Głos Alana Wildera

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Głos Alana Wildera.

Post 04 maja 2009 00:07

A słyszałes kiedyś koncert Recoil?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 04 maja 2009 00:10

newdress pisze:Koncertów Recoil,czy DM? :?:
Koncertow Depeche Mode na ktorych Alan udzielal sie wokalnie.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
astiz

Post 04 maja 2009 00:24

No tak,słychać epizody,chociażby w TYS w 101.Chociaż ciągle męczy mnie myśl o Violence.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 maja 2009 00:34

Takich podróbek jest pełno, Violence, Postulate, Cliche, itd.
Poczytajcie Q+A na stronie Recoil, alan chyba nawet pisał gdzie go można usłyszeć (tylko i wyłącznie).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 12 maja 2009 10:25

Ja swojego czasu zassałem cały pakiet dem DM (;p) śpiewanych ("śpiewanych") przez kolegę Wildera. Około 20 utworów! A niektóre miały naprawdę egzotyczne tytuły, np. Snow Over Moscow, Russian Radio, Discovery, i takie jakieś tam dziwne psełdopopowe granie. Ale odlot przy słuchaniu niezły. Ciągle gdzieś to mam ;p
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 12 maja 2009 10:53

devotional pisze:Ciągle gdzieś to mam ;p
To zarzuc jesli mozesz. :)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 12 maja 2009 11:27

Nie ma sprawy, ale ostrzegam! Umrzecie xD
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 15 maja 2009 23:48

No , no to i ja sie na to to pisze , choć szczerze to powątpiewam , że Alan mial coś z tym wspólnego , ale .... kolego zintrygowałes mnie wiec dawaj dawaj :tak:
Awatar użytkownika
MC
Posty: 81
Rejestracja: 17 sie 2009 22:11

Post 31 lip 2010 21:41

slick pisze:A najwyrazniej go chyba sluchac w refrenie Pleasure Little Treasure
Naprawdę? Byłam przekonana, że to głos Martina przesterowany na wysokie "mechaniczne" tony...
Marcin pisze:głos Alana słychać również w albumowej wersji if you want jako drugi wokal tam nie spiewa Martin podobnie jest z wersja koncertową spiewa tylko Dave i Alan A Martin tylko gra a Andy :fletch: . Sprawdziłem i jestem pewien
Słuchałam wersji "Pot Mix", która krąży gdzieś na necie (chyba w bootlegu "Gore Mix and Lost Trax") i najprawdopodobniej jest to acapella z oryginalnej wersji i ja tam słyszę Martina

I chyba zapomnieliście o wersji piano-akustycznej "Black celebration"? ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 01 sie 2010 01:24

Tej co nie istnieje?

Wildera słychać na koncertowej wersji "Things You Said", tam przynajmniej nie robi harmonii więc nikt go nie zagłusza.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 01 sie 2010 12:35

Ok, aby to pozbierąc wszystko i ułożyć w całość:

Głos Wildera słychać w następujących utworach: The Things You Said (live 'I never tried to hide them'), A Question Of Lust (live 'do you know what I mean....'), Strangelove (live 'I Give It...'), Two Minutes Warning (chórek), If You Want (demo, w studyjnej wersji i koncertowej jako drugi głos pod Gahanem), Master & Servant (chórek zespołowy oraz drugi głos pod kobiecym wokalem w refrenie - tak, tak, w MS śpiewają dwie panie!), Secred (live, chórek zespołowy), Flexible (chórek), Pleasure Little Treasure (live) + chórki w kilku innych piosenkach live.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 01 sie 2010 12:43

To to demo "If You Want" jest prawdziwe? Od lat się trąbi, że to cover Red Flag.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 wrz 2010 21:54

Na 101 nie brzmi źle, tylko wszędzie taki przytłumiony ten głos i zawsze na którymś tam planie.
Jest cokolwiek, nawet nie DM, gdzie śpiewa Alan Wilder i go dobrze słychać :?:
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 01 wrz 2010 22:41

Nie po to są harmonie żeby wychodziły na pierwszy plan ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 wrz 2010 23:33

dzięki Hien wcześniej nie wiedziałam ;) rozjaśniłeś mroki średniowiecza ;(

To If you want co śmiga po sieci to jest w końcu prawdziwe demo czy nie :>
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 01 wrz 2010 23:57

To cover Red Flag.
Wilder chyba nawet sam pisał na starym Q+A, że to nie jego demo.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 14 sie 2013 20:45

If You Want to na pewno demówka w wykonaniu Alana. Jak może być to cover innego zespołu, skoro ta demówka jest podobna do albumowej wersji.

P.S. Szkoda, że nie wypłynęło więcej demówek utworów napisanych przez Alana.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 23 sty 2016 23:14

Wracając po latach do tematu, zasysając kolejne bootlegi z depechemode-live doczytałem się informacji, że demówki "Violence" i "If You Want" faktycznie mają być wyśpiewane przez Alana.
(..)all the songs of that date were written and sung by Alan Wilder during 1983-1984 some of the during the tour to promote the album Construction Time Again of 1983, a lot of people said those songs were of the bands: Red Flag or I Start Counting, but that's not true, nobody of those bands wrote that songs,

I Start Counting was a band which was with the Mute Label during the mid-80's

so the question is who stole the tape? nobody knows that but a second generation tape was uploaded on the internet the full tape in a really bad quality by parts. but the people and fans added to the un-named song a name, a lot of them based in the chorus of the songs here are some descriptions of the songs based on the information of Daniel Miller, all the songs have a particular acent.

Violence: recorded in 1983, a lot of people said was a song of Red Flag, I Start Counting or a Martin Gore demo, the song was written by Alan Wilder in 1984 (editor's note: this is most likely meant to say 1983; awaiting confirmation from forum member), was demoed during the session of Construction Time Again, but was not included in the album included with a demo of Martin Gore, later the song was revealed again in 1984, but the song had the same destiny.

If You Want: the only track of the tape that was on the album, a lot of people confuse that song as a fan cover, the song convinced to the band for be in. was sung by Dave Gahan, the song was played only in the tour to promote the Album during 1984-1985 the demo is so strange and so dramatic, very different than the album version

I Feel No Guilt: the most famous song of this tape, was confused as a demo of Martin Gore or Red Flag, a very rythmic song, with mystery ambience, was never officially released

Until You Saw The Sea: sometimes called as Until You've Sown The Seed or Cliché due to the song's tongue-in-cheek lyrics. a very rythmic song a bit dramatic, amazing sound

as last info, i asked to Daniel a song called "All By Themselves" a Martin Gore's demo It's a very gloomy, depressing sounding song with vocals subdued and difficult to comprehend, he told me about that song was going to be the b-side of And Then... and was planned to be the third single of the album but the single was never released due the construction tour in 1983 was coming very soon, and later the idea was abandoned
https://www.depechemode-live.com/wiki/A ... _Demo_Tape