny, są to same instrumentale, ale niektóre nawet mi się podobają :) cóż, Brianem Eno nie będę, ale marzenia nic nie kosztują xD
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Jari

Post 11 maja 2009 04:31

Cóż... chyba gram na czymś... A konkretnie to na klawiszach i gitarze. Co do sprzętu to klawisze mam od dawna dwa ulubione: Korg N364 i Korg TR 61 Sampler Opt. Generalnie cenię sobie bardzo produkty Korg'a i raczej zostanę już przy tej firmie. Co do gitar to też mam swojego faworyta czyli mój własny electro-akustyk Washburn model Festival EA10. Będę go jednak chciał wymienić na nieco inny, ale też z serii festivalovej. Co do gitar elektrycznych to Ameryki nie odkryję: Fender (Strat, Telecaster), Yamaha (Pacifica). Co do oprogramowania to najlepiej pracuje mi się na produktach Cakewalk'a (Sonar Pro) i wtyczkach firmy Waves oraz I.K. Multimedia.

Nie rozumiem dlaczego mam się z kogoś tu śmiać czy krytykować. Surowo oceniać mogę ludzi z branży z nalepka pro. Sam już podlegam takiej ocenie i krytyce. Natomiast każdy amator (i do tego wychodzący z cienia ze swoją muzyką) to dla mnie już bohater. Także śmiało... prezentować tfórczość...
astiz

Post 11 maja 2009 20:59

Hehe,ja sobie robię muzę i dodatkowo wprowadzam partie wokalne,tym bardziej raczej nie ujawnię tego,bo byłby dopiero obciach,jakby wokalista po mnie pojechał. :wstyd: Poza tym chyba mój angielski chyba nie jest najlepszy w wymowie-i znowu byłby obciach. :wstyd: Poza tym jeden z moich utworków trwa ponad 52 minuty,kto chciałby tego słuchać? :?:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 21:27

52 minuty? To widze ,ze w progresje lecisz! Brawo!

Akurat jeżeli chodzi o angielską wymowe to mamy na polskiej scenie electro kilku "wybitnych" śpiewaków (m.in. z zespołów Aggressiva 69 a zwłaszcza Common Dream nie mówiąć o żenującym projekcie Painkiller). Oni śpiewają i wydają płyty więc na prawde nie ma się czego wstydzić. W ogóle co Wy wszyscy tacy wstydliwi z ta muzyką? :D Toż to tylko się chwalic jak się gra!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 11 maja 2009 21:32

Hien pisze:Oni śpiewają i wydają płyty więc na prawde nie ma się czego wstydzić. W ogóle co Wy wszyscy tacy wstydliwi z ta muzyką? :D Toż to tylko się chwalic jak się gra!
Jestes tego taki pewien? A pewnego indywiduum sluchales? Przebrniesz przez te wszystkie strony topiku o Gahanie²? :D :grins:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 21:41

o ja pierniczę, o ja pierniczę, o ja pierniczę... ja pierniczę :rotfl:
już na pierwszej stronie wymiekłem :lol: :lol: :lol: o ja pierniczę!!!!

edit: ostatnio na afterze po d/v się zlewalismy z jednego fanatyka DM, ale mieliśmy zlewe! Nawet mu wróżylismy przyszłość ,że założy zespół o nazwie "Depeche Mode 2" i będzie wszystkie kawałki po kolej wydawał z "2" :lol:
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 11 maja 2009 21:46

Jestem najslawniejszy jako ten ktory dostal najslawniejszego i dziewiczego bana u srisa a monti jest najslawniejszym przypadkiem tutaj. :lol: Czytaj dalej... :mrgreen:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 21:48

Boże, nawet ja pamiętam to indywiduum xD . Cóż, obrażał Montana, dostał bana i sam się obraził. Aż mi go brak ;( ehh, to jego skrzeczenie xD
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
FREE STATE

Post 16 mar 2011 17:23

Niech mi ktoś mi doradzi odnośnie gitary: chcę kupić elektro-akustyka (hybrydę, jak ktoś woli). Jakieś porady odnośnie dobrego zakupu? Proszę... :)
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 16 mar 2011 17:32

A nie lepiej elektryka? Po co bawić się w elektro-akustyka?
ODPOWIEDZ